|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  356 357 [358] 359 360   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.4.2012 13:04:16   
mala75
evo i nas aktivno na ovoj temi: juče napunili 5 mjeseci sa 8,5kg i počastili se pasiranom jabukom (skuhana naravno). maloj guzi se to svidjelouser posted image user posted image  i baš mi je drago pa ponovimo i danas i iskreno mislim da smo se jučer manje isprljali nego danasuser posted image user posted image  ali nema veze, ljubi ga majka, samo nek on šopauser posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8926
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.4.2012 16:39:51   
ucitelj
dobrodosla na temu nadam se ugodnom druzenju
samo neka papauser posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 8927
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 10:22:52   
emma.L
Od novih namirnica papamo avokado i karfiol. I dalje nam slabije ide slano, mada pojede i pomalo povećavamo količine.

Mene sad buni što on iza ovih obroka može za sat vremena normalno dojiti user posted image . Ne bi li trebalo da ga malo bolje zasiti? Ili je baš toliki ovisnik o siki? U fazi smo nervoze, doduše malo je bio i bolestan, kada ga samo sika uspije smiriti.

Sada ćemo karfiol, blitvu i rižu na telećoj supici i malo maslinovog ulja zbog probave, a popodne smo planirali Hipp šljivu uz dodatak avokada.

Btw. znate li kako čuvati načeti avokado? Isjekla sam ga i ogulila i zatvorila u plastičnu kutijicu u frižider, ali ne znam je li to ispravno. Na netu sam našla da se može lediti, samo potamni, pa logikom idem da bi u frižideru trebao biti ok 2-3 dana user posted image  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8928
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 11:38:04   
ucitelj
kako uopce dajes avokado i kako ga otvoris nisam probala
a svakako bi mogla malo limunom ga natrljat da ne crni i mislim da je ok tako ga cuvat da se ne susi
mozda mu je malo jer je i moj nakon smaog voca odmah trazio cicu a ja mu pocela keks dodavat i sad moze po4 sata bez jela sad mu je skoro10mj
a mozda malo i to sto je nervozan i boli ga polako proci ce

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8929
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 14:58:05   
emma.L
Avokado mora biti mekan, oguliš ga, odstraniš sjemenku i izgnječiš i dodaš još nešto po izboru jer je sam prilično bezukusan. Nama će ovaj biti za 3 kašice. Jako je kaloričan i zato mi je bilo čudno da je htio dojiti, pa mislim da je od nervoze. Inače nekad i nakon dojenja izdrži po 3-4 sata.
A nije mi problem što će malo oksidirati, limun nije opcija jer citruse ne planiram još uvoditi. Nego sam mislila možda bi bolje bilo ostaviti sjemenku unutra i omotati samo neoguljen ostatak folijom user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8930
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 15:37:07   
ucitelj
znam za agrume ali mozes isprat mislim a si ti to dobro pohranila
a kad ga gledam u trgovini tvrd je i zelen znaci sacekat da omeca i dat pokusat cu
a koliko je stara beba mozda da ubacis koju plazmu

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8931
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 15:42:51   
Malenaoduvijek
Nego sam mislila možda bi bolje bilo ostaviti sjemenku unutra i omotati samo neoguljen ostatak folijom


ja ovako odlazem svo voce koje nacnem i ne bude pojedeno..

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8932
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2012 21:44:10   
emma.L
Kekse nisam još planirala ubacivati. Dodamo ponekad proso pahuljice, a danas sam kupila prepšenicu od Topfera da probamo taj gluten sad kad doji kao blentav user posted image . Tako da će sutra dobiti to kao dodatak.
MM danas kaže da je pojeo dva komada avokada i pola staklenke šljive i pomazao sve i plakao da hoće još. Meni recimo uvijek patnja bude nekoliko zadnjih zalogaja ove količine i zato mu i rekoh da toliko spremi. Ali eto, svidjelo mu se nešto. I MM me zvao da pita da mu da još, ja nisam čula mobitel, on nije smio da mu ne bude previše i dijete mi ostade željno hrane user posted image . Objasnila sam mu, uvijek, UVIJEK odmah pravi još ako želi user posted image . Izgleda da je krenulo nabolje! I danas nije ogladnio skoro tri sata bez obzira što nije dobio koliko je htio.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8933
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.4.2012 7:46:02   
ucitelj
user posted image user posted image user posted image user posted image ma oni sami znaju najbolje ja nisam pazila za gluten jer je i moj dojio i stalno visio na cici pa sam mu dala malo sacekala dan i nastavila ispocetka rizine paahuljice umjesala u voce a kasnije pomalo po 1keks kad sam vidla da nema reakcija ozezi
user posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8934
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.4.2012 11:17:45   
animagical
u rizinim pahuljicama nema glutena, dzaba si ti tada cekala reakcijuuser posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8935
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.4.2012 14:58:28   
ucitelj
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image znam vidila sam kad sam poslala poruser posted image user posted image user posted image plavusa

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8936
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 8:13:43   
emma.L
Jučer čuh novosti od doktorice kojoj dosta roditelja vjeruje u Sarajevu i iskreno, mi je jako volimo.
Soli se po mrvicu, zrnce ili dva već od 8. mjeseca (prvom djetetu sam to počela tek sa 12 mjeseci, nisam žurila jer je fino papala, pa ću ja ipak pokušati i s ovim što više odgoditi).
Bez obzira na ove napise o uvođenju glutena kod najintenzivnijeg dojenja treba sačekati/preporučljivo je sačekati do 8 ili 9 mjeseci (te ti ja ostavih moje Topfer pahuljice user posted image , možda budalasto, ali na hranu zaista pazim i nećemo puno izgubiti za još koji mjesec).
A mladi sir i jogurt sam prvom djetetu uvela sa 7 napunjenih, sada je sa 8 punih. Ovo nisam sigurna da ću poslušati, barem malo jogurta da probamo jer baš neraznovrsno mi sve ispada ma kako kombinirala.
A avokado, zna ona da na zapadu ide prvo avokado, ali se uvijek ide sa namirnicama podneblja user posted image . Otud valjda ove bosanske banane user posted image . Dakle, ovo samo da vam prenesem upute koje smo dobili a razlikuju se od prije 3 godine, a na svakoj mami je da doda i oduzme po svom nahođenju.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8937
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 8:21:25   
ucitelj
dobra ti ova za bananeuser posted image usput jeste skontale kako brzo pocrnu
a meni moja ped rekla da tek u 7mj uvedem dohranuuser posted image user posted image user posted image user posted image
a ja skontala da malac dobro napreduje i voli papat(na mamu) i pocela mu davat oko 5mj sad smo na 1boci i svoj hrani i ja malo posolim cisto da mu ubije onu bezukusnost i nisam skontala nikakve promjene
njemu sve pase samo nek nije gladan
cini mi se da svako malo oni mjenjaju sve vezano za dohrnu i cak od grada do grada je razlicito i tako sam uvjerena da mama najbolje zna svom bebacu sta i kakouser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8938
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 8:39:39   
zumbulcica
Da se i ja javimuser posted image .Mi hapamo dosta namirnica.Evo danasnjeg jelovnika:
6-7 dojimo
10-11 voce kruska,jabuka,banana,sljiva...sa zitaricama(trenutno aktuelne 3corn)
12 dojenje
15-16 povrce,meso(piletina,curetina,teletina) i uglavnom riza ili baby tjestenina
19 dojenje
20-21 nesto od onih goodnight hapa,ili keks sa Ad mlijekom
oo-01 Ad mlijeko,oko 120ml

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8939
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 9:09:22   
Malenaoduvijek
emma.L

evo mom mladjem je 2 godina pa se vec dosta toga promijenilo.

ovo za gluten npr,iako sam ja imala neku brosuru iz DZ gdje pise za to soljenje ja nisam solila do 18 mjeseci ni jednom ni drugom.a to bljutavo niima ogovara jer nisu bista drugo probali .

dan danas im n stavljam ni papriku ni biber jer smatram da to ne treba njihovim bubrezima i jetri.

ali svako zna svoje naravno.

a da odjetljivost na odredjenu hranu ima veze sa uzrastom sam uvidjela sa paradajzom.moj stariji je dobivao osip oko usta i poslije prvog rodjendana a i prosle godine a evo ove nista.

samo jos da jagode opet probamo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8940
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 16:41:30   
Lavić
Emma.L
budući da je i nama pedijatrica rekla isto, pretpostavljam da se radi o dr. Gordani?
Spomenula mi je i da mogu V davati ribu, ali je moj dječak bio, blago rečeno, nemiran, pa je nisam upratila koju vrstu?
Ako ste već probali ribu, kako je pripremate i da li je bebe žele ručkiti?


_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8941
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2012 22:33:47   
emma.L
Ovom nisam davala još niti meso, samo bujon od piletine i teletine. Prvo ću probati ovo dvoje uvesti u kašice, a onda oslića, kao i Emi, nakon njega sa nekih 9 mjeseci smo joj davali pastrmku.
Njoj sam file oslića kuhala sa krompirićem i još nekim povrćem (blitva, brokula, karfiol) i samo blendala kasnije. Nikakav problem. I papala je fino.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 8942
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 8:00:14   
Lavić
Hvala na ideji,nisam se sjetila kuhanja.
Ja htjela kao i nama, u foliju i posuti maslinovim uljem.
Mislim da cu ipak prvo probati da skuham.
Smijem li mu dati losos, ja ga bas volim user posted image

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8943
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 9:52:45   
Malenaoduvijek
Smijem li mu dati losos, ja ga bas volim


losos ili oslic bitno je da je bijela riba (najbolje file)



< Poruku je uredio MALA1994 -- 26.4.2012 9:54:34 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 8944
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 11:09:31   
Skvo RR
Juce
Dorucak proso, bananana
Rucak teletina, brokula, karfiol
Vecera keksolino i kuhana jabuka

Danas
Dorucak banana, mladi sir i 3corn kasa
Rucak piletina, krompir, mrkvica, tjestenina za supicu
Vecera neki lino sa vockom

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8945
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 12:10:54   
cmic
drage curke da se i ja prikljucim ovoj temi....
moja dusa je jucer napunila 7 mjeseci a vec od 5 + papamo svasta pomalo..
dnevni meni izgleda otprilike ovako:
6-7h dojenje
10-11h vocna kasica ( kruske, jabuke, sljive...nekad samo voce a nekad +riza ili proso)
dojenje
dojenje
14-15 h povrce (kasica od mrkve,
krompira, tikvica, celer, persun, korabica... neka kombinacija ili sve namirnice izmiksano)
dojenje
dojenje
dojenje;-) i nekad frutolino navecer ( HIPP bez glutena)
a inace idemo spavati do 21 h




Asja 25.09.2011

< Poruku je uredio cmic -- 26.4.2012 12:25:58 >

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 8946
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 20:26:54   
pahuljica_25
Iskusne mame dajte ideje i recepte za prve hapice...Ja se još uvijek pomalo gubim i vrtim sve isto....user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu cmic)
Neposredna veza do poruke: 8947
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 21:15:41   
ucitelj
a sta imas na meniju i sta je sve jela babica

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 8948
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2012 22:31:50   
animagical
pahuljice imas onaj rr kuhar, na naslovnici negdje ima, pa imas tamo baby hranu kao posebnu sekciju recepata...a ima i tema, ukucaj u trazilicu, recepti za najmladje, pa vidi po dobi i probanim namirnicama sta bi mogla praviti... ja sam danas za dorucak pravila krusku s prosom, to smijete i vi, a za rucak carsko povrce s teletinom, pa eto, proberi sta smijes dati ;)

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8949
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2012 13:07:25   
pahuljica_25
Hvala tiuser posted image

Da li ste bebama u 6 mjesecu davale palentu,ako jeste koju palentu i kako ste je pravile?user posted image


_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  356 357 [358] 359 360   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  356 357 [358] 359 360   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *