|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 11:50:46   
bebacha
ja bez problema sjedim izmedu dvije sjedalice.al ja sam jauser posted image user posted image user posted image user posted image moslim da to nije tesko s koji 50Kg

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1251
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 12:32:38   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

LejlaKa ... mojoj curici je tako oko 17 . Ma prerasla ju je sto posto nema price - smao sto se sad puno ne vozimo pa mozemo jos malo izdrazti da izaberemo odgovarajucu. Ne znam ni kako smo sad na odmor isli nisam to provjeravala nisma znal akako i nekkao sam mislila da jos moze ... a vidi se d ajoj ej mala po ramneima bas. Mislim da njenom kilazom moze i iduca  grupa jel tako?

Imas li ti preporuku za neku As da pogledam konkretno ....

Auto nam je Golg IV nije vala ni poveliko :) Ja mslim d abih ja mogl astati i u sredinu jer nisam bas povelika onako za pocetak dok me strah da bebija samog ostavim. Kaiseve srednje mislim d anemmao al provjericu ovih dana jos jednom. Beljam mi je sto mi je mam krupna a s njom cesto putujem pa kako bi isli ja beba mama i Curica negdje ... ma hajde valjda cemo i mi nauciti da sjede sami hihih:)

Ljudi svakakve savjete daju .. imam ih milion koje starije djetet jednostavno vise ne stavljaju u sjedalicu i nigdje veze prolaze i granicu i sve. Ja ne samo da necu nego ja sam strasljiva ja ne smijam a i ova moja je divlja u autu. Valjda cemo sepogurati nekako :))) Mozda i nama bude bolje poslije kad su sami :)


Ako je rupa kroz koju izlazi pojas iz sjedalice ispod nivoa ramena djeteta onda je dijete preraslo sjedalicu, i ovako postavljeni pojasevi u slučaju nesreće, ne daj Bože mogu izazvati povredu djeteta.
Ako curica ima oko 17 kg vi možete ramišljati o sjedalici grupe II/III 15-36. U ovoj grupi postoje sjedalice koje su zapravo samo podložak da se na njih sjedne, ali ja to nikako ne bih preporučila, makar ne prije nekih 7-8 godina djetetovog života. Druga je opcija tzv booster sa naslonom. Te sjedalice su konstruisane da se dijete veže auto-pojasom, ali sjedalica djetetu daje dodatnu visinu, dodaje na težini potrebnoj da se aktivira pojas i navodi auto pojas na pravilan položaj na djetetovom tijelu (jer se pojas na dijetetu ne veže isto kao i kod odraslih).
Konkretnu ti ne mogu preporučiti jer to zavisi i od važeg automobila, i od finansijskih mogućnosti.

Za bebu ćeš teoretski moći koristiti tu Brevicu 0-18, montiranu u suprotnom smjeru od vožnje.

Uz takve dvije sjedalice, i ako si ti tanjušna user posted image , sumnjam da ćeš se moći smjestiti u sredinu. Ali svakako ne bi bilo loše da probate.
Nešto povoljnija situacija bi bila da beba bude u tzv. jaje sjedalici, jer je ona ipak malo manja od kompletne Brevice.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1252
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 12:33:52   
Lejla Ka
Imam i obavještenje za Tuzlanke:

U nedelju, 09.10.2011. godine održati će se besplatni pregled autosjedalica u Tuzli, na parkingu ispred Merkatora, u periodu od 11:00h do 14:00h.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1253
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 12:49:40   
ziki
Sa malo AS i ovom Graco ja bez problema stanem izmedju njih, sto sa Brevi neje bilo moguce. Tek smo se vratili sa puta dugog cca 500 km u jednom pravcu i nije mi bilo neudobno. Isli smo nasim autom Fiat Brava a vracali se jedan dio voznje , 260 km, taxijem neki ford karavan je bio.
Lejla hvala na infomaciji, moglo bi se do Tuzle skoknut

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1254
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 12:52:53   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: ziki
Lejla hvala na infomaciji, moglo bi se do Tuzle skoknut


Bujrum, mi malo do vas, vi malo do nas, nađemo se na po puta user posted image

Da ne bude zabune ne idem ja već naši pravi stručnjaci za sjedalice (ja sam priučena user posted image )


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1255
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:06:23   
branka12
lejla-ka hvala na info

a jel ima neko onu ferarijevu?

koliko sam skontala...tamo nema da je ona testiranauser posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1256
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:13:29   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: branka12

lejla-ka hvala na info

a jel ima neko onu ferarijevu?

koliko sam skontala...tamo nema da je ona testiranauser posted image


Koja je Ferarijeva? Imaš neki link?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1257
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:18:27   
branka12
evo ova

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1258
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:23:10   
hampsi
Ja i dalje bolujem za ovom AS user posted image U Sa je bila samo na jednom mjestu za kupiti prosle godine, i jos + 150 KM skuplja.
recaro


< Poruku je uredio hampsi -- 4.10.2011 13:24:49 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1259
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:33:50   
branka12
ja ovo nista ne kontam user posted image moram se tacno dobro aktivirati
i iscitati sta i kako

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1260
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:36:03   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: branka12

evo ova


Ne znam ti ništa posebno reči, piše da imaju ECE 44-04 standard i da je oficijelna Ferrari sjedalica. Iskreno, mislim da je više šminka nego neka izuzetna sjedalica. No poštujem ja i šminkere user posted image

Hampsi, ako ću te utješit nisu se Recaro nešto proslavili na testovima.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1261
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:37:54   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: branka12

ja ovo nista ne kontam user posted image moram se tacno dobro aktivirati
i iscitati sta i kako


O da :) A da je kakva bolja situacija ti bi otišla u prodavnicu a prodavači bi ti sve znali reči. Ovako ti moraš postati ekspert.

Za koliko dijete ti treba sjedalica?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1262
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:40:46   
mamina princeza
U svakom lsucaju za malu bebu mislim koristiti ako bog da onu malu jaje ... imamo je ceka :) a ova nek ide onda na cekanje. s brevijem 0-18 okrenutim naopacke i onako nema mjesta za mene jos jedna sjedalica i ja nema sanse a ss ovom jaje cu probati. nisma 50 kg al do 60 kg se uguram bez trudnoce:)

kad predje ako Bog da u sjedalicu d agleda naprijed onda ok pokusat cu da ne sjedim nazad al dok je beba mala je nekako ne mogu ... cini mi se da ne mogu. Znaci II-III mozemo onda ... pocecu da gledam uskoro sta se ovdje kod ans nudi :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1263
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 13:45:25   
branka12

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: branka12

ja ovo nista ne kontam user posted image moram se tacno dobro aktivirati
i iscitati sta i kako


O da :) A da je kakva bolja situacija ti bi otišla u prodavnicu a prodavači bi ti sve znali reči. Ovako ti moraš postati ekspert.

Za koliko dijete ti treba sjedalica?



tacno...danas moras biti ekpert za sve...inace te zeznu nabrzinu user posted image

pa moja beba ima tek dva mjeseca...ali je prilicno tezak user posted image a imamo onu jaje...pa kontam cim dodje do odredjene kilaze kupiti neku normalnuuser posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1264
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 14:06:02   
Lejla Ka
Tvoja beba ne bi trebala u "neku normalnu" dok se ne počne dizati na vlastite nogice, sama ili uz pomoć namještaja (ne uz pomoć odraslih). Jaje je najprimjerenija i najsigurnija sjedalica za prevoz dojenčadi do godinu dana, tj. do 13kg težine. Tako da ti je rano da ozbiljno razmišljaš o promjeni AS. No kako je potrebno dosta informacija, slobodno čitaj i istražuj, i ako ćeš vjerovatno u nekom trenutku pomisliti kako tad tek ništa ne znaš :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 1265
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
4.10.2011 18:55:49   
Super Beba
ja sam postavila ovo pitane na važnost AS, al nema odgovora, pa ću copy-paste pitanje i ovdje, pa eto, ako neko može pomoći (lejla ka user posted image )...Pitanje slijedi:
Ja imam jedno pitanje u vezi AS. Naime, moj mali ima 10 kg, dug je između 75 - 80 cm i ima 7 i pol mjeseci. Trenutno koristimo AS 0+ (do 13kg), al nekako mi izgleda poprilično skučeno u njoj :) Znam da se preporučuje prelazak na sljedeću grupu kad se ova baš preraste, al obzirom da moj malac samostalno sjedi, uspinje se po komodi, stolu i sl., tj. oslanja se na noge, da li mogu preći na AS od 9 do 18 kg ili čekati. Meni je svejedno u kojoj je AS (jaje mi ionako ima bazu u autu, pa se ne mučim oko pojaseva), ali nekako mi izgleda stisnut :) (i da, povadili smo sve što se smije povaditi iz nje )



_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1266
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.10.2011 15:32:57   
namkic
moje mišljenje je da trebaš preći u drugu grupu 9-18 kg ako glavica bebe prelazi 20 cm iznad ruba sjedalice,bez obzira na visinu i težinu, atvoja beba je mašalah ,
dok joj obućeš skafander neće ti moći u jajeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1267
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
5.10.2011 15:33:57   
namkic

IZVORNA PORUKA: namkic

moje mišljenje je da trebaš preći u drugu grupu 9-18 kg ako glavica bebe prelazi 20 cm iznad ruba sjedalice,bez obzira na visinu i težinu, atvoja beba je mašalah ,
dok joj obućeš skafander neće ti moći u jajeuser posted image user posted image user posted image

greška u kucanju ne 20 nego 2 cm

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 1268
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.10.2011 0:03:57   
Lejla Ka
Beba je jaje prerasla po dužini (visini user posted image ) kad joj vrh uha izviri iznad bočne zaštite sjedalice (onog okvira sa strane). Kod ovog tipa sjedalice savijene noge koje dodiruju naslon sjedišta ili pojasevi koji izlaze iz sjedalice ispod nivoa ramena ne predstavljaju razlog za promjenu sjedalice.

Beba se smije okrenuti u smjeru vožnje tek kad počne ustajati na svoje noge samostalno (uz pomoć namještaja). Tek su tad mišići vrata dovoljno jaki da drže glavu u slučaju da ona poleti naprijed u slučaju sudara ili naglog kočenja. Do tad je beina glava preteška, i takve sile na nju mogu dovesti do oštećenja sitnih krvnih sudova, nerava, pa sve do prekida kičme i moždine (u ekstremnim udarima). Zato se bebe okreću suprotno od smjera vošnje, pa u slučaju frontalnog udara naslon zaustavlja glavicu i preuzima najveće sile udara.

Bebe koje jaje nisu prerasle po težini i/ili visini su najsigurnije u njemu, i nemojte žuriti sa prebacivanjem u veću sjedalicu.

Općenito je sa sigurnosnog aspekta najbolje gurati u sjedalici niže grupe sve dok se ne preraste neki od faktora.

Još jedna stvar, beba se u jaje (zapravo u As općenito) ne bi trebala stavljati previše obučena. Znači ne bi trebala u sjedalicu u zimskim odjelima ili skafanderima, jer bi iz njih u slučaju sudara mogla iskliznuti i ispod pojaseva sjedalice. Preporučuje se da se beba u AS stavi obučena u onom u čemu je u zatvorenom prostoru, a da se zagrijavanje postigne prekrivanjem dekicom pravilno vezanog djeteta u sjedalici.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 1269
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.10.2011 7:32:02   
vila_7
Ja npr. stvarno ne mogu ovaj savjet ispostovati - za oblacenje djeteta u AS - prvo sto svako jutro u pola 6 je vozim kod sveki,i vec je prehladno mogu misliti kad zima dođe, a da je skinem i stavim deku - nema sanse da miruje pokrivena a i kako je prehladno dok je skinem i svezem,pa onda vadim kad dodjemo kod bake - bas mi ne izgleda da se nece u medjuvremenu smrznuti.
Znam da je to najbolje i najispravnije,ali eto ja ne radim tako jer mi je zao na hladnoci.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1270
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.10.2011 20:54:15   
lepao
Hvala na info. Po ovome vidim da su romer najbolje. Da li znas kakve su Peg-Perego i Maxi-Cosi?

Za sve vas - U MERKURU CE ZA 7 DANA DOBITI I MAXI-COSI, ROMER I JOS MNOGO VRSTA AUTOSJEDALICA!

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

ROMER Duo plus ima ocjenu + (sigurnost +, montaža ++, udobnost ++, održavanje +)
Jane Exo ocjena + (sigurnost +, montaža +, udobnost +, održavanje o)
RECARO Polaric o (sigurnost +, montaža o, udobnost o, održavanje +)
RECARO Young Expert plus o (sigurnost o, montaža +, udobnost +, održavanje +)
Bellelli Tiziano nisam našla da su testirali ovi iz ADAC-a.

Simboli za ocjene: ++ - odlično, + - dobro, o - zadovoljavajući, prekrižen o - dovoljan, - - loše





(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1271
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
6.10.2011 22:18:56   
Lejla Ka
Maxi Cosi su bolje ocjenjene od Peg Perego.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1272
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.10.2011 12:23:25   
branka12

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Tvoja beba ne bi trebala u "neku normalnu" dok se ne počne dizati na vlastite nogice, sama ili uz pomoć namještaja (ne uz pomoć odraslih). Jaje je najprimjerenija i najsigurnija sjedalica za prevoz dojenčadi do godinu dana, tj. do 13kg težine. Tako da ti je rano da ozbiljno razmišljaš o promjeni AS. No kako je potrebno dosta informacija, slobodno čitaj i istražuj, i ako ćeš vjerovatno u nekom trenutku pomisliti kako tad tek ništa ne znaš :)


opusti me malo user posted image valjda cu skontati sta i kako dok bude trebalo
bas mi izgleda komplikovano...sva sreca pa imam koga pitati
hvala user posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1273
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.10.2011 15:47:46   
meli28
IZVORNA PORUKA: lepao

Hvala na info. Po ovome vidim da su romer najbolje. Da li znas kakve su Peg-Perego i Maxi-Cosi?

Za sve vas - U MERKURU CE ZA 7 DANA DOBITI I MAXI-COSI, ROMER I JOS MNOGO VRSTA AUTOSJEDALICA!

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

ROMER Duo plus ima ocjenu + (sigurnost +, montaža ++, udobnost ++, održavanje +)
Jane Exo ocjena + (sigurnost +, montaža +, udobnost +, održavanje o)
RECARO Polaric o (sigurnost +, montaža o, udobnost o, održavanje +)
RECARO Young Expert plus o (sigurnost o, montaža +, udobnost +, održavanje +)
Bellelli Tiziano nisam našla da su testirali ovi iz ADAC-a.

Simboli za ocjene: ++ - odlično, + - dobro, o - zadovoljavajući, prekrižen o - dovoljan, - - loše






(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 1274
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
7.10.2011 15:49:55   
meli28
Lijepo je znati da nam se siri trziste, da i kod nas ima izbora. Mi smo kupili u startu u Djecijem svijetu BRITAX kolica i odgovarajucu AS (jaje)
ROMER Baby Safe plus shr II uz kolica. Ja sam i dalje prezadovoljna, mada ce nam kasnije trebati neka kisobran. Planiramo uzeti Romer King plus, izgleda mi
"super mocno" i dobro je ocijenjena. Ima li neko od vas iskustva sa Kingom? 
Gledala sam na romerovoj stranici da je Djeciji svijet uvoznik za BiH, da se to oni ne sire?

(odgovor članu meli28)
Neposredna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *