|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
22.10.2011 14:40:19   
treciputmama
ja sam isla u dispanzer za zene, tu sam ugradila ...nije mi dala nikakve antibiotike iz razloga sto dojim bebu....a nesto mi frka sto mi nije radila nikakve nalaze prije ugradnje, al valjda ona zna da li je "pogodno tlo" za spiralu....
pitala sam je trebamo li prekidati snosaj , i da cemo mi tako nastavit, kaze ona meni da je to samo moj psihicki problemuser posted image i da onda ne bih trebala ni stavljat spiralu....kaze ona je zajedno sa pilulama najsigurnija kontracepcija (ucinkovitost 99 posto)....rekoh -strah me da ja ne budem u tih jedan posto, ona se nasmija i kaze ma to je samo psiha...e neka je, al jos ne smijem u akciju ono bas....hahhahha, al nekad hocu....jos ako me ove spiraluse nafuraju da se i one ne cuvaju.....mozda i ja prestanem....user posted image
P.S. a ja vec umislila da imam nagon za povracanjem kad se probudim...al zena mi radila dva vag. uzv-a u 15 dana...nisam joj smjela ni rec svoje strahove, rece zena da sam skroz prolupala...

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: SPIRALA
22.10.2011 17:15:10   
Esmeralda
kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: SPIRALA
22.10.2011 17:31:41   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: SPIRALA
11.1.2012 13:24:05   
ena23
Eh ja maloprije zvala ginekologa, rekao mi da dodjem sa spiralom treci dan ciklusa, tada ce me pregledati i ugraditi i za 10 dana ponovo ultrazvukom provjeriti stanje.

mene zanima da li su zene koje doje osjetile neku promjenu u kolicini mlijeka ili tome slicno, ima li ikakve veze dojenje i spirala?

osim toga, koju ste vi ugradile, obicnu ili hormonsku? meni sestra na telefonu spomenu neku srebrenu spiralu koja kosta 20tak maraka, ali je kao nema trenutno na sarajevskom trzistu, ako hocu da mi oni nabave sa TK, zna li ijedna od vas nesto o ovome i da li ijedna ima ovu neku srebrenu?

i da, iscitala sam sada temu od pocetka do kraja i samo za one koje ce se sada javiti sa uvazenim misljenjem kako muskarci tlace zene:spirala je moj izbor.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: SPIRALA
11.1.2012 13:25:52   
Hanady RR
naša bebe RR je ugardila merinu to znam sa tema...
ona je i dugo dijila nije bilo promjena nikakvih

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: SPIRALA
11.1.2012 13:29:40   
selebriti

IZVORNA PORUKA: ena23


i da, iscitala sam sada temu od pocetka do kraja i samo za one koje ce se sada javiti sa uvazenim misljenjem kako muskarci tlace zene:spirala je moj izbor.



user posted image user posted image

Ma pusti ih, ... i svoj ti pos'o!


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: SPIRALA
11.1.2012 14:13:57   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image


Nije sigurna.Ja licno znam 3 zene koje su zatrudnile preko spirale.Jedna ima sineka :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: SPIRALA
11.1.2012 16:52:30   
chantal
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image


Mislim da je jedino vazektomija i podvezivanje jajnika 100% sigurno! user posted image
Ja imam spiralu evo 4 mj i zasad nije zakazala,a poprilično smo aktivni hehe,ma baš sam se psihički rasteretila user posted image

A koliko ja znam,razlika između bakrene i hormonalne spirale je u
trajanju menstr. (kod bakrene se produži za 2-3 dana,kod mirene smanji ili totalno izostane menstr)
žene,tj organizam lakše prihvata mirenu nego bakrenu
i mirena je punoo skuplja user posted image i naravno  hormoni user posted image



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: SPIRALA
11.1.2012 16:53:58   
selebriti

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image


Nije sigurna.Ja licno znam 3 zene koje su zatrudnile preko spirale.Jedna ima sineka :).


A sta je sa ostale dvije?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: SPIRALA
11.1.2012 16:55:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image


Nije sigurna.Ja licno znam 3 zene koje su zatrudnile preko spirale.Jedna ima sineka :).
i ja sam imala priliku se u ovo uvjeriti
Meni je ginicka rekla, da cak se zna desiti i desavalo se da bude vanmeternicni trudnoca preko spirale
a pitanje kakvo je tvoje tjelo ocel je prihvatiti il ne
jer moze doc do komplikacija ,
pa cak, kad imas upalu jaku zna se desiti da spiralu da osjetis kad sjednes kao da se malo spustila od upale tako mi i rodica pricala
da kad ima jacu upalu spiralu osjeti
ja teo nebi NIKADA stavila nema tih para user posted image

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: SPIRALA
11.1.2012 17:01:58   
chantal
Ja licno znam 3 zene koje su zatrudnile preko spirale.


Naravno da je moguće,ali ja znam preko 10 žena-ne računajući naše forumašice,koje su zatrudnjele prekinutim snošajem,tako da...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: SPIRALA
11.1.2012 17:03:03   
ena23
ma ne brine mene to, mene brine hoce l' mi se coek nabost, ne do mi Bog  user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: SPIRALA
11.1.2012 17:31:30   
chantal
user posted image
Preživjeće,govorim iz iskustva user posted image mm se ispočetka žalio da ga bocka user posted image pa sam to spomenula dr. ali on tvrdi da je to zapravo na psihičkoj bazi user posted image   i da mi ne može skratiti konac jer će biti teško izvaditi poslije spiralu,tako da nije,a ni muž se više ne žali

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: SPIRALA
11.1.2012 17:52:26   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Esmeralda

kod spirale nema cuvanja....znaci muz moze slobodno u vas svrsiti....kakvi kondomi i prekinuti snosaj....muz mi se pravo navikaoooo...a i ja....zivjela spiralauser posted image

jel zaista 100% sigurna i sta kazu statistike? i zanima me razlika izmedju mirene i te bakrene, mozda je vec neko prije pisao, al nemam sada vremena da trazim po temiuser posted image



ja znam jako mnogo zena koje koriste spirali..ni jedna nikad nije bila trudna... razlika izmedju obicen i mirene je sto je ova druga hormonalana i sto gotovo nikako ne dobijas M...
ja ima obicnu i kuc kuc...ne bih je dala ni za sta user posted image ne osjecam je ni ja a ni MM...nikakvih problema...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: SPIRALA
11.1.2012 18:11:12   
lilix
IZVORNA PORUKA: ena23

ma ne brine mene to, mene brine hoce l' mi se coek nabost, ne do mi Bog  user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image što me nasmija user posted image user posted image user posted image
ja sam prošle godine išla da ugradim mirenu, al papa mi pokazao cin pa sam sada "na čekanju", al baš bih voljela da je ubacim pa da se razrahatim user posted image


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: SPIRALA
11.1.2012 18:24:55   
ena23
ma ja je vala jedva cekam. trebam dobiti ovih dana pa kad je ugradim, pa kad se razrahatim, pa kad navalim... pa kad odahnem dusom  user posted image user posted image user posted image user posted image

sad ozbiljno, nakon dugo dugo razmisljanja i istrazivanja dosla sam do zakljucka da mi je ovako najprakticnije. hormonske tablete ne volim i iskreno one meni ubiju zelju za sexom, maltene frigidna postanem od njih a svakako i dojim pa nema saMse da ih sada koristim. kondom za mene ne dolazi u obzir iako mm nema nista protiv, a jok, ne trpim ja strana tjela izmedju nasuser posted image tak da mi je ovo nekako najbolje rjesenje jer metoda rikverc je zakazala dva puta u dvije godine. ne bunim se ja, no no, ali eto, just saying user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: SPIRALA
15.1.2012 18:05:43   
Esmeralda
U aprilu ce godina dana kako imam bakrenu spiralu.....zadnji menzes mi je kasnio pet dana i vec sam bila luda i mislila da imam vanmatericnu.....da sam ostala sigurno bih otisla na podvezivanje jajnika usput....ali eto dobih....inace mi ide jako puno na pocetku mi je trajala i po 12 dana ali sada je vec manje oko 6 7.. u sexu se necuvamo....znaci aktivni smo pravo user posted image user posted image sta da vam kazem ako ostanem trudna ostanem nezamaram se previse....
muza mi je dugo mucio konac i smetao mu....gin mi je rekao da ga je dovoljno skratio...inace poslije drugog poroda mi se i maternica vratila jedva u prvo bitni polozaj pa je i grlic nisko jako..pa od toga ga je i zuljalo...ali eto sada je sve ok...samo sto ponekad imam krvavi iscjedak preko dana ne bijelo pranje nego krvavi iscjedak...radim papa svaka 4 do 6 mjeseci redovno sve do sada je bilo ok....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: SPIRALA
1.2.2012 17:25:04   
ena23
milina user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: SPIRALA
15.3.2012 20:53:18   
Esmeralda
Imam ovu spiralu od 17 km tj.MADE IN INDIA....gin mi je nju preporucio jer nisam nikad ranije stavljala a imam poremecaj u koagulaciji pa mi kaze da je najbolje da ovu probam ako bude ok, da drzim jednu god pa da promjenim za skuplju jer ako mi nece od odgovarati od 17 nece ni od 100km...pa me zanima rekao mi je da je promjenim nakon godinu dali ima netko ko ima istu kao ja i koliko je ima ja imam ovu super mi je menstracije su bile ispocetka dosta obilnije ali sada traju svega 5 dana

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: SPIRALA
28.3.2012 21:22:27   
lejna_

IZVORNA PORUKA: Esmeralda

samo sto ponekad imam krvavi iscjedak preko dana ne bijelo pranje nego krvavi iscjedak...



Zar je ovo normalno?
Mislim, sta je uzrok?

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: SPIRALA
1.4.2012 16:46:26   
Esmeralda
hm...idem ginekologu oko 10 aprila pa cu da pitam....a mislim da je normalno....inace pape su mi ok...ultrazvuk isto vjerovatno spirala malo iritira maternicu ili sta vec pa imam taj iscjedak sve u svemu budem pitala pa javimuser posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: SPIRALA
15.10.2012 21:36:37   
Gift
imali neko iskustva sa Mirena spiralom narocito me zanima da li su bile kakve nuspojave

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: SPIRALA
15.10.2012 21:45:46   
animagical
http://www.ringeraja.ba/forum/Iskustva_sa_Mirena_spiralom/m_111940/tm.htm

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: SPIRALA
15.10.2012 21:54:25   
Gift
dankeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: SPIRALA
16.11.2012 20:27:02   
ema_28
koliko vremena nakon poroda se moze staviti spirala i ima li veze sa dojenjem jer namjeravam dojiti bebu bar 1 g?

_____________________________

07.01.2011 curica :-*
23.02.2013 djecak :-*

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *