|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 9:47:30   
veeseelaa
a zar nije nikom palo na pamet da će možda drugo dijete da tako kažem više voljeti od prvog, ne ono voljeti nego posvetiti mu više pažnje pa možda i više biti povezan sa drugim djetetom?

ja nekako mislim da rodjenjem prvog djeteta i nismo svjesne šta nas snadje a rodjenjem drugog djeteta već smo oformljene majke i onako 100% od prvog trena i ljubavlju i obavezom svezane za drugo rodjeno dijete....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 10:06:23   
bebacha

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a zar nije nikom palo na pamet da će možda drugo dijete da tako kažem više voljeti od prvog, ne ono voljeti nego posvetiti mu više pažnje pa možda i više biti povezan sa drugim djetetom?

ja nekako mislim da rodjenjem prvog djeteta i nismo svjesne šta nas snadje a rodjenjem drugog djeteta već smo oformljene majke i onako 100% od prvog trena i ljubavlju i obavezom svezane za drugo rodjeno dijete....




ioako ce mnoge reci da nije tako
evo ja se slazem
s Alenom sam od prve minute sve radila bez ikakvog straha,i odma je tu rodjena velikaaaa ljubav(sto s Ajlom nije bio slucaj) i slobodno mogu reci da sam i Ajlu pocela voljet puno vise kad se Alen rodio
nadam i do tad sam je voljela najvise na svijetu
al sve se promjenio Alenovim rodjenje


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 10:13:05   
veeseelaa
ja se sjećam da smo ja i mm kad smo doveli Ajšu u kuću rekli da je ona mali uljez, uvalila nam se poštenskiuser posted image
a kad bi joj moja mama tepala meni su sve upitnici bili iznad glave user posted image
sramota, zar ne? al trebalo mi je par mjeseci da se nas dvije zgotivimo do bola

u iščekivanju drugog djeteta, moja su čula bila drugačija, jasnija, valjda svjesna činjenice šta dijete znači u životu majke....

nemojte me samo pogrešno shvatiti....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 10:26:27   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

u iščekivanju drugog djeteta, moja su čula bila drugačija, jasnija, valjda svjesna činjenice šta dijete znači u životu majke....

nemojte me samo pogrešno shvatiti....




Razumijem te u potpunosti. Ovako sam se i ja osjećala.

I još nešto: kad sam rodila M. ,onako u rađaoni kad su mi je dali, ona mi bila nekako smješna, sva crna, čupava, tamnoputa, a ja zamišljala neku ćelavu bijelu bebuuser posted image Bože oprosti mi, ali nekako mi ružna bila.
T. je bio skoro identičan njoj kad se rodio, a meni se činilo da nikad ljepšu bebu nisam vidjelauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 17:10:29   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se sjećam da smo ja i mm kad smo doveli Ajšu u kuću rekli da je ona mali uljez, uvalila nam se poštenskiuser posted image
a kad bi joj moja mama tepala meni su sve upitnici bili iznad glave user posted image
sramota, zar ne? al trebalo mi je par mjeseci da se nas dvije zgotivimo do bola

u iščekivanju drugog djeteta, moja su čula bila drugačija, jasnija, valjda svjesna činjenice šta dijete znači u životu majke....

nemojte me samo pogrešno shvatiti....




u iščekivanju drugog djeteta, moja su čula bila drugačija, jasnija, valjda svjesna činjenice šta dijete znači u životu majke....

prvo sam te pogresno shvatila, al kad malo bolje razmislim, kad sam rodila prvo dijete ja sam ocekivala da ce to biti ljubav na prvi pogled, da ce mi biti najljepsi na svijetu, a u stvari ... normalno da sam ga voljela, al to nije bila ona "filmska" ljubav, i nije mi bio toliko lijep, bio je sav modar, crn, napacen. i kako su prolazili dani, da vise ne pricam o toj ljubavi.
A kad sam rodila moju Ajšu, odma sam briznula u plac( tako sam i na prvom porodu), uzela je na prsa i krenula joj tepat rodila je majka, i bila mi je najljepsa na svijetu, njoj je bila modra guza(hematom), mamin zadak,user posted image nazvala sam mm i rekla kako je prelijepa,,, nekako sam odmah sa njom kliknula. Ali, ljubavi majka stvarno ima dovoljno i ona se mnozi, volim ih beskrajno , i podjednako, i svako naredno cu ako Bog da voljeti podjednako, i posvetim se oboma, samo je stvar organizacije.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 17:40:50   
melin
evo ako ce nekom pomoci ja sam trece dijete u porodici i mogu slobodno reci i najvoljenije jer mene su voljeli i mama,tata a i moje sestre...
uvijek sam imala povlastice u svemu i bila sam maza pa cak i sad kad sam i sama majka...user posted image
ja kad sam rodila svoju djevojcicu isto sam pittanje postavila sebi dali cu moci voljeti drugo dijete na sto mi je mama odgovorila mocices i trece s istom ljubavlju...user posted image
jos nisam iskusila to al nadam se jednog dana da cu i to iskustvo docekatiuser posted image

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 17:51:32   
Dalia_88
Ode ova tema skroz u drugom pravcu user posted image a nekako ste me svi pogresno svatili. Ne kazem ja da mislim da drugo necu voljeti kao prvo nego mi cudno zasto nemam zelje za drugim.
Nekako cijeli zivot zelim dijete, od kako znam za sebe. Uvijek sam cuvala djecu po komsiluku i kad sam "odrasla" divila sam se trudnicama, uzdisala za bebama i jedva cekala svoje. Kad sam konacno ugledala svoje dvije crtice na testu ne mogu vam opisati tu srecu. Onda rodjenje bebe ma neprocijenjivo. Uzivala sam od prvog trenutka. Nisam se bojala ni presvuc je ni kupati. Kad se rodila bila je sva otebena, modra, crvena itd. ali meni je bila prelijepa. Prvi put kad cu mi je donijeli da je dojim nisam mogla da je se nagledam. Znaci od pvog dana sam poludila za njom.
Valjda osjecam kao da sam ostvarila svoj cilj. Imam bebu i presretna sam. Vrh srece, zar moze vise...


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 18:02:33   
Ninushka

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

u iščekivanju drugog djeteta, moja su čula bila drugačija, jasnija, valjda svjesna činjenice šta dijete znači u životu majke....

nemojte me samo pogrešno shvatiti....




Razumijem te u potpunosti. Ovako sam se i ja osjećala.

I još nešto: kad sam rodila M. ,onako u rađaoni kad su mi je dali, ona mi bila nekako smješna, sva crna, čupava, tamnoputa, a ja zamišljala neku ćelavu bijelu bebuuser posted image Bože oprosti mi, ali nekako mi ružna bila.
T. je bio skoro identičan njoj kad se rodio, a meni se činilo da nikad ljepšu bebu nisam vidjelauser posted image



Isto, isto isto. Uletila sam samo da vidim šta ima, ne smijem dugo sjediti, ali ovako sve isto kao kod vesele i MicoTico. Za drugu bebu sam apsolutno spremna. Mislim bila sam i za svog prvijenca, ma da ne dužim...znate o čemu pričam..... user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Majke s jednim djetetom
6.5.2013 18:25:18   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Ode ova tema skroz u drugom pravcu user posted image a nekako ste me svi pogresno svatili. Ne kazem ja da mislim da drugo necu voljeti kao prvo nego mi cudno zasto nemam zelje za drugim.
Nekako cijeli zivot zelim dijete, od kako znam za sebe. Uvijek sam cuvala djecu po komsiluku i kad sam "odrasla" divila sam se trudnicama, uzdisala za bebama i jedva cekala svoje. Kad sam konacno ugledala svoje dvije crtice na testu ne mogu vam opisati tu srecu. Onda rodjenje bebe ma neprocijenjivo. Uzivala sam od prvog trenutka. Nisam se bojala ni presvuc je ni kupati. Kad se rodila bila je sva otebena, modra, crvena itd. ali meni je bila prelijepa. Prvi put kad cu mi je donijeli da je dojim nisam mogla da je se nagledam. Znaci od pvog dana sam poludila za njom.
Valjda osjecam kao da sam ostvarila svoj cilj. Imam bebu i presretna sam. Vrh srece, zar moze vise...


Naravno da može,koliko više djece,onoliko više sreće user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Majke s jednim djetetom
7.5.2013 8:22:01   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Dalia_88
Ode ova tema skroz u drugom pravcu user posted image a nekako ste me svi pogresno svatili. Ne kazem ja da mislim da drugo necu voljeti kao prvo nego mi cudno zasto nemam zelje za drugim.
Nekako cijeli zivot zelim dijete, od kako znam za sebe. Uvijek sam cuvala djecu po komsiluku i kad sam "odrasla" divila sam se trudnicama, uzdisala za bebama i jedva cekala svoje. Kad sam konacno ugledala svoje dvije crtice na testu ne mogu vam opisati tu srecu. Onda rodjenje bebe ma neprocijenjivo. Uzivala sam od prvog trenutka. Nisam se bojala ni presvuc je ni kupati. Kad se rodila bila je sva otebena, modra, crvena itd. ali meni je bila prelijepa. Prvi put kad cu mi je donijeli da je dojim nisam mogla da je se nagledam. Znaci od pvog dana sam poludila za njom.
Valjda osjecam kao da sam ostvarila svoj cilj. Imam bebu i presretna sam. Vrh srece, zar moze vise...


Ihhh, može, može... mnoooogo više! Ti si sada zaljubljena u svoje pile, ne postoji niko važniji od nje, ona je tvoja sreća, radost, ona je tvoje sunce, blago...! To je normalno. I ja sam imala iste "strahove" da drugo dijete neću voljeti kao prvo, ali bez razloga. Drugo dijete (a i treće, četvrto... pretpostavljam) voli se podjednako, a tvoje srce je sve veće od te silne ljubavi. I što reče Jasmin: što više djece, to više sreće, to više ljubavi!

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Majke s jednim djetetom
7.5.2013 13:13:05   
tijuška
Da mi je neko prije 5 godina rekao sto vise djece to vise ljubavi, mislim da bih automatski povratila na tu izjavu. Inace bila sam nadubujna djevojka, dovoljna sama sebi, tudja djeca me nisu zanimala, zanimao me moj fakultet, kasnije karijera, zivjela sam sama i samo sebi ugadjala bla, bla,bla.....
Sad sam supruga i majka abd treceg djeteta i tog vremena se opce vise i ne sjecam. Moj zivot je poceo od momenta kad sam ugledala prvi plusic na testu za trudnocu. Nakon dvije godine dragi Bog mi podario i drugi plusic pa opet nakon dvije godine i treci plusic.
Ljubav koja se stvori i desi rodjenjem prvog djeteta, rodjenjem drugog , treceg ili cetrvtog djeteta ona samo raste. Srce mame je dovoljno veliko za sve, nema razlike izmedju djece to je sigurno.
Svako ima pravo izbora, mene su npr. ispitivali prvo sto se ne udajem, ko fol bicu stara curauser posted image pa onda sto ne radjam e kad sam ostala trudna sa prvim djetetom odmah su uslijedila glupa i primitivna pitanja kad ce drugouser posted image e kad sam po treci put ostala trudna komentari su bili a sta ce ti treceuser posted image Nasa okolina je na zalost takva kakva je, primitivna da primitivnija ne moze biti. Ja sam prosla sve te faze i nisam nikad pridavala im znacaja, bilo je i bice zlonamjernih kometara i uvjek kazem svako ima pravo izbora u svemu, a ja licno nikad nikoga nisam pitala zasto se ne udajes, ne radjas prvo, drugo, trece.......djete, mislim da je to licna stvar svakog pojedinca.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Majke s jednim djetetom
7.5.2013 13:52:21   
damma

IZVORNA PORUKA: bebacha





ioako ce mnoge reci da nije tako
evo ja se slazem
s Alenom sam od prve minute sve radila bez ikakvog straha,i odma je tu rodjena velikaaaa ljubav(sto s Ajlom nije bio slucaj) i slobodno mogu reci da sam i Ajlu pocela voljet puno vise kad se Alen rodio
nadam i do tad sam je voljela najvise na svijetu
al sve se promjenio Alenovim rodjenje



isti slucaj i kod mene.. dok se nije dzemal rodio ja kao da nisam ni volila hamzu, valjda se tek tad prepozna onaj pravi majcinski potpuni osjecaj..
o tome mi bilo zao i razmisljat a kamoli rec..mislila sam da je amo kod mene tako..

mogu mislit kad bude trece aBd, koja ljubav se tad rodi user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Majke s jednim djetetom
7.5.2013 17:49:19   
Dalia_88
E sad ste vi mene bacile na razmisljanje kad cu drugo da vidim kakav je to osjecaj o kojem pricate user posted image

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Majke s jednim djetetom
23.5.2013 18:38:57   
mnn
ja sam do prije nekih 2,5mj dok nisam saznala da size i drugi clan koji se dogodio doslovno cudom bozjim jer ja i muz nismo planirali još djece radi posla kojeg imamo.radimo zajedno imamo svoj kafic i nije nam doslovno padalo na pamet još jedna beba..nama je alex centar svjeta njega svuda vodimo obozavamo ga sad je velik decko od 4god.iskreno ja nisam htjela drugu bebu jer sam jedva prezivjela porod i bilo mi je jako tesko zdravstveno,imala sam jako loše zdravlje onda uz to depresiju..koja je trajala dosta dugo,nakon toga nisam smjela dosta hrane jesti zbog crijeva i kada sam napokon počela onako iz duse disati zrak kad je sve nekako krenulo kada sam zavoljela sve oko sebe i svoj zivot a teskih je trenutaka jako puno bilo od posla do obitelji...i tako u krug..saznala sam da stize druga beba..pitanja prije toga milijun pa kako to jedinac ? vi niste siromasni? svasta ljudi mladi ste a jedno djete..da li vi mislite na njega?jao kako ste sebicni? i tako dalje.a nitko nije znao prave razloge...ja nisam jedinica imam seku iz prvog braka kao i ja za nju sam jako vezana bez nje ne mogu ona je moja najbolja seka.imam dva polubrata jedan sa mamine strane iz drugog braka jedan sa tatine koje volim isto.moram priznati da su svi divni ljudi.imam cerku od ocuha koja kaze da sam joj ja isto seka :) nije nam dosadno.alex je jedini unuk mojoj obitelji ima svu paznju svijeta...jer je jedinac i to još decko.nakon svega stize druga beba..meni se svasta motalo po glavi kako cu ja sa dvoje djece uz posao,kako cu ja sada disati?kako cu ja sada opet sve to proci ...i tako u krug milijun pitanja..a onda mi je rekao muz sto bude bice..nema nazad.sad se svi veselimo jako bebi a mama se nada curiic jer je alex isti muz isti su njih dvoje..bas se vidi da su otac i sin ...on njega svuda vodi..a mama hoce jednu curicu da je oblaci u rozo..hehe

htjela sam samo reci da svi imamo svoje razloge zasto imamo jedno djete..a ljudi ko ljudi uvijek ce pitati zasto?neka pitaju ja sam im znala reci da ne zelim..haha pa sam cula jos sto komentara neki su me do suza nasmijali....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Majke s jednim djetetom
23.5.2013 21:49:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a zar nije nikom palo na pamet da će možda drugo dijete da tako kažem više voljeti od prvog, ne ono voljeti nego posvetiti mu više pažnje pa možda i više biti povezan sa drugim djetetom?

ja nekako mislim da rodjenjem prvog djeteta i nismo svjesne šta nas snadje a rodjenjem drugog djeteta već smo oformljene majke i onako 100% od prvog trena i ljubavlju i obavezom svezane za drugo rodjeno dijete....




ioako ce mnoge reci da nije tako
evo ja se slazem
s Alenom sam od prve minute sve radila bez ikakvog straha,i odma je tu rodjena velikaaaa ljubav(sto s Ajlom nije bio slucaj) i slobodno mogu reci da sam i Ajlu pocela voljet puno vise kad se Alen rodio
nadam i do tad sam je voljela najvise na svijetu
al sve se promjenio Alenovim rodjenje


i ja potpisujem, nesto slicno se desilo i kod meneuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 165
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *