|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod beba!
16.4.2012 13:48:44   
azra I ADI
user posted image Obavezno na inhalacije, ako je dobio urbason znači da ga je dobro steglo, a flixotid  je zaštita od bronhitisa koji ćeš koristiti i kad napad prođe, moj ga sin koristi godinu i po svaki dan-2 pufa ujutro,jedan naveče.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 10:52:36   
azra I ADI
user posted image tajra26, kako je mali, jeste li išli svojoj doktorici?

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 14:01:28   
tajra26

IZVORNA PORUKA: azra I ADI

user posted image tajra26, kako je mali, jeste li išli svojoj doktorici?


jesmo mila jutros smo bili... ona nam je ukljucila inahalacije ventolinom jutros primio ,veceras jos da primi a onda ujutro opet kontrola pa ce mi reci da li da ukljucimo jos nesto... maleni je dobro samo kaslje bas... sad mu je i nosic poceo curiti pa mu izvlacim... stavila sam mu oblog od kozijeg loja posto nema temperaturu i napravila ona caj...
to je to za sada pa cemo vidjeti sta ce biti ujutro...

hvala ti sto pitas user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 20:57:46   
škorpija
jooj tajra nisam pametnauser posted image , mi smo imali baš teške napade bronhitisa i ne znam što mu niko nikad ne dade taj flixotid, a ni ja dr. nikad nisam pitala, a imao je opstrukcije pluća nevjerovatne

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 21:03:59   
eko beba
ima li iko ikakvog iskustva vezano za vrtić i bronhitis. Razmišljam da starijeg ispišem iz vrtića ne bi li se kod maladjeg prorijedili napadi. Za tri mjeseca imao je tri napada. Sutra idemo na kontrolu, uključen mu je flix, pa me zanima ako iko ima iskustva sa prenosenjem bakterija i virusa. Hoće li se prorijediti napadi kod bebe ako starije ispišem iz vrtića (od kad ide u vrtić stalne su mu upale grla)? Ili nema efekta ispisivanje? Ne bih ga ispisivala ako nema efekta, jer voli vrtić. Pomagajte

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 21:09:34   
Malenaoduvijek
moj mladji sin je imao probleme sa bronhitisom i to opstruktivnim ali mu nisu davali flixotid

user posted image

bio je i na urbasonu i na inhalacijama ....a mi smo sebi na kraju kupili inhalator jer je oko prvog rodjendana pocesto bio bolestan.a nedavno mi rece prijatelj mm da ordinacija suncokret iznajmljuje inhalatore za 20 KM.

a ja bih svakako otisla po jos jedno misljenje ,kod koje ste dr bile u pulmoloskom i u kojoj ste ambulanti inace

< Poruku je uredio MALA1994 -- 17.4.2012 21:10:17 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 21:12:30   
Malenaoduvijek
ekobeba ja ga ne bih odmah ispisivala.da to nije alergijski bronhitis.

jesi izbacila sve sto bi mu moglo pogorsati stanje,jastuke,prekrivace,itisone i sl.
imas li usisivac na vodu koji malo ipak detaljnije usisava od obicnog ?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 21:50:29   
eko beba

IZVORNA PORUKA: MALA1994

ekobeba ja ga ne bih odmah ispisivala.da to nije alergijski bronhitis.

jesi izbacila sve sto bi mu moglo pogorsati stanje,jastuke,prekrivace,itisone i sl.
imas li usisivac na vodu koji malo ipak detaljnije usisava od obicnog ?


a ima li ikakvog znaka koji pokazuje razliku izmedju obicnog i alergijskog? Radili su mu alergo test (kozni) na Jezeru, ali nista nije pokazao. Izludjuje me vise s kasljem i plucima. Kontala sam ih objicu odvesti na more sad u majuu, nesto se nadam da bi to moglo pomoci. Nemam pojma sta cu. A nisam skidala zavjese i tepihe.

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Bronhitis kod beba!
17.4.2012 22:10:17   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: eko beba


IZVORNA PORUKA: MALA1994

ekobeba ja ga ne bih odmah ispisivala.da to nije alergijski bronhitis.

jesi izbacila sve sto bi mu moglo pogorsati stanje,jastuke,prekrivace,itisone i sl.
imas li usisivac na vodu koji malo ipak detaljnije usisava od obicnog ?


a ima li ikakvog znaka koji pokazuje razliku izmedju obicnog i alergijskog? Radili su mu alergo test (kozni) na Jezeru, ali nista nije pokazao. Izludjuje me vise s kasljem i plucima. Kontala sam ih objicu odvesti na more sad u majuu, nesto se nadam da bi to moglo pomoci. Nemam pojma sta cu. A nisam skidala zavjese i tepihe.


ja znam da to smeta i alergicarima i asmaticarima.grinje su za njih ubitacne.

ako ste radili alergo testove onda nije ali lakse ce mu biti da dise barem da probas jastuk promijeniti i usisati usisivacem sa hepa filterom .

a jesi isla u slanu sobu



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 9:20:24   
henna ze
kod mene stan izgleda kao da krečim..dobro ja i volim da nemam store..tepihe vunene izbaciti..samo malo neke prostirke na podu ..prašinu brisati mokrom krpom...često..ne usisavati kad oni tu borave...ili vodenim ako imaš..jastuk od heljde...jastučnicu mijenjati svaku drugu treću noć....i to otkuhavati i peglati...
moja cura je velika..ali i dalje se borimo sa bronhitisom...i to bukvalno borba..sada su napadi puno rjedji..
dodjem s posla...odmah sirup od pekmeza sa maslačkom, pa onda cijedjena cvekla, narandza, mrkva, jabuka..pa onda sirup od borovih iglica..pa naveče kozije mlijeko i opet sirup od pekmeza...uz to u čaj guščja mast...flonidan po potrebi..fliksotide...sterimar u nos...
kad dodje do škriputanja..čaj od jabuke i luka...ma svašta nešto...

vremenom ćete upoznati svoju djecu..pa ćete znati prepoznati znakove i spriječiti napade..npr.čim moja počne učestalo da kiše.da češe nosić ja omdah pojačavam mjere..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:09:08   
tajra26
smije li kozije mlijeko bebi od 6 mjeseci ?user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:10:54   
bebacha
ja nebi iz razloga sto je jako,smiju ga piti osobe sa dobrom krvnom slikom.dali ste bebi vadili nalaze,koliki mu je hemoglobin,zeljezo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:11:12   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: tajra26

smije li kozije mlijeko bebi od 6 mjeseci ?user posted image


ja bih bila oprezna,kravlje ide od godine . ja se ne bih usudila da jos ne zakomplikujes stvar..

kako je maleni danas

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:13:03   
Malenaoduvijek
eko beba
ja maloprije procita savjete neke dr u avazu sa su jedino alergotestovi radjeni iz krvi pouzdani i da ovi kozni mogu biti negativni a da je dijete ipak alergicar.
ako imas danasnje novine u onom dodatku procitaj sta je sve pisala user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:16:54   
bebacha
od kojeg uzrasta se rade ti testovi putem krvi

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:19:58   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: bebacha

od kojeg uzrasta se rade ti testovi putem krvi


e enisam ti sigurna mislim od 4 godine ali bolje provjeriti jos jednom.ne znam da li kod nas na pedijatriji rade uopste.mozda u onom suncokretu ...

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:22:11   
bebacha
ma ja sam i kontala to uradit privatno


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:22:29   
Malenaoduvijek
ALERGIJA

Šta je alergija

Alergija je neprimjerena reakcija ljudskog organizma na materije iz okoline npr. polen, prašina, grinje, hemikalije, kozmetika, hrana. Alergija nastaje zbog pogrešne reakcije imunog sistema u ponavljanom kontaktu sa nekim alergenom. Atopija je genetska predispozicija za ovakvu reakciju, a alergija se manifestira u obliku rinitisa, konjunktivitisa, egzema, astme, urtikarije i dr.

Simptomi
Najčešći simptomi alergije su začepljen nos, kihanje, kašalj, otežano disanje, otok i svrbež oka, suzenje, osipi na koži, glavobolja, proljev, povraćanje, bolovi u stomaku, poremećaj opšteg stanja. Kod teških alergijskih reakcija nastupa anafilakticki šok koji može završiti i smrtno.

Dijagnostika
Anamnestički podaci o kontaktu sa alergenima i tipu reakcije odnosno simptomima su početak dijagnostike. Kožni PRICK testovi predstavljaju dalji korak. Utvrđivanje ukupnih i specifičnih IgE (Imunoglubulina) iz krvi omogućava dijagnozu i praćenje dinaminke alergije u korelaciji sa kliničkim manifestacijama.

Prevencija
Najbolja prevencija je izbjegavanje poznatih alergena. Izbjegavanje boravka u prirodi u vrijeme cvjetanja kod alergija na polen, izbjegavanje kontakta sa životinjama kod alergije na pojedine životinje, prilagođavanje uređenja stana kod alergije na prašinu i grinje, izbjegavanje hrane na koju postoji alergija, izbjegavanje neodgovarajuće kozmetike i sl.

Terapija
U terapiji se koriste razne vrste medikamenata ovisno o simptomima, za lokalnu i peroralnu primjenu. Lijekovi su uglavnom iz skupine antihistaminika, antileukotrijena i kortikosteroida.

Alergija problem savremenog društva
Danas djeca dolaze u kontakt sa mnogo većim brojem alergena zbog konzumiranja različitih industrijskih proizvoda, dostupnosti hrane iz dalekih krajeva svijeta, korištenja brojnih kozmetičkih preparata, deterdženata, zbog neracionalne upotrebe lijekova prvenstveno antibiotika, zbog zagađenja sredine itd. Smatra se da 10-20 % djece ima neke manifestacije alergije.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:22:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra26

smije li kozije mlijeko bebi od 6 mjeseci ?user posted image


ne ne ni slučajno....

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 13:23:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: bebacha

od kojeg uzrasta se rade ti testovi putem krvi


e enisam ti sigurna mislim od 4 godine ali bolje provjeriti jos jednom.ne znam da li kod nas na pedijatriji rade uopste.mozda u onom suncokretu ...


mogu i prije treće godine...
ja zvala ...
nadu čivić...
60 Km testovi

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 16:45:56   
eko beba
a sta stavljate po podu umjesto tepiha? Stariji stalno voza autice po tepihu, ne mogu ga pustiti da leži cijeli dan po parketu. Nije valjda da citav stan mora biti "go"?user posted image

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 16:50:36   
azra I ADI
user posted image Ma i moj mali ima alergijski b.,ali ja još nijam sklonila te stvari-kako ću bez tepiha, zavjesa....na šta će to ličiti! Koliko vi vodite bitku s bronhitisom? Mi 2 godine, ali sve se nadam da će prestati s vremenom,kod nekog prestane-a kod nekog postane astma.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 17:21:10   
DM
Azra i adi-ako je alergijski bronhitis-moraš dijetetu obezbijediti optimalne uslove. Kod nas je dokazan alergijsko bronhitis(mada sam vremenom naučile razlikovati kod svog djeteta kad je alergijski, a kad virusni-vidjećeš vremenom naučiš)-čak smo trebali koristiti flixotide i singular(nakon jedne opstrukcije)mada smo mi to odbili, jer mi je bilo nelogično da nakon samo jdnog napada dobije dijagnozu-hroničnog bronhitisa.....
Nakon alergo testova koje smo uradili u pulmološkom savjetovalištu, dobili smo uputstvo -u kakvim prostorijama treba dijete da boravi i kako da se čiste..
Ja sam skinula zavjese iz dječije sobe, iz ostalih prostorija nisam(ali su zavjese koje ne skupljaju prašinu)-tepih je ostao u dječijoj sobi, ali ga savko malo usisam električnom četkom(usisivač rainbow-vodeni filter), parkete brišemo mokrom krpom, prašinu također,cvijeće smo izbacili , prostorije redovno provjetravamo, iammao osvježivač zraka u koji stavim po nekoliko kapi eteričnog ulja(eukaliptus, japanska metvica),ako baš kašlje(a nem atemp) stavim mu koziji loj na prsa, čaj od luka i jabuke, lovora,žalfije, ćubre, zove, pekmez od divlje kruške,jabuke, b.luk i med, dosta voća, povrća....Ovo i inače jede , ali u alarmantnom stanju pojačamo količinu. Radimo prirodne inhalacije sa ćurekotovim uljem, nekad mu namažem nosnice da udiše taj miris i pomogne mu. Ako mislim da kašalje od alergije dam mu navečer prije spavanja sirup flonidan...
i smo evo dvije godine nakon te opstrukcije hB dobro, ne koristimo pumpicu i borimo se na ovaj način.
I da, ja sam uklonila neke stvari i pratila nj zdravlje, da vidim da mu smeta ovo malo tepiha i zavjesa što je ostalo-uklonila bih i to-zar je važniji izgled od zdravlja naše djece?!

< Poruku je uredio doublemum -- 18.4.2012 17:23:34 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 17:22:23   
eko beba
ja i ne znam koji je bronhitis. Vodicu za 15-ak dana na more, da vdim hoce li imati kakvog efekta to, a necu slati ni starijeg jedno mjesec i po u vrtić ... da probam da li ce imati efekta. Sve nesto kontam, ako uklonim sve plišane igračke usput i jednom mjesečno kad čistim prozore da usput operem i zavjese, a svaku noć mijenjam tetra pelenu, koja je opeglana (jer spava na njoj - ne stavljam mu jastuk). kontam prvo tako da probam ... nekako mi se ne živi kao u studentskom domu, bez zavjesa, tepiha, užas user posted image ... ali ako sve ovo ne bude pomoglo ... moraću tražiti još rješenja ... ehhh sta me snadje, a ima samo 8 mjeseci user posted image

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Bronhitis kod beba!
18.4.2012 17:26:51   
DM
Da napomenem da je dobar i planinski zrak i morski.

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *