|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.2.2011 13:39:28   
Sensia
Cao svima,

Moja situacija je slijedeca: trebala dobiti 25.02. i dobijem 26.02. međutim user posted image  trajala 2 dana (onako nista specijalno) nakon toga lagani smeđkasti iscjedak iduca 3 dana (sve vrijeme imala dnevni uložak). primjetila sam također da je bila dosta tamnija nego inače.
Ali ne bih se ja mislila da sam trudna, da nemam konstantnu kiselinu iz stomaka, stomak mi je napuhan, mogla bih spavati danima a povrh svega prije dva dana sam nekoliko puta osjetila vrtoglavicu kao da cu se onesvijestiti......

Test radila na dan M 25.02. bio negativan

Sad vec treba da opet pocnemo raditi na bebi za februar ali mene sve vrijeme to kopka......
Cula sam za mnogo zena koja su imala najnormalniju user posted image  preko trudnoće i da su saznale za istu tek nakon prvog izostanka a tad su vec bile trudne po tri mjeseca....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.2.2011 13:50:44   
mišur
Moja kuma je bila trudna 3,5 mjeseca kad je to saznala, jer je imala redovno dvije menstruacije.
Bile su manje obilne, manje trajale, i tek kad je treća izostala radila je test koji je pokazao da je trudna.
Nakon što je na UZV vidjela koja je sedmica trudnoće šokirala se, jer je mislila da je sami početak.
Međutim, ista stvar se desila i njenoj mami kad je bila sa njom trudna.

Možda da sačekaš još par dana, pa da ponovi test ako sumnjaš u trudnoću, ništa te ne košta...
Ja ti svakako želim da to prije ugledaš svoj plusić user posted image user posted image

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.2.2011 13:59:00   
Sensia
U jednom trenu mislim da umisljam a u drugom opet....kad cujem druga iskustva.....sve je moguće

ma u pravu si, uraditi test, nista me ne kosta user posted image
i ako bude negaitvan svakako mi je baciti se opet na posao user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.2.2011 14:26:30   
malena27 RR
sensia uradi Beta HCG nalaz... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 20:35:55   
stevan
Pozdrav svima, moje ime je Stevan a treba mi neka vasa sugestija ili misljenje. Moja devojka je pocetkom mececa aprila dobila menstruaciju, medjutim ista je bila oskudna i trajala samo tri dana( uvek joj traju 6 ili 7). Posle nekoliko dana je odradila test trudnoce koji je bio pozitivan, prosla su jos tri dana i opet je test odradila, kao vrsta provere i on je bio pozitivan. Medjutim vec na kraju istog meseca ona dobija menstruaciju koja je bila normalna po duzini i krvarenju, malo sam zbunjen, da li je trudna ili ne? Voleo bih da jeste.  Mozda budem tatauser posted image , a tek 25user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 20:40:27   
milenium
taman sam počela pisati da je trudna sigurno,jer za se to dešavati,da ponekad na početku trudnoće neke ipak dobiju ali kraće im traje.al sad kad pišeš da je na kraju mjeseca ipak dobila e sad sam zbunjena,meni liči kao da je bila trudna ali izgubila bebuuser posted image al ne mogu nagađat ovako napamet.a zašto jednostavno ne posjeti ginekologa i riješi se svake sumnje???.u svakom slučaju bi trebala otić ako ništa barem zbog takvih krvarenja.

(odgovor članu stevan)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 20:43:02   
klemzi
Testovi mogu biti lažno negativni, ali rijetko lažno pozitivni user posted image Mogao bi postati tata user posted image
Za svaki slučaj neka ode doktoru! Sretno!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.5.2011 9:13:04 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu stevan)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 20:44:28   
klemzi
Nije mi naumpao gubitak trudnoće user posted image user posted image
Nadam se da nije to upitanju!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 21:26:24   
Lulu_08
Vrlo lako moguce da tvoja djevojka jeste trudna ali krvarenje vrlo lako moze biti pokazatelj nekih problema. Ja bih svakako savjetovala odlazak ginekologu ako vec nije bila, jer to u svakom slucaju treba uraditi. Sretno!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 23:04:51   
stevan
Sada sam zabrinut. Ja sam cuo da ti prvi znaci krvarenja mogu biti to kada zametak trazi tj. pravi prostor u materici. E sad sto se tice menstruacije znam neke osobe koje su je imale cak i cetiri meseca u trdnoci, bile su normalnog trajanja i krvarenja i rodile su bebu.Znam i to da je njena majka saznala da je trudna sa njom tek u trecem mesecu, imala je normalne cilkuse u ta prva tri meseca.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Menstruacija i trudnoća
11.5.2011 23:14:17   
Medić*
Rijesicete svaku nedoumicu posjetom ginekologa user posted image  Sretno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu stevan)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Menstruacija i trudnoća
12.5.2011 12:44:29   
na korak
Stevane, idite pravac doktoru. Mogu biti dva razloga ovih pojava, prvi da je imala trusnocu i izgubila plod, obavezno mora otici ginekologu na detaljan pregled i evenutalno ciscenje, drugi, da je trudna (ja se nadam da je ovaj), jer menstruaciju u trudnoci moze trajati i vise mjeseci pa i do 7-8 (svekrva od moje rodice imala je do 8 mjeseca trudnoce, a cerka od rodice do 5 mjeseca-nije ni znala da je trudna) i uglavnom moze biti nasljedna (znam nekoliko primjera da je "kasno" skontala da je trudna).
Vodi djevojku odmah ginekologu i zelim vam puno srece.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.6.2011 19:43:01   
sara85
pozdrav svima

potreban mi je savjet...imam u zadnje vrijeme nekih 1-2 njeseca jako veliki stomak, čak i kad ležim on se ne spusti...inače sam punija i imam veći stomak samo što ovaj put izgleda nekako oblije i zategnut, čak ne mogu ni da ga uvučem...što se tiče menstruacije dobila sam prije tri dana, i još uvijek traje...pa me interesuje jel ovakav stomak može da ukaže na neke znake trudnoće jer sam potpuni lajik što se ovog tiče...user posted image

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.7.2011 16:56:11   
sretnica_20
pozdrav svima! nova sam!
u braku sam od bozica i imam 21 godinu!
moj muz i ja jaaaaaaaaaaaaako volimo djecu i zelja nam, je da imamo user posted image !
nisam u mogucnosti da idem kod ginekologa jer putujemo svijetom a i zelim da on nista od ovoga nesazna!
neka bude iznenađenje ako ce ga biti!
Jako se trudimo da ostanem user posted image user posted image
No vec mjesec dana osjecam se nekako cudno i dobila sam user posted image ali
trajala je samo 3 dana i bila je izrazito svjetla!
pomozite mi molim vas
Dali je moguce da sam user posted image

(odgovor članu sara85)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.7.2011 17:22:05   
malena27 RR
a da uradis test?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sretnica_20)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.7.2011 21:27:54   
sretnica_20
hahahhahah user posted image
kada bi bilo tako jednostavno, mislim da tu gdje smo mi niti neznaju sto je test za trudnocu
ali vec sam trazila takvu pomoc, i nemogu mi to dostaviti user posted image
tako da ta opcija pada u vodu user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Menstruacija i trudnoća
15.7.2011 23:27:34   
malena27 RR
neke zene imaju menstruaciju tokom prvih mjeseci trudnoce najnormalnije kao i one koje nisu trudne.., prema tome, to je nesiguran znak.... prati sta ce biti sa sljedecom menstruacijom ako nemas mogucnost da uradis test. sretno!

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sretnica_20)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Menstruacija i trudnoća
16.7.2011 8:12:29   
sretnica_20
nadam se da je sve ok!
za dva dana idemo u normalnu zemlju hahahha user posted image
tako da se javim za dva dana sa informacijama jesam ili nisam user posted image
pozdrav svima! <3

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Menstruacija i trudnoća
18.7.2011 8:00:41   
sretnica_20
nazalost javljam se sa losim vjestima!
pobacila sam u najranijem stadiju, jucer sam prevezena na hitnu...
a sta da vam kazem, grozno se osjecam...

(odgovor članu sretnica_20)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Menstruacija i trudnoća
18.7.2011 9:39:32   
lara 33
Dobro jutro drage moje

sretnica_20 zao mi je sto ti se to desilo ali ipak je bolje da je odmah na pocetku nego kad trudnoca malo odmakne. Citala sam da ako nesto nije u redu sa plodom da tjelo samo "odbaci" plod. Uglavnom znas da mozete zatrudniti, pa cim se oporavis u napad.

_____________________________

Najsretniji dan mog zivota 20. juni 2010

(odgovor članu sretnica_20)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: menstruacija i trudnoća
12.8.2011 14:10:58   
Sjajna zvezda
Zdravo devojke,ja sam nova na forumu a citam vam komentare vec davno,sada imam jedan problem pa mi mozda mozete pomoci nekako.Proslog mjeseca imala sam mengu 15.jul kasnila mi je 4 dana prvi dan mi nije bila oskudna kao ranije vec manje i imala je otvoreno crvenu boju i problem sta me muci je to sto nije imala nikakvog mirisa,trajala je samo 1 dan drugi dan nista i opet drugi dan uvece ponovo malo je bilo,mene menga traje 4 dana.Sada ovog mjeseca dosla mi je 11 avg.tj. juce imala sam jake bolove skoro nepodnosljive u trbuhuuser posted image ,teklo mi je malo jace mislim normalno kao uvek sa malo ugruska, a dana slabije,i opet isto kao prosli mjesec je bez mirisa,muci me ovo zasto nema nikakav miris,kod ginekologa sam bila pa mi rekla da mi je endometrij podebljan i imam malo infekciju urinalnog trakta,pa sam pila neke lekove,da li to ima nekakve veze s tim sto mi je tako cudna menga i bez mirisa.Molim vas za odgovor user posted image

(odgovor članu smira)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: menstruacija i trudnoća
10.9.2011 22:35:29   
suzana86
zdravo svima i prvi put vam pisem iako vas redovno pratim.... imala sam menstr 01.09, na vrijeme je dosla i sve uobicajeno kao kad dodje medjutim, prije neki dan sam pocela da osjecam bolove u grudima al ne stalno nego ponekad i taman kad sam mislila da je prestalo danas otisla na plazi i malo me bolio stomak i rekoh mozda od soka i vracam se kuci i skidam kupaci kad ono kao krv al jako jako blijedo, ma na braonkasto je vise i malo sam se prepala sta moze biti!! zadnji put na pregledu koji mi je bio 20og avg sam imala pijesak u mokraci a i plodni dani su mi bili tada al uzalud kad mi je menstr dosla na vrijeme! tek sam u ponedeljak kod gina al sam htjela vidjeti da koja nije imala mozda slicno iskustvo... hvala unaprijed !

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: menstruacija i trudnoća
17.10.2011 12:01:15   
novikolacic
Prije svega, pozdrav svima :) vec neko vrijeme pratim ovaj forum i moram priznati da je super stvar, za svaki problem i pitanje ovdje nadjem odgovor :) Sada imam jedno pitanje, bash onako zanimljivo. Naime, prosli mjesec sam prekinula uzimanje pilula yaz, jer sam imala sve koguce nuspojave, i tada sam imala menstruaciju (ko' prava). Od tada ne uzimam nikakve pilule, ne zeliiim vise, mi pazimo, ali evo ja sam ipak u dilemi, ne dobijam vec sedam dana, nemam nikakve simptome, i zvala sam doktoricu koja kaze da ne bi trebalo biti zbog tableta i da uradim test....aaalii sam trenutno uzasno prehladjena, pa da nema to mozda veze, negde sam procitala da bi moglo imati...anyway dok ne dodjem kuci i ne uradim test, da cujem vase misljenje user posted image moze li biti da se sprema neka bebica :)

(odgovor članu suzana86)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Menstruacija i trudnoća
18.10.2011 20:40:36   
volim da volim!
Ćao svima,
Ja sam nova na forumu, ceo dan visim na forumu i na kraju odlučih napokon da i ja postanem član user posted image . Ja bih volela jednu maluuuuuser posted image i imam dilemu, pa bih volela da podelim sa vama......Prosli mesec smo pokusavali da napravimo user posted image i ceo mesec mi je bilo muka, vrtogavica ma tokom celog dana konstantno, ja inace ne volim slatkise, a tada pa i sada ne može da da mi prodje bez 100gr čokolade, čim otvorim oči ja moram da je smažemuser posted image ..polovinom meseca jako me boleo stomak sve do trenutka dok nisam dobilauser posted image a poslednji odnos pre user posted image je bio 5 dana pre nego sam dobila! Dobila sam 13.10 trajalo mi je 2,5 dana i inače kratko mi i traje, ali me čudi da mi je i dalje muka i dalje mi se spava jakooooo non stoop, grudi su mi otečene i bradavice me bole i svrbe tokom noći i da imala sam odnos opet 16.10 , a 15.10 mi je bio poslednji danuser posted image ...znam da su to neplodni dani..ali mene zanima dalii sam možda mogla ostatiuser posted image


_____________________________

Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Menstruacija i trudnoća
19.10.2011 1:21:10   
vicky20
Pozdrav svima!Nova sam i drago mi je što sam se učlanila jer je ovo super,mnogo mladih nema potporu!
Imam 20 godina i imam dečka 5 godina,živimo zajedno.Dvie godine sam pila antibebi pilule DIANE 35 , 10.07.2011. sam prestala uzimati pilule,te od tada ne koristimo nikakvu zaštitu,ni pilule ni kondome.Menstruacija mi je redovna već od prve menstruacije od osnovne škole.Osim prošle godine dok sam pila tablete kasnilo mi je 7 dana, i od tada više nikad nije kasnilo.Al sad odkad ne pijem nije mi kasnilo skroz do sada..trebala sam dobiti 5.10.2011. i kasnilo mi je,te sam četvrti dan kašnjenja napravila test za trudnoću i bio je negativan.Cjelo vrijeme sam imala mučnine,vrtoglavice,osjećala sam umor i stalno sam morala piškit.Nakon devet dana kašnjenja sam dobila menstruaciju i curila sam 2 dana ali pošteno i treći dan se već pojavio smeđi iscjedak..no ubrzo je i to nestalo..ma da inače mi traje barem 4 ili 5 dana,često i 6.Ponovno imam mučnine,vrtoglavicu,nagla sam tj. brzo mjenjam raspoloženje i stalno mi je mjehur pun..staaalnoo!Neki mi govore da nisam trudna,neki kažu prve se menstruacije dobiju,neki da sačekam iduću menstruaciju...aaa želim više znat šta je da li sam možda trudna ili nisam.. al ako jesam ja ću biti najsretnija osoba na svijetu user posted image
  Isčekujem vaš savjete..puuuno pozdrava svima user posted image    -> Vicky20 <-

(odgovor članu volim da volim!)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *