|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2012 13:24:35   
palachinken

IZVORNA PORUKA: pahuljica_25

Hvala tiuser posted image

Da li ste bebama u 6 mjesecu davale palentu,ako jeste koju palentu i kako ste je pravile?user posted image


Ako ste probali gluten, možeš bilo koju (jer ove po samoposlugama sadrže gluten u tragovima) Ako niste, imaš u dm-u Alnatura palentu bez glutena.
Praviše je kao i sebi, samo malo rjeđu i miješaš sa voćem ili povrćem. Meni je super palenta+šljiva (da ga pročisti) ili palenta+brokula.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 8951
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2012 13:55:32   
sweet insanity
probali bjelance, tri cetiri zalogaja. Za sada nista tj reakcije nikakve nema pa kontam da je ok. Dr nam je rekla ako nije alergizna na zumance i jos sta da joj vec uvodim po malo bjelance pa smo eto probali. Da ga dobro isprobamo prije mrp vakcine,

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8952
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2012 14:22:30   
cmic
palenta sa tikvicama ili palenta sa mrkvom
moja malena to voli pravo
skuhas palentu ali pravo rijetko, skuhas tikvice ili mrkvu i sve zajedno izmiksas + malo maslinovog ulja i das bebi da rucauser posted image

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 8953
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.4.2012 18:00:56   
pahuljica_25
Hvala vam na odgovorimauser posted image Imam još jedno pitanje i neću više pitati,obećavamuser posted image user posted image   Vidim stalno pišete kako koristite 3-4 corn za bebice,eh sada mene interesuje jesu li to one snack pločice od Alnature što imaju u Dm-u i ako jesu kako to koristite?user posted image user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu cmic)
Neposredna veza do poruke: 8954
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.4.2012 22:00:09   
animagical
nisu, to su zitarice u obliku pahuljica, pise baby love 3 korn, ali nisam sigurna jel ima u njima gluten, cini mi se da da, pa sacekaj s tim...imas takodjer odlicne pahuljice od prosa, to je puno zeljeza, isto babylove,pise hirse flocken... ja ih ne pravim po uputstvu, kao zasebnu kasu, nego dodam kasiku pahuljica u vocnu ili povrtnu kasu, da bude zasitnije a i da dodam zeljezo

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 8955
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.4.2012 15:19:19   
saritaa
pozdrav, koji sir i sa cim dajete bebama ?

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8956
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.4.2012 15:25:06   
ucitelj
ja osobno onaj rakitski
mozes sam sa kruhom(ako je velika beba) ili kad mu napravim pure i spinata ubacim i sira ili pz+ure i jogurta sve ovisi dokud si dogurala sa dohranom

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 8957
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.4.2012 15:40:41   
saritaa
beba sutra puni 7 mjeseci, probali smo jogurt, a sir i kajmak imam domaci od jedne tete, a neznam smijem li dati ?

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8958
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.4.2012 15:47:36   
ucitelj
nisam probla kajmak nema otkud ali pokusavam zbavit
ja sam svom dala ali malo samog prvii put da vidim ima li reakciju pa sam onda kasnije tj za par dana dala kao obrok mom nije nis bilo probaj ja uvijek kazem kako su se dica prije hranila kad nije bilo kalendara ni miksrea ni dr svari evo nas sviju ko od brda odvaljeni hahahahahuser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 8959
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.5.2012 14:14:27   
sweet insanity
Ja dajem kupovne sireve, kajmake i touser posted image Ako se desi da mama od nekog donese domaci dam i to...Jaja kad imam domaca, kad nemam jede ov akupovna kao i mi. Piletinu uzimam, kao i drugo meso u Konzumu u mesnici jer nam je pored zgrade, za sad nije bilo problema. Bjelance uredno jedemo vec nekih 5-7 dana tj. 3 puta do sada, hB proslo OK.

Danas:

dorucak: kriska hljeba sa kajmakom/pavakom-ja to ne razlikujemuser posted image
uzina: narendana jabuka sa prosom
rucak ce biti vjerovatno junetina, riza i povrce pa cemo opet uzinu neku i uvecer mlijecnozitni obrok hipp fine apple.

Eh sad, u Konzumu sam nasla Zobene pahuljice od HAHNE pa joj konta to pocet davat ujutro povremeno kao dorucak sa jogurtom, sta mislite?

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8960
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.5.2012 15:04:57   
ucitelj
zasto ne i te pahuljice probaj
ali meni ovaj dorucak zanima jel beba ima vise zubica ili kako jede taj kruh i kajmak ili sta vec svejedno i od koliko ide bjelanjce a od koliko junetina


_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8961
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.5.2012 15:25:25   
sweet insanity

IZVORNA PORUKA: ucitelj

zasto ne i te pahuljice probaj
ali meni ovaj dorucak zanima jel beba ima vise zubica ili kako jede taj kruh i kajmak ili sta vec svejedno i od koliko ide bjelanjce a od koliko junetina


Beba ima 2 zubica i za koji dan punimo 11 mjeseci. Krisku sa kajmakom ja namazem i kidam pa joj dajem ili jednostavno umacem u kajmak pa joj dam, a nekada i ona glaba iz svoje ruke jer voli. Bjelance ide od godinu dana radi moguce alergije ali nama dr rekla posto mala nije imala slucajeve alergijav, barem ne jos da uvedemo sada, tako da smo ga uveli sa 7 i pol mjeseci. Junetina mislim da moze sa 7 mjeseci. Mi smo poceli skoro ali cisto sto sam ja bila navalila na teletinu i piletinu, nista drugouser posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8962
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.5.2012 15:27:49   
ucitelj

IZVORNA PORUKA: sweet insanity


IZVORNA PORUKA: ucitelj

zasto ne i te pahuljice probaj
ali meni ovaj dorucak zanima jel beba ima vise zubica ili kako jede taj kruh i kajmak ili sta vec svejedno i od koliko ide bjelanjce a od koliko junetina


Beba ima 2 zubica i za koji dan punimo 11 mjeseci. Krisku sa kajmakom ja namazem i kidam pa joj dajem ili jednostavno umacem u kajmak pa joj dam, a nekada i ona glaba iz svoje ruke jer voli. Bjelance ide od godinu dana radi moguce alergije ali nama dr rekla posto mala nije imala slucajeve alergijav, barem ne jos da uvedemo sada, tako da smo ga uveli sa 7 i pol mjeseci. Junetina mislim da moze sa 7 mjeseci. Mi smo poceli skoro ali cisto sto sam ja bila navalila na teletinu i piletinu, nista drugouser posted image

aha joj i moj ima samo 2 zuba dolje a pojede sta stigne ajd hvala na inf
user posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8963
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.5.2012 16:09:41   
sweet insanity
no problemuser posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8964
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.5.2012 10:03:05   
sweet insanity
Zna li neko smiju li bebe heljdino brasno jesti? Ja nama pravim palacinke pa kontam nekada tako mogu i njoj nesto napraviti....jede jaja sada pa mi to nije problem-jeidno za heljdu ne znamuser posted image

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 8965
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.5.2012 22:59:38   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: ucitelj

nisam probla kajmak nema otkud ali pokusavam zbavit
ja sam svom dala ali malo samog prvii put da vidim ima li reakciju pa sam onda kasnije tj za par dana dala kao obrok mom nije nis bilo probaj ja uvijek kazem kako su se dica prije hranila kad nije bilo kalendara ni miksrea ni dr svari evo nas sviju ko od brda odvaljeni hahahahahuser posted image


Joj izvini al ja bas ne volim kad mi netko kaze ovu recenicu, posebno od nekih tetki, baka, ujni.... Pa kad mi iza leda pokusaju djetetu od dva mjeseca utrpati cokoladu, kao da mu to za koju godinu nece biti omiljeni uzitak. Bitno je da se proba. Znam da ti nisi mislila nista lose, ali neka nama miksera i kalendara (bar kao orijentir)user posted image  Usput i ja imam domaceg kajmaka, dobili sa sela, a bebi je 7 mj. je li to prerano za kajmak?

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8966
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.5.2012 8:14:27   
ucitelj

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: ucitelj

nisam probla kajmak nema otkud ali pokusavam zbavit
ja sam svom dala ali malo samog prvii put da vidim ima li reakciju pa sam onda kasnije tj za par dana dala kao obrok mom nije nis bilo probaj ja uvijek kazem kako su se dica prije hranila kad nije bilo kalendara ni miksrea ni dr svari evo nas sviju ko od brda odvaljeni hahahahahuser posted image


Joj izvini al ja bas ne volim kad mi netko kaze ovu recenicu, posebno od nekih tetki, baka, ujni.... Pa kad mi iza leda pokusaju djetetu od dva mjeseca utrpati cokoladu, kao da mu to za koju godinu nece biti omiljeni uzitak. Bitno je da se proba. Znam da ti nisi mislila nista lose, ali neka nama miksera i kalendara (bar kao orijentir)user posted image  Usput i ja imam domaceg kajmaka, dobili sa sela, a bebi je 7 mj. je li to prerano za kajmak?


a daaaaaaaaaaaaj nisam bas misla tako doslovno hahahaaahahahaha naravno da je ovo dobro sto ima neki mjera i odredbi
za kajmak moze jer ako jede sir i ostalo i kajmak je dio mlijecne preradjevine
ako nece bebac posalji meni ja obozavam kajmak hihihzato svom i ne dajem jer ja smazem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 8967
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.5.2012 19:13:47   
animagical
mi danas probali kajmak, domaci, jeo ga je u palenti i svidjelo mu seuser posted image user posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 8968
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:00:42   
Lavić
Prokuhavate li bebama vodu?
Nije mi mrsko prokuhavati , nego onako pitam user posted image
Kravlje mlijeko, kad, kako i koliko?
Ja ga bas izbjegavam, pa kontam je li ok da mu pomalo dam?
Ove tablice sve razlicite...

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8969
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:09:01   
saritaa
ja sam starijoj curici prokuhavala do godinu dana, pa mozda i duze, malom vecinom prokuham,a li zna se desiti da mu uspem i sa cesme user posted image , a mlijeko sam curici pocela davati sa 10 mjeseci, prvo sa manje masnoce pa postepeno prelazila na masnije.

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 8970
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:15:54   
animagical
ja vodu ne prokuhavam, a mlijeko necu davati do godinu dana

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 8971
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:30:31   
reallove
Ja nisam prokuhavala vodu,a mlijeko kravlje je poceo piti sa 11 mjeseciuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8972
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:38:55   
taurus
IZVORNA PORUKA: Lavić

Prokuhavate li bebama vodu?
Nije mi mrsko prokuhavati , nego onako pitam user posted image
Kravlje mlijeko, kad, kako i koliko?
Ja ga bas izbjegavam, pa kontam je li ok da mu pomalo dam?
Ove tablice sve razlicite...


moje oboje djece su samovoljno prestali sa aptamilom sa nekih 7-8 mjeseci....nije bilo sile da popiju flašicu adaptiranog mlijeka, pa smo prešlli na kravlje i sve ok
od tog perioda sam prestala i sa prokuhavanjem vode

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 8973
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:48:01   
animagical
zna li mi neko objasniti smisao prokuhavanja vode do godinu dana,jer nam je tako ped rekla? moje dijete lize parket kad dodje do njega, a on nije prokuhan npr....voda nam je sasvim ispravna, onako mikrobioloski gledano....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 8974
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.5.2012 23:54:32   
bambi7

IZVORNA PORUKA: animagical

zna li mi neko objasniti smisao prokuhavanja vode do godinu dana,jer nam je tako ped rekla? moje dijete lize parket kad dodje do njega, a on nije prokuhan npr....voda nam je sasvim ispravna, onako mikrobioloski gledano....

user posted image user posted image user posted image
Koji parket, lize sta stigne i koga stigneuser posted image
ja vise ne prokuhavam vodu od negdje desetog mjeseca

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *