|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 18:03:58   
bebano
Drage mame zanima me kada je bebicama vrijeme da se polako pocnu stavljati, uciti na tutu. Zanima me, iako je mom sinu tek 8 mjeseci i znam da je rano, ali ja bas nemam predstavu od koliko se djeca navikavaju na to.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 18:09:23   
hanabanana
Ja sam stariju počela stavljati sa godinu i nešto. Ujutro i naveče. Tako je bilo mjesecima. Već od godinu i pol se skoro svako jutro budila suha. Onda sam ja pročitala negdje da je vrijeme za tutu kada se dijete dvije sedmice budi suho, te sam joj skinula pelene. Imala je dvije godine. Odmah sam skinula i noćnu i dnevnu. Jednom kada sam ih skinula nisam ih vraćala.
Znači nije bilo ono: kada idemo vani stavljamo pelene.
To djecu samo zbunjuje, tako barem kažu.
Ja sam u početku nosila rezervnu odjeću za presvući, ali nikada se nije upišala.
Malo je potrajalo dok sama nije trežila tutu, uglavnom bih je ja stavljala svakih par sati i ona bi uredno pišala.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 18:26:47   
stella
Ja namjeravam Hanu pokusati na ljeto odviknuti od pelene.A na tutu nece nema sanse.Odmah ustaje.Ne pomazu ni igracke ni nista.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 18:34:29   
lana84
Ma moja lana ima 10 mj i ja nju posadim već sada da malo sjedi, mada nema pojma šta to znači, ali sad se bar ne zna sama ustati, pa nek se privikava na tu stvarčicu. I naravno samo jednom mi je piškila slučajno u tutu, a inače kad god joj skinem pelene trčeći stvaljam drugu jer se odmah mami  na krevet upiški user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 18:47:08   
tweety
Ja sam sina stavljala kad mu je bilo godina i koji mjesec,ono ujutro kad ustane,ali nas je dočekala zima pa nam je bilo hladno na podu tako da smo odustali od toga.Poslije toga nije htjeo na tutu,pa smo kupili onaj dodatak za wc šolju i tu je htjeo ali i to mu je mrsko bilo.Tek smo prošlo ljeto kad mu je bilo 3 godine završili sa pelenama,bez tute.
Sa curicom ćemo vidjeti,ali će sigurno biti ranije nego sa sinom aBd.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 19:11:52   
adannn

Moja malena ima 11 mjeseci i prije možda mjesec sam je stavljala ali nju je strah.user posted image Malo sjedi i ide dalje pa ću pokušati opet uskorouser posted image user posted image user posted image

Dobra tema,svaka častuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
27.1.2009 20:23:12   
Visnja RR
bebano ne zuri se! user posted image
pricekaj maj pa kad Luka bude lagano obucen mozes poceti s tutom al kao pokusaj... mozda na moru user posted image  ... sad je jos mali za to...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 9:35:18   
bebano
Visnja, nisam ja mislila jos, ali sa nekih 10-11 mjeseci cisto onako da stekne naviku da sjedi na tuti user posted image . Cula sam da je malo kasno kada beba profura godinu dana. A to na moru on ce aBd imati vise od godine.. Mada je ocito sve individualno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 9:49:49   
hanabanana
Refleks kontrole mokraće razvija se oko 18 mjeseca života.
Naravno, svi će moći pokazati barem 10 beba koje su na tuti od prvog rodjendana. Ali to nema veze sa kontrolo mokraće, nego stavi bebu na tutu i dok ne završi posao ne diži je.
Tjeranje na tutu može biti kontraproduktivno, u kasnijoj dobi ( 4 do 5 ) godina ta djeca znaju početi vršiti nuždu u gačice.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 9:59:46   
ElmaB
Ja sam Teu isto rano pocela stavljati na tutu, ali ona nije htjela. Nisam je tjerala, nego je samo jedan dan, sama u obdanistu, trazila da piski na tutu. I to mi je kuci rekla: "Sada hocu lijepe gacice, pelene mi vise ne trebaju". I stvarno od tada se nikada nije upiskila, uvijek trazi tutu. 

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 10:10:38   
Gigana
ja Vedada stalno stavljam na tutu, ali on neće da piški, nema šanse.  Samo je čudno zagleda i onda ustane s nje i nema šanse da ga više vratim da sjedi.
Pokušavaćemo i dalje, valjda ću ubrzo uspjeti da ga posadim na tutu i da piški.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 11:37:46   
HanaBana
Hanci piski u tutu, rijetko kada je mokra navece. Ipak joj ne mozemo skroz skinuti pelene, cekamo da malo otopli pa da stalno koristi tutu. Vec smo i gacice pripremiliuser posted image Prije sa 10 mjeseci je htjela tutu, pa onda sa 14 mjeseci nije htjela nikako i ima mjesec dana kako ponovo odobrava da je stavim na tutu. Kada piski sama ustaneuser posted image user posted image Ali i svaki put kada se upiski u pelene, pokazuje mi da je piskilauser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 12:23:33   
sarayka
Lamija je jedno vrijeme bas htjela pa je prestala...Kazu da se te faze dešavaju, piškit i nekako al kakiti nema šanseuser posted image
Ona još uvijek noću traži mlijeko pa se budi pune pelene neznam kakve su mi šanse da bude suha kad pije mlijeko?? odnosno kakva je svrha pelena ako ce se piškit noću user posted image user posted image
Ja sam planirala na ljeto da počnem jer je bitno da djete bude bez pelene citav dan jedino tako ce se odvići... Tako mi bar iskusne mame kažu...


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 13:16:40   
hanabanana
Pa ja mislim da su ti dobre šanse, barem iz mog iskustva. Moja Hana još uvijek pije mlijeko prije spavanja, a pelene smo skinuli kada je imala dvije godine.
Kako sam već rekla, sigurno par mjeseci prije skidanja pelena ona je uredno piškila u tutu pred spavanje i ujutro kada se probudi.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 13:52:54   
sarayka
Naravno da imam namjeru već u proljeće da počnem intenzivnije sa tutom...nadam se da će do tad prestati da pije mlijeko (naima ona se budi noću i pije...)
Ipak nema ni dvije god...ima vremena...user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 14:06:15   
batterfly
Eh ovako je moje iskustvo:

Nisam "rano" forsirala tutu djetetu,mada mi je patronazna savjetovala da vec od nekih 7-8 mjeseci stavljam na tutu,kao cisto da se beba navikne,nisam poslusala...
Onda su mi ljudi iz okoline (stariji,familija i ostali),govorili,ma uci ga na tutu,kako se to prije ranije radilo,nije se cekalo toliko....Da,ali su prije bile pamucne pelene,i bebe su imale osjecaj kad su mokre,a sa pamersom(danas) ,nema sanse...jednostavno,kako u mnogo cemu,tako i o tuti je bio drugaciji vakat.....

Tako da sam ja svoje dijete pocela stavljati(prvi put) na tutu negdje oko godine i po(mozda malo jace)....Nije htjeo na tutu,ni podrazno(to je bilo kao da ga stavljam na zivu vatru)...I nisam nastavila da forisiram..
E tek negdje pred drugi rodjendan,ponovo smo poceli...Opet ista prica....E kako nije htjeo na tutu,ja kupim onaj dodatak za solju)...i vjerujte mi da je za sedam dana(samo),naucio bez pelene,pa cak i nocne!!!!
Iako sam kupila paket pelena,nije nam vise trebao...Naravno,desilo se par puta da ustane mokar,ali to je trajalo dok se nisam uhodala(ispisati djete prije spavanja i smanjiti tecnost).....


A slazem se sa Hanombananom,jer je ovjde upravu 100%,citiram.
Odmah sam skinula i noćnu i dnevnu. Jednom kada sam ih skinula nisam ih vraćala.
Znači nije bilo ono: kada idemo vani stavljamo pelene.
To djecu samo zbunjuje, tako barem kažu.
Ja sam u početku nosila rezervnu odjeću za presvući, ali nikada se nije upišala.
Malo je potrajalo dok sama nije trežila tutu, uglavnom bih je ja stavljala svakih par sati i ona bi uredno pišal

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
28.1.2009 14:46:00   
emina_h
Ja sam Zanu pocela s nekih osam mjeseci stavljati na tutu,sa sest mjeseci prestala je navecer piskiti u pelenu,sa godinu i pol se odvikla od pelena.Tako da nam je ostala bruka neiskoristenih pelena.Mislim da to i nije bas moja zasluga nego je to od djeteta do djeteta razlicito.S njom sam bas imala srecu.
Eh sad cemo vidjeti kako ce se braco pokazati.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
29.1.2009 0:00:38   
lejlašh
Ja sam Merjem stavljala možda od desetog mjeseca, nekad je htjela, nekad ne.
Sada je malo češće stavljam, ponekad piški, zna se desiti i da kaki, ali ne bježi odmah, samo baš kad neće ništa da uradi u tutu tad i ustaje. Nadam se da ćemo se na ljeto aBd odvići od pelene.
Moja svekriva ima najvše uspjeha u tome, kad je ona čuva - redovno piški i kaki u tutu, da mi je njoj proslijediti 2-3 sedmice  user posted image  da je nauči, pa da budem rahat user posted image .
Inače su njena djeca (troje) skinuli pelene prije godine dana, znači žena ima uspjeha u tome

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
29.1.2009 1:03:49   
mamina cura
I ja svoju malenu stavljam na tutu poslije svakog presvlacenja. Nekad uradi nesto nekad ne. Voli i da bjezi sa tute i kad je gola da mi bjezi po kuci. Kako je prohodala sve je brzauser posted image
Kod Timura sam imala vise uspjeha. On je nekako sam naucio da uvijek kaki na tuti i nikad u pelenu. A ova mala se stalno tovari u gaceuser posted image
Mi necemo u odvikavanje, tek kad vidim da je spremna i zna reci sta hoce.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad' je vrijeme za tutu
29.1.2009 7:39:11   
mamyca
Ja sam Hamzu pocela stavljati na tutu ima mozda mjesec,dva,nekoliko je puta obavio nuzdu tuuser posted image ali odmah ustaje,nemoze on na jednom mjestu biti ni sekundeuser posted image .Na proljece ga kontam malo vise stavljati na tutu,sad mu bas nije najdrazauser posted image .Sta da vam kazem,nedavno me je gadjao sa njom,eto koliko je voliuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *