|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:25:23   
istra09
Drage Ringerašice,
voljela bih upoznati vas koje ste prvu bebicu rodile poslije svoje 35-e godine života i sa vama podijeliti čari roditeljstva u ovim, tzv.zrelim godinama.user posted image user posted image user posted image
Ja sam svoju kćerkicu rodila nedavno, u 37-oj godini.user posted image
Mislim da bi bilo interesantno da se povežemo i bliže upoznamo.user posted image user posted image user posted image
Pusa svima.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:29:16   
dana3
racuna li se tacno 35 -ta
evo mene prva beba u tim godinama-luda sam isto ko da mi je 15,mozda sam malo vise nervoznija zbog placa i neispavanosti.ali MM pomaze i smiruje strasti hahahahahahahaah

Sto se ostalih stvari tice mislimda se ne raszlikujem od mladjih i puno mladjih mama,mozda neke stvari radim sa duplom promisljeniscu nego impulsivno,narocito kad je kupovina u pitanju

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:31:41   
istra09
Ma, naravno da se računa.
Dobro došla u društvo "zrelih" mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:41:24   
senka kurt
Kažu da žene ne treba pitati za godine, ali ja s ponosom kažem - Sina, prvu bebu rodila sam u 42. Bila sam najbolja trudnica na svijetu, na početku trudnoće sebi rekla - idemo sad, izguraćemo ovo do kraja...

Na dan poroda (CR), ustala, sredila frizuru, okupala se, dotjerala i krenula. Došla u Koševo u osam, Sin stigao u 10.50. Danas ima skoro devet mjeseci. Diiiiivan je i sretna sam mama.

I još nešto - jesam li najstarija ovdje user posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:47:06   
M kao Mama
Ja mislim da nije uopšte bitno kada ste rodile svoje princeze i prinčeve, bitno je da je sve prošlo u najboljem redu i da su te bebače dobro,a  to koliko je kome godina, ma hajte, pa hajte baš bih vojela vidjeti taj priručnik u kojem piše kada se treba udati, kada treba roditi, moje mišljenje je da dobre stvari dolaze u pravom trenutku, a kada je kod kodga pravi trenutak, to zna samo dragi Bog.

Neka ste Vi meni sretne sa vašom dječicom,

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:48:33   
esma*
Bravo za "zrele mame" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Meni je 30, a još nemam user posted image  pa što koja godina prolazi ja se sve nekako više plašim, znam da nemam razloga jer je sve u Božijoj moći, samo nek je s hajrom svimauser posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:50:26   
esma*
IZVORNA PORUKA: mama alma

moje mišljenje je da dobre stvari dolaze u pravom trenutku, a kada je kod kodga pravi trenutak, to zna samo dragi Bog.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:53:18   
senka kurt
I još nešto... nekako je mojim mlađim drugaricama, koje još nemaju bebica, lakše kad mene vide user posted image . Mnoge mi kažu da upravo u mom primjeru vide da je sve moguće. I prelagana trudnoća i lagani porod i brzi oporavak i mir i smiraj koji beba donese i čuvanje energije i živaca i povratak na posao.

Curama kojima možda mogu biti mama, a koje čekaju bebu, poručujem da nikad nije kasno. Da vjeruju u sebe, da uz sebe imaju dobrog čika doktora (moj je najbolji), da vrijeme nije presudan faktor.
Sretno!

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 12:59:24   
M kao Mama
Senka, otkrij nam tajnu, ko je tvoj dr. da znamo, ako nije problem 

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:06:21   
anitaMO
mogu li i ja u ovu grupu.ja sam rodila sa 34 i 8 mjeseci.primate li meuser posted image  

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:07:00   
senka kurt
Napisala sam već negdje, dr. Vernes Begović. Ne bih sad da pišem (zaplakaću) o tugi, bolu, lošem iskustvu kod prve trudnoće, kad jedna čuvena (kažu najčuvenija) doktorica nije prepoznala da nosim mrtav plod.

Onda sam otišla kod dr. Begovića. Nevjerovatan pristup, detaljni pregledi sa najsuvremenijim aparatima, obavezni razgovori sa MM i samnom nakon svakog pregleda, zarazna količina optimizma, razgovori bez stručnih termina, pokroviteljski, prijateljski.

Dakle, išla sam skoro svake sedmice, zvala u moguće i nemoguće vrijeme, imala na raspolaganju svo vrijeme svijeta. Dr. Begović je zaslužan što sam trudnoću i porod doživjela kao najljepše događaje u mom životu.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:13:57   
M kao Mama
Hvala Senka na odgovoru.

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:14:34   
Visnja RR
ja sam taman usla u 40-u kad sam rodila moju Asju... moje prvo i jedino djete user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:29:04   
Ela78
Drage žene svaka vam čast!
Morala sam se javiti da vam kažem kako vaši postovi utiču na trudilice. Ja imam 31 godinu, nemam djece i nekad pomislim da se nikada neću ostvariti kao mama nekog divnog anđelauser posted image user posted image user posted image Bojim se da mi biloški sat nemilice otkucava, da vrijeme curi a nikako do željenog stići...
Ali ovo kad čitam, pa uljepšale ste mi dan drage ¸¸zrele mame¸¸, povećali nadu
Moraću se stalno vraćati na ovu temu kad me uhvate ¸¸crne misli¸¸user posted image user posted image user posted image


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:32:32   
Visnja RR
draga ela78 pa tebi je tek 31 ..opusti se i eto bebe kad joj se najmanje nadas user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:33:49   
salmy
Drage zene da se i ja upisem pod "stare mame prvorotke"
14 godina braka pisala sam o tome ovdjeuser posted image user posted image
Eto poslije toliko cekanja nadanja i odustajanja..............  ja cu u 34 postati mama.Znaci sve je moguce samo ne gubiti nadu i vjeru................
Tako draga moja Ela78 zivot je pred tobom..........kad se najmanje budes nadala desice seuser posted image user posted image user posted image  vjeruj.To sam osjetila na svojoj kozi

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:52:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Kažu da žene ne treba pitati za godine, ali ja s ponosom kažem - Sina, prvu bebu rodila sam u 42. Bila sam najbolja trudnica na svijetu, na početku trudnoće sebi rekla - idemo sad, izguraćemo ovo do kraja...

Na dan poroda (CR), ustala, sredila frizuru, okupala se, dotjerala i krenula. Došla u Koševo u osam, Sin stigao u 10.50. Danas ima skoro devet mjeseci. Diiiiivan je i sretna sam mama.

I još nešto - jesam li najstarija ovdje user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

svaka čast svima vama, super ste, ljubim vas


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:54:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sam taman usla u 40-u kad sam rodila moju Asju... moje prvo i jedino djete user posted image


Višnja ti izgledaš kao da imaš 33-34 godine, super siuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 13:56:48   
senka kurt
I još, starije mame moraju izgledati mlađe. Neću da mi Sina u prvom osnovne djeca pitaju je li ga dovela u školu mama ili baka. Neću da izgledam staro, hoću da dočekam i najljepše dane njegovoga života. I hoću, baš zbog njega, biti fizički i još više mentalno zdrava.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:07:02   
teta berta
Super ste mi vi "zrele" mame...user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:16:15   
Starka
Tako mi je drago da postojite user posted image user posted image user posted image , nadam se da ću vam se i ja priključiti. Meni je 37, nažalost bebice još nema ali velike nade ulažem u kliniku u potpisu. 

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:22:33   
bebbe RR
Ja sam svoju mlađu kćerku rodila sa 33 godine i 12 dana:) Stariju sa 19 godina i 3 mjeseca.
Dakle, imam oba iskustva i mogu reći da su oba divna, oba su mi donijela strašne ljubavi, ali da sam ja daleko više posvećena majka ovaj drugi put, kada mi nije više moje obrazovanje, druženje i sve ostalo, na prvom mjestu.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:32:34   
ziki
Drage moje trudilice, moram da vas malo tješim(mada ni to ne ide od ruke) moja rodica je rodila zdravog dječaka u 41 godini, u 43 ostala opet u drugom stanju. Koleginica, na dugom kraju Balkana curicu rodila u 40. user posted image user posted image


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:37:30   
Amrino
Vec smo negdje pisali o slicnoj stvari...i tamo sam napisala da je meni to (a trebalo bi biti svima) sasvim, sasvim normalna i prirodna stvar...To je nesto divno i nije mi jasno zasto se uopste dovodi u pitanje trudnoca poslije 30- 40 te godine?
Moja rahmetli majkica je svog najmladjeg sina (rodila je desetoro djece a sedmero ih je prezivjelo) a mog daidzu rodila u 52. godini!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.10.2009 14:45:32   
dana3
Da Amrino u pravu si za nase nane.Bio je cest primjer zena koje su radjale tako kasno ,oko 50 -te i govorile su da im se sva djeca razidju te da hoce da imaju jedno kod sebe po stare dane.Bojimo se mi bioloskog sata,kuca pa sta?neka kuca kome hoce MI starke se ne predajemouser posted image !

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *