|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 12:17:56   
sweet insanity
Dorucak:jaje sa mlijekom hljebom i kajmakom i pola banane (nije joj haman jaje bilo dostauser posted image
Uzina: nestle vocni desert ili hipp kasica posto cemo biti vani (da smo u kuc bila bi to ili jabuka ili banana ili te visnje sa necim)
Rucak: kontma pravit piletinu sa rizom brokulom i karfiolom (brokula nam je neizostavljiva)user posted image
Uzina: opet neka vocka ili kreker rizin ili plazma-vidjet cemo
Vecera: obicno su to one hipp, humana sto se prave sa vodom.

P.S. Nisam jos nika dprobala hipp good nightm kontam tu je to negdje, kako se vama cine ako ste pobali.
I ja sma nabavila jucer Lino griz, kako ga dajete, vecera,dorucak, sa cime?

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 9001
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 13:02:16   
ucitelj

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Dorucak:jaje sa mlijekom hljebom i kajmakom i pola banane (nije joj haman jaje bilo
P.S. Nisam jos nika dprobala hipp good nightm kontam tu je to negdje, kako se vama cine ako ste pobali.
I ja sma nabavila jucer Lino griz, kako ga dajete, vecera,dorucak, sa cime?



ove hippove su mi super a lino mu umjesam s mlijekom
a kako dajes jaje i od koliko da uopce podjem davati jaje moj mali je sad napunio 9mj i 10dana
hvala unaprid

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9002
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 14:07:54   
Lavić
Ucitelj,bebe su nam generacija user posted image
Jaje mozes kao omlet sa mlijekom napraviti, samo da bude rjedje, ja najcesce stavim u supicu, malo masl. ulja, tarhana, brokula, mrkva, karfiol ili nesto tako, i gotovo!

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9003
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 14:13:28   
Lavić
Sezona jagoda...
Ako ne dam V da bar jednu proba, nista do slijedece godine.
Mislila dodati jednu u voce koje mu dajem sa jogurtom ujutro.
Sta mislite?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9004
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 14:54:03   
djoisa
da se pridruzimo generaciji user posted image

jaje smo probali prije neki dan tj zumance - ja tvrdo skuham jaje izvadim zumance dodam pavlaku, sira, malo hljeba i mljackamo user posted image

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 9005
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 15:28:51   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Lavić

Sezona jagoda...
Ako ne dam V da bar jednu proba, nista do slijedece godine.
Mislila dodati jednu u voce koje mu dajem sa jogurtom ujutro.
Sta mislite?


ja bih bila jako oprezna sa jagodama posebno sto ti beba jos nema godinu.jedino ako imas domacih.evo moj stariji sin ima 3 godine ja probala opet da mu dam jagode i dijet se svo izasulo...

jer jagode i paradajz sadrze najvise alergena od svog voca i povrca posebno sto su najcesce prskani.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 9006
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 16:03:42   
sweet insanity
Ucitelj ja sam zumance pocela davati sa 8 mjeseci, a cijelo jaje kao kajganu sa lajmakom mlijekom i hljebom sa 10 i pol mjeseci iako se ne preporuca bjelance prije godinu dana ali eto mi smo uz savjet pedijatrice uveli. HB nije bilo reakcije.

Danas sam kupila ledo file oslica pa evo kuham, umjesto piletine. Tp nam je 1. put,nadam se da nece biti reakcije.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9007
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 16:06:14   
Malenaoduvijek
P.S. Nisam jos nika dprobala hipp good nightm kontam tu je to negdje, kako se vama cine ako ste pobali.
I ja sma nabavila jucer Lino griz, kako ga dajete, vecera,dorucak, sa cime?


ja sam svojima davala i ujutro i uvece a najcesce sa bananom i medom i mozes staviti i cimeta malo bas lijepo mirise

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9008
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 16:16:05   
Bebica11
kad se pocinje davati krompir???'

kad ste ga vi uvele?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9009
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 16:20:22   
Mya_81 RR
Ja sam ga medju prvim namirnicama, oko 6. mj.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9010
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.5.2012 16:55:28   
sweet insanity
Mi smo krompir sa nekih 7 i pol-8

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9011
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.5.2012 11:47:20   
sweet insanity
Dorucak: griz Lino na pola mlijeko,pola voda i ledo visnje zapecene u rerni, posula sa malo cimeta-citala ja da bebe smiju. (Malo vece bebe)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9012
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.5.2012 12:37:44   
ucitelj
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image đolsa i lavic imamo generaciju hihii

hvala vam za jaje nisam probala malo mu dala za uskrs i nikako vise

ja osobno ne bi riskirala s jagodama ima cili zivot za probat jer od moje jetrve mala je pojela jagoda i to domaci koje nisu prskane iz mog vrta i zavrsila u mo na pedijatriji posla se gusiti ali to je bilo samo1 i nikad vise a imala je skoro 4god


bebica11 ja sam nakon 4ipomj davala i krompir i mrkvu i rizu sve skupa na nekom mesu skuhas (ali ne jos meso davat ali posto su to tek bili poceci nisam puno)


sweet kako je proslo s linom?

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9013
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.5.2012 23:24:14   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Lavić

Sezona jagoda...
Ako ne dam V da bar jednu proba, nista do slijedece godine.
Mislila dodati jednu u voce koje mu dajem sa jogurtom ujutro.
Sta mislite?


Ima ih kod moje svekrve isto u basti ali ja cu ipak cekati sljedecu godinu... Sezona je i tresanja pa ozeziuser posted image user posted image

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 9014
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.5.2012 23:32:13   
sporty mamaa
E ovako posto smo i mi konacno poceli fino jesti da vas pitam. Koje to zitarice u dm - u kupujete i dajete bebi? Ja danas isla i nisam znala koje da kupim. I kako ih spremate. I jos, koji sir smijem dati bebi, koji vi najcesce kupujete? Beba ima 7 i pol mjeseci...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9015
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.5.2012 23:44:17   
ucitelj
ja kupujem obicne lino proizvode a citala sam da u dm kupuju neke 3corn e kako se spremaju nezz javit ce ti a od sira mu dajem onaj abc ili kod nas ima kupit rakitski to je kao onaj mladi meki sir ili ako imas kod nekog uzet domaci jos bolje

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9016
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 0:24:50   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: ucitelj

ja kupujem obicne lino proizvode a citala sam da u dm kupuju neke 3corn e kako se spremaju nezz javit ce ti a od sira mu dajem onaj abc ili kod nas ima kupit rakitski to je kao onaj mladi meki sir ili ako imas kod nekog uzet domaci jos bolje


Hvala. Ajd valjda neko javi za te pahuljice bas me zanima. Ja citala neke receptice idu ovsene neke, a tih ja ne nado u dmuser posted image Ima, ima i kod nas rakitskiuser posted image user posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9017
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 0:59:54   
ucitelj
ovsene to ti je jecmene bona a prave se s cim oces mlijeko koje mu dajes ili voce samo ih moras zatopit
ajd nek ima rakitskog hihihihihih

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9018
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 11:48:11   
sweet insanity
Ucitelj ja N ne dajem Lino proizvodeu smisli hapica nego sam smao kupila griz od Lina za bebu i sama spravljala sa vocem. Riba je prosla OK.

Sto se tice zitarica, neko je pitai. Ako beba nije probala gluten najbolje u dm-u uzeti babylove proso.Jako je bogat zeljezom. Za laku noc mi koristimo Hipp Fine apple ili Humana griz sa burbon vanilijom koje se spravljaju sa vodom. Povremeno sma znala nestle 8 zitarica kakao ili riza kukuruz sa mlijekom.

Ako beba jede gluten, imas od 3 korn, 8 korn, ja dma i obicne zobene pahuljice sa jogurtom.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9019
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 20:58:38   
Anica1
Poceli smo i mi ruckati kasice :) Za 5 dana ce imati 6 mjeseci. Interesuje me kada se uvodi drugi obrok, za sada joj dajem jednu kasicu oko 11,00 (nekada je to voce sa rizinim pahuljicama ili prosom, a nekada povrce). Kada joj mogu uvsti da ujutro jede voce, a da imamo i rucak povrce?

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9020
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 21:06:42   
Skvo RR
Ja kupujem babylove 3 korn, napravim AD, stavim zitarice, vocku i dobijem kasu. Iako Emirko nije odusevljen sa njima u zadnje vrijeme, mislim pojede, ali ne sa nekim uzivanjem. Vise voli recimo samu vocku ili sa nekim linom. Jos nam je favorit slani obrok. To bi jeo 10X dnevno da mu ponudimuser posted image .

< Poruku je uredio Skvo RR -- 13.5.2012 21:07:08 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9021
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 21:10:01   
Skvo RR
Anice, Ne znam kada si pocela sa dohranom? Uglavnom mi smo na tri obroka od 6 mjeseca, ali kod nas je specificna situacija, beba nece po danu da pije AD.U zadnje vrijeme, hoce malo AD i po danu na uspavljivanju.
Ja sam kada smo bili na dva obroka, slani obrok imala oko 12h, a vocni oko 16h.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9022
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 21:11:23   
Skvo RR
Sa Umicom sam tek od 8 mjeseca presla na tri obroka, ali ona je htjela mlijeko da pije.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9023
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 21:16:35   
Anica1

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Anice, Ne znam kada si pocela sa dohranom? Uglavnom mi smo na tri obroka od 6 mjeseca, ali kod nas je specificna situacija, beba nece po danu da pije AD.U zadnje vrijeme, hoce malo AD i po danu na uspavljivanju.
Ja sam kada smo bili na dva obroka, slani obrok imala oko 12h, a vocni oko 16h.



Sa dohranom smo poceli sa 5 mjeseci. Do sada je probala rizine pahuljice, proso, jabuku, bananu, mrkvu, tikvicu, sutra sam mislila da joj napravim slatki krompir. Jutros sam joj dala mix pecena jabuka, banana, rizine pahuljice i sve pojede, finu kolicinu.

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9024
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.5.2012 21:17:39   
Skvo RR
Ja bi uvela drugi obrok. Sto da ne?
Super da bebi prihvata dohranu.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *