|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rana od carskog reza
7.9.2008 20:38:11   
nely
Dali mi neka od vas drage moje forumasice koje ste rodile na c.r. moze reci koliko dugo vas je bolio rez(rana)...meni evo vec 3 mjesec  od poroda a jos uvjek me boli...
zadnji put kad sam bila na pregledu dobila sam kremu jer je bilo upaljena i crvena rana,ali mi nije nesto posebno pomoglo...najgore je kada me farmerice vrijedajuuser posted image a jedva sam cekala da ih opet obucem..
ima li neka iskustva?
unaprijed hvalauser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rana od carskog reza
7.9.2008 20:50:32   
RAJA
Ja sam obojicu rodila na carski ali nisam imala takvih problema
bolilo je i mene ali nije baš toliko zato bi ti trebala otići do nekog drugog dok. da vidi što te to boli toliko vremena

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rana od carskog reza
7.9.2008 20:52:43   
nely
e puno ti hvala na odg RAJAuser posted image ....morat cu ipak do dr dokt...mislila sam da tako mora ali eto vidim da nije normalno ....

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rana od carskog reza
7.9.2008 21:39:39   
Mrka
I ja sam rodila na C:R:, ali me nije toliko dugo boljelo. Znam kada sam nakon 2 mjeseca stala u stare farmerke nista me nije vrijedjalo, niti smetalo.
A da odes kod nekog drugog dr, da pogleda sta nije u redu?

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 0:05:27   
Adana
Hmmmm... Ne znam sta bih ti rekla. Ja sam rodila prije nepunih 2 mjeseca na CR i ne mogu reci da me boli rana. Ne vjerujem da cu uskoro obuci farmerke sa niskim strukom user posted image  pa ti ne mogu reci da li me to vrijedja. Malo mi smeta kada obucem plitke gacice pa to izbjegavam. Ali je rana OK...
Definitivno potrazi i drugo misljenje. Sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 10:15:48   
bezelye
Ja sam prije 2 mjeseca rodila na CR. Vanjski dio rane me je bolio mozda 3-4 dana, maximum 7 dana. Unutrasnju bol sam osjecala malo duze. Sesti dan nakon poroda mi vise nisu trebale tablete protiv bolova ali kad se smijem ili kisem osjecala sam bol, maximum 20 dana. I to je sve. Imas li ti onaj osjecaj blage utrnutosti iznad reza? Ustvari vise kao da je koza bez osjecaja. Dr. mi je rekao da to prodje nakon 3 mjeseca, dok se nervi povezu. Evo hB sve se vratilo u normalu cak i prije.
U svakom slucaju potrazi misljenje drugog ljekara jer se bas dugo patis.
Pusa da nam sto prije nosis farmerice bez bola user posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 12:24:34   
Gigana
Ja sam rodila na carski prije 9,5 mjeseci i još uvijek mi je utrnuto na dijelu stomaka iznad reza.  I meni su rekli da je to zato što su presjekli nerve i da im treba duže vremena da se povežu, ali sad kad si rekla da se to tebi "povezalo" nakon 3 mjeseca, malo sam se zabrinula, jer je to kod mene još uvijek utrnuto (istina puno manje, nego na početku, ali je utrnuto).

A što se tiče rane, boljela me možda desetak dana i to je to.  Kasnije je bila još malo crvenkasta (mislim na rez), a onda je i to prošlo.  Ne znam što te boli tako dugo, definitivno otiđi na pregled. 

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 15:15:04   
amlatifa
I ja sam se "porodila" na CR. Nisam imala nikakvih bolova osim što mi je bilo utrnuto iznad reza, a i to je zbog toga što sam imala jake stomačne mišiće. Nakon nekog vremena od prilike 3 mjeseca sve je prošlo OK ali pila sam puno čaja od kunice sad dali je to pomoglo neznam. Sad sam opet trudna i opet će biti CR pa se nadam da će i on proći dobro.

            POZDRAVLJAM VAS

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 16:03:01   
Gigana
amlatifa, jesu li i tebi rekli doktori da moraš napraviti pauzu između dvije trudnoće od najmanje 2 godine zbog carskog?

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 18:20:37   
ja
mene je bolilo neki 20 dana dok nije ranica otpala ali i danas znam na promjeni vremena samo osjetiti da mi malo trne ali nikad nije bolilo ....potrazi savjet i drugi dr...sretno

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rana od carskog reza
8.9.2008 23:40:19   
Mrka
IZVORNA PORUKA: Gigana

amlatifa, jesu li i tebi rekli doktori da moraš napraviti pauzu između dvije trudnoće od najmanje 2 godine zbog carskog?



Izvinjavam se, pitanje nije upuceno meni, ali hocu reci da su meni ovdje rekli da ne preporucuju drugu trudnocu prije 8 mjeseci od prvog poroda na CR. Ja sam ostala trudna nakon 1 godinu CR. Sad ce moj sin imati 20 mjeseci kad cu ja roditi drugo dijete i opet na CR. Uglavnom je sve bilo u redu, bar do sada sa trudnocom.



_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rana od carskog reza
11.9.2008 23:42:11   
Visnja RR
Obicno se smatra da je idealno ako se napravi razmak od 2 g... al sve je to individualno... sigurna sam da je i 1 g dovoljna... znam zenu koja je imala samo 3 mjeseca user posted image ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rana od carskog reza
12.9.2008 8:19:17   
Crvena
Ja sam se oba puta porodila na CR,nisam imala takvih problema. U svakom slucaju potrazi misljenje drugog ljekara

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rana od carskog reza
18.9.2008 23:24:17   
Mrka
IZVORNA PORUKA: Visnja

Obicno se smatra da je idealno ako se napravi razmak od 2 g... al sve je to individualno... sigurna sam da je i 1 g dovoljna... znam zenu koja je imala samo 3 mjeseca user posted image ...


Ja isto poznajem zenu koja je ostala trudna 3 mjeseca nakon prvog poroda na CR. Ginic joj je bio u soku kad je vidio da je trudna. A na kraju sve proslo u najboljem redu, samo sto je bebicu rodila cim je usla u deveti mjesec, jer se ginic bojao da ne popuca maternica i sve to gdje je frisko usivano. Bebica bila teska 3020 gr, a duga 47 cm.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rana od carskog reza
19.9.2008 0:12:12   
jasmina_mm
I ja sam rodila na CR ali nikada nisam imala nikakvih problema sa ranom. Jest da mi je dugo trnilo podrucje oko rane ali nikada nije nesto jako boljela.  Samo cim su promjene vremena osjecam ponekad bolove kao da me neko iglom probada i to pretezno na dijelu rane na kojem sam osjetila dva uboda (probudila sam se prije vremena).

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *