|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ujed konja u Pionirskoj dolini i tretman zdr...
28.6.2011 14:27:08   
Nunny
drage mojene mogu vam u jedan post ispricat koliku osjecam gorcinu i bijes i tugu zbog naseg zdravstvenog sistema...
u nedelju je mojeg malog djecaka(1,5godina) u Pionirskoj dolini ugrizao konj za ruku...izbezumljena sam ga povela na cum gdje su mu uradili snimak...konstatovali da prstici nisu sllomljeni, isprali ovlas hidrogenom, stavili komad gaze i poslali nas infektologu...doktorica konstatuje da su konji vakcinisani sobzirom da su iz P. doline i da mom djetetu ne treba nikakva inekcija i posalju nas kuci dajuci nam antibiotik i sirup protiv bolova...ja dolazim kuci, rukica je otecena prsti debljine mojih djete neutjesno place...otisli smo do apoteke uzeli acid boric i ja sdam mu citavu noc stavljala obloge u nadi da ce otok spasti i prskala ga sredstvom za ispiranje rana...ali stanje se pogorsavalo....sutradan (juce) sam djete spremila pedijatru...gospodja je pogledala kaze treba previti idite na pedijatriju kosevo...onda ga pogledao hirurg i umjesto da ocisti ranu posalje nas plasticaru...njega naravno nema otisao u svoju privatnu kliniku jer rade dok ima pacijenata a vec je 12 h...opet odemo na cum trazimo da zovnu dezurnog plasticnog hirurga...on konstatuje da je djete malo i da ne moze on sad vidjeti da li su njemu ok zivci i salje nas kuci...ja opet u apoteku kupim bivacin mast i rivanol previjem malenog ali nisam imala srca da mu struzem vec zakorelu kozu...do navece rukica gori crvena odem u apoteku kupim jod i bivacin prah navece mu istruzem koliko sam mogla sterilnom gazom sipnem joda i bivacina maleni se smiri i zaspe ...malo je to pomoglo jutros odvijem ruku situacija jos gora placuci spremim dijete i kontam odoh u hitnu ako odbiju da mu previju ruku zvacu novinare...previli su mu rukicu i sad spava....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...jadnicku se zagnojilo pa su mu sve otvarali strugali ...tako me strah da ne dobije sepsu ne znam vise sta da radim...eto bilo kakav savjet dobro je dosao


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.5.2012 10:38:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:32:01   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image

O draga mojauser posted image user posted image user posted image

to je strašno...pa ne mogi vjerovati d aijdte nisu adekvatno tretirali po tim silnim ustanovamauser posted image

ja nisma pametan kakav savte da ti dam vidim svima si već išla...ali nalaz krvi bi trebao biti urađen...da se vidi jel sve u redu sa nalazima, jel pokazuje neku uplau, trovanje nedo Bog....

A da odete privatno u polikliniku na Skenderiji kod pedijatar i dječijeg hirurga...
a kad oni tretairaju kako treba...tužiti gamad koja su se tako oholo ponaša prema djetetuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:33:49   
vila_7
Nunny...jako mi je zao sto se to desilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nemogu ni zamisliti kako ti je,ja ti nemam pametan savjet al vjerujem da ce neke strucne zenice ti sto prije pisati - znam da je vjestica nesto u medicini pa pitaj nju.

a i sto Hanady kaze...mozda da odes privatniku nekomuser posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 28.6.2011 14:36:54 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:35:12   
Lady26
Nunny draga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:37:13   
myb@by
user posted image user posted image user posted image Nunny jako mi je žao malenog. Otiđite privatniku. Nadam se da će bebi biti ok

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:39:30   
Bambi09
user posted image user posted image  ljubimo rukicu malenu user posted image user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:39:33   
taurus
užas user posted image

jadno dijete user posted image user posted image user posted image

koji antibiotik pije
ako je rana zagnojena mora se previjati i čistiti dva puta dnevno
je li velika površina, koliko prstiju je zahvaćenouser posted image

to bi trebalo tretirati na dječijoj hirurgiji
traži uputnicu od pedijatra, ako oni neće u ambulanti da previjaju ranu

i na kraju na žalost opet ostaje opcija privatne poliklinike
kažem na žalost jer pored redovnog zdravstvenog osiguranja mora se dodatno plačatiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:40:50   
HAHA
Nunny,žao mi je što se to desilo djetetu.Pokušaj privatno što kaže Hanady.Dušica,mogu misliti tek koliko se prepao.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:41:30   
Nunny
ma pedijatrica mi je dala uput bili smo na djeciju hirurgiju i opet nista samo kazu idite plasticnom hirurgu
ma katastrofa ni nalaze mu nisu htjeli izvaditi...
ja sam u komi nemam srca da ga gledam takvog

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:41:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

užas user posted image

jadno dijete user posted image user posted image user posted image

koji antibiotik pije

ako je rana zagnojena mora se previjati i čistiti dva puta dnevno
je li velika površina, koliko prstiju je zahvaćenouser posted image

to bi trebalo tretirati na dječijoj hirurgiji
traži uputnicu od pedijatra, ako oni neće u ambulanti da previjaju ranu

i na kraju na žalost opet ostaje opcija privatne poliklinike
kažem na žalost jer pored redovnog zdravstvenog osiguranja mora se dodatno plačatiuser posted image


da antibiotik bi moralo dijete piti...

ja bih reagirala sad odmah...otišla i tražila uputnicu od pedijatra i odtišla na dječiju kliniku i zahtjevala d aoni vrše previjanje svaki dan...
i da starno nalaze uradi krvi...
i obavezno antibitoik dijete d apije...pa zagnojilo se...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:41:54   
Anoniman
Nuny user posted image user posted image user posted image kako mi je žao dječaka
sve si dala od sebe, jedino ti savjetujem da odeš još i privatno...

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:44:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Nunny

ma pedijatrica mi je dala uput bili smo na djeciju hirurgiju i opet nista samo kazu idite plasticnom hirurgu
ma katastrofa ni nalaze mu nisu htjeli izvaditi...
ja sam u komi nemam srca da ga gledam takvog


ma užas...
pa idi im opet i kaži lijepo da dijetetu na plstičnoj hirurgiji nisu ništa uradili...da ne mogu je rje maliuser posted image
kaži da sama kupuješ u apoteci preparate i sama ga previjaš a nisi medicinski radnik jer niko do njih neće ozbiljno da s eprihavti toga posla...

mila malo je to dijete...ja bih bila dosta agresivnija d amu tretman obezbjedim adekvatan...pa ako treba otiđi kod pedijatrice i zahtjevaj uputu u bolnicu...fino lezi u bolnicu sa djetetom i porganjaj ih gore dok rukica ne bude OK

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:44:46   
Malenaoduvijek
to bi trebalo tretirati na dječijoj hirurgiji
traži uputnicu od pedijatra


da otidji na djeciju hirurgiju u njihovu ambulantu, dijete je pokriveno antibioticima iako se i pored toga rana zagnojila.

svakako bi im ja otisla gore, oni su najkompetentniji za to...



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:47:03   
Hanady RR
promjena naslova pazite pri citiranju...ovaj je adekvatniji da ne briešmo temu jer je očito da će biti savjetodavna i nekome drugom nažalost takva nam je situacija i u pionirskoj i u zdravstvuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:47:03   
Nunny
kaziprst i srednjui prst su mu zguljeni...ma joj koga da tuzim prvo pijonirsku dolinu sto su ponija stavili u lamin kavez bez zastite i koji je prije toga ugrizao jos 5. djece...u P.d su nam dali komentar konj je mislio za njegove prstice da je smoki....mislim katastrofa
ja vam ne mogu ni ispricat kako je to traumaticna scena bila same mi suze idu
ja dijete spustam da mi sjedne na koljeno i da gleda zivotinje on jadnicak se zadrzao za ogradu pritcao konj uhvatio mu prste i povuko mu cditavu ruku kroz onu supljinu od mreze i vuce on s jedne strane ja s druge ...to je bilo u sekundi ja vam  ne mogu opisat strasno...

(odgovor članu Nunny)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vjerovali ili ne
28.6.2011 14:47:33   
Anoniman
Uzas, ali nista novo kod nas, nazalostuser posted image
Eto sta nama preostaje, da odemo ponovo privatno i placamo za usluge koje smo vec platili, tugo moja...
Zao mi je djecaka, i da, ne znam da li ti je upoce do toga sad ali ne treba se libiti ni pozvati novinare ili podnijeti tuzbu, mada me strah da se tim kretenima ne moze nista, pa svi smo vidjeli sta se s malim Alisanom desilo, je li ko odgovarao, ne koliko ja znamuser posted image user posted image
Zelim mu brzo ozdravljenje, dusa malauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:48:04   
emma.L
user posted image user posted image user posted image  Nunny, užas jedan da se to sve tako dogodi.
Nemam savjet, samo user posted image  i molim Boga da što prije bude iza vas sve ovo, te da se dječak oporavi i zaboravi, srce malo.
A ja sam sad tako bijesna, tužila bih, zvala novinare, dala medijima imena svih liječnika s kojima sam se susrela u tih užasnih par dana - i nažalost, ništa dobila ne bih user posted image . Ova nemoć i nemogućnost da se bilo šta postigne u ovoj zemlji ubija u pojam.  

Samo ja ne bih napamet tako kupovala acid borici, bivacin i sl. nego traži od pedijatra uputnicu za previjanje, za kirurgiju, ili barem ujutro rano i uvečer pred spavanje u hitnu s djetetom, oni su dužni barem previti ranu stručno. Na hitnoj sam čula da je dr. Lutvo stručan jako (nažalost, njegov metod rada mi se ne sviđa, jednom smo se imali priliku susresti, ali kasnije se pokazala i terapija i dijagnoza ok i brzo je prošlo) pa eto...

Držite se!

< Poruku je uredio Hanady RR -- 28.6.2011 14:49:28 >


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taurus)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:48:15   
Blue rose RR
Da Bog sačuva i sakloni ... ne znam šta bih u tom momentu uradila?
Najvjerovatnije derala se iz sveg glasa, pa da se ne CUM, ne hitna, nego cijeli klinički centar digne na noge (sad mi je psovka izletjela iz usta) ... čuj dijete vodati okolo kao da se radi o toj životinji iz pionirske , a ne o djetetu.!!!!

Da je kojim slučajem konj bio povrijeđen digli bi se oni dušebrižnici životinja i podigli na noge međunarodnu policiju, a ne veterinarsku stanicu (opet psovka) ...


Vodi ti dijete privatniku, ne čekaj ovu ***** sa klinike, a napiši i javno pismo pa pošalji na koji portal ili televiziju ...

Malom ljepotanu ljubim rukicu da ozdravi prije, a tebi šaljem zagrljaje podrške...


< Poruku je uredio Hanady RR -- 28.6.2011 14:49:45 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nunny)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:53:28   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Da Bog sačuva i sakloni ... ne znam šta bih u tom momentu uradila?
Najvjerovatnije derala se iz sveg glasa, pa da se ne CUM, ne hitna, nego cijeli klinički centar digne na noge (sad mi je psovka izletjela iz usta) ... čuj dijete vodati okolo kao da se radi o toj životinji iz pionirske , a ne o djetetu.!!!!

Da je kojim slučajem konj bio povrijeđen digli bi se oni dušebrižnici životinja i podigli na noge međunarodnu policiju, a ne veterinarsku stanicu (opet psovka) ...


Vodi ti dijete privatniku, ne čekaj ovu ***** sa klinike, a napiši i javno pismo pa pošalji na koji portal ili televiziju ...

Malom ljepotanu ljubim rukicu da ozdravi prije, a tebi šaljem zagrljaje podrške...


 
Ja kakva sam ne bih isla privatniku nego bih digla naopacke citav Klinicki centar Sarajevo... Pa u PM vise... Do kada cemo placati zdravstveno osiguranje ako ga necemo dobiti na vrijeme, kako treba i do kada cemo ici privatnicima za nesto sto smo vec platili?!
Majke mi rodjene, evo mi zamantalo u glavi, a tako bih vrisnula na sav glas, al ipak na poslu sam... Ne bih da prepadam kolege, ali da sam u SA, sad bih otisla i demolirala CUM... Fuuuujjjjjj!!!!

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 14:59:31   
Anoniman
nunny user posted image user posted image user posted image user posted image
ljubim rukicu da sto prije prodje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 15:02:19   
Nunny
hvala vam svima ...covjeka vise zaboli kad vidis da im nije stalo..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 15:05:22   
veeseelaa
Draga moja Nunny iskreno mi je žao, nadam se da će dječak biti brzo dobro
Očito si ti jako strpljiva osoba, ja kad bi uletjela sa mm u KUM sve bi podavila
Iskreno i izbjegavam obratiti se njima za pomoć, haman uvijek idem kod privatnika al kad se pojavim kod njih definitivno neko nahebe......
ne trpim bezobrazluk i aroganciju, osiguranje plaćam i očekujem adekvatnu skrb!
Prvog dr sa vrata na KUM-u bi za vrat uhvatila ma ima da mi nadje sve doktore


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE:Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 15:06:48   
niki83
user posted image user posted image user posted image bas mi je zao, jadnicak, a i ti, mogu samo zamisliti kako vam je user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 28.6.2011 15:13:04 >


_____________________________

N&N

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 15:12:49   
Nunny
a sta cu vesela jedino mi ostaje strpljivost...znas kako oni samo kazu nije moja nadleznost i peru ruke od odgovornosti...samo molim Allaha da moj djecak bude dobro...srce mi se cjepa da ga gledam tuznog on je inace mamin veseljak i prava dobrica...samo ljubi sve po kuci smije se trcka prica ne pravi belaje...a sad samo kaze mama sjedi i legne mi u narucje i miruje po citav dan...a meni se srce steze

< Poruku je uredio Hanady RR -- 28.6.2011 15:13:24 >

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ujed konja u pionirskoj dolini i tretman ...
28.6.2011 15:15:12   
pipi_duga_capara
Nunny imas PP!!!!

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *