|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   baby strah
3.9.2008 19:05:20   
mamina cura
Moja se malena boji usisivaca. Izgleda da cemo neko vrijeme prestati sa kucnim aktivnostima sto mami jako tesko pada.
I jos mi sad neda da bude sama, odmah place. Sve su to faze odrastanja a meni jako zanimljive.
Cega se boje vase bebe?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: baby strah
3.9.2008 19:15:37   
haida
Mene moja Alina nije puštala da odem u WC...odmah bi vrištala i plakala...
Ja testirala...sakrijem se iza štoka ona u vrisku...ja se pojavim ona šuti...i sve takouser posted image
Onda sam imala jednu nosiljku i svuda sam je nosala za sobom....šta god sam radila.

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: baby strah
3.9.2008 19:17:33   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: haida

Onda sam imala jednu nosiljku i svuda sam je nosala za sobom....šta god sam radila.

Mi smo danas prostirali ves sa slingomuser posted image  Nema sanse da ostane samauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: baby strah
3.9.2008 19:22:36   
haida
One su sve lopuže i koriste to maksimalno.....user posted image
Samo neka su žive i zdrave

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: baby strah
3.9.2008 19:59:29   
Amer
I moj Amer se bojao usisivača ali sam ga navikla tako što bi uključila usisivač i onda otišla da se igram malo sa njim ono smješak i sve to i malo po malo sad se on igra sa usisivačem, ali on se boji balona ali je zato lud za svim stvarima uključenim u struju user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Amer 21.09.2007.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: baby strah
3.9.2008 20:39:53   
bebacha
Ajla se boji usisivac,nemogu se vise nista sjetit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: baby strah
3.9.2008 21:26:04   
ebru
Mona se boji fena za kosu i jednog autica koji kad ga pustim na pod ide i zuji fffffuuuuuuuuuuuuu hihihihi,a ona samo napuci ustica i govori oh oh a nogice i rukice samo pomjera...na pocetku je i znala zaplakat...
A bojala se nekad i usisivaca,sada manje(ko ne usisavam kucuuser posted image )

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: baby strah
3.9.2008 21:27:47   
jasmina_mm
moj sincic se boji fena i ponekad usisivaca a nekada sve puze za mnom dok usisavam...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: baby strah
3.9.2008 22:45:17   
camm
moja se boji ako cuje da neko kuca nesto onda ona kaze
mama ko ono kuca neki kiko bezi.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: baby strah
3.9.2008 23:20:44   
Aminad
Merjema i Imran se boje automobila ako čuju zvuk odmah bježe na sigurno i nemam namjeru da im razbijam taj strah.


A Burhan se boji usisivača i obično u jednoj ruci držim usisivač a u drugoj  njega, a ponekad mu dođe pa samo sjedi i gleda i nije ga strah.

On je ovih dana bukvalno zalijepljen za mene jedva dva puta dnevno odem u wc i to kad on spava a dojio bi svahih 10tak minuta ne znam šta ga je spopalo!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: baby strah
3.9.2008 23:22:31   
ziki
Tarik se plasi petunije. Juce dok sam sirila ves na terasi on je bio u sjedalici pored petunije, skroz pobego u cosak, i samo bi je malo taknuo rucicom i odmah bez, u jednom momentu dok sam se je sagnula da uymem poslednju stvar on je poceo da place, neutesno..morali smo odmah da udjemo. Popodne ga muz iznijo na terasu i pored petunije odmah napucio usne...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: baby strah
3.9.2008 23:22:35   
mamyca
Nisam primjetila jos da se neceg bojiuser posted image ,vidicemo kad jos malo poraste.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: baby strah
4.9.2008 1:13:38   
stella
Moja Hana kad vidi usisivac bas mu se obraduje a neki dan se bila prepala blenderauser posted image I morala sam odmah prestati.Al sve je to nekako prolazno.Nema jos nista da ono kazem bas se boji.
Jedno vrijeme nikako nije htjela sama pa sam je morala nosati za sobom.A sada se malo hoce igrati u igraoni dok ja recimo rucak spremim.
Sada je pocela da place ako ima dvije tri osobe prisutne i obracaju joj se istovremeno,nesto pocne plakati.tako je prije radila,pa je bila prestala a sad opet.Pa sada svima govorim da joj se ne obracaju dok ona malo ne razgleda.A cim je uzme mm ili ja ona odmah prestane.Lopuza mala.user posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: baby strah
4.9.2008 1:32:11   
batterfly
Imran se boji mixsera i danas dan iako su mu 3 god.Kao beba je vristao kad bi cuo zvuk...a danas samo pita,u strahu, jel gotovo??
A Ammar se boji ves masine kada radi i kada neko dugo pozvoni na vrata....
Nece da ostane sam ni sekunde pa sam ga tako i ja nosala za sobom..a sad kako je propuzao ide za mnom..(prati me u korak)user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: baby strah
4.9.2008 9:33:47   
nely
moj edvin se boji iznenadnih zvukova,sav se prepadne ako neko zalupi vratima ili nesto baci...
nadam se da to nece tako ostati...i da ce se navici akobogda.user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: baby strah
4.9.2008 11:45:06   
Romali
Vidim vaša djeca se boje mixera, ne znam boji li se O., jer mama nikad ne mixa kolače user posted image .Ali boji se zvuka usisivača kad radi blizu njega, kad je u dr.sobi, sve ok. Boji se i kad tutnje  kamioni,a moja mama živi blizu magistrale pa se mora susretati s njima. Ali kako ludo voze naši šoferi, bojim se i ja, nije mi čudno user posted image . I trzne se kad podižem roletne, strašivac mali.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: baby strah
4.9.2008 22:10:49   
adannn
moja mala nije dosad pokazivala da se ičega boji,mada imamo malu zvečku u obliku trube koja svira i ponekad zbog toga zaplače.Čitala sam negdje kako mama uspavljuje bebu usisivačem.Jednostavno uključi ga i bebica pajki za 5 minuta.user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: baby strah
4.9.2008 22:36:13   
dinaa
Moja dusica se boji ves masine kad radi centrifugu,a vjerovatno jos sto sta samo nemogu sad da se sjetimuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: baby strah
5.9.2008 22:19:27   
boogy woogy
Ma kakve sprave, kakvi usisivaci, moj mali je lud za svim stvarim na struju. A tek da ga vidite kako se fenirauser posted image user posted image Decko ima frizuru pa jako voli da se frizira. Al sto se straha tice, ono sto ga izbezumljuje to je: KIHANJE. Da upravo tako, ne njegovo nego moje. Kad god ja kihnem, njemu hoce nesto biti...fras da dozivi. Vi barem mozete iskljuciti blender, fen itd. ali jeste li ikad pokusali zaustaviti kihanje kad vam se pravo kise?!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: baby strah
9.9.2008 23:37:10   
camm
zaboravila sam napisati da se boji kada grmi i sijeva.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: baby strah
11.9.2008 18:11:11   
Emina*
Citati sa slicnih tema


IZVORNA PORUKA: mivica

Evo jedna nova tema, meni je interesantna.
Cega se plase vase bebare. Ja u prisustvu moje bebe ne smijem kihnuti, zakasljati se, jer se tako uplasi da pocne vristati. Ali stvarno se prepadne, trzne se jadnicak - pravi mali glupson Ako ovako nastavi morat cu mu stravu saljevati najgore mi je u toku noci kad je mrtva tisina, valjda kako ustanem iz kreveta zagrijana pa uzmem njega hraniti, joj Boze. Nekako zacepim nos, prekrijem se jastukom, jer bi u suprotnom poceo vristati. A kad se razdere, pa citav haustor bruji. Nekad me prosto strah da mi komsije ne zovnu policiju, kakav prodoran glas ima, hoce li neko pomisliti jos da ga tucem ne daj Boze 




IZVORNA PORUKA: Azure
Drage mame molim za savjet.
Moja cetrnaestomjesecna beba zadnjih pet dana pokazuje strah od raznih zvukova. Do sada se nije nicega bojala i na sve je reagovala znatizeljno ili sa smijehom. Inace je jako vesela i energicna i kao vecinu beba sve je zanima. Medjutim kako rekoh, zadnjih pet dana plasi je sve, od kaslja, zvuka automobila, zatvaranja vrata ili bilo koji drugi zvukovi. Mene zbunjuje to sto ona ne reaguje placem vec se zagnjuri kod mene ili taje sa uplasenim izrazom lica i govori iiiiiii. Ne znam sta je uzrok jer koliko smo primijetili nista je do sada nije uplasilo, da bi kao poljedica bio taj strah. Moj suprug i ja reagujemo tako sto je grlimo i kao tucemo vazduh govoreci "ne ne Azricu plasiti". Ona tada rukicom tuce sa nama i kaze "ah ah". Umiri se, ali onda opet novi zvuk i ista reakcija. Intersuje me da li ste imali slicno iskustvo i jako bi me radovalo da ga podijelite samnom.



IZVORNA PORUKA: makana

hm
pokušajte da ne reagujete kao da su to neobične stvari
nešto je izazvalo njen strah, ali ste joj sada vi zanimljivi, odnosno vaša reakcija i to što je "branite" i "tučete" ono što je plaši
moja bebača se boji usisivača, zvuka puštanja vode u vc
prije toga joj se nasmijem i oponašam taj zvuk, a potom uključim usisivač ili pustim vodu, ipak ona zaplače ali ubrzo prestane kada vidi da ja ne reagujem već joj se i dalje smiješim
 pozdrav 


IZVORNA PORUKA: Azure
Hvala Makana sto si se javila .  Vjerovatno si u pravu. I meni je palo na pamet da se nasa bebica mazi i trazi paznju. S obzirom da se ne boji recimo usisivaca (neki dan je skakala po njemu dok sam usisavala) niti miksera, sve ovo mi je cudno. Pogotovo zato sto ne place.  Mozda je samo prolazna faza kod djece u njenom uzrastu. 

Lijep pozdrav



IZVORNA PORUKA: Alijeva mama

eh,citam i smijem se jer moj Ali isto tako reaguje...prije nije tako..uvijek kada dodju zvukovi okrene se u pravcu odakle dolazi zvuk a sada reaguje tako sto bjezi nama u narucje....boji se usisivaca,vode iz vodokotlica i bas me zanima ostalih mama misljenje...
ja mu danas dala usisivac da se igra prije nego sam ga ukljucila i onda smo zajedno grlili ga i mazili i kad sam upalila nije se bojao kao prije i dan po dan mislim da ce se naviknuti....
mislim da se boji tih zvukova ako dodje iznenada,jer moj Ali se ne boji naseg telefona koji nije bas toliko glasan ali kad odemo kod moje mame pa kod nje na telefonu jaci zvuk..on odmah podje bjezati nama i vice iiiii.....boji se iznenadnog zvuka,mislim





IZVORNA PORUKA: Anoniman
mogu ti samo reci da se i moj mali plasi ama bas svega.onda place a meni ga bude zao pa i ja s njijm placem.ne znam kako to sprijeciti jedino sto mogu je da ga tjesim kada place.dusa draga



IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Moja Lorena koja jako voli da se tusira, sinoc kada sam pustila vodu u kupatilu se toliko drala da sam je jedva smirila. Uopste ne znam zasto se to desava, dete koje je moglo da bude u vodi ceo dan, sada se toliko plasi..
A sto se tice zvukova usisivaca, miksera...nju to sve jako zabavlja..
Sve su to decije faze koje ce proci kako vreme bude odmicalo..
A do tada.....




IZVORNA PORUKA: Azure

Sada mi je lakse kada cujem da su i ostale bebe plasljive. Nas macica je pravi namazanko. Zato nisam ni sigurna je li to strah ili nesto drugo. Eto sinoc kad sam je uspavljivala neko iz komsiluka je busio bor masinom. Tiho se culo, ali ona je reagovala. Nije plakala ali se uvukla u mene i skoro me oborila s kreveta. Zvuk vodokotlica je ne plasi. u kupaonici bi bila danima i ne bi izlazila iz vode. A usisivac dok usisavam pali i gasi. I svaki put kad ga upali potrci meni sa svoji "iiiiii", a onda se vrati i ponovo gasi i pali usisivac. Zaista me zbunjuje.

Slazem se sa Suncicom da su to djecije faze koje moramo proci zajedno sa njima.









_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: baby strah
11.9.2008 18:53:52   
mivica
sorry, nisam vidjela da postoji ova tema, ubuduce obracam paznju svakako, pozzz...user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: baby strah
12.9.2008 12:45:41   
Romali
Novo otkriće je da se boji motora user posted image ,a kako je ljeto, oni stalno zuje ulicama. Jadno dijeteuser posted image .
I boji se kad neko kiše. Raširi noge i ruke i iskolači oči. Mi u kući to znamo pa potiho kihnemo, ali mora se navići.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: baby strah
13.9.2008 9:29:55   
Nadi
Moja Kiki se još boji usisivača, boji se i malih beba i djece. Bojala se i svih nepoznatih osoba ali srećom malo je sada to popušta. Bar ne plače kad joj se približi neko nepoznat ili dijete ili bebica, samo jako negoduje ali mama je uvijek uz nju user posted image . Kad smo u gostima neće ni nani ama baš nikome, samo mama. A ja sva happy.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: baby strah
13.9.2008 9:43:52   
mamyca
Eh otkrili smo prvi baby strah,naime mama je maloprije ubila muhu muholovkom,a moj mali inace nestrasljivko je poceo plakati,i sad kad mu pokazem muholovku samo zatvori oci i umiri seuser posted image .Eto,makar znam kako da ga smirim ubuduceuser posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *