|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bebac pomalo lijen
8.11.2008 18:22:29   
senoenamine
Drage moje kao prvo lijep pozdrav vama a vasim misicima puse.Naime imam jedan problem pa se nadam da cete me posavjetovati najbolje.Bebici je nastao 3 mj dojim je medjutim kako je malokrvna dr je propisala sirup i plivit C tabletice.Tablete dajem 2 puta po pola rastvorene u caju (komrac).Sirup pije takodjer 2 puta po 2,5 ml i to pomocu sprice.U pocetku sam i caj davala tako,ali sam kupila flasicu NUK sa sirim otvorom i dudom poput dojke.Dudu naime nece dok joj ne umocim u sto slatko pa je prihvati.Ali problem je nastao u tome da je pocela biti lijena za dojku,kad treba navuci da bi joj pristupilo buni se i pokoji put i malo zaplace.Odmah sam ostavila flasicu u strahu da ce ostaviti dojku.Jer kad mogu sto je ne bih dojila hb.Stanje se malo poboljsava pocela je vuci imate li koji savjet za mene.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 20:25:55   
dana3
moja beba se rodila ranijee pa je nejacka da doji odjednom a to sa malokrvnoscu je najbolje slijediti savjet doktora jer sa samo tri mjeseca starosti rizicno je dati djetetu nesto sto bi vece bebe i djeca podnijela kao sto je npr mijesani sok mrkva,jabuka, cvekla svjeze izmiksano.zasada drzi se doktorove preporuke

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 20:42:42   
ziki
Tarik je sa 2 m bio malokrvan, hemoglobin 98user posted image , te smo pretrage radili dole kod muzevih, i tamo nam dr reko da nema mjesta panici kod malih beba je to moguce. Kad smo se vratili ovamo na jednoj kontroli pomenusmo te rezultate i dobismo novi uput za laboratoriju. Ovaj doktor nije smatrao da je to normalno itd. Kad smo prije nedelju dana vadili krv rezultati su bili dobri, 119, sto je dobro obzirom da je mashalla krupna beba. Ja sam skontala da je sve to od svjezeg vazduha i Sunca, jer na pocetku nismo izlazili bio je puno mali pa onda je imo upalu uha, kad smo poceli bile grozne vrucine tako da dijete nije Sunca videlo. Dok smo bili u Sandzaku, i na turneji 1 i na turneji 2 on je bio non stop po polju a u medjuvremenu je i ovamo malo prehladilo, pa se ni ovdje kuci ne savijamo...Moja ti je preporuka da ga vise izvodis na Sunce po parkicima, ako mozes i malo pored kakve sumice.Raspisah se ..

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 22:24:22   
senoenamine
Mislila sam da cete imati komentara na ovo vezano za flasicu,ali svejedno hvala vam.Lijep pozdravuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 22:33:38   
Romali
IZVORNA PORUKA: senoenamine

Mislila sam da cete imati komentara na ovo vezano za flasicu,ali svejedno hvala vam.Lijep pozdravuser posted image


Pomogla bih, ali nemam nikakvo iskustvo. Naime, moj user posted image ne zna piti na bocu . U početku mu je nisam ni davala iz istog razloga koji se tebi sada dešava.
Javit će se neko sa sličnim iskustvom sigurno.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 22:38:17   
boogy woogy
Iz majčina se mlijeka željezo bolje apsorbira (do 50%) nego iz kravljeg (oko 10%), a i količina željeza najčešće je u majčinom mlijeku nešto veća no u mlijeku životinjskog porijekla.

Dojenčad se rađa s oko 500 mg
zaliha željeza i ukoliko su hranjena
majčinim mlijekom dobivaju dovoljno
željeza

• uobičajeno vrijeme u kojem se razvija
deficit željeza kod djece je između 9 i 24
mjeseca

Uzroci razvoja deficita
• prerano rođenje i/ili mala porođajna masa
• isključivo dojenje iza 6 mjeseci (izostaje
mješovita prehrana) te uvođenje kravljeg
mlijeka kao glavnog napitka

Majčino mlijeko je najbolji izvor željeza kod
dojenčadi i nisu potrebni dodatni
suplementi


Preporuke
• uloga dojenja u prevenciji od anemije
• suplementi željeza – oprez!!!


izvori:
  • http://www.ptfos.hr/pdf/dkt/deficit%20zeljeza%20i%20tehnoloska%20dostignuca%20u%20borbi%20protiv%20anemije.pdf
  • http://www.pedijatrija.org/default.asp?ru=175&gl=200603010000002&sid=&jezik=1
  • http://bhicny.blogger.ba/arhiva/2008/05/22/1564764

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 23:24:20   
ziki
Sto se tice flasice smanji otvor na dudi jer ce tad morat  i tu da se pomuci i da vuce, sa vecim otvorom fakticki sadrzaj samo klizi i on samo guta. Nama je dr slokovito objasnio razliku: sika je kao fica a flasica mercedes, kod tebe formula no.1. Probaj caj davat neko vrijeme kasicicom.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebac pomalo lijen
8.11.2008 23:33:55   
lejlašh
Za sada izbaci flašicu skroz,  sirup daji na špricu a čaj na kašikicu, dok ne prođe kriza dojenja

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bebac pomalo lijen
20.11.2008 11:26:29   
idana_85
Ja sam kupila tefalovu flasicu, ima na pipi gore 4 broja, na 1 idi najmanje,na 4 najvise. Uzasno je teska za vuci. Kad moram dati dohranu onda mu dam iz nje,davala sam na kasicicu prije,bas iz straha da se ne navikne na flasicu,pa je postao malo lijen, kasikica jos laksa od flasice.....Ja sam ovom tefalovom bas zadovoljna,cini mi se i na dojki sada bolje vuce....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bebac pomalo lijen
20.11.2008 15:43:30   
dacy
ja svojoj user posted image dajem mlijeko na NUK-ove flasice sa cuclom br.1 za mlijeko, a caj sa cuclom br.1 za caj, obe rupice su dosta male pa se mora dosta trudit da vuce, i dalje doji normalno samo je problem sto ja nemam dosta mlijeka pa jadnicak zna dojit po sat vremena i opet u plac jer je gladan

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bebac pomalo lijen
20.11.2008 20:43:11   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dacy

ja svojoj user posted image dajem mlijeko na NUK-ove flasice sa cuclom br.1 za mlijeko, a caj sa cuclom br.1 za caj, obe rupice su dosta male pa se mora dosta trudit da vuce, i dalje doji normalno samo je problem sto ja nemam dosta mlijeka pa jadnicak zna dojit po sat vremena i opet u plac jer je gladan


Dojenje i flasice ne idu skupa. Moras se odluciti za jedno. Mozes uspjesno dojiti svoju bebu i potruditi se da imas dovoljno mlijeka samo ako to zelis. Kao prvo odmah prestani davati bebi caj jer joj apsolutno nije potreban! Umjesto caja daj joj da doji pa makar i uprazno.
Izbaci pipu/ cucu iz upotrebe! Umjesto toga takodje joj daj svoju siku da je "cucla" . Za par dana ces primjetiti da mlijeko nadolazi.
Slijedece sto treba da uradis je da kolicinu AD mlijeka pocnes smanjivati za 15 ml dnevno. Bbeu dojis sto cesce. Kad god zatrazi, zaplace ili sl.
Postupis li tako 100% ces imati dovoljno mlijeka da iskljucivo dojis svoju bebu. Ukoliko ti bude trebao kakav savjet- slobodno pitaj.
Pozz user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *