|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krv u peleni bebe
22.9.2011 8:44:05   
azrolika
juce smo dosli kuci iz porodilista (sestra se porodila) bebac je ok i sve....jutros ja i zet otovorili pelenu da je promijenimo kad ono mala mrljica krvi u peleni....nismo jos nista rekli mojoj sestri jer spava, a evo panicarimo....sta da radimo da li da idemo dokotoru? mislili smo da sacekamo ako bude i u sljedecoj peleni krvi da ga vodimo. da li se ovo nekome vec desavalo?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 22.9.2011 19:40:30 >


_____________________________

Vedo-medo rodio se 21.8.2009. najsretniji dan u mom zivotu!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:47:45   
tabea
draga, to je normalno. pogotovo prvih par dana nakon rodjenja. imam dva djecacica i kod manjeg nam se desilo cak i desetak dana nakon rođenja. uglavnom sam zaboravila kako se to zove, ali je sasvim normalno kod djecaka. mi smi isli i doktoru zbog moje panikeuser posted image  i on nam je isto rekao. uglavnom ako zelite biti mirni nazovite dz i oni ce vam sve strucno objasniti

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:48:35   
Anoniman
sacekajte patronaznu...trebala bi vam doci danas...ako ne dodje, ja bih ga odvela

(odgovor članu azrolika)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:51:42   
Malenaoduvijek
koliko je krvi, jeli mrljica je li puno, jeli svijetla (svjeza) ili je skorena krv.jeli bila stolica u peleni ili samo mokraca?
ako je svjeza mrlja moze biti da se nekako beba povrijedila i od toga mala mrljica a ako je vise trebali bi svakako otici neka ga neko pogleda.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:53:34   
azrolika
ma nista mala mrljica promjera 3-4 mm... mokrio je i kakio i sve je ok samo eto ta mrljica....crvenkasta, svjeza krv.


< Poruku je uredio azrolika -- 22.9.2011 8:54:11 >


_____________________________

Vedo-medo rodio se 21.8.2009. najsretniji dan u mom zivotu!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:56:41   
rose
IZVORNA PORUKA: azrolika

ma nista mala mrljica promjera 3-4 mm... mokrio je i kakio i sve je ok samo eto ta mrljica....crvenkasta, svjeza krv.



sacuvajte pelenu za patronazbnu a au medjuivremenu nazovite DZ i pitajte...ja mislim da to ima veze s ciscenjem od maminih hormona jer se desava i zenskim bebama (cesce) ali ipak nazovite

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 8:56:43   
tabea
evo draga, moze biti ovo
"Većina novorođenčadi prvi put urinira tijekom poroda ili odmah nakon rođenja. Prvi urin često sadrži neštetnu tvar zvanu »urati« (sol mokraćne kiseline) koja može uzrokovati crvenu boju urina na peleni. Iz razloga što izgleda kao krv, pelenu pokažite primalji. Obično nema razloga za brigu."

ali svakako se konsultujte sa doktoricom, ili patronaznom

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 9:01:51   
azrolika
dobro lakse je malo kad znamo da se desava i drugima...ali ako ovo opet bude i u sljedecoj peleni vodimo ga pedijatru ili zovemo dz! hvala vam ljudi bas ste brzi.

_____________________________

Vedo-medo rodio se 21.8.2009. najsretniji dan u mom zivotu!

(odgovor članu tabea)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 9:03:42   
taurus
to se često dešava kod novorođenčadi a naročito kod djevojčica
mada je i moj sin to imao, pojavilo se dva puta na peleni i nije više
patronažna rekla da je to normalno

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
22.9.2011 9:20:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tabea

evo draga, moze biti ovo
"Većina novorođenčadi prvi put urinira tijekom poroda ili odmah nakon rođenja. Prvi urin često sadrži neštetnu tvar zvanu »urati« (sol mokraćne kiseline) koja može uzrokovati crvenu boju urina na peleni. Iz razloga što izgleda kao krv, pelenu pokažite primalji. Obično nema razloga za brigu."

ali svakako se konsultujte sa doktoricom, ili patronaznom


Ovo se i nama desilo tj primjetila sam ali sad ne mogu da se sjetim koliko dana nakon poroda u pitanju je manje od 6 dana,znam da sam se jako uplasila ,ali dr je rekla da je to sasvim normalno...I ja sam pomislila da je krv, bilo je neke  narandjasto-crvenkaste boje ,mala mrljica....
Pratite pelenice ipak za svaki slucaj ,, sretno

(odgovor članu tabea)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krv u peleni bebe
22.9.2011 18:19:32   
Mjeseceva Pratilja
Potpisujem forumasice iznad. Sjecam se kada sam bila trudna, da sam citala neki clanak o ovome. Bice dobro aBd. Cestitke sretnim roditeljima i tetkici. user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 22.9.2011 19:41:19 >


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krv u peleni bebe
25.9.2011 17:05:12   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: azrolika

juce smo dosli kuci iz porodilista (sestra se porodila) bebac je ok i sve....jutros ja i zet otovorili pelenu da je promijenimo kad ono mala mrljica krvi u peleni....nismo jos nista rekli mojoj sestri jer spava, a evo panicarimo....sta da radimo da li da idemo dokotoru? mislili smo da sacekamo ako bude i u sljedecoj peleni krvi da ga vodimo. da li se ovo nekome vec desavalo?

ne znam je li ko odgovorio ali akd je krv kazu da je rijec o Alergiji na mlijeko sada ne znam je li ima jos ???



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
13.6.2012 12:09:06   
jeca12
moje djecak je prekljuce napunio godinu dana,na rodjendan,tokom presvlacenja na peleni su bile dvije vece tacke krvi..izbezumila sam se!!!kasnije opet ali manje ...drugi dan nista..odvedem ga doktoru,kaze da izvadimo urin i krv.i danas dobijamo nalaze ...jutros opet samo dvije kapi,dok je piskio na tuti....ne znam sta da radim..pomoc

(odgovor članu tabea)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krv u peleni muskog novorodjenceta
13.6.2012 12:26:00   
novi kolacic
Kod novorodzenceta je normalna blaga pojava krvi u peleni zbog ciscenja od majcinih hormona. Moguce je cak i lucenje mlijeka iz bradavica zenske djece. Uglavnom, to je sasvim normalna pojava jer u bebi ima maminog estrogena i ako je prolaznog karaktera ne treba se sekirati. Naravno, ovo se odnosi samo na novorodencad!

(odgovor članu jeca12)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krv u peleni bebe
19.7.2015 14:32:52   
maška
do koliko meseci je normalna ta krv kod devojcica koja potice od hormona majke

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krv u peleni bebe
19.7.2015 14:56:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maška

do koliko meseci je normalna ta krv kod devojcica koja potice od hormona majke

Ovisi....
Nekim se curicamatwk pojavi sa tri cetitimjeseca...neki,a prodje tada...
Svakako konsultujte ljekar

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maška)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *