|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Škola dojenja
18.11.2011 12:29:26   
BabyBlueEyes
Samo da obavijestim zainteresovane trudnice da je sa radom krenula Škola dojenja. Održava se četvrtkom u dva termina (prije podne i poslije podne). Poslijepodnevni termin je od 18-20h, a onaj prijepodnevni sam zaboravila kada je :(
Škola je besplatna, samo je potrebno najaviti dolazak. Ja sam se najavila za naredni četvrtak za 18h i gospođa mi je rekla da trenutno ima samo 2 trudnice pa nije sigurna hoće li predavanje biti održano.

Sve informacije na tel 061 482-248 od 12-15h.

PS nadam se da nisam pogrijesila sto sam ovo ovdje objavila, ako jesam sorry:(
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:40:31   
Visnja RR
ja cu samo malo da dopunim

Od novembra mjeseca Udruženje za unapređenje dojenja i Centar za dojenje IBFAN organizuju " Školu dojenja" za trudnice.
Škola je u terminima od 12-14 sati i 18-20 sati svakog četvrtka.
Ukupan termin kompletne škole je 4-6 sati.
Polaznice će dobiti potrebnu literaturu i certifikat škole.
Prijave na telefon 061- 482 248 svakim radnim danom od 12-14 sati.





_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:41:11   
Visnja RR
obzirom da je jedna nasa mame juce bila bilo bi lijepo da nam napise svoja iskustva

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:43:57   
M kao Mama
Ovo je divna vijest, zaista, a gdje se nalaze prostorije ove škole

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:49:25   
Hanady RR
a dali mame koje nisu trudnice mogu ovu školu pohađatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:52:26   
BabyBlueEyes
Hanady mislim da mogu :) ali pitaj za svaki slucaj.

Mjesto održavanja su prostorije Centra za dojenje, Sarajevo, Grbavička 84.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:56:13   
M kao Mama
A, znam to je kod dr. Mire Ademović, sad tačno znam, hvala još jednom na infu, eto očekujemo da se javi trudnica koja je jučer bila

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 12:58:22   
palachinken
Ovo je odlicno! Nadam se da projekat nece propasti zbog male posjecenosti.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 13:00:00   
BabyBlueEyes
Zato se prijavite :) Meni je rekla da joj treba minimalno 5 polaznica.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 13:01:06   
M kao Mama
Akobogda za koji mjesec, svakako jedva čekam

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 13:07:49   
Visnja RR
user posted image
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

A, znam to je kod dr. Mire Ademović, sad tačno znam, hvala još jednom na infu, eto očekujemo da se javi trudnica koja je jučer bila



jeste ...ja sam prije pola sata razgovarala s dr. Ademovic i ona je zamolila da ovaj projekat podrzimo ... sve za nase male "sisavce" user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 13:12:35   
M kao Mama
Višnja, pa daj nam malo detalja, od kada se može ići, i ostalo

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 13:26:44   
Visnja RR
pa nemam ih bas... sve sto mi je receno sam napisala tj prepisala sa nihovog sajta koji nije nesto u funkciji ...valjda se radi na njemu... dr. ademovic je rekla da se treba sto vise raditi na tome ...da ce oni ici malo i na sto vecu suradnju sa bolnicama... da dojenje treba podrzati sto vise ....da je ova skola jako potrebna svakoj trudnici i buducoj mami... da se djele i neki simpaticni pokloni.. spomenula je jednu mamu koja je bila juce ...ne znam kako je predpsoatavila da je s naseg portala , osim ako joj ona nije rekla...
ja ocekujem da se i ona javi jer mi je ona i dala ideju da stupim u kontakt sa dr. Ademovic

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 18:26:47   
mamina princeza
E evo mene nisam danas stigla da pisem ... ja sam ,dakle, juce bila na ova dva sata u okviru skole za dojenje. Ja sam spomenula ringeraju.bauser posted image valjda nisam pogrjesila??user posted image posto sam ovdje procitala od jedne  forumasice na razgovorima za trudnice da je bila i pitala je preko pp a oni tamo pitaju odkale info i ja sam tako rekla. posto je jedna zena rekla da ce javiti na gugu.ba reko onda cu ja na ringerajiuser posted image
J a sam slucajem okolnosti upala na druga dva casa znaci ona koja bi trebala ici poslije al svejdeno. Juce su bili predavaci dr Mira i sestra Azra je bila prisutna i malo se ponovilo od proslog puta dobile se brosure i govorilo se o vise o ovom drugom djelu ishrana bebe nakon 6 mjeseci i onda se pregledao jedan film o dojenjenju. Meni je bilo lijepo svakako preporucujem. Grupica od 5-8 zena , dr fino isprica teoretski vi mozete pitati konkretna pitanja koja vas muce i koja vas interesuju. Ja sam recimo prvi put ( a pitala sam milion puta do sada ginekologe pa cak i pedijatra) dobila odgovor koji antibiotik konkretno smijem ukljuciti ako mi se desi moj problem. Znaci meni je to nekako super jer dobijes upute i broj koji onda poslije mozes zvati i pitati opet nesto.
N prva dva casa( koja cu ja slusati iduci cetvrtak) treba da bude mislim jos nekipredavaca koji su obuceni i bas treba da se govori o dojenjenju i svim problemima sa kojim a se mozemo susresti i kako ih rjesiti. Onda meni nije nikad viska da se predje jos jednom ono gradivo koliko dojiti kad se uspaniciti kad ne, cuti uvijek neko novo misljenje i tako.
S obzirom da prvi put nisam uspijela duze dojiti sad mi je to bas prioritet i bas mi treba ovakvih stvari.
Niej predugo 2x2( 2,5 sata) i eto:) Doboije se i neka potvrda da si odslusao tu skolu koju doktorica savjetuje da se ponese u porodiliste da znaju da smo informisane i ne daju dohranu i to , sad koliko to plai bas i ne znam al nije viska sigurno.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 18:34:33   
mamina princeza
Mama alma ti si pitala od kada se moze ici prespostavljam da nema veze to. Bila je jedna trudnica uopste joj se ne vidi stomak  -nisam pitala koliko je trudna:) Misli d ato nema veze. Mozes komotno i sada ako imas vremena. Do Nove godine je ovo besplatno a dokotica niej zadovoljan malim odzivom iako sad nsita ne kosta s tim da ako potraje iza nove godine bi moralo bar malo da kosta radi materijala koji se pripremaju kopiraju i ostalo.

ako nekog jos nesto interesuje pisite odgovrim sto znam :)

Ja kad sam trudna volim da se druzim s trudnicama pa mi ovo bas dobro dodje:))

Hanady ne znam za one koje nisu trudne al najbolje nazovi na ovaj broj - opet ne vidim razlog da ne bi moglo ako nema popunjeno sve. Znam da su govorili da je najbolje da se inforimisu zene unaprijed da to puno znaci u onim prvim danima kad senema puno vrmena za to.


< Poruku je uredio mamina princeza -- 18.11.2011 18:38:01 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Škola dojenja
18.11.2011 23:30:07   
M kao Mama
Super Mamina p. ovu su zaista super info i ja ću se onda prijaviti da budem u toj ekipi do N godine

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Škola dojenja
23.11.2011 13:05:25   
BabyBlueEyes
Samo da provjerim da li se jos neka trudnjaca prijavila za sutra u 18h?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Škola dojenja
23.11.2011 13:25:04   
pauza
evo samo da se prijavim da sam ja ta forumasica koja je dal info maminoj princezi, ali nisam bila sigurna smijem li reklamirati to ovdje na RR, pa smo se dopisivale preko pp:-)
uglavnom, potpisujem sve gore napisano, skola, tj. seminar je super, jako puno se cuje za ta ukupno 4 sata (2x2h).... brosure koje se besplatno dobiju su super jer su kratke i sazete, a ima toliko odgovora na nasa pitanja, posebno nas koje se s tim aBd srecemo prvi put... cak ima i jedna mala brosura o dohrani, tj. sta jedu majka i beba, majka od pocetka dojenja, a beba kad se pocne dohranjivati tj. nakon 6. mjeseca zivota.
Ko dovede 5 novih zena, dobije poklon koji je svima dobro dosao (deterdzent, omeksivac, vlazne maramice i sl.), ali meni bilo tesko da nosim pa nisam uzela :-) uglavnom, eto i to rade samo da privuku sto veci broj zena, da se edukuju i doje, jer jednostavno nema adekvatne zamjene majcinom mlijeku niti je ko moze izmisliti... Kako kaze ova dr, dojenje je u strasnom padu, tj. sve vise se koristi formula i to je tako porazavajuce za covjecanstvo, jer nam Bog dao, a eto djavo neda. Bas sam se nasmijala jednoj animaciji u toj brosuri koja kaze nesto u fazonu: u zadnje vrijeme ima nova moda kod krava, hoce da budu moderne i u trendu, pa zele hraniti svoju telad tamo nekim ljudskim mlijekom, koje ni blizu nije dobro kao njihovo za njihove bebe:-) e tako i mi, pored naseg nezamjenjivog mlijeka, mi hocemo hemiju i tudje mlijeko:-))
eto drage moje, nadam se da sam bar malo pomogla... moj iskreni savjet i preporuka je da obavezno odete bez obzira jeste li trudne i koliko, novopecene majke, ma kako god, ove informacije su jako vrijedne posebno ko ne ide ni na one psiho fizicke vjezbe, jer i tamo govore o dojenju, ali ovo je bas konkretno, besplatno i traje samo 2x2h
pozzz :-) 

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Škola dojenja
30.11.2011 16:27:17   
KupusLivada
Hej zene, mislim da je ovo trebalo bolje promovisati na portalu RR, da neko nije spomenuo na chatu, nikada ne bih nasla ovu temu, a evo danima se raspitujem gdje se mogu kvalitetno edukovati!

Uglavnom super vijest, odlicna inicijativa, ja cu gledati da sutra nazovem, ali nisam sigurna da cu odmah sutra doci, a nadam se naredne sedmice definitivno!

Usput, htjela  bih pozvati i jednu prijateljicu koja duze vrijeme doji i ima mnogo pitanja u vezi prestanka dojenja, da li ima smisla da i ona dodje?

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Škola dojenja
2.12.2011 21:19:52   
neki novi klinci
Da mi je ovoga bilo sa prvom bebom ... ehhh ... sa drugom ne odustajem ... progurali smo kriticne periode i sad uzivamo ... iako je u pocetku(prva tri mjeseca) bilo vise mucenje nego uzivanje ... ali nismo odustajali ... skola dojenja je genijalna stvar ... ja sam se na kraju sama edukovala (hvala bogu pa postoji google) iako je to malo tezi nacin nego otici i dobiti sve informacije na jednom mjestu i rijesiti sve dileme ...
prije neki dan sam cula statisticke podatke, UNICEF (cini mi se) da je u Bosni svega 6-7 posto beba koje su iskljucivo dojene prvih sest mjeseci zivota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malo je reci da su podaci porazavajuci ... a moje misljenje je da se to desava uglavnom zbog nedostatka edukacije! Mene je vodila samo cinjenica da svaka mama moze dugo i uspjesno dojiti i da svaka mama ima dovoljno mlijeka za svoju user posted image
Svaka cast na skolici i svaka cast svima koji je idu pohadjati.
Dojenje i savremene platnene pelene, puno maženja i eto nama sretnih i zdravih bebica.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Škola dojenja
4.12.2011 20:06:52   
ivannna
Višnja, možda da neku obavijest o ovome staviš na podforum Trudnoća, jer evo ja koliko dugo sam na forumu prvi put uđoh u ovaj podforum beba (kao to ću čitati zadnja dva mjeseca trudnoće :))

Meni lično je ovo super infomacija, odmah sutra zovem da se prijavim za neki termin, i ne mogu da vjerujem da tako malo žena u stvari doji, ili da dosta njih zbog problema mora rano da odustane od dojenja.

Svaka čast. dr. Ademović na organiziranju ovih predavanja, ja cu se isto licno potruditi da raširim ovu dobru vijest user posted image

(odgovor članu neki novi klinci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Škola dojenja
9.12.2011 11:39:14   
KupusLivada
Bila sinoc, mnogo je zanimljivo, pogotovo kad shvatis koliko je zabluda siroko prihvaceno...

ali zalosno je da nas je bilo samo 3...

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Škola dojenja
9.12.2011 16:11:37   
Alhemicarka
Može li mi neko pobliže objasniti gdje se nalazi taj centar, mislim ova adresa mi ništa ne govori s obzirom da su brojevi razbacani ni tamo ni vamo. user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Škola dojenja
11.12.2011 15:08:19   
KupusLivada
ej koliko sam dugo ja trazila...

kada ides trolom (ili bilo cime) iz pravca dobrinje prema gradu, stanica blizu one prodavnice tepiha (elpi?). zgrada je sa lijeve strane, manje vise preko puta spomenika. obicni je ulaz, haustor, iznad ima mali natpis...

ne znam jesam li uopste jasna, ali pitaj samo...

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Škola dojenja
28.12.2011 18:42:07   
eskimka
ja sam evo usla u 6 mjesec i rado bi se prikljucila ovoj skoli, mislim odmah poslije nove godine :) pa molim za info koji su sad zvanicni termini odrzavanja edukacije... unaprijed hvala

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *