|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2012 16:14:48   
Sultaniija

IZVORNA PORUKA: animagical

ovo nema veze s gladju..doji i Ajnur nekada cijelu noc, a nije od gladi, jer osim dojenja i jede drugu hranu... iskreno, ako nemas neku obavezu, a ti doji i dalje...beba ce nedvosmisleno traziti da jede kada mu bude vrijeme...a i da pocnes sad s dohranom, ne bi to bio tanjir graha, pa da ga nesto najedes... ako ej zadovoljan poslije podoja, onda je sit... ja sam uvela drugi obrok tek kad je A poceo plakati iza dojenja i mijenjanja strana po pet puta



odlucila sam ipak malo sacekati sa dohranom, samo pokusavam da shvatim razlog njgovog nezadovoljstva i nespavanjauser posted image

_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8876
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 12:36:25   
mala_sa
Mishkice evo nas meni:

budjenje oko pola 9 - flasica sa 150ml AD

oko 11 - 11i30 - dorucak: jaje sa hljebom i pavlakom, voce sa sirom (jogurtom) i zitaricama, baby musli, hljeb sa ABC sirom i malo djema

oko 13h - neka uzina: integralni keks, plazma, vocni jogurt, kifla (zavisi sta je doruckovao)

oko 14i30 - 15h - supica, neki od lina, jaje sa pavlakom, zitarice + kako sa mlijekom, (zavisi sta je bilo za dorucak)

oko 18 - 18i30h - vecera meso + povrce + hljeb + jogurt

navece oko 23h - flasica od 240ml AD + pahuljice od povrca

Izmedju rucka i vecere obicno ima neku uzinu, najcesce par kriski narandze, jabuke, il nesto sto moze sam da jede.

Eh sad nekad ima dana kad pojede i vise od ovoga, jer obavezno malo copka dok i mi jedemo (iako je on vec jeo), a nekad opet nece skoro nista da pojede (sve samo po par kasicica). Mada u 80% slucajeva imamo ovaj meni.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Sultaniija)
Neposredna veza do poruke: 8877
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 13:22:25   
mishkica
Draga moja, puno hvala...user posted image Evo ti naseg menija u najboljem slucaju:
Budjenje oko 8, pola 9.. oko 9 i 30 vocna baby love kasica, nekad pola, nekad skoro cijela..(mlijeko ne dajem prvo, jer ga obavezno na gladan stomak povrati) ,
oko 11 i 30 mlijeko+ nestle riza ili nestle kakao i 8 zitarica, na bocu pogusto napravljeno(180-230ml), kako kad..spavanje od 1 do 2, ili kako kad..
oko 3 rucak, nesto na mesnoj vodi (spanak, krompir, mrkva, riza, grasak, mohuna) nekad samo 5 kasikica, nekad oko 100gr.
oko 5 opet boca(mlijeko + nestle riza, 150-170ml) malo spavanja, nekad i ne..
7-8 vecera(nekad hip kasica sa keksom, nekad ono sto je rucala, ako je skroz malo pojela)
oko 10 pred spavanje boca mlijeka + zitarice dm, ili psenicno przeno brasno(recept moje mame) oko 200 ml..
Eh ovako ti je kod nas kada je najbolji dan u pitanju, moja nece zumence ni jaje uopce, cak ni maskirano u hrani, pozna ga odmah, pavlake, jogurta, sira, palente, dzemove, pa mi je najgore zbog neraznovrsnosti ishrane..Ako imas kakav savjet za maskiranje jela slobodno pisi, jer poprilicno nam je isti meni stalnouser posted image user posted image Jos jednom hvala:)))

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8878
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 13:46:05   
mala_sa
Pa Mishkice njoj je ocigledno dovojno ovo koliko pojede. Npr moj A sinoc nije htio ovu flasicu sa povrtnim zitaricama, niti jutros ovu prvu flasicu (al ga ja nisam ni silila). Onda je za dorucak pojeo: kruska + jogurt (iz case) + mljeveni plazma keks; i evo sad spava.

Joj sto se tice maskiranja hrane, ja ti sve radim sa jogurtom, jer moj A bi ga stalno jeo. Tako da ja i slatko, a i slano dajem uz jogurt user posted image .

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 8879
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 13:50:37   
animagical
ah i ja imam jogurtoljubcauser posted image ali on kad nece da jede,onda nece...juce npr je htio samo tri male kasicice jabukeuser posted image a ja mu fino napravila teletinu, proso, brokulu i mrkvu za rucak... user posted image ali jest sipak... mislim da je to zbog jednog izlazeceg zuba, inace jede ok... danas ce obiti rucak od juce, ja stavila u frizideruser posted image smije li jesti od juce? nisam nikad, zato pitam...ne znam smije li brokula stajatiuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8880
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 13:51:20   
animagical
mala, sta su povrtne pahuljice??

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8881
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 14:10:22   
mishkica
Ja dajem od jucer rucak, jer meni skoro uvijek sve ostane, posto moja nejelica cesto rucak zaobilazi, pa mislim da moze i brokula, sta ce joj biti u frizideru, eh ja kako rekoh to je nas meni u najboljem slucaju, i to je sve moja inicijativa, moje dijete nikad ne place da je gladnouser posted image Ona place samo da je uzmem iz vrtica, i kad se ukaki, hehe, ne moze joj guzica sekunde da je prljava...Eh taj jogurt, kako ga ja volim, a ona nece ni da lizne...a mozda se stanje i poboljsa, a ni meso nece, vrlo rijetko hoce i to samo puretine..izbirljivica pravauser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8882
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 16:21:13   
sweet insanity
Mala sa, kakav dzem dajes? Da mi je da joj malo promijenim dorucak. Ustvari kod nas je uzina nekad dorucak, a dorucak uzinauser posted image

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 8883
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 16:21:58   
sweet insanity
a uzinu nekad ima, nekad nema. nemamo neki konkretan raspored, fleksibilno nam je hranjenje prilicno.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8884
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.4.2012 18:26:17   
mala_sa
Animagical ja A kupujem ove, a ti pogledaj mozda dole ima nesto slicno, samo drugi proizvodjac (nadam se da link radi)
http://media.lecomptoirsante.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/l/bledina-cereales-legumes_250_g.jpg

Sweet moj A je probao mermeladu od kajsije, sljive, sad jede od bobicastog voca, ja kupim bilo koji samo da je dijetetski (nadjem ga na rojonu dijetalne ishrane). Meni su jako ukusni, a nemaju u sebi puno secera kao ovi obicni.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8885
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 9:07:14   
sweet insanity
Ja sam vidjela kod nas malo pakovanje pekmez od jabuke, ne znam bi li to smjela. Samo te dijetalne treba paziti da nema vjestackog zasladjivaca, pogotovu aspartama jer je prakticno otrov.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8886
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 9:18:06   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Ja sam vidjela kod nas malo pakovanje pekmez od jabuke, ne znam bi li to smjela. Samo te dijetalne treba paziti da nema vjestackog zasladjivaca, pogotovu aspartama jer je prakticno otrov.



Da to je zamka sa dijetalnim proizvodima jer ih vecina ima u svom sastavu aspartam koji je pravo zlouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8887
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 10:22:37   
animagical
najbolje ako imate domaceg bestilja ili pekmeza od krusaka ili jabuka...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8888
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 11:43:39   
mala_sa
Da za aspartam sam zaboravila, i ja bas citam uvijek na sastavu, ima li ga. A imali smo i domaci bestilj i pekmez od jabuka, al se pojelo user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8889
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 12:26:01   
enči80
Ja svojima imam domaćeg pekmeza od šljiva i jabuka pa im mažem ,100% samo voćeuser posted image

Kako pravite ribu?Mislila sam svojima praviti ali ne znam na koji način.Da li da je kuham ili u foliju pa peći?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 8890
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 12:41:23   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: enči80

Ja svojima imam domaćeg pekmeza od šljiva i jabuka pa im mažem ,100% samo voćeuser posted image

Kako pravite ribu?Mislila sam svojima praviti ali ne znam na koji način.Da li da je kuham ili u foliju pa peći?


Ja sam u foliji pravila,a mozes im i isprziti filet oslicauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 8891
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 13:34:17   
animagical

IZVORNA PORUKA: enči80

Ja svojima imam domaćeg pekmeza od šljiva i jabuka pa im mažem ,100% samo voćeuser posted image

Kako pravite ribu?Mislila sam svojima praviti ali ne znam na koji način.Da li da je kuham ili u foliju pa peći?

kako mazes, mislis kao krisku? mislim, jel one pojedu neku dovoljnu kolicnu tako jeduci mrve hljeba s pekmezom? A. bi tako jeo cijeli dan, da nesto kao pojede...on se voli igrati zvakanja, ali to su jako male kolicine... danas npr nije htio dorucakuser posted image place na kasiku... pa sam nudila zatim hljeb s pavlakom...nije htio...pa s pekmezom...nije htio...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 8892
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 13:45:54   
enči80
Animagical ja napravim domaći hljeb,bude širine kao francuska kifla i odrežem im po jednu krišku objema(nekad krišku i pol) ali samo sredinu dajem i otkidam zalogajčiće...pojedu tako sve i fino žvaču.Dajem im to nakon jutarnjeg dojenja(nakon sata) pa količina nije velika a i nešto me još strah koru davati ipak je ona tvrđa.Možda A pate zubići pa ti neće a ja njima još nisam davala da one same uzimaju,neka još malo.

Emice hvala,u foliji ću jer mi prženje izgleda još uvijek poteško za njihove stomačiće.user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8893
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 13:59:49   
animagical
ja ne znam kad on misli poceti da jede,ali primjetim da sto je stariji sve manje jede na kasiku a sve vise na sikuuser posted image nemam nikakvu ideju sta da mu dam za rucak, a da ne bude dzaba prljanje serpi, blendera, guranje kasike i plac

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 8894
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.4.2012 22:53:25   
animagical
za rucak mu pravila tjesteninu s mljevenim mesom,haman pa bolognese, od jedne fine tete u mesnici uzeli komad buta da nam samelje, ali naravno dzaba trud, nije htio vise od jednog probnog zalogaja... ne voli meso... onda sam mu skuhala na brzinu jabuku, smokvu i grozdjice,neko rece da je to puno zeljeza, i toga je pojeo mozda tri kasicice... ma sila...eh eto...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8895
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2012 0:23:50   
eko beba
Ženice, kad se bebi može uvesti griz?

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8896
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2012 8:59:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: eko beba

Ženice, kad se bebi može uvesti griz?


Posto sadrzi gluten ja mislim od 8 mijeseca,ja ga iskreno nikada nisam pravila,meni je to bezveze,nema nista korisno u tom grizu.Nemam sad tablicu dohrane negdje sam je izgubila nadam se da ce ti jos neko pomociuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 8897
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2012 9:13:34   
enči80

IZVORNA PORUKA: animagical

za rucak mu pravila tjesteninu s mljevenim mesom,haman pa bolognese, od jedne fine tete u mesnici uzeli komad buta da nam samelje, ali naravno dzaba trud, nije htio vise od jednog probnog zalogaja... ne voli meso... onda sam mu skuhala na brzinu jabuku, smokvu i grozdjice,neko rece da je to puno zeljeza, i toga je pojeo mozda tri kasicice... ma sila...eh eto...

Koju tjesteninu mu daješ?
Ja ću svojima aBd razviti domaćega pilava samo sa žumancetom ali m i je samo problem kako izrezait da one mogu to jesti...skontat ću nekako.

Eko bebo ja sam svojima(doje) uvela sa 5,5 mjeseci gluten,ali im griz još nisam davala nemam pojma zašto.Ako si uvela gluten možeš napraviti neku kašu npr.sa voćem jer koliko sam upratila ostale mame to najčešće prave.

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8898
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2012 9:36:11   
Lejla87
Kod nas ide ovako:
8:00 buđenje i podoj
10:30 dorucak (Babylove zitne pahuljice sa vocnom kasom. Izblendam kruske, jabuke, banane,...ili ako smo u velikoj zurbi onda kupovna HIPP vocna kasa)
11:00-13:00 spavanje
13:30 rucak meso( pileca jetrica, piletina, teletina, janjetina) ili zumance + povrce (spinat, krompir, mrkva, brokule, karfiol,...) nekad dodam malo rize, palentu, sir, pavlaku... poslije rucka uvijek "traze" vodu
16:oo podoj
16:30-18:00 spavanje
18:30 vecera (griz, petit keks sa mlijekom ili cokolino, keksolino, nestlle, hipp ili neke druga mlijecna kasica...uglavnom, jedu neku mlijecnu kasu)
21:00 kupanje
22:00 podoj i spavanje
1-2 podoja u noci :)
Ovako svaki dan, u nekih max 30min razlike, uvijek sve pojedu (s tim hvala Bogu nemam problema), kupanje izbacimo kad idemo negdje ili nam neko dolazi u goste.


_____________________________

Davud&Jakub

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 8899
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2012 9:37:12   
Lejla87
Enci kako se pravi domaci pilav?

_____________________________

Davud&Jakub

(odgovor članu Lejla87)
Neposredna veza do poruke: 8900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *