|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:01:37   
teacher75
ni ja nikad ne bih ostavila nepoznatoj zeni, dobro sam se raspitala ko je i kakva je teta i po preporukama bliskih ljudi smo je angazovali. a sto se tice imuniteta i bolesti, meni je nekako puno lakse kad se razboli dijete od 3-4 godine nego beba od 1-2 koja ne zna reci ni sta je boliuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:08:21   
pipi_duga_capara
.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:09:22   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: vjestica

ma i ja sam od početka za vtrić
ipak tu rade educirane tete

neko spomenu ljuljanje i tepanje
i ja nosam i ljualjam i igram se sa svojom curicom, i tepanje se svodi isključivo na maco, kuco, ljubavi i sl
ali govorila sma o tepanju tipa jel ti mima, eno kuko
smatram da je jako bitno da se djetetu pravilno govori, jer kako će dijete pravilno progovoriti, ako mu tepaš
druga stvar - kod nas je poznata teta, koja je vremenom sebi dala za parvo da se previše petlja
iako to ne dozvoljavam, ipak me počinje nervirati
sinoć joj govorim da ne dolazi sutra tj danas jer ću još ostati na bolovanju i ona me počne ubjeđivati da idem na posao user posted image
ako sam rekla da ne dolazi sutra, to je kraj priče, neću da joj moram to pet puta reći


pitanje jedno - da li ti teti odbijas od plate ako ti ne dodje radi tvog bolovanja i ostanka kuci? mozda se zena zato buni i bori za svoja prava tjerajuci te na posao..sve su ti pare lijepa moja user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 403
   [Obrisana poruka]
16.2.2012 12:12:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 404
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:12:21   
pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ja bi radije tetu cuvalicu i to po mogucnosti da mi dolazi kuci.Jer recimo po hladnoci ja moram djete da spremim i vodim u vrtic,tamo jedno kihne kisu sva(uglavnom)..ja sam napustila posao kad sam rodila K. jednostavno htjela sa da buem uz njega i da ga ja odgajam kako ja zelim.I ljuljala sam ga i tepala mu i mazila ga...ne razumijem zasto bi to bio problem ?! Kako samo brzo odrastu pa  ne zele da im se tepa ,onda kazu "nisam ja beba".I da mogu slobodno da kazem da je moje djete pristojinije od mnogo djece koja su isla u vrtic,jednako kao i mnogo osjecajniji !
Ali na koncu svi imamo svoje misljenje !

poDapisujem user posted image Umene Vako isto user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:13:25   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: teacher75

ni ja nikad ne bih ostavila nepoznatoj zeni, dobro sam se raspitala ko je i kakva je teta i po preporukama bliskih ljudi smo je angazovali. a sto se tice imuniteta i bolesti, meni je nekako puno lakse kad se razboli dijete od 3-4 godine nego beba od 1-2 koja ne zna reci ni sta je boliuser posted image


ama ja ovo ne kontam nikako..ok, donekle...
ali evo..mi smo svoju tetu nasli doslovno na preporuku jedne od forumasica ovdje na forumu..ja tu curu uopste licno ne poznajem ni dan danas, a tada jedva da sam koji njen post poFatala..
ja kad vidim zenu ili bilo koju osobu, jednostavno osjetim mogu li joj dati šansu..ne mogu reći da je odmah provalim kakva je i sl. ali toliko mogu - procjeniti dati joj šansu ili ne..i to je veliko..onda neka se dokaže i opravda moja očekivanja..
naravno da svako ima svoje metode provjere žena, ali sta danas znači ja poznajem tu osobu--od kunte pante, preko tetkine tetke i jaranice..halo ljudiiii user posted image
nekome moja teta ne bi odgovarala jer nije završila Sorbonu i sl. ali ja sam tražila nekoga da mi cuva i njeguje dijete dok smo na poslu...jednu dobru i toplu i razumnu i postenu osobu..to je sve sto meni treba! user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:17:07   
teacher75
izgleda da je sve stvar srece, al opet nekako lakse ako je na provjereno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:20:25   
anidla
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: Iman83

Bože dragi, vi teta fakat plaćate crno ispod nokta...450 KM...pa ja bih dok platim tetu i sebi gorivo do posla radila za šibiceuser posted image

Ja vrtić plaćam 140 km puni boravak...teta je vrh 200 KMuser posted image



Tete se u Sarajevu mogu naci i za 350 KM puno radno vrijeme, a boldirano - kako pocahontas rece na nekim stvarima se definitivno mora ustediti da bi se izdvajali toliki iznosi mjesecno - npr u tvom slucaju ugodan odlazak automobilom moze se zamijeniti gradskim prevozom - samo troskovi mjesecne karte.


Ne mogu..jer ja radim u drugom mjestu, ne postoji redovna linija a kamoli ona koja bi zadovoljila moje smjene. A potrošim oko 300 km na gorivo zbog toga.
Al ja već rekoh, ja bih mogla priuštiti tetu ali ja neznancu ne vjerujem toliko da mu povjerim na čuvanje svoje dijete...tete koje čuvaju I. u vrtiću već poznajem, čuvale su i malenu od mm brata i znam koliko su stručne, znam da je moje dijete dobro zbrinuto, nahranjeno, presvučeno da se igra i druži s djecom svog uzrasta. A imunitet se gradi u dodiru s drugom djecom, bakterijama i virusima...i taj udar se mora kad tad probubati i onda si rahat.



slazem se

meni samo nije jasno kako smo mi isle sve (vecina) u vrtic.

Pazite ovo:

Mene je mama sa godinu dana dala u vrtic isto tako i brata, razlika izmedju nas dvoje je 2 godine.

Tata je bio jedan duzi period u vojsci, ona sama, cak i radila, i sve je stizala, a bili smo i bolesni, i onakvi i ovakvi...

evo nas zivi i zdravi....

isto da ja svom djetetu ispadnem najgora majka jer sam ga upisala u vrtic s 21 mjesec, a imala sam tetu, koju sam fino i uredno placala pa mi dijete opet stalno bilo bolesno, kako ovo pravdate?

cak sta vise, Noa je bio na pencilinima dok je bio s tetom, u vrticu se razboli ali HB nikad nije bilo alarmantno...sve ono sto sam i ja kao dijete deverala




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:20:29   
vjestica
ja ću biti najviše 3 dana na bolovanju (ako se nedaj Bože nešto ne zakomplikuje i ne budem morala ostati duže) i teta će za to dobiti punu platu (nisam joj nikad odbila za bolovanje, kad mm ili ja ostanemo s mlom kući, a ona ne dođe)
teta inače počinje puno da se petlja i pametuje,znamo je od ranije,a sad se još više odomaćila, pa još i više, aja te ne dozvoljavam
ali postajem umorna od stalnog natezanja s njom da se ne petlja
još na kraju uvijek uvrijeđeno kaže dobro eto ti si majka, ti znaš najbolje
inače ok pazi malu, ali je ne izvodi vani nikako (izvela je par puta kad je bilo +20)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:22:51   
shpagica
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja ću biti najviše 3 dana na bolovanju (ako se nedaj Bože nešto ne zakomplikuje i ne budem morala ostati duže) i teta će za to dobiti punu platu (nisam joj nikad odbila za bolovanje, kad mm ili ja ostanemo s mlom kući, a ona ne dođe)
teta inače počinje puno da se petlja i pametuje,znamo je od ranije,a sad se još više odomaćila, pa još i više, aja te ne dozvoljavam
ali postajem umorna od stalnog natezanja s njom da se ne petlja
još na kraju uvijek uvrijeđeno kaže dobro eto ti si majka, ti znaš najbolje
inače ok pazi malu, ali je ne izvodi vani nikako (izvela je par puta kad je bilo +20)


Pa ovo joj nemoj ostaviti na njenu procjenu ili dobru volju, i to zadas SVAKI DAN kad ne pada kisa ili sta vec mora izvesti dijete u setnju i zavrsena prica.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:23:42   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: teacher75

izgleda da je sve stvar srece, al opet nekako lakse ako je na provjereno


ja nemam te predrasude zaista..sarajevo je jedna mala mahala i ako zelis odmah sve saznas o toj osobi pa ako si je našao čak i iz oglasa..
ja odmah provalim kad nego mulja, laze, petlja,..odmah skužim je li savjestan i odgovoran..odmah ali odmah skužim ko je dobra osoba...to se vidi u očima ...kliše ali ja u ovo vjerujem i svom instinktu..i nema fule...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:25:50   
teacher75
ja nisam od svoje ni trazila da je izvodi, jer nije bilo potrebe, buduci da je samo radila 5 sati- u tih 5 sati je nahrani i lana spava uglavnom, a ja sam je mogla izvoditi ostatak dana- prije ili poslije posla, a da sam trazila izvodila bi je

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:26:02   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: vjestica

ja ću biti najviše 3 dana na bolovanju (ako se nedaj Bože nešto ne zakomplikuje i ne budem morala ostati duže) i teta će za to dobiti punu platu (nisam joj nikad odbila za bolovanje, kad mm ili ja ostanemo s mlom kući, a ona ne dođe)
teta inače počinje puno da se petlja i pametuje,znamo je od ranije,a sad se još više odomaćila, pa još i više, aja te ne dozvoljavam
ali postajem umorna od stalnog natezanja s njom da se ne petlja
još na kraju uvijek uvrijeđeno kaže dobro eto ti si majka, ti znaš najbolje
inače ok pazi malu, ali je ne izvodi vani nikako (izvela je par puta kad je bilo +20)


Pa ovo joj nemoj ostaviti na njenu procjenu ili dobru volju, i to zadas SVAKI DAN kad ne pada kisa ili sta vec mora izvesti dijete u setnju i zavrsena prica.


pa da..i meni je ovo logično..ja se cujem s tetom i kazem joj izvedi ga ili nemoj ga izvoditi u ovisnosti od situacije..
mislim, ti znas najbolje ...ali šega mi ta tvoja teta...pravi neki radoholičar..ti joj dajes slobodne dane, a ona hoce da dodje na posao..čudno baš user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:26:28   
vjestica
žena na to samo kaže da ima reumatoidni artritis i da ne može hodati po ovakvom vremenu
i da se ne usuđuje izvoditi je kad je hladno, da je ne prehladi
zato i hoću da je mijenjam
tj da malu dam u vrtić
koliko god mi odgovaralo da dolazi kući, mala se ne mora buditi i voditi rano u vrtić, nego ostane spavati, imam i ja različite smejne, pa i meni je komotnije, ipak mi je dossta tete
sad samo hoću dobro da se raspitam koji vrtić


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:30:44   
anidla
IZVORNA PORUKA: vjestica

žena na to samo kaže da ima reumatoidni artritis i da ne može hodati po ovakvom vremenu
i da se ne usuđuje izvoditi je kad je hladno, da je ne prehladi
zato i hoću da je mijenjam
tj da malu dam u vrtić
koliko god mi odgovaralo da dolazi kući, mala se ne mora buditi i voditi rano u vrtić, nego ostane spavati, imam i ja različite smejne, pa i meni je komotnije, ipak mi je dossta tete
sad samo hoću dobro da se raspitam koji vrtić



gdje zivis? radis u smjenama?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:34:44   
vjestica
radim u smjenama
i zasad mi je opcija dječji grad na mojmilu,a hoću i da se raspitam za valdorsfki (mm bi rado taj vrtić, jer su mu taj nahvalili)
pa sad trebamo da nađemo kompris

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:37:34   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: vjestica

žena na to samo kaže da ima reumatoidni artritis i da ne može hodati po ovakvom vremenu
i da se ne usuđuje izvoditi je kad je hladno, da je ne prehladi
zato i hoću da je mijenjam
tj da malu dam u vrtić
koliko god mi odgovaralo da dolazi kući, mala se ne mora buditi i voditi rano u vrtić, nego ostane spavati, imam i ja različite smejne, pa i meni je komotnije, ipak mi je dossta tete
sad samo hoću dobro da se raspitam koji vrtić



gdje zivis? radis u smjenama?



Vjestice, mislim da ti Djeciji grad radi jedini( u nasem krugu) u smjenama...mislim da druga smjena ide do 21-22h..ako nisu staa mijenjali.
Ja sam praksu radila kod njih i bila sam prezadovoljna (koliko se to moze biti drzavnim vrticem). A i I. je vec ranije isao tamo tako da znam kako funkcionisu.


< Poruku je uredio Dalil@ -- 16.2.2012 12:39:34 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:37:36   
anidla
IZVORNA PORUKA: vjestica

radim u smjenama
i zasad mi je opcija dječji grad na mojmilu,a hoću i da se raspitam za valdorsfki (mm bi rado taj vrtić, jer su mu taj nahvalili)
pa sad trebamo da nađemo kompris


aha....Mi Nou vodimo u Lastavicu, to nam je najvise odgovaralo jer i oni rade u smjenama jer meni i mm je takvo radno vrijeme....

sretnouser posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
16.2.2012 12:43:03   
Dalil@
Jos jedna stvar..ako si mozete priustiti privatno obdaniste onda bih prije njega preporucila. Koliko god su drzavna OK problem je veliki broj djece. Ima i to svojih drazi (ja sam bila odusevljena kada sam jednom dosla u vrijeme rucka i vidjela djecicu - masa njih, kako mirno sjede na svojim stolicama, jedu i nesto polagano razgovaraju...tete su sjedile u svom cosku...mah, nevjerovatno i prelijepo user posted image ) ali se ne stizu previse posvetiti tvom djetetu.
Sad je sve pitanje tvojih prioriteta.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
19.2.2012 20:04:05   
mamina princeza
ima li neko da mi preporuci tetu koja bi mi poslije poroda par sati dnevno (4-5 sati) oko kuce i oko djece ( starije curice)  pomogla. Tebam se poroditi ovo narednih 15ak dana ... a teta koja mi je curicu zbo g privatnih problema nije sigurna da ce moci raditi tako da moram pronaci nekog drugog. To bi bilo na mjesec- dva. curica 3,5 godine bi krenula pomalo u vrtic -  trebalo bi mi je dovesti kad krene iz vrtic aoko kuci a prije nego sto krene trebala bi mi pomoc oko osnovnih stvari kuci oko nje ... da je malo izvede .... i u slucaju prehlade i necega u prvim danima da bude s njom.

ako znate nekog molim vas preporucite mi  -  godine tete nisu bitne, voljela bi da je teta muslimanske vjerosispovjesti.

ja zivim u starom gradu i bilo bi pozeljno da mi teta dolazi ujutro 8-9 pa nekih narednih 4- 5 sati.
prilicno mi je hitno jer se ovo desilo neplanski i teta mi nekad moze doci pricekace dok ja se ne snadjem al u onim glavnim danima nece moci. voljela bih prije poroda malo se organizovati ...

Mozete mi pisati ovdje ili na pp ako znate negok voljnog da pomogne i zaradi... sad mi je potrebno mjesec- dva pa poslije bi vidjela dalje.

Hvala unaprijed!


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
22.2.2012 9:54:00   
MAMA MA
Pozdravljam sve članove koji se nalaze na ovoj temi:)Naime....ja sam jedna mlada mama(23 godine)i imam sina od 2,5 godine i diiiiiiiiiiiiivnog muzica......muz radi a ja ne...tj.nigdje ne piše da radim 24 satauser posted image ...(jer dijete to uistinu iziskuje)...e sad.....posto muz radi samo 5 sati (od 08-13)a malac se Bogami voli poigrat i s ocem,meni se pojavljuje visak slobodnog vremena pa bih bila voljna uz neku novčanu naknadu po dogovoru pomagati drugoj mami oko njenog bebača ili više njih:)u obzir dolazi sve...peglanje,pospremanje,priprema hrane,čuvanje bebe ili djeteta po potrebi u mom ili vasem stanu..Iskustva zaista imam mnogo...nikad mi niko nije pomagao oko mog djeteta..tako da sam bez lazne skromnosti s djecom na "ti"user posted image ....eto ako nekome treba pouzdana teta a nije ograničen vremenom(tipa da mu treba osoba za čuvanje bebe od 8-16)tu sam....mozete mi se javiti ovdje na forumu...i jos nesto jako bitno...zakleti sam nepusač....

< Poruku je uredio MAMA MA -- 22.2.2012 9:58:37 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
22.2.2012 10:23:52   
veeseelaa
Mama Ma ne zanima te rad na 4 sata dnevno? mislim svakodnevno???


< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.2.2012 10:26:02 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
22.2.2012 10:33:56   
MAMA MA
Super...može svakodnevno po 4 sata....ali ja sam slobodna od 13.00....odgovara li ti?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
22.2.2012 10:35:14   
veeseelaa
nije za mene, već za moju snahu, možeš li mi poslati tvoj broj tel na pp kao i ime, ona će te kontaktirati pa se dogovorite

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
9.3.2012 0:21:09   
Amam
Ja uskoro pocinjem raditi,beba ce tad imati 1 god aBd,i posto ovdje nemam jaslice moram naci tet,vec mi se ponudila jedna teta,ja nju znam onako povrsno,mislimn nismo sad nesto bliske,ali znam da su fina porodica i da su joj djeca super vaspitana,a to mi je bitno jer ce mi dijete ici kod njih kuci.
Meni bi trebalo nekih 4-5h dnevno da ga pricuva,pa me interesuje koliko bi bilo ok da ju platim i je li to ima neka satnica ili?
Nikad nisam imala tetu,kcerka je isla u vrtic.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *