|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 12:24:08   
Gemelli

potpis na enci80

ne brini se ti uopste, mlijeko ce polako nadoci koliko treba tvom momku, krupan je mashalla, pa mu treba malo vise..
meni je kao ste rece enci80 mlijeko znalo najbolje nadoci kad bi se malo pomazila za bebaramo, od te topline, grudi nabujaju ...

a, ako vec moras dohraniti, nemoj vise od 30 ml, kaucuk dudu i po mogucnosti okruglu...

i jos jednom, samo opusteno, bez nerviranja i mlijeko ce krenuti kako treba, samo obrati paznju da li beba guta kad je na dojci, ako se cuje onaj zvuk gutanja, on onda ruca, ako ne, onda mu pokusaj promjeniti polozaj, dati veci dio bradavice i dojke...
znaci kad beba guta znaci da lijepo ruca, pozzzz

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2051
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 12:27:28   
animagical
ja moram reci da su te jako lose savjetovali, naime, nocni podoji su bas vazni za dobru produkciju mlijeka, jer se noci prolaktin vise luci...nikako ne smijes izbaciti nocne podoje...i dojke nisu serpe da se u njima mlijeko skuplja ako ga ne trosis po noci, bas suprotno, sto vise beba doji i izvlaci, vise ce se i prozvoditi, znaci forsiraj stalno dojenej, sto vise mozes...naravno uz pravilan polozaj bebe na dojciuser posted image i da, ja dojim dva i po mjeseca, bez ikakavih dodataka i opet ne znam izdojiti ni 20 ml, pa ti to nije mjerilo kolikicne mlijekauser posted image njega ima puuuno vise, a beba je najbolja izdajalicauser posted image dalje ovo oko dohrane i ostalo, bolje ce ti pomoci lejla

p.s. ako vec dohranjujes daji kasikom ili spricom, ne flasicom, i izbaci cuclu, zbunjujes bebu, bradavica se ne hvata na isti nacin kao cucla


< Poruku je uredio animagical -- 3.12.2011 12:28:41 >

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2052
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 12:28:46   
Gemelli

I zaboravih reci, zaboravi na pumpicu, ona ne moze ni upola izvuci koliko beba moze podojiti, moras npr pumpati jednu dojku 20 min, jako brzo i konstantno, da bi izvukla nesto mlijeko...

a to bebara izvuce i brze i efikasnije, et valjda sam pomogla user posted image

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 2053
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 12:43:27   
Gemelli

user posted image i jos nesto, nema bas odmora pogotovo u pocetku, moras odmarati u dijelovima, moje bebare su maksimalno moge 2 sata bez dojke, a tako i vecina, cak i ponoci,


(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 2054
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 12:57:59   
ziki
Slazem se sa svim sto su cure rekle. Nocni podoji su izuzetno vazni zato ih ne zanemruj, doji bebu lezeci, mislim da jedino tako i mozes, ako se plasis da ces zaspat nekog probudi da bude uz tebe dok dojis. Opusti se jer je sve u glavi, misli pozitivno i pij vise tecnosti. A pumpica nije nikakvo mjerilo kolicine mlijeka u grudima. Sa starijim posle 6 mjeseci dojenja jedva bih 50 ml izvukla da mu napravim kasicu na mom mlijeku. A on je na 2 sata dojio i sa cca1.5 godinu, kao i mladji kojem je sad 5 mj

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 2055
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 13:09:14   
mimikimi
tacno je gemeli rekla nema bas odmora narocito u pocetku ali prodje to sve jaka volja za dojenjem i to je to
ja sam znala cijeli da dojiti ne stignem ni na wc ni jesti ni ista samo joj sisa u ustima jedva muza docekam da dodje s posla
ali i to je prva dva mjeseca otprilike i prodje sve beba navuce mlijeko i idemo dalje


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 2056
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 17:30:01   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Gemelli


I zaboravih reci, zaboravi na pumpicu, ona ne moze ni upola izvuci koliko beba moze podojiti, moras npr pumpati jednu dojku 20 min, jako brzo i konstantno, da bi izvukla nesto mlijeko...

a to bebara izvuce i brze i efikasnije, et valjda sam pomogla user posted image


Ne mora znaciti, ja sa avent pumpicom uspijem izdojiti za 10 minuta oko 120 ml.mlijekauser posted image

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 2057
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 17:35:33   
animagical
da ali ti si drugi slucaj,koliko se sjecam s prvom bebom si samo izdajala pa je to praksa...ja dojim a nemam pojma o izdajanju...kada bi mlijeka bilo koliko ja izdojim moj sin bi se osusio od gladi, a on kuc-kuc ko iz vode raste...a posebno je haman nemoguce da toliku kolicinu izdoji mama tek rodjene bebe, jos uz to i zabrinuta...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2058
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 17:46:51   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: animagical

da ali ti si drugi slucaj,koliko se sjecam s prvom bebom si samo izdajala pa je to praksa...ja dojim a nemam pojma o izdajanju...kada bi mlijeka bilo koliko ja izdojim moj sin bi se osusio od gladi, a on kuc-kuc ko iz vode raste...a posebno je haman nemoguce da toliku kolicinu izdoji mama tek rodjene bebe, jos uz to i zabrinuta...


Mozda, ali ja sam od pocetka to mogla, u bolnici sam znala baciti i puno vise od togauser posted image Recimo ja kazem sestrama da ne hrane bebu, a one to ucine i onda meni grude ko baloni. Da nisam izdajala to bi bio haos, mada slazem se da se i to treba "nauciti". Jednostavno treba ustimati nacin na koji ces kontrolirati izdajalicu, recimo ja nekada samo jednom povucem i onda samo drzim rucku izdajalice dok mlijeko samo tece. Ne znam jesam li dobro objasnila. Inace, mi smo prosli mjesec dobili 600 grama, a ovaj 700, samo dojenje, AD jos uvijek nemam u kuci. U pocetku bi joj rijetko davala flasicu, a sad zavisi, ako sam kuci cijeli dan, samo doji, ako negdje odem i nema me po dva, tri sata, onda izdojim pa ostavim mlijeko. NJoj to hvala Bogu nije problem, jednako prihvata i siku i flasicu. A po noci,ja mozda grijesim, ali je pustim da spava po 4 sata u komadu, meni je jednostavno zao buditi, ona recimo oko 2 ujutro doji po 15 minuta, bas isprazni sve do kraja i onda se ne budi do 6, pola 7....
Inace, sad sam citala jedan srpski forum i tu zene kazu da se u prva tri mjeseca treba izdajati poslije svakog podoja, kasnije dva puta dnevno, a kad beba napuni 6 mjeseci nikako. Pa me zanima je li doista tako?

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 3.12.2011 17:48:43 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2059
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 17:52:19   
animagical
to za izdajanje iza podoja nije tacno..tako ces samo stvoriti situaciju u kojoj grudi proizdvode puuuno vise nego beba moze popiti i dobiti ne daj Boze zastoj ili mastitis...ja sam totalni laik za izdajanje, ne bih znala napuniti flasicu ni da mi zivot zavisi od toga, imam isto aventovu pumpicu, ali mi nije ni potrebno...ne moram znati koliko je popio, a i ne odvajamo se, mali je za to..on jede kad hoce i gdje stignemo,tako da fino i prohodamo...a zadnji mj je dobio kilu i po... ovo za izdajanje i nemanje pojma o tome govorim da ne bi neka nova mama pomislila ako ne moze izdojiti da to znaci da mlijeka nema...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2060
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 17:57:16   
sporty mamaa
A ne znam bas sam maloprije to procitala, da se tako povecava kolicina mlijeka.... I to na ringeraja rs, tema "Kako povecati kolicinu mlijeka"user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2061
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 18:06:03   
animagical
pa da,ali ako je potrebna veca kolicina...ako nije, onda se obicno nesto zacepi i belaj...ja sam imala mastitis pa znam koji je belaj prevelika a nepotrebna produkcija...izdajanje u normalnim uslovima je nepotrebno, sve se to samo uredi i uspostavi se normalna ponuda i potraznja

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2062
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 18:10:44   
Anoniman
Samo cu dodati apropo carskog reza i dojenja lezeci dok je rana svjeza, niposto na bok nemoj. Ma cosak kauca sjedi i bebu u narucje. 

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 2063
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 18:21:20   
animagical
mislim da je kod carskog zgodan onaj polozaj nogometne lopte? kada beba ide sa strane, ispod ruke, na jastuku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2064
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 18:50:17   
enči80
I ja sam nakon cr dojila sjedeći...ležeći nisam moglauser posted image

Animagical jel' meni sad kasno da se izdajam nakon podoja jer bi meni radi A i trebala veća količina mlijeka?I kada se ustvari uspostavi ta ponuda-potražnja?



_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2065
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:05:49   
animagical
enci nije kasno, a ako ti treba da povecas kolicinu izdajaj do zadnje kapi i onda jos dvije minute naprazno...a to ti je individualno za ponudu i potraznju, meni se evo uspostavila tj nemam vise viska ni manjka...a onda uletimo u neki skok u razvoju pa opet povecava kolicinu i doji do u nedogled...iako ja mislim da on doji vise nego sto mu treba, jer bljucka neke viskove dramaticno...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2066
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:10:41   
enči80
Ok,hvala ti jer ona meni zaspi i to dubokim snom ...tipičan primjer lijenoga djeteta na (.) a sve sam metode razbuđivanja na njoj isprobalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2067
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:13:09   
animagical
a jesi probala kompresije?

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2068
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:24:53   
enči80
jesam sve ali džaba...znaš da je njoj prvo ponuđena flašica pa onda je bila pod stresom radi samoga poroda...u biti ona je najgore prošla ali hB bez posljedica pa sama činjenica da hoće (.)je velika jer vjeruj mi kad je ona došla iz Sa kući ja sam mislila da neće nikad živnuti ...bila je tako usporena ali zato sada...uhh...ona doi dok krene onaj mlaz ali poslije kada treba povući ili histeriše ili zaspiuser posted image user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2069
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:37:35   
animagical
ja ne znam je li ona rodjena pomocu vakuuma? moj A je tako rodjen i mogu ti reci bio  je ko macka prvi mjesec, nije znao ni zaplakati kako treba, nekako kao da je bio izmucen, umoran...samo spavao... hB proslo je... a ja mislim da tebi ipak ide odlicno, dojis bliznanke, super napreduju...svaka tebi castuser posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2070
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:43:20   
Selminja
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Samo cu dodati apropo carskog reza i dojenja lezeci dok je rana svjeza, niposto na bok nemoj. Ma cosak kauca sjedi i bebu u narucje. 

Ja sam od prvog dana nakon cr dojila lezeci na boku, kasnije stojeci malo. Na bok su nam sestre i dodavale bebu da dojimo. Meni su E donijeli nakon nepunih 7h poslije cr. Koliko znam sjedenje se ne preporucuje poslije cr najmanje prvih 15 dana. Mene i sad nakon mjesec dana rana zna zignuti kad dojim sjedeci.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2071
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:47:09   
enči80

IZVORNA PORUKA: animagical

ja ne znam je li ona rodjena pomocu vakuuma? moj A je tako rodjen i mogu ti reci bio  je ko macka prvi mjesec, nije znao ni zaplakati kako treba, nekako kao da je bio izmucen, umoran...samo spavao... hB proslo je... a ja mislim da tebi ipak ide odlicno, dojis bliznanke, super napreduju...svaka tebi castuser posted image

Ma,ona je krenula prva i ja sam joj izbacila glavu ali je nakon tog krenula i Z pa smo završili u sali a nju su pokušavali izvaditi sad kako nemam pojma a vjeruj da mi je bolje da ne znam šta su mi radili...i dandanas zahvaljujem anesteziologu koji je rekao' dajte uspavajte ženu ...nemojte je patiti budnu'user posted image ...sad možeš samo zamisliti kroz šta je prošla moja curica tj.moje cure.

Hvalauser posted image

P.s.provjereno znam da arapkinje koriste razmućen med za bolji nadolzak mlijeka...eh sad da li je to što je slatko...iskreno nemam pojma ...meni seka moja koja bude u Medini reče touser posted image ...ja ga u svakom slučaju koristimuser posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2072
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:50:34   
enči80
Meni su u bolnici samo prvi dan dodavali bebu a drugi dan nakon ustajanja poslije cr sve sam sama radila...niko te ne pita možeš li nego moraš a meni je puno lakše bilo kad već ustanem da sjednem da je i podojimuser posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2073
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:55:08   
animagical
ma znas kako je, u svakoj kulturi je nesto kao dobro za mlijeko a nesto nije...med je u svakom slucaju zdrav...ja se hranim kao i dosad, relativno neredovno ali dosta zdravo, osim kafe i ponesto slatko, a mlijeko procuri one dane kada je A dan dva ranije dojio vise nego inace...inace od biljaka za nadolazak mlijeka procitah da je dobra biljka piskavica, sjeme ustvari...mozda da nam Lejla o tome sta objasni?? inace, piskavica je jedan od sastojaka curry zacina, onog indijskog, ja ga jako volim i cesto koristim...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 2074
   RE: problemi sa dojenjem...
3.12.2011 19:58:10   
enči80
Jest vala a kod je to grah,kupus i ostala kompanijauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *