|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  352 353 [354] 355 356   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 21:07:41   
bebix
Mala_sa jesu li te nestle 8 zitarica sa kakaom, ja sam kupila, i pravila sam I sa izdojenim mlijekom, pojeo je sve bas mu se svidjelo, mada sam oprezna zato sto pise da idu od 8 mj, ali ja stvarno druge nisam nasla, a kontam on je svakako ranije krenuo sa dohranom, tako da nam dodje na vrijemeuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8826
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 21:43:59   
mala_sa
Jesu to su te, moj A ih takodjer voli user posted image . Pa ako je mali probao sve satojke ne znam sto ne bi smio da je jede, mozda zbog kakaa??

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8827
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 21:47:13   
minie
Evo i mene na ovoj temi

Uh vise od 300 stranica user posted image pa cu ja postaviti par pitanja, znam da se to do sada puno puta ponovilo, ali stvarno nemam kad sve citati.

Mom R ce uskoro 6 mjeseci i vec malo duze od mjesec dana mu dajem kasice i on pojede svega jednu malu soljicu ili ako je neka vocna (citaj breskva) pojede pola male teglice. Doduse meni mlijeko hB stalno curi, grudi mi kao na pocetku dojenja, on rucki ko veliki i isprazni ih, ali se pravo brzo mlijeko stvori. Slatko izbjegavam maksimalno zbog toga sto hocu da smrsam i jedem umjereno.

Eh mene zanima od kada ja smijem njemu dati jogurt, da li je rano da iskuham batak i da mu na toj vodici povrce skuham i da li je rano da se to meso izblenda i da bebacu u kombinaciji sa povrcem i zitaricama. Inace on voli brokulu sa prosom i toga najvise pojede. I da, koju namirinicu sa glutenom da mu prvu ponudim, jer on sad pravo puno doji i mislim da mu je vrijeme da proba nesto glutensko. Griz sa jabukom ili user posted image



_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8828
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 23:09:01   
Mya_81 RR
Minie, najbolje je da pogledas kalendar nadohrane. U njemu su navedene koje namirnice se uvode u kojem mjesecu. Tako ti je najlakse da se ravnas. Evo ima tema s tablicom
http://www.ringeraja.ba/forum/Kalendar_nadohrane/m_10972/tm.htm

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 8829
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 23:12:12   
Mya_81 RR
Doduse, tablice variraju, tako da mozes naci da se neke namirnice uvode i koji mjesec prije nego sto ovdje pise.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 8830
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.4.2012 23:24:42   
animagical
minie ako radis na tome da on pojede vise, prvo treba biti gladan za cvrsti obrok,, ne znam za koliko on ogladni, lupam 3 sata, pa iza obroka podoj, ako ne pojede neku aman jarabi kolicinu... za jogurt vam je mozda jo rano, cekaj bar 6 punih, on inace ide od 7 mj, pa poslije sir i pavlaka.... za gluten, prvo malu kolicinu, dok vidis ima li reakcije, a mozes dati sta hoces...mrvu hljeba, malo griza na vodi s vocem...

da i ja pitam, bebac ima za koji dan punih 7 mjeseci, ima dva obroka cvrste hrane, iako obicno kako treba pojede ili dorucak ili rucak, rijetko oba kompletna, i oko 5-6 podoja, ne racunajuci nocne...je li to ok? nemam pojma kako to ide s mjesecima i kolicinom dohrane, ja uvela drugi obrok jer je bio nezadovoljan ujutru iza podoja...a sada ga ne pojede puno, mozda nekih 100gr

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 8831
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 0:01:16   
mala_sa
Animagical sasvim mu je dovoljno to koliko pojede, kako bude veci tako ce povecati i kolicinu jutarnjeg obroka. A za treci obrok je jos rano, on ce ti sam reci kad mu bude trebalo jos cvrste hrane.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8832
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 0:30:23   
animagical
ma vidim i ja da je rano za treci, nego nesto mislim, da mu nije bilo rano i za ovaj drugi, bas i nije odusevljenuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8833
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 9:11:03   
Malenaoduvijek
Eh mene zanima od kada ja smijem njemu dati jogurt, da li je rano da iskuham batak i da mu na toj vodici povrce skuham i da li je rano da se to meso izblenda i da bebacu u kombinaciji sa povrcem i zitaricama. Inace on voli brokulu sa prosom i toga najvise pojede. I da, koju namirinicu sa glutenom da mu prvu ponudim, jer on sad pravo puno doji i mislim da mu je vrijeme da proba nesto glutensko. Griz sa jabukom ili


a da te samo pitam,gdje ti se zuri?jeli pocinjes da radis ili imas neki rugi razlog zato ili samo onako?

beba jos nema ni 6 mjeseci a ti bi njemu svasta nesto dala,namirnice se uvode jedna po jedna i to u razmaku od par dana...

moze ti se desiti da beba razvije alergijsku reakciju koju mozda kasnije ne bi ako nsto das prerano.

griz da dajes tesko je to,probaj sa instant kasicama koje nisu teske,za pocetak mu je to sasvim dovoljno.

mislim u sustini ti radi kako mislis ali ja ti iznosim svoje misljenje koje je podkrijepljeno raznom literaturom a i iskustvom sa dvoje djece

a za meso jest rano,prvo se daje povrce,voce,zitarice pa voda od mesa pa tek onda mso i to s uzima najnemasniji dio kod pileta a to je file ...



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 8834
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 9:37:06   
bebix

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Jesu to su te, moj A ih takodjer voli user posted image . Pa ako je mali probao sve satojke ne znam sto ne bi smio da je jede, mozda zbog kakaa??

Upravo ne znam da li smije zbog kakaauser posted image , mada dva puta sam mu dala kao dorucak i hB nije bilo reakcije

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8835
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 9:51:49   
Selminja
Mame, čime izblendate povrtne i voćne kašice? Ja imam onaj štapni mikser, mislila sam da će vršiti tu funkciju, medjutim nikakve fajde od njeg. Da kupim blender?

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8836
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 9:55:27   
bebix

IZVORNA PORUKA: Selminja

Mame, čime izblendate povrtne i voćne kašice? Ja imam onaj štapni mikser, mislila sam da će vršiti tu funkciju, medjutim nikakve fajde od njeg. Da kupim blender?

Ja sam do sad to radila sa stapnim, koji sam dobila kao dodatni dio uz mikser, medjutim kako sam pocela meso da blendam nema dovoljno snage, pa cu poceti to da radim u blenderuuser posted image

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 8837
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 11:47:39   
emma.L
Nakon što sam se pohvalila da je za probu fino jeo i voće i povrće, nakon pokušaja kombiniranja prestao je jesti sve i počeo čak odbijati i flašicu, pa smo sada fino na početku... kao kad smo tek izišli iz bolnice user posted image .

Nema sile da mu dam ijednu kašičicu bilo čega, slatkog ili slanog. Onda smo odlučili napraviti pauzu i 5 dana je dojio s tim da sam pokušala dati mu koji put flašicu jer se budi često noću i doji i na izmaku sam snaga, a njemu sigurno više hrane/mlijeka treba jer je napunio 6 mjeseci. Ni to neće više. Ne mogu ga ni zabaviti dok ga hranim jer plače i izvija se na sam pogled na kašičicu. Hranila bih ga 3 sata da nešto pojede, ali kad počne plakati nema šanse. Stisne usta i isplazi jezik user posted image .

Jučer sam nakon pauze samo izblendala krompirić sa malo aptamila i napredak je jedino u tome što nije plakao pola sata koliko sam pokušavala da pojede bar jednu kašičicu... bezuspješno. Sada opet krompirić ide i sutra isto, vraćamo se osnovama i nadamo se uspjehu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8838
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 13:31:58   
mala_sa
Animagical izvini molim te, ja mislila da A ima 7,5mj, pa zato rekla da mu je dovoljno ova 2 obroka. Al sad vidjeh da ima 6,5 mj, i ja bih ipak onda probala jedan dan da mu preskocim taj jutarnji obrok, ako bude isti kao i kad ga pojede onda mu jos uvijek ne treba.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8839
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 13:55:04   
mala_sa
Bebix pa ako nema nikakve reakcije, ja mislim da je ok, dosad bi se nesto sigurno pojavilo.

Ema uh, izgleda, momak je bas zeznut na dohrani. Nadam se da ce danas bar malo nesto da pojede, vec mu je vrijeme da ima bar jedan pravi cvrsti obrok. user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 10.4.2012 13:56:29 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8840
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 14:02:49   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: Selminja

Mame, čime izblendate povrtne i voćne kašice? Ja imam onaj štapni mikser, mislila sam da će vršiti tu funkciju, medjutim nikakve fajde od njeg. Da kupim blender?

Ja sam do sad to radila sa stapnim, koji sam dobila kao dodatni dio uz mikser, medjutim kako sam pocela meso da blendam nema dovoljno snage, pa cu poceti to da radim u blenderuuser posted image

meni moze sve stapnim, imam gorenje, ali selminja fol je u dodavanju vode, inace nista neces izblendati..i ne moze u puno plitkoj sirokoj posudi, ja najbolje izblendam u dubljim posudama samo malo sirim od stapa miksera, npr u staklenoj sirokoj krigli...probaj

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 8841
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 14:03:38   
animagical

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Animagical izvini molim te, ja mislila da A ima 7,5mj, pa zato rekla da mu je dovoljno ova 2 obroka. Al sad vidjeh da ima 6,5 mj, i ja bih ipak onda probala jedan dan da mu preskocim taj jutarnji obrok, ako bude isti kao i kad ga pojede onda mu jos uvijek ne treba.

on u stvari za 4 dana ima punih 7 mjeseci... probala sam i tako,ali onda place iza podoja...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8842
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 14:08:46   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Animagical izvini molim te, ja mislila da A ima 7,5mj, pa zato rekla da mu je dovoljno ova 2 obroka. Al sad vidjeh da ima 6,5 mj, i ja bih ipak onda probala jedan dan da mu preskocim taj jutarnji obrok, ako bude isti kao i kad ga pojede onda mu jos uvijek ne treba.

on u stvari za 4 dana ima punih 7 mjeseci... probala sam i tako,ali onda place iza podoja...


Onda mu ipak treba tih 100 - 150gr koliko pojede. Sad sam se sjetila da je i moj A, tako sa 7 mj vec poceo sa drugim obrokom i jeo je bas oko 100gr (onu malu skroz teglicu).


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8843
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 14:14:42   
animagical
e taman tako i pojede...oko 90-100gr...nije sad da kazem obrok,ali nije zadovoljan ni kad mu ne dam... i primjetim da je s dobivanjem treceg zuba bas poceo brljati s jelom, valjda ga boli... nadam se da ce opet projesti kao sto je jeo prije ovog zubanauser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8844
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2012 19:49:08   
Selminja

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: Selminja

Mame, čime izblendate povrtne i voćne kašice? Ja imam onaj štapni mikser, mislila sam da će vršiti tu funkciju, medjutim nikakve fajde od njeg. Da kupim blender?

Ja sam do sad to radila sa stapnim, koji sam dobila kao dodatni dio uz mikser, medjutim kako sam pocela meso da blendam nema dovoljno snage, pa cu poceti to da radim u blenderuuser posted image

meni moze sve stapnim, imam gorenje, ali selminja fol je u dodavanju vode, inace nista neces izblendati..i ne moze u puno plitkoj sirokoj posudi, ja najbolje izblendam u dubljim posudama samo malo sirim od stapa miksera, npr u staklenoj sirokoj krigli...probaj

E hvala ti, probam onda user posted image Ja dobila nov i kontam kako ne ide, zabelaila se...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8845
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.4.2012 11:47:03   
enči80

IZVORNA PORUKA: animagical

e taman tako i pojede...oko 90-100gr...nije sad da kazem obrok,ali nije zadovoljan ni kad mu ne dam... i primjetim da je s dobivanjem treceg zuba bas poceo brljati s jelom, valjda ga boli... nadam se da ce opet projesti kao sto je jeo prije ovog zubanauser posted image

Animagical i ja sam svojim uvela prije par dana drugi obrok i taman pojedu ovoliko...pošto smo mi blizu mislim da je to ok.

Uvela sam svojima i žumance...dala sam im po četvrtinu i nije bilo ništa.Jel' mogu sad da im dam i čitavo žumance ili da im postepeno povećavam?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8846
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.4.2012 11:52:56   
animagical
das pola da onda drugi put citavouser posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 8847
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.4.2012 12:08:56   
enči80

IZVORNA PORUKA: animagical

das pola da onda drugi put citavouser posted image

user posted image


_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8848
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.4.2012 14:13:50   
minie
IZVORNA PORUKA: MALA1994

Eh mene zanima od kada ja smijem njemu dati jogurt, da li je rano da iskuham batak i da mu na toj vodici povrce skuham i da li je rano da se to meso izblenda i da bebacu u kombinaciji sa povrcem i zitaricama. Inace on voli brokulu sa prosom i toga najvise pojede. I da, koju namirinicu sa glutenom da mu prvu ponudim, jer on sad pravo puno doji i mislim da mu je vrijeme da proba nesto glutensko. Griz sa jabukom ili


a da te samo pitam,gdje ti se zuri?jeli pocinjes da radis ili imas neki rugi razlog zato ili samo onako?

beba jos nema ni 6 mjeseci a ti bi njemu svasta nesto dala,namirnice se uvode jedna po jedna i to u razmaku od par dana...

moze ti se desiti da beba razvije alergijsku reakciju koju mozda kasnije ne bi ako nsto das prerano.

griz da dajes tesko je to,probaj sa instant kasicama koje nisu teske,za pocetak mu je to sasvim dovoljno.

mislim u sustini ti radi kako mislis ali ja ti iznosim svoje misljenje koje je podkrijepljeno raznom literaturom a i iskustvom sa dvoje djece

a za meso jest rano,prvo se daje povrce,voce,zitarice pa voda od mesa pa tek onda mso i to s uzima najnemasniji dio kod pileta a to je file ...




Nisam ni ja bas tolika budala, stvarno ne znam sta da ti na ovo napisemuser posted image




_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8849
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.4.2012 15:41:45   
mala75
Pozz veliki od nas, mi za nekoliko dana punimo 5 mjeseci i po savjetu ped kad napunimo rekla je da počnemo sa voćnim sokićima i kašicama ( uz dojenje smo od samog početka na dopuni hipom AD). e sad me zanima ovo oko uvođenja pojedinih namirnica kad kažete npr. (iščitala sam pedesetak stranica unazad i nemogu višeuser posted image user posted image user posted image ) da jogurt ide od 7 mjeseca jel se tu misli na 6 mjeseci i jedna, dvije, tri sedmice ili na punih 7 mjeseci. i u tablicama mi to nije jasno ako stoji npr da breskva ide sa 6 mjeseci jeli to 5+ ili punih 6. u nedoumici sam pa pitam da nelutamuser posted image user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 8850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  352 353 [354] 355 356   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  352 353 [354] 355 356   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *