|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
5.4.2012 14:23:31   
dush
Jao zene kako ste me nasmijale, ja se evo od jutros valjam od smijeha na ove vase postove.... Znam da vam tada sigurno nije bilo smijesno, ali meni ste uljepsali dan!!!

Znaci kada odem u porodiliste da se unaprijed izvinem doktorima, babicama i sestrama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
5.4.2012 14:25:05   
Amani12
Obavezno dush user posted image

Bolje prije nego kasnije user posted image

Sretno tebi u svakom slucaju user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
5.4.2012 14:25:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dush

Jao zene kako ste me nasmijale, ja se evo od jutros valjam od smijeha na ove vase postove.... Znam da vam tada sigurno nije bilo smijesno, ali meni ste uljepsali dan!!!

Znaci kada odem u porodiliste da se unaprijed izvinem doktorima, babicama i sestrama user posted image user posted image user posted image


najbolje prije...kasnije je bezveze a i poslije se praviš ko ''alokoličar'' ...ja s eničega ne sjećamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 14:15:13   
Dz3ni
Obavezno dush

Bolje prije nego kasnije

Sretno tebi u svakom slucaju

Ja sam se izvinila poslije, babica rekla doktore vidite što je fina, još se izvinjava user posted image user posted image
A jesam se i derala ko da me živu deru, mislim da su me zapamtili user posted image a zapamtila sam i ja drip bogme user posted image
Imala sam trudove od 19h do otprilike 13 narednog dana, dakle nekih 18h trudova, ali u nepravilnim razmacima i ne baš jake, uglavnom sam spavala između trudova, nisam glasa puštala. Ali nisu vjerovatno bili ni dovoljno jaki da bi se otvorila jer sam se za tih 18 sati otvorila čitavih 1 prst user posted image
Samo neka se završilo, sve se to fkt zaboravi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 14:34:10   
sretna sam jako
Imala sam osjecaj da bi mi lakse bilo da mogu zaplakat ili se zaderat iz svega glasa...al nista od toga nisam mogla. Cijelo vrijeme trudova i poroda nisam mogla rijec rec.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 14:38:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja se sjecam da sam sve vrijeme do samog izgona saltala poruke na mobitelu i javila se na par poziva i prepricavala kako ideuser posted image i cim je beba izasla odmah je slikala mobitelom


isto, i čim je izašla beba, onako krvava i ne sašivena sam nazvala mamu, pa muža a zatim sam dvjema prijateljicama poslala sms i javila da sam se porodila
a one odgovaraju s pitanjem: možemol te nazvat?
ja kažem ne sad, tek će da me šiju
a jedna odgovora: nisi normalna user posted image
a druga: svima ću se hvaliti da si mi drugaricauser posted image

helem divno iskustvo, i onda babica kaže brat ti je tu, jako je zabrinut, čim završimo šivanje doći će da te vidi
Tako je i bilo, stavili me na krevet, pokrili i voze me hodnikom a moj brat trči uz stepenice, prilazi mi i zagrli me i kaže: volim te najviše na svijetu

a cijelo osoblje: jaaaaaoooooo divno

i svi onako virkaju i govore čestitaaaaamoooo S, velika cura user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 18:54:41   
MicoTico
Ja sam bila neka "fina" porodilja, nisam ni vrištala ni galamila ni prvi ni drugi put. Mene su prije isprepadali da ne smijem galamiti, jer me neće babice i dr ni pogledati, pa ja jadna trpila i ćutila.
Kod prvog poroda sam malo vrisnula par sekundi prije neg je M. izašla, a sa T. nisam ništa. Još mi je telefon non-stop zvonio u torbi, torba ispod porođajnog stola, a ringtone "Sweet Home Alabama", bili neki studenti medicine, valjali se od smjeha.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 23:23:31   
mamaajna
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 23:28:30   
Anoniman
kako , kako sam se glasala

sta znaci u "prevodu" glasalauser posted image user posted image

(odgovor članu mamaajna)
  Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 23:30:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

kako , kako sam se glasala

sta znaci u "prevodu" glasalauser posted image user posted image

koje si zvukove ispustala?user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 23:34:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: triputmama

kako , kako sam se glasala

sta znaci u "prevodu" glasalauser posted image user posted image

koje si zvukove ispustala?user posted image

user posted image ah soooooo

prvo sam vikala aaaaa ne ja ovo ne mogu , ne moguuuuuuuuuuuuuuuuu
onda trazila sestru da mi da epiduralnu , ne nadjem je i
onda zaspaem user posted image
user posted image
eh kad je krenulo drala se ko mahnita , koliko me glas drzao user posted image
ups user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
28.6.2012 23:45:52   
mamine oci
ni a nisam reklauser posted image nisam ni stigla kad sam se porodila za 5 minuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
29.6.2012 0:15:00   
klemzi
K'o žirafa user posted image user posted image user posted image
Nemam pojma kako sam, ali nije bilo ništa strašno, brz i lagan porođaj je bio user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
29.6.2012 1:10:55   
malena sharena
Ma cim ste se vi mogle derati i dozivati sestre i doktore, nije to nista. Ja nisam mogla progovoriti, sestru isaretom zvala, rukom joj mahala, ali nije me vidjela.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
29.6.2012 12:44:31   
mayra
Procitala sam sve i jedan post na ovoj temi i oplakala sam od smijeha.user posted image
Ja se pola stvari ne sjecam, ali mi je pricala zena koja je bila samnom u sobi da sam svasta pricala, npr. Izadji iz mene, sto mi je ovo trebalo, psovanje svega po redu, zvanje majke, nije mi palo na pamet da je ne zovem, vristanje dajte mi nesto, ja nemogu vise, i DERANJE ko pivara, toga se sjecam, prvo me bilo stid, al kad sam vidjela da se i druge deru, ja se opustila hahahha.
Al najsmjesnije od svega mi je bilo sivanje. Dok me sio dr. Puzic, ja ga sve zapitkivala, hocel brzo, jeste gotovi, vise se ukocila na stolu onom, kaze on meni, kad zavrsim svi ce te pitati ko te ovako sredio, reko jest bas cu je na izlozbu stavljati hahahahah.
Ma sad mi je to sve toliko smijesno, ali tad mi Boga mi nije bilo user posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
29.6.2012 17:56:49   
MicoTico
Mene šivanje ništa nije bolilo, ali baš ništa, a prvi put sam imala baš veliki rez. bukvalno nisam ni osjetila, dok moja kuma kaže da joj je to gore bilo nego porođaj. Jedva je sašili koliko se otimala.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
30.6.2012 8:24:25   
sretna sam jako
Ja nisam osjetila ni pucanje vodenjaka, ni posteljicu, a ni sivanje. user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
30.6.2012 9:30:21   
smajli80
Nisam ni znala da postoji ova tema -al se ismijahuser posted image user posted image mada tad nije bilo nimalo smješno.

Prvi porod vodenjak pukao u 7.30 ujutro bolovi na 5 min trajali 8h a na 2min 4h, nisam se ni javila osim kad je bio sam izgon onda sam samo jednom vrisnula.Cjelo vrijeme sam kontala user posted image ima najmanje 4 kg a ono 3050gr.Nisam ni osjetila kad su me šili jer u mi odmah dali lokalnu anest.

Drugi porod-ja okuražena prvim porodom reko mogu ja podnjeti drip hebeš touser posted image user posted image .
Ležala u par navrata u bolnici radi čuvanja trudnoće i naslušala se svega i svačega.Nisam čekala prirodnih bolova jer sam se počela otvarati i posteljica stariti.Reko odo ja na drip dok je moj doco dežurni da me ne porađa niko drugi.
Priključiše mi drip kao hrabra jauser posted image user posted image user posted image .Nakon pola sata dođe on probi vodenjak i kad krenuše bolovi.user posted image user posted image user posted image user posted image .Sat i po bukvalno me razvalili,u međuvremenu dolazili pregledali me,jednom čak me babica htjela pregledati pod naponom a ja se okrenula na stranu i dišem a boli ko sam đavo kaže ona lezi na leđa da te pregledam a ja ću njoj -Nećuuuu!!!!! pusti me u user posted image čku materinu odmakni se odmene jer nemaš drugog posla.Upamtila sam je mamu joj...Šta mi je još poslije uradilauser posted image user posted image ,ali se onda dok izderao na njuuser posted image user posted image user posted image

I zadnjih 2 min poroda derala koliko me je grlo nosilo a njih 10 oko mene-smjenauser posted image .
Poslije me bilo sramota što sam se onoliko derala.
Onda me šio dok na specijalizaciji moje godište,lijep ki slikauser posted image user posted image ,sočila sam ga dok sam ležala na čuvanju trud.
Šije on i priča samnom ko da pijemo kafu a ne da me gleda u krupnom planuuser posted image user posted image user posted image ,jes me bilo sramota majko rođenauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 13:44:56   
Taii
E sto mi ova tema popravi dan !!!! Nisam se odavno vise ismijala user posted image user posted image user posted image Prvi put trudnica , tako da ce biti update sa krikovima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 13:52:20   
simba00
Super tema, prije sam je čitala i smijala se i prepadala.
Ja sam na porodu bila relativno tiha iako je trajao 7-8 sati, čak i više. Ali taj period su trajali bolovi... Mislim da sam vrisnula par puta na kraju, kad je ono baš bilo za poludjeti. I sjećam se da sam babicu u po frke pitala: Možete li mi dati epiduralnu. Žena se odvalila smijati, kao - malo si zakasnila, nemamo sad anesteziologa.user posted image Šuti, kakva epiduralna, sad će user posted image
Ali su žene vrištale, dabogsačuva. Jedna je non stop vršitala, i kad je trud i kad je pauza. Napade nju jedan dr., kaže - Ma foliraš nas, nema šanse da te konstantno boli.. .Kaže ona nje.mu: Ma otkud ti znaš, ko da si se kad porađ'o. user posted image

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 18:04:38   
Crnkica
joj carice sta majke mi mile,ja et kobajagi sam strpljiva i mogu trpjeti bol,moj prvi porod je bolio al ništa strašno,a drugi,valjda zbog čuvanja trudnoće bilo je stvarno teže.vrisnula sam par puta na kraju,ono spontano,brzo bi i završi se.ležim ja na holu,porođena,merak,slušamkako se ostale proguljuju.jedna je jadnica toliko urlikala i to s posebnim akcentom ,onako koda iz dna guze da poteže,a doktor će:"ZAČEPI BONA,PA NEĆE TI NA USTA IZIĆ*"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 23:06:55   
klemzi
Jest meni nešto ružan naziv ove teme user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 23:12:44   
muaaa

IZVORNA PORUKA: klemzi

Jest meni nešto ružan naziv ove teme user posted image user posted image


E jest vala,ko da idemo na glasanje a ne na poroduser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.10.2012 23:20:46   
Volim Te!
Ja sam sve govorila necu vala ni glasa pustiti ali kao da sam znala da hocu pa nisam smela obecat user posted image user posted image nakon 23 sata bolova svi kratki i svi se cude zadnja 2 sata sam se derala kolko sam mogla i nisam,ali mi je babica rekla zena koja se poradja je uvijek sef i smije sve a mi joj ugadjamo user posted image al kad se setim svega opet bih i opet cu user posted image sve sam zaboravila samo jos sivenje da zaboravim hehehehe.

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.10.2012 6:39:47   
simba00

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

joj carice sta majke mi mile,ja et kobajagi sam strpljiva i mogu trpjeti bol,moj prvi porod je bolio al ništa strašno,a drugi,valjda zbog čuvanja trudnoće bilo je stvarno teže.vrisnula sam par puta na kraju,ono spontano,brzo bi i završi se.ležim ja na holu,porođena,merak,slušamkako se ostale proguljuju.jedna je jadnica toliko urlikala i to s posebnim akcentom ,onako koda iz dna guze da poteže,a doktor će:"ZAČEPI BONA,PA NEĆE TI NA USTA IZIĆ*"user posted image user posted image user posted image


Joj i ti doktori imaju svoje provale... Ali možeš misliti čega se sve naslušaju... kako li je njima po cijeli dan i noć slušati te urlike... Meni je jezivo zvučalo, u svakom slučaju. Da ne kažem kako sam cijeli jedan porod odgledala iz hodnika dok sam se otvarala. user posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *