|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  361 362 [363] 364 365   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 12:15:30   
Anica1
Mi smo danas papali slatki krompir, odusevljena user posted image Pojela je bas dosta i jos je zijevala za kasikom ali sam se bojala da ne pretjeramo prvi put sa tim krompirom pa sam stala user posted image Sutra cemo ope taj krompiric i malo cemo dodati tikvice.

Smijemo li uvesti brokulu i karfiol? Neko mi rece da smijem dati i prasu, onaj bijeli dio bebi od 6 mjeseci?

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 9051
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 12:55:03   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: Anica1

Mi smo danas papali slatki krompir, odusevljena user posted image Pojela je bas dosta i jos je zijevala za kasikom ali sam se bojala da ne pretjeramo prvi put sa tim krompirom pa sam stala user posted image Sutra cemo ope taj krompiric i malo cemo dodati tikvice.

Smijemo li uvesti brokulu i karfiol? Neko mi rece da smijem dati i prasu, onaj bijeli dio bebi od 6 mjeseci?


Kako si ga spremila? solis li(cula sam da neko soliuser posted image ) i doji li ti beba?

moja hoce samo mlijeko, jos joj kasice valjda bljutave vidim da bas nece, kontam jos sacekati koji danuser posted image

jedino je bas jela bananu, jabuku i sljivu kako treba

animagical kako je tvoja sestra uvodila malom dohranu posto je i on imao osjetljivu probavu kako si pisala?

< Poruku je uredio Bebica11 -- 14.5.2012 13:01:49 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9052
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 13:57:49   
ucitelj
ej zenice gdje ima kupiti tog slatkog krompira

sto se tice soljenja nemojte prije bar punih 8-9mj jer stvarno im je rano
bebica11 nemoj jos zuriti sa kpusarkama jer ok brokula bas i ne nadima ali karfiol malo nadima i zasto ne uvedes vec 1obrok voca vrijeme je jer kasnije ce ti biti tezekad bude veca a i novi joj je okus pa pokusaj joj dati malo cice pa onda na pola kasicu ako nece ja sam dojila 9mj i uvela dohranu od 4,5 nek se na vrijeme uci na sve okuse

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9053
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 14:32:09   
Anica1

IZVORNA PORUKA: ucitelj

ej zenice gdje ima kupiti tog slatkog krompira

sto se tice soljenja nemojte prije bar punih 8-9mj jer stvarno im je rano
bebica11 nemoj jos zuriti sa kpusarkama jer ok brokula bas i ne nadima ali karfiol malo nadima i zasto ne uvedes vec 1obrok voca vrijeme je jer kasnije ce ti biti tezekad bude veca a i novi joj je okus pa pokusaj joj dati malo cice pa onda na pola kasicu ako nece ja sam dojila 9mj i uvela dohranu od 4,5 nek se na vrijeme uci na sve okuse


Slatki krompir imas kupiti u Merkatoru, stvarno je ukusan. Ja sam htjela svojoj sad uvesti karfiol i brokulu pa sa pitala za misljenje. Znaci brokula je ok, a karfiol da malo sacekam?

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9054
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 14:33:41   
Anica1

IZVORNA PORUKA: Bebica11

IZVORNA PORUKA: Anica1

Mi smo danas papali slatki krompir, odusevljena user posted image Pojela je bas dosta i jos je zijevala za kasikom ali sam se bojala da ne pretjeramo prvi put sa tim krompirom pa sam stala user posted image Sutra cemo ope taj krompiric i malo cemo dodati tikvice.

Smijemo li uvesti brokulu i karfiol? Neko mi rece da smijem dati i prasu, onaj bijeli dio bebi od 6 mjeseci?


Kako si ga spremila? solis li(cula sam da neko soliuser posted image ) i doji li ti beba?

moja hoce samo mlijeko, jos joj kasice valjda bljutave vidim da bas nece, kontam jos sacekati koji danuser posted image

jedino je bas jela bananu, jabuku i sljivu kako treba

animagical kako je tvoja sestra uvodila malom dohranu posto je i on imao osjetljivu probavu kako si pisala?


Bebice11 ja nista ne solim i ne mislim jos dugo da solim. Slatki krompir sam ogulila i skuhala pa sa AD-om izgnjecila. Sutra cu ga u rerni ispeci pa joj dati sa malo tikvice kuhane, mix.

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9055
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 14:34:52   
Skvo RR
ja sam uvella i brokulu i karfiol vrlo rano, zajedno sa krompirom, mrkvom, tikvicom i blitvom...sve je to papao do 6 mjeseca.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9056
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 14:54:20   
pahuljica_25
I mi sad svašta ručamo hvala Bogu. Moj D. za sada ništa ne odbija i pojede baš veliku porciju masallah. On ima 2 čvrsta obroka,doručak i ručak,i dojenje između. Probali smo i meso, pileći file,skuhan sa povrćem i sve to izblendano i pravo mu se svidjelo. Od subote smo počeli uvoditi i gluten pomalo,za sada je sve ok hvala Bogu...user posted image Dajte mi prijedloge šta se još može davati bebi u 7 mjesecu user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9057
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:00:11   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Anica1


IZVORNA PORUKA: Bebica11

IZVORNA PORUKA: Anica1

Mi smo danas papali slatki krompir, odusevljena user posted image Pojela je bas dosta i jos je zijevala za kasikom ali sam se bojala da ne pretjeramo prvi put sa tim krompirom pa sam stala user posted image Sutra cemo ope taj krompiric i malo cemo dodati tikvice.

Smijemo li uvesti brokulu i karfiol? Neko mi rece da smijem dati i prasu, onaj bijeli dio bebi od 6 mjeseci?


Kako si ga spremila? solis li(cula sam da neko soliuser posted image ) i doji li ti beba?

moja hoce samo mlijeko, jos joj kasice valjda bljutave vidim da bas nece, kontam jos sacekati koji danuser posted image

jedino je bas jela bananu, jabuku i sljivu kako treba

animagical kako je tvoja sestra uvodila malom dohranu posto je i on imao osjetljivu probavu kako si pisala?


Bebice11 ja nista ne solim i ne mislim jos dugo da solim. Slatki krompir sam ogulila i skuhala pa sa AD-om izgnjecila. Sutra cu ga u rerni ispeci pa joj dati sa malo tikvice kuhane, mix.


mozda je fol da pocnem nes s mlijekom mijesati mozda prihvatiuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9058
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:09:00   
animagical
ma vecina beba voli vise voce od povrca... mi smo za rucak upravo jeli tikvicu na puteru sa pola kriske hljeba i megle sirom... pojeo je finouser posted image ne solim, ne izdajam se za kasice, u biti trudim se ne pokazivati neku nervozu kad nece, nego ponudim, nece, ok, ponudim kasnije ili sutra... bebice moja sestra nije dojila, a on dohranu bas nije ni prihvatao, grceve je imao nevezano za ishranu... ni sada ne jede puno

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9059
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:20:12   
ucitelj
da vecinom obozavaju voce a slabo povrce ah imaju oni nosic za slatko
ja osobno marvicu soli kapnem tek da nije jako bljutavo
od 7mj jeli smo grasak mahunu piletinu mrkva krompir brokula spinat blitva pura mango ja se bas i ne drzim jako onih kalendara jer gledam sta malcu pase to dajem
i ja nisam nis mjesala ni sa cim ako nece sad oce kad jos malo ogladne jer nece mu bit nista ako ne jede iste sekunde kad cvrkne nezz meni malac sad jede sve nis ne odbija i hB nema nikakvi alergijskih reakcija nai na sta user posted image

tikvicu na puteru sa pola kriske hljeba i megle sirom.kako mu ovo dajes molim te objasni miuser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9060
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:25:47   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

ma vecina beba voli vise voce od povrca... mi smo za rucak upravo jeli tikvicu na puteru sa pola kriske hljeba i megle sirom... pojeo je finouser posted image ne solim, ne izdajam se za kasice, u biti trudim se ne pokazivati neku nervozu kad nece, nego ponudim, nece, ok, ponudim kasnije ili sutra... bebice moja sestra nije dojila, a on dohranu bas nije ni prihvatao, grceve je imao nevezano za ishranu... ni sada ne jede puno


izgleda da su slicniuser posted image


evo danas baby rice s mlijekom-nece doduse spavalo joj se, al kad se njoj ne spava:/

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9061
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:29:53   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja sam stvarno umorna od dojenja (Kao i od svega ostalog user posted image ) Zao mi,ali stvarno ne stignem uzivati s bebama ni u cemu.user posted image Nekako su mi se navikli na dojenje previse,ni jedno nece da zaspi bez sike.

I kod mene je bilo tako dugo, sve sam kontala da nikad nece imati obrok bez sike, a onda je jednom ostao s mojom mamom i ogladnio, pa se fino napucao nečeg (mislim da je bila riža s jabukom:) i popio kašiku-dvije vode i dosta mu bilo. Nije bilo meme u vidokrugu, pa nije ju ni tražio user posted image Vjeruj mi, mi već nekoliko mjeseci imamo jedan podoj dnevno, drugi pred spavanje (i noćne uspavanke) - a bio je sisoprivjesak.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 9062
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 15:33:04   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja sam stvarno umorna od dojenja (Kao i od svega ostalog user posted image ) Zao mi,ali stvarno ne stignem uzivati s bebama ni u cemu.user posted image Nekako su mi se navikli na dojenje previse,ni jedno nece da zaspi bez sike.

I kod mene je bilo tako dugo, sve sam kontala da nikad nece imati obrok bez sike, a onda je jednom ostao s mojom mamom i ogladnio, pa se fino napucao nečeg (mislim da je bila riža s jabukom:) i popio kašiku-dvije vode i dosta mu bilo. Nije bilo meme u vidokrugu, pa nije ju ni tražio user posted image Vjeruj mi, mi već nekoliko mjeseci imamo jedan podoj dnevno, drugi pred spavanje (i noćne uspavanke) - a bio je sisoprivjesak.



mozda ni N nece da jede jer zeli siskiti, probacu da joj muz dadne preko vikenda da vidimo jel do togauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9063
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 16:17:55   
sweet insanity
Drage moje, kod mene bi N samo jela. Hajde kuc kuc al zna pretjerat pa ja ne dam a mm i svekrva odma na mene.....

Dorucak: jogurt sa pola banane i zobenim pahuljicama pa nestle baby mlijecni desert sa borovnicom.(Nije se okanila dok jos nesto nije dobila)
Uzina: pola banane.
Rucak: 1krompir,4 karfiolcica, tjestenina za subu, piletine kao šaka i maslinovo ulje-smazala i odmah pokazuje na zdjelu gdje su banane i govori nam-nam (prestat cu unosit banane u kucuuser posted image ) nisma joj dala ovaj put.
Druga uzna ce biti hipp breskva, mm je ponio,otisli kod sveki da ja sta uradim al prvo malo da ovdje promahalamuser posted image
Vecera ce biti onaj mlijecni obrok spravljen sa vodom.

I da, sikila je nakon dorucka i uzine. Jos bi ona jela al ja ne dam. Je li ovo ok, mene brine koliko bi ona htjela da jede. Nije bitno jel pojela zdjelu punu, za min ako neko jede eto nej i vriska i nam-nam,nam-namuser posted image Ali hajde bolje da jede nego da ne jede. Gledam da izbalansiramuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 9064
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 16:29:25   
animagical
ja bih je pustila da jede...ona sad i prohodava, trosi energiju....ti joj ionako ne dajes neke nezdrave stvari,pa da bude debela, tipa slatkise i sokove...ako dijete hoce bananu, daj joj bananu...

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9065
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 16:31:42   
animagical

IZVORNA PORUKA: ucitelj

da vecinom obozavaju voce a slabo povrce ah imaju oni nosic za slatko
ja osobno marvicu soli kapnem tek da nije jako bljutavo
od 7mj jeli smo grasak mahunu piletinu mrkva krompir brokula spinat blitva pura mango ja se bas i ne drzim jako onih kalendara jer gledam sta malcu pase to dajem
i ja nisam nis mjesala ni sa cim ako nece sad oce kad jos malo ogladne jer nece mu bit nista ako ne jede iste sekunde kad cvrkne nezz meni malac sad jede sve nis ne odbija i hB nema nikakvi alergijskih reakcija nai na sta user posted image

tikvicu na puteru sa pola kriske hljeba i megle sirom.kako mu ovo dajes molim te objasni miuser posted image


ma jednostavno izdinstala tikvicu isjecenu na kriske na malo putera, da omeksa....u tanjir udrobila pola kriske hljeba, preko stavila gotovu tikvicu u tom saftu, i stavila kasiku sira, izgnjecila viljuskom... ma fino pravo, i ja bih to jela

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9066
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 16:43:27   
sweet insanity

IZVORNA PORUKA: animagical

ja bih je pustila da jede...ona sad i prohodava, trosi energiju....ti joj ionako ne dajes neke nezdrave stvari,pa da bude debela, tipa slatkise i sokove...ako dijete hoce bananu, daj joj bananu...

Dobije ona i plazmu povremeno, a i sok. Mada sok bude pola sok pola voda. A plazmu joj tajo ziva dati. Sad sam zabranila da nose sa sobomuser posted image Ali u kolicima i vani damuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9067
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 16:48:05   
animagical
ma joj, prije su djeca svaki dan pila/jela mlijeko s keksom, danasnja ishrana se ne moze porediti s time... moje pile jos nije probalo nijedan slatkisuser posted image kontam, dala bih mu nesto, nek ocejfi, da vidi da je hrana fina, a ne moranje....ne znam sta da mu dam

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9068
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 17:04:23   
sweet insanity
moja uziva u plazmici ali dobije eto jednu dvije sedmicno.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9069
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 17:04:46   
sweet insanity
a nema u njoj aman nesto ni secera puno za razliku od obicnog petit keksa.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9070
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 17:23:31   
ucitelj
joj ja sam zlocesta ja svom dala malo bananice i uf kako je taj mljackao al nesmim moeram si to zabranitiuser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9071
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 20:07:18   
Skvo RR
Danas jelo dorucak, banana sa keksolinom, flasica mlijeka , pa za rucak piletina, karfiol, mrkva, hljeb,, flasica mlijeka, pa 3cornkasa sa kruskom, flasica mlijeka...danas je bas htio mlijeko sto je neuobicajeno...a obicno ako ne pije mlijeko, dam mu solo neku vocku...i sada spava...i oko ponoci ce se probuditi na jos jednu flasicu.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9072
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 20:36:50   
Lady26

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

a nema u njoj aman nesto ni secera puno za razliku od obicnog petit keksa.

Pa zasto je onda dajes samo 2x sedmicno po 1 keks user posted image
Mislim, sta je to user posted image ....sto branite djeci da jedu ono sto vole, ne kontam....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 9073
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 20:58:25   
bambi7

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: sweet insanity

a nema u njoj aman nesto ni secera puno za razliku od obicnog petit keksa.

Pa zasto je onda dajes samo 2x sedmicno po 1 keks user posted image
Mislim, sta je to user posted image ....sto branite djeci da jedu ono sto vole, ne kontam....

user posted image user posted image user posted image
ma moja smaze bar jednu plazmicu dnevno, ako se usrklet i kolicima smoki nam je tajno oruzje,cak je i jagode probala i baaaas joj se svidjaju....
Jaje cijelo vec odavno, ma haman sve pucamo ko veliki. user posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9074
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.5.2012 21:22:14   
Lady26
Mi valjda nismo normalne, sta li user posted image user posted image user posted image
Bar su meni tako govorili....user posted image
Eeeee da moja Lana hoce sad jesti svega kao prije... user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 9075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  361 362 [363] 364 365   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  361 362 [363] 364 365   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *