|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 10:14:34   
palachinken

IZVORNA PORUKA: animagical

vjerovatno bi mu nekad i dosadilo, tamo pred skoluuser posted image

Živimo blizu OŠ, mogao bi na velikom odmoru dotrčati user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 12:00:42   
gerberka

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: animagical

vjerovatno bi mu nekad i dosadilo, tamo pred skoluuser posted image

Živimo blizu OŠ, mogao bi na velikom odmoru dotrčati user posted image


user posted image user posted image user posted image
Joj ja kad cujem ovih deset nocnih podoja..zar je moguce user posted image
Moj spava kao čovo, od 22 do 8 user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 12:14:50   
animagical
a ti se ono zalis da ti je dijete razmazeno?user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 12:29:41   
gerberka
user posted image



_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 12:30:36   
gerberka
animagical hajd na temu beba do 1 ročkasa..imam pitanje , za zivo cudo user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 12:41:58   
bumbica
pozz svima,nova sam na forumu i neide mi baš,ali pokušavam se snaći.Imam bebu od 8 mjeseci i odbija dojenje,a ja bih naravno da nastavimo,ali čini mi se da svaki dan imam sve manje mlijeka.trebam pomoć.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 13:20:23   
palachinken

IZVORNA PORUKA: bumbica

pozz svima,nova sam na forumu i neide mi baš,ali pokušavam se snaći.Imam bebu od 8 mjeseci i odbija dojenje,a ja bih naravno da nastavimo,ali čini mi se da svaki dan imam sve manje mlijeka.trebam pomoć.

Bumbice, nadji temu Problemi s dojenjem, kao i temu Štrajk dojenja, tu imaš dosta savjeta i mame ce ti pomoci!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 13:25:31   
gerberka

IZVORNA PORUKA: bumbica

pozz svima,nova sam na forumu i neide mi baš,ali pokušavam se snaći.Imam bebu od 8 mjeseci i odbija dojenje,a ja bih naravno da nastavimo,ali čini mi se da svaki dan imam sve manje mlijeka.trebam pomoć.


hajde na temu problemi sa dojenjem..isto mi se desilo..evo sad upravo dojio user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.11.2012 13:31:24   
gerberka
hajde klik i bujrum user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_119606/mpage_182/tm.htm#1461590

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.11.2012 16:48:19   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: animagical

vjerovatno bi mu nekad i dosadilo, tamo pred skoluuser posted image

Živimo blizu OŠ, mogao bi na velikom odmoru dotrčati user posted image

Kad smo kod dojenja i skole, moj r. otac je dojio 7 godina, pricala nam je nana da je trcao iz skole i jedva cekao da doji, interesantno, kaze nana gdje me nadje ja moram sjest da se on napije mlijeka... I tako , za svojih 48 g zivota izvadio je jedan zub i imao jednom upaljeno grlo, al eto rat je ucinio svoje pa je tako kratko zivio, al sam ubijedjena da je tako zdrav bio dijelom i zbog dojenja... A sto se tice budjenja, mi ne dojimo evo vec duze od tri mj, sbog trudnoce, a mali se i sad budi, pije jednu flasicu, a ostalo trazi mene... a ja i sad sanjam da ga dojim user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
18.11.2012 22:23:22   
ajla86
moze jedan savjet molim vas,..
prijateljica je dojila malca 14 mj i prestala...mlijeka sve manje i manje bilo i odlucila da prestane....i nakon 25-20 dana je primjetila neke kvrzice po grudima ali je nebole grudi,mlijeko nenadolazi niti curi.
ja sam imala one ploce ali ona me ubjedzuje da bi je bolile sise da su te ploce u pitanju i kao nema odakle da budu ploce kad mlijeka vise nema niti nadolazi...sta da radi??kako da razbije te kvrzice

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.11.2012 9:38:49   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ajla86

moze jedan savjet molim vas,..
prijateljica je dojila malca 14 mj i prestala...mlijeka sve manje i manje bilo i odlucila da prestane....i nakon 25-20 dana je primjetila neke kvrzice po grudima ali je nebole grudi,mlijeko nenadolazi niti curi.
ja sam imala one ploce ali ona me ubjedzuje da bi je bolile sise da su te ploce u pitanju i kao nema odakle da budu ploce kad mlijeka vise nema niti nadolazi...sta da radi??kako da razbije te kvrzice


Koliko je prošlo od potpunog prestanka dojenja?

Neka ništa ne dira ako joj ne stvara probleme. Ako i jesu nakupine mlijeka, a vjeovatno jesu, tijelo će ih samo resorbovati. Mlijeko se ne prestane proizvoditi kao da zavrnemo česmu, ono se proizvodi u mrvicama još mjesecima nakon potpunog prestanka. Zato ono "preko noći stalo mlijeko" jednostavno nije moguće.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.11.2012 14:09:35   
ajla86
ona je snimila film kako je neka cista i nedaj Boze tumor...vec se narucila kod dr a ja vjerujem da je to sto je prestala dojiti....
pa one ploce mada su vece malo...
prestala je prije 15-20 dana cini mi se..ja pipala kad uzmem dojku kaziprst ispod a palad iznad dojke napipam nesto okruglo unutra tvrdo...jel to sto je prestala dojiti pa nakupina mlijeka ili je fakat nesto ozbiljnije.i ja sam se zabrinula jer sam laik sto se tice dojenja ali cvrsto vjerujem da je to to...
netreba masirati ili izmusti to????

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.11.2012 14:56:45   
Lejla Ka
Ako ne boli ne traba dirati. Dobro je što se zakazala kod ljekara, on će onda sigurno utvrditi šta je u pitanju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.11.2012 17:26:03   
Crnkica
Lejla ka,molim te da mi odgovoriš da mi se nebi desilo isto...rodila sam prije 7 godina i dojila kratko,svega 2 mjeseca,nisam imala problema sa prestankom dojenja kao da nikad nisam ni dojila,međutim,stvorile su mi se vodene ciste u dojkama koje sam otkrila prije 3 godine i kontrolišem se.sad dojim 6 mjeseci,isključivo,sve je u najboljem redu...pitam vas,recimo ako su dojenjem nastale moje ciste,i sad ponovnim dojenjem nestale ili ih eventualno još ima,da li bi ja nešto posebno trebala da činim,recimo obavezno izdajanje svake dojke do dna,redovna masaža...ili da pustim bebu da ona učini svoje,da normalno doji do kad možemo i da se nadamo najboljem...
ukratko zbog ranijih cisti dali mi prije opasnost od nastanka novih,gdje sam griješila kod prvog dojenja???

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.11.2012 11:38:50   
Lejla Ka
dzejla2012, tvoja pitanja su medicinske prirode, a ja nisam medicinar po struci tako da ti ne bih mogla odgovriti. Ovo je sigurno tema za tvog ginekologa, pa kad odeš na redovni pregled obavezno ga pitaj o tome.

Što se tiće nekih postupaka koje si navela, nikako ne bih preporučila izdajanje, jer mlijeka se proizvodi onoliko koliko beba pije, izdajanje bi stvorilo vještačku potrebu za više, pa bi se proizvodnja povećala preko bebinih potreba. Naše dojke i onako nisu projektovane da ih izdaja izdajalica i tome se pribjegava samo u slučaju problema.
Ako ti sad nemaš nikakvih problema u smislu zastoja, upala, smanjenja proizvodnje uz redovno dojenja, ja ne bih ništa dirala, i gurala bih dok ide dojenje.

Ginekolozi najčešće ne rade neke ozbiljnije preglede dojki (mislim na UZV) tokom laktacije, ne znam da li ti je tvoj ljekar koji ti je pratio te ciste ranije predlagao neki pregled u ovom periodu dojenja? Znaš li kakvo ti je sad stanje sa cistama?
Da li je ljekar sugerisao da su ciste nastale zbog dojenja?
Da li si kontrolisala dojke u periodu neposredno nakon prestanka dojenja ili su se ciste pojavile tek negdje oko 3 godine u nazad?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.11.2012 22:01:44   
Crnkica
na UZV dojki sam išla prije 3 godine jer sam imala kvržicu pod lijevim pazuhom,i tad su mi otkrili ciste,ne znam kad su nastale nisam imala simptome nikakve.doktorica je rekla da su nastale neadekvatnim dojenjem a da me dojenje može i spasiti...nemam problema kod dojenja nadam se barem godinu dojiti pa ću onda otići da vidim stanje cisti...i nadam se ozdravljenju.
radolog koji mi prati ciste ne zna ni da sam rodila,a posljednja kontrola je bila u prvoj sedmici trudnoće s tim to tada nisam znala da sam trudna...
HVALA

< Poruku je uredio dzejla2012 -- 20.11.2012 22:07:30 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.11.2012 9:41:07   
ajla86
dzejla andam se da ce dojenjem se rijesiti tih cista...
priojateljica bila na uz...sve uredu nije neka ni cista ni tumor sta je budalica umislila....hB sve super ali je dr reko da se obrati kopmetentoj osobi u vezi dojenja da te ploce vidi i razbije ih...
ko je kompetentna osoba??kome da se javi..
sad ako je sve ok..dal da dira ili ce se resorbovati samo....
dal da se izmuza ali izmuzanjem ce opet potaknuti proizvodnju mlijeka....
kaze jedna je dojka malo ko zari..ko malo osjeti da gori nezna kako da opise..neboli..

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.11.2012 12:15:33   
Lejla Ka
Kompetentna osoba za dojke, jer to sad više nije pitanje dojenja, je ginekolog.

Moje neko iskustvo lično je da ne dira ništa ako ne osjeti lokalizovanu bol na mjestima gdje su čvorići, ako se čvorići ne povećavaju. Osjećat će ona još duže vremena različite senzacije u dojkama od žarenja, probadanja, svraba, žiganja, no ako je to samo povremeno i ne daje neke teže simptome ne treba se uzbuđivati, dojke se sporo i polako vraćaju u stane ne proizvodnje mlijeka.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.11.2012 12:32:45   
ajla86
ona je isla na uz privatno negdje u hrasnici,samo uz odradio covjek i reko da ide sa njegovim nalazom dalje.
ali ako je nista neboli nek se necacka bezveze sto kazes treba vremena naravno toliko dugo dojila nemoze sad preko noci sve biti ko prije....
hvala lejla..kisss

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.12.2012 14:59:47   
ivannna
Imam i ja par pitanja i nedoumica pa bih molila Lejlu Ka i ostale forumašice da malo prokomentarišu i daju svoje mišljenje.
Evo i nama se približava prvi rođendan, mama će se morati vratiti na posao, tako da ćemo biti primorani ukinuti dnevno dojenje (obzirom da radno vrijeme nije fiksno i da često mogu biti van kuće i do navečer). Mislila sam za prvih par mjeseci i da ne bude prevelik šok ostaviti jedno dojenje pred spavanje i noćno dojenje, te jedno jutarnje prije posla.
Sada imamo 4-5 dnevnih dojenja i dva a češće tri kruta obroka - 10 mjeseci nam je. To nam je dosta redukovano dojenje jer je curica do nedavno imala oko 12 podoja.
E sada do kada mogu držati ovako i kada početi uvoditi i neke međuobroke kako bi ukinuli jos ta neka tri dnevna podoja. Voljela bih sto duže gurati ovako pa ne znam kojim tempom dalje da idemo - to bi bilo jedno pitanje.
A drugo je kada se svedemo na neka 3-4 dojenja sveukupno znači negdje sa oko godinu dana starosti interesuje me da li će to biti bebi dovoljno mlijeka dnevno (inace količinski ne doji puno, zato je uvijek dosta često dojila), da li treba dodavati formulu ili mogu preći na kravlje i koliko količinski otrpilike (da napomenem da izdajanje i ostavljanje mog mlijeka nije baš opcija jer uz puno napora mogu izdojiti jako male količine)?

Inace hvala puno Lejli Ka i ostalim forumašicama, jer uz vašu pomoć smo dojili isključivo 6 mjeseci i uz dohranu ćemo još, u principu mi je žao što već moram pisati na ovoj temi, ali sta se može user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.12.2012 15:55:22   
Selminja
Moja djevojčica ima 13 mjeseci. Zadnja 3 mjeseca ona doji samo kad treba spavat i navečer X puta. Ja sam joj nudila češće po danu, ali ona neće, ustvari nema kad, ode, leti user posted image S obzirom da spava samo jednom dnevno najčešće toliko puta i doji po danu. U zadnje vrijeme se navečer budi, miriše sisu, onako drži je u ustina dok se ponovo ne uspava. Uopšte ne jede, a probudi se milion puta. Ja sam zadnjih par dana pokušala da joj ne dam sisu navečer kad se probudi, i uz malo negodovanja mi je uspjelo da je ponovo uspavam. Ona nikada nije bila luda za sisom, niti me vukla za maicu, navaljivala da doji i sl. Vidim da joj sisa uopšte ne nedostaje.
Ona nije nikako dojila zadnjih 48 sati.
Mene zanima, mogu li imati problema s dojkama? Nema nikakvih kvrga niti crvenila, ali su blago napunjene, tj nisu "ispuhane" kao poslije podoja, a nisu ni tvrde. Ja se bojim da se neće upalit kako vrijeme odmiče. Ako se to desi, da li da joj dam da podoji? Ja vjerujem da to neće pomest njeno NEdojenje, uostalom, šta da radim, ako dojke se prepune?
Hoće li same ponovo ispuhati user posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.12.2012 15:58:56   
animagical
stavi kupus u grudnjak, znas ono istucen i ako ti bas bude bolna prepunjenost malo rucno izdoji...to bi trebalo polako prestajati pravo dugouser posted image cestitam vam na dugom dojenju i bezbolnom prestanku!user posted image ja imam jednog od tih sto vuku za majicu, trpaju rukice u majicu, traze...ali bar spava po noci, ne ureklo seuser posted image

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.12.2012 16:07:59   
Selminja
Hvalaaa user posted image nadam se da ćemo bezbolno i s moje strane prestati...
Ja sam se ismijala kad si pisala kako A doji i za bradavicu, ma Ajnur je car user posted image
Moja nikad tako nije, pa mi preslatko kad čujem, kako su djeca različita...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
8.12.2012 16:08:21   
Lejla Ka
Ivanna, pa vi imate još skoro dva mjeseca do razdvajanja user posted image

Oko prvog rođendana beba će već imati dovoljno krutih obroka za pregurati period razdvojenosti. Kad god bude gladna ponudit će joj se obrok ili međuobrok krute hrane dok ti ne dođeš sa posla. Kad tebe nema dijete će znati da dojka nije na raspolaganju i ništa se ne brini. Može biti jedino problem ako se isključivo uspavljuje uz dojku pa da to bude na početku nešto problematično. Što se tiče količine, ako dijete bude dojilo na zahtjev kad ste skupa, uz mliječne prerađevine koje vjerujem već konzumirate to će biti sasvim dovoljno. Dijete nakon godine više nema potrebu za AD-om, jer može bez problema početi prihvatati kravlje mlijeko. Uvedite ga nakon rođendana polako u neku kuhanu kombinaciju sa već isprobanim namirnicama pa vidite ima li problema. Ako će dijete imati problema sa kravljim mlijekom onda mu ni AD neće odgovarati jer je i ono kravlje mlijeko. Ali tad će te te probleme rješavati sa ljekarom, no to je neka vrlo mala mogućnost i nema potrebe da se oko toga sekiraš sad.

Iskreno, nakon godine dana AD, sve one folow up formule za djecu su isključivo radi profita proizvođača, bez ikakve potrebe i smisla za upotrebom, čak i za djecu koja su othranjena AD-om.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *