|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.7.2012 14:23:46   
chuci
evo sve napisano
http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=220

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.7.2012 14:34:01   
milenium
koliko doktora toliko različitih običaja.prema ovom tekstu i u trudnoći se prima rogam koji ja u prvoj trunoći nisam primila,osim nakon poroda.i evo sad mi isto nitko ne spominje da ću primit a mislim i da neće ni spominjat jer to kod nas nije praksa.ovdje rogam primiš nakon poroda i to je to. nego meni nije jasno a to nema u tekstu zašto 3 puta vadimo antitjela u drugoj trudnoći? razumijem zašto u prvoj...u slučaju komplikacija ...bla bla.ali ako smo nakon prvog poroda primili rogam čime smo se zaštitili za narednu trudnoću,zašto onda vadimo opet 3 puta antitjela?!user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: krvna grupa i RH faktor
31.7.2012 19:40:44   
milenium
moj post zadnjiuser posted image
ubrzo trebam vaditi onaj test coombs i ne mogu se sjetiti smije li se išta jesti i piti prije toga? znam da kad se vade obični nalazi ne smije jesti ni piti ali za ovo ne znam,ne mogu se sjetiti.a inače ne znam kako ću doći do bolnice ako nešto ne pojedem,ionako mi je muka.
zna li itko?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: krvna grupa i RH faktor
31.7.2012 20:37:04   
almondray
Dobro se naklopaj , ionako ništa ne utiče ...ne kontrolišeš šećer user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: krvna grupa i RH faktor
31.7.2012 23:07:14   
milenium

IZVORNA PORUKA: almondray

Dobro se naklopaj , ionako ništa ne utiče ...ne kontrolišeš šećer user posted image


i ja sam tako mislila ali opet neki kažu da se ne smije drugi da smije.hvalauser posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 12:33:02   
Pretty mamma
Evo ja sada radila Coombs, mislim jutros. Drugi put u drugoj trudnnoći, sada sam 20/21 tjedan.
Pitanje, da ne listam unazad (ne ljutite se).
Rogham se i dalje plaća, zar ne?
Čitala sam na netu da je zamjena za Rogham Partobulin? Zna li tko išta o ovome lijeku?
Upravo porvjeravam da li se plaća u Hr.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:20:36   
chuci
ja se porodila 4.6. i morala primiti rhogam jer je beba bila Rh +, i plaća se. onda podneseš zahtjev socijalnom za povrat novca, jer to ko fol može (meni rekli u porodilištu vi to platite pa vam oni vrate novac), ali kad smo predavali kaže nama onaj u socijalnom možete vi predati zahtjev ali oni to nikom ne odobre.
Ako mi odobre javim vam ovdje da znate.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:24:27   
Mirela_sa
i ja sam primila dva puta u toku trudnoce i po rodjenju bebe, i placala 120KM, socijalno ne refundira i za tu zamjenu nikad cula....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:30:32   
palma
Pozdrav. Mene zanima obzirom da sam ja A-, a muž O+, a ovo mi je prva trudnoća, ginekolog kod kojeg sam radila IVF mi rekao da oko 20 sedmice uradim antitijela, a ovaj ginekolog što mi sad vodi trudnoću me pitao jeasam li radila na početku trudnoće? Pa me malo zabrinulo, da li može biti neki problem što to prije nisam uradila? Sada sam u 17 sedmici.

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:34:59   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: palma

Pozdrav. Mene zanima obzirom da sam ja A-, a muž O+, a ovo mi je prva trudnoća, ginekolog kod kojeg sam radila IVF mi rekao da oko 20 sedmice uradim antitijela, a ovaj ginekolog što mi sad vodi trudnoću me pitao jeasam li radila na početku trudnoće? Pa me malo zabrinulo, da li može biti neki problem što to prije nisam uradila? Sada sam u 17 sedmici.



Ma nije problem,nikakav,nista ne brini,uzivajuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:37:10   
Mirela_sa

IZVORNA PORUKA: palma

Pozdrav. Mene zanima obzirom da sam ja A-, a muž O+, a ovo mi je prva trudnoća, ginekolog kod kojeg sam radila IVF mi rekao da oko 20 sedmice uradim antitijela, a ovaj ginekolog što mi sad vodi trudnoću me pitao jeasam li radila na početku trudnoće? Pa me malo zabrinulo, da li može biti neki problem što to prije nisam uradila? Sada sam u 17 sedmici.

kod mene ista situacija ja radila u 20/toj sed i primila rogam, vayno je samo da ti se nisu javila antitjela da bi primila bocu, a kayu nista strasno i ako su se javila, samo se cesce vade..... nema potrebe za panikomuser posted image

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: krvna grupa i RH faktor
1.8.2012 13:41:05   
milenium
palma nije ti ni sad kasno,ionako se to vadi u 16 ,26 i 35 tjednu trudnoće.možeš ti i sad slobodno ako želiš biti sigurna da je sve ok,bolje i to nego da se sekiraš sad u trudnoći,sve to utječe na user posted image

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.8.2012 10:47:09   
Pretty mamma
Evo jučer sam dobila informaciju, i u Hr se plaća Rogham (pod drugim nazivom je). Doduše, jeftiniji je za 30-ak KM nego kod nas. U Apotekama Sarajevo je 104,50 KM, baš sam zvala.
Dobila sam nalaze Coombsa, negativno i dalje. user posted image
A i ja mislim da ništa od refundacije od Socijalnog, primala sam u prvoj trudnoći 2 roghama, nikad nije odobren zahtjev.
Neću sada niti predavati.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: krvna grupa i RH faktor
2.8.2012 10:53:23   
chuci
baš krizno. ja sam predala zahtjev ne očekujući refundaciju jer sam već skupila papire.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: krvna grupa i RH faktor
11.8.2012 10:38:03   
chuci
meni sad dođe poštar i donese na vrata 100 KM od zavoda za zdravstveno osiguranje. pretpostavljam da je to za rhogam jer nemam nikakvu ideju šta bi drugo moglo biti. piše da je isplata po odluci broj taj i taj.
u molbi je mm napisao da traži da mu isplate barem dio novca, valjda zato nije puni iznos je je rhogam plaćen 117 km.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: krvna grupa i RH faktor
11.8.2012 12:03:10   
milenium
chuci pa to je super.skoro cijeli iznos.17 km gore dole ma hajde ,nek je stoja u džepu.u kojem roku se mora predat taj zahtjev nakon poroda,i koje sve papire moraš predati?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: krvna grupa i RH faktor
11.8.2012 18:06:08   
chuci
mjesec dana je rok za predaju. od papira znam da ti treba kopija otpusnog pisma na kojem je naznačeno da si primila rhogam, i originalni račun iz apoteke. obrazac koji popuniš kod njih.
ostalo nisam sigurna Ali kažu ti oni. za mene je mm skupio i predao pa zato ne znam

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: krvna grupa i RH faktor
14.8.2012 13:52:19   
milenium
stigao nalaz od rh(mislim da je dobar)ali ne znam baš svaki dio što znači:

coombs indirektni-neg(ovo znam da je ok)
testovi na KPB-nereaktivniuser posted image
što ovo znači,je li ovo isto ok?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: krvna grupa i RH faktor
14.8.2012 16:15:25   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: milenium

stigao nalaz od rh(mislim da je dobar)ali ne znam baš svaki dio što znači:

coombs indirektni-neg(ovo znam da je ok)
testovi na KPB-nereaktivniuser posted image
što ovo znači,je li ovo isto ok?


KPB se odnosi na antitijela koja se nalaze na eritrocitima, takodje jedan dodatni parametar bitan kod transfuzije. Nereaktivni znaci da nemas reakciju na ta antitijela, odnosno tvoji eritrociti ih nemaju i sve je ok (ovo sam nasla na internetu).

I ja u 20. sedmici aBd moram raditi ove nalaze na transfuziji.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: krvna grupa i RH faktor
14.8.2012 16:28:15   
milenium
hvala armina. user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: krvna grupa i RH faktor
18.8.2012 23:14:17   
Skvo RR
prenos posta




IZVORNA PORUKA: maja!

Cao svima...Ja sam 0 - krvna grupa....23 sedmica mi je trudnoce...medjutim moja doktorica jos uvijek ne spominje nikakve pretrage vezane za antitijela...Interesuje me kada ste prvi put radile pretrage vezane za to? I inace da li je neka imala probleme jer je negativan rh faktor? user posted image Puno pozdrava svim trudnicama i mamama user posted image



Malo sunce dolazi 12.12.12 user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: krvna grupa i RH faktor
19.8.2012 16:41:37   
Alannah
I ja sam takodje neg,a muz pozitivan,a prvi put sam radila kontrolu Rh antitijela u 6.sedmici. Koja ti je muz krvna grupa i koji faktor.Ako je i on negativan,mozda ti zato nije dala da radis. Ako je on pozitivan,trazi joj uputnicu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.8.2012 8:53:16   
almondray
Nego , dali je kod nas postao običaj da se u 28. sed. daje rhogam ili samo u slučaju rasta antitijela... Nešto sam čitala okolo i u par članaka naletim da se u 28. prima rhogam.
Do petka trebam da odem na kontrolu antitijela (28. sed) i voljela bi da znam unaprijed.
Ne znam šta me više ježi , cijena injekcije ili ona sama user posted image

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: krvna grupa i RH faktor
21.8.2012 9:14:37   
Alannah
Koliko znam nije postao obicaj,samo ukoliko su ti se razvila vec antitijela,primices ga. Cak i po porodu,ukoliko beba bude imala isti RH faktor kao i ti,znaci da nisu inkompatibilni, neces primiti rhogam. Tako su mi rekli u bolnici posto sam planirala kupiti ga ranije,jer se desi da ga nema u apotekama,pa narucuju iz drugih opstina,ali su rekli da nema potrebe,jer mozda nece ni trebati.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: krvna grupa i RH faktor
24.8.2012 13:06:36   
almondray
Da , u pravu si , nije postao običaj...Hvala bogu nisu mi se razvila nikakva antitijela ...

Znači u drugoj trudnoći kontrole idu oko 16 sedmice , u 28. sed. , u 32. sed. a za dalje ćemo vidjeti...

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *