|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:47:10   
Ivona
Jedni kazu da je korisno,drugi da je opasno?
Sta vi mislite o tome i kakva su vasa iskustva?

Moja Selena ima skoro 18 mjeseci.Mislili smo je voditi na planinu za koji dan i ja licno mislim da bi joj svjez zrak godio...,naravno uz adekvatnu odjecu.Nisam joj mislila bas iznajmiti skije i kupiti kartu za ski-liftuser posted image ...To bi vise bio kratki setanjac i kafica u nekom restoranu,a onda via Zenica.

Eh moram priznati da se malo premisljam zbog misljenja starijih(citaj-pametnijih):"prehladit ce se,nije planina za dijete...",itd i td.

Htjela sam malo prodiskutovati s vama o tomeuser posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:55:30   
akica b
Ja sam za za za.Mi smo Fedju vodili kad je imao 21 dan,popili kafu,prosetali,ma uzivala a dijete spavalo cijeli dan pa i noc..Mi smo redovni na planini,bolje to nego trzni centar,recimo.Pakuj djete i furaj dok nije napadao snijeg pa se necete popeti zadugo...user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:57:13   
Golubica
Svaka cast za temu user posted image user posted image user posted image

I mi smo planirali, doduse u JANUARU, kada budemo na godisnjem, ici na Vlasic. Asja bi tada imala 17 mjeseci. Ne bismo ostajali duze od dva dana, ali opet user posted image user posted image user posted image .




_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:57:27   
meli
hej Ivona, ja sam svog sina s tri mjeseca vodila na Prokosko jezero. to je , doduse bilo u junu. ali vodila sam ga i u januaru. tad je imao 11 mjeseci. pravo mu je godilo.samo je dobro obuci i to je to. mislim da ce joj cist planinski zrak bas goditi.
lijepo se provedite.....


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:58:30   
lekica83
Ivona i mene to zanima jako, mada mislim da tvoja Selena sa 18 mjeseci moze bez ikakvih problema ici na planinu,naravno kao sto si rekla uz adekvatnu odjecu. To je moje misljenje. Mislices da sam luda ali ja sam mislila ako ni nasa bebica dosla pocetkom januara da onda kada napuni 2 mjeseca odemo na planinu bas radi tog cistog zraka ali sam se mislila kada za to bude vrijeme posavjetovati s pedijatrom..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 22:58:59   
dinaa
Joj i ja sam se bojala s malom djecom ici na planinu,da stvar bude gora ja imam vikendicu skoro pa na planini i nekad sam bas morala otici.Pitala sam pedijatricu za misljenje i ona mi je rekla slobodno da idemo jer svjez zrak ce im goditi ali ne i ostar zrak.Mi otada redovno idemo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:03:18   
juni
Mislim da barem na ovoj temi nema dileme user posted image Mi smo Emila vodili kad su mu bila 3 mjeseca a bilo je i snijega. Naravno ne treba predugo ali 2 h su sasvim dovoljna na cistom zraku, a znamo koliko je taj zrak bitan za krv da nam mala raja sacuvaju dobru krvnu sliku.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:03:39   
škorpija
Odlična tema i mene interesira ovo za planinu. Pitala sam svije pedijatrice (dr. Azra iz Vrazove i dr. Penava iz Omer Maslić) i obje su mi rekle da ne vodim dijete na planinu jer je oštar zrakuser posted image . A kontam pa nije moguće da mu je bolje u ovom sarajevskom smogu nego na čistom planinskom zrakuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:06:44   
shejla
ja sam bas neki dan citala da nije zdravo za bebe ako je planina visa od 1500 m nadmorske visine.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:10:03   
kalamaki
super ce doci bebi svjez zrak,mi smo isli sa sinom imao je tri mjeseca,ma milina,setnice i to je to,svima super! uzivajteuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:17:49   
Ivona
Uh,koliko odgovora u samo par minuta...Bas ste azurne user posted image Hvala!
Mislim da ce joj goditi i da zrak nece biti ostar u periodu izmedju 12 i 15h.Mi cemo samo malo guze provozati,prozraciti i bjez kuci user posted image

A na kojoj je nadmorskoj visini Vlasic?Shejla,shejla...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu kalamaki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:22:59   
nita
Mi smo još juče bili na Ponijerima. Nije da je neka nadmorska visina, ali je ipak planina. Dan je bio prelijep. Mi smo skinuli jakne jer je bilo baš toplo. Kanita je jedno vrijeme bila u džemperu, a poslije u jaknici. Istina, bili smo sve vrijeme na suncu. Nije joj naškodilo, osim što je odmah zaspala po povratku i nije se do jutra budila.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:27:16   
lekica83
Ivona evo sad sam gledala, podnozje Vlasica je na 1260 m a vrh na 1943 m nadmorske visine.
A i ostale nase planine su tu negdje, uglavnom ne prelaze 1500 m nadmorske visine u podnozju tako da mislim da nije problem uzivati u cistom zraku i planinskoj ljepoti..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:29:35   
Adana
Ivona pravac planina. user posted image  
Asja je sa 16 dana isla na Nisice, doduse bio je avgust ali planina je planina. user posted image  I cim je dosla zima isli smo skoro svake nedjelje na planinu. Malo setanjac, malo ispijanje cajke u nekom domu. Nekada cak i rostiljanje ako nije puno hladno, i nema previse snijega.  user posted image
Lijepo je utoplis, namazes nosic tj. nozdrve masnom kremom, ostatak lica isto, ili nekom kremom za vjetar i hladnocu. I milina. user posted image  Samo naprijed! user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:38:51   
Ivona
Honey,tvoj odgovor znam i da ga ne napises user posted image
Moze li ona Hipp krema protiv vjetra?user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
23.11.2009 23:46:28   
Adana
user posted image  Znas me znas user posted image

Moze moze ta krema, a mozes obicnom bademovom namazati nozdrve. Ja Asji mazem. user posted image

Uzivaaaaajte! user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 9:10:49   
Amrino
Naravno da smijes. I mi smo Hamzu vodili vise puta. Cak se dijete i valjalo po snijegu...user posted image
Samo pazi...planine su prevrtljive pa ponesi i ono sto mislis da ti ne moze zatrebati. Mi smo biji jednom kada je u 5 minuta tako zahladnilo i poceo je puhati takav vjetar da su se meni sledile kosti. Sva sreca pa sam ponjela jednu deku i umotala ga povrh svega.
Ako je suncan i lijep dan- nemas sta da brines. Malo kremice, kapica, cizme...i pusti dijete neka uziva. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 9:58:34   
w.pooh
I ja sam za planinuuser posted image user posted image Mis mo planirali za Novu godinu ići na Vlašić jer smo do sada 4 slavili gore osim prošleuser posted image ali izgleda da od toga nema ništa jer ili je sve popunjeno ili je preskupo(200-300 eura noć za Novu g. plus najmanje moraš ostati 5 noći) tako da ćemo vjerovatno nekad u januaru otići na jedno 3-4 dana. user posted image će tada aBd imati 17 mjeseci i ne dvoumim se nimalo da li idem. Moja prijateljica je išla sa bebom kojoj nije bilo ni mjesec dana.

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:14:12   
Skvo RR
I ja sam za planinske izlete sa bebacem. Eh, ovako neki dan je bila jedna doktorica na hayatu i upravo je pitanje bilo oko odlaska sa bebom na planinu. Rekla je ako je dijete zdravo, da je to blagodet za pluca bebe, a ako je bolesno, ni slucajno voditi, jer razrijedjen vazduh moze pogorsati simptome. Ovo se odnosi na male bebare.
Eto, da znate, podijelih ovu misao sa vama user posted image user posted image user posted image !!!!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:23:46   
dafri
Ja sam  planirala ići na Vlašić par dana u januaru,malena bi tad imala oko 7 mjeseci,i isto sam čula da nije preporučljivo pa sam sad u nedoumici.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:34:30   
Anoniman
I mi imamo vikendicu na bjelasnici...vodili smo ga sa nepuna 3 mjeseca (prvi put) sve proslo user posted image a drugi put ( vec ljeto pocelo) dobio temperaturu pa smo u 23.00 trcali nazad u sarajevo...od tada sam pod user posted image

Mislim da dva, tri sata nista nece smetati...dapace...ali gore "zivjeti" par dana, kao sto smo mi napraviliuser posted image

(odgovor članu dafri)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:38:03   
Skvo RR
Ne znam, mi smo bili od 5 mjeseca sa Umcetom....hvala Bogu nismo nikada imali problema. Uvijek je lijepo gore spavala, rumenih obrascica.
Cak sta vise odosmo i sutra na konak na Vlasic!
dadada moguce da je bebe vec imao simptome prehladice, pa planinski zrak samo to pogurao, ovo mislim na rijeci ove doktorice.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:41:29   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Ivona

A na kojoj je nadmorskoj visini Vlasic?Shejla,shejla...user posted image user posted image user posted image


1260 m

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 10:41:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: skvo

Ne znam, mi smo bili od 5 mjeseca sa Umcetom....hvala Bogu nismo nikada imali problema. Uvijek je lijepo gore spavala, rumenih obrascica.
Cak sta vise odosmo i sutra na konak na Vlasic!
dadada moguce da je bebe vec imao simptome prehladice, pa planinski zrak samo to pogurao, ovo mislim na rijeci ove doktorice.


ma sigurno...ali je meni dovoljno bilo da se istraumiram...moram prvo "potisnuti sjecanje" pa cemo opetuser posted image

< Poruku je uredio dadada -- 24.11.2009 10:42:19 >

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 11:05:57   
HanaBana
Mi skoro svaki vikend idemo na Bjelasnicu ili Igman bilo da je ljeto ili zima. To nam je savjet od dr jer Hani zadugo nismo mogli popraviti krvnu sliku. Otkad koristimo tu terapiju hanini nalazi su perfektni. Obzirom da smo sutra slobodni vec smo danas komentarisali da veceras odradimo malo po kuci i sutra opet na Bjelasnicu, cetvrtak pripreme za Bajram, petak rucak kod mame i subota i nedjelja opet na Bjelasnicu. Inace idemo po 2-3 sta, dovoljno da malo prosetamo i popijemo kaficu. Bitno je samo da je dijete zdravo znaci da nije vec prehladjeno.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

pilates
milkicc

Da li ste isle na casove pilatesa?ako jeste da li je bilo pozitivnog efekta?

da (46%)

ne (54%)


Broj svih glasova: 90

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *