|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
30.10.2012 11:40:31   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Alannah

Brinulo me da dugi razmaci ne bi smanjili mlijeko,inace stalno piski i kaki,a i rodjen je sa 3600,a vec sada ima 4,700,a jos iz bolnice kad smo izasli imao je 3480 grama. I ja sumnjam da ce postati redovno,ali ako nema problema,onda super,da se i mama malo naspavauser posted image .


Pa trebalo bi sigurno dvije tri noći da beba kontinuirano spava duže periode da bi mlijeko počelo da se manje rpoizvodi, i to samo u tom periodu. Nema potrebe da brineš za proizvodnju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 4526
   RE: problemi sa dojenjem...
2.11.2012 13:55:58   
Zencici
Zdravo,
Rijetko sam na forumu, no ako znate nekoga kome bi trebala efikasna i pouzdana elektricna Medela izdajalica, prodajem svoju, koja mi je puno pomogla s troje velikih beba dojilica:)

http://www.pik.ba/artikal/4373437/izdajalica-medela-elektricna-pumpa-za-izdajanje-mlijeka/

Iskustvo je veoma pozitivno i ako zatreba mogu pomoci u savjetima i podrsci. Svo troje djece je dugo dojilo, a svako na potpuno razliciti nacin, pa eto i iskustva...

Pozz...

_____________________________

prva dama 13.4.2004.
druga dama 23.8.2007.
treća dama 12.2.2010.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4527
   RE: problemi sa dojenjem...
3.11.2012 13:34:09   
bumbica
moja beba od 8 mjeseci odbija dojenje.već par dana po danu skoro nedoji,navečer je dojio po 3-4 puta,a sad mi se čini da gotovo i nemam mlijeka,

(odgovor članu Zencici)
Neposredna veza do poruke: 4528
   RE: problemi sa dojenjem...
5.11.2012 17:16:49   
edijevamama
MOja prijateljica se porodila prije 10 dana, sve ok funkcionisalo, danas e dobila temp 40 C i jedna joj je dojka jako crvena. Dajte koji savjet, sta da radi?

_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 4529
   RE: problemi sa dojenjem...
5.11.2012 18:16:52   
mamina princeza
u zadnje vrijeme cujemd a bas mnogo djece sa 8-9 mjeseci odbija dodjenje i evo na kraju da se tu i upisem. prvo je imao uplau uha i zacepljen nosic i onda je slabije dojio al sad je to puno bolje ostao je ssamo kasalj i malo slinica al nosuuviejk dobro ocistim prije pokusaja podaja pa mu to mislim i ne smeta.
evo danas je vec sigurno 7 dan da puno slabije doji a 3 dan da totalno odbija siku. uspiejm ga malo podojiti kad zaspe al i to jedva i mozda nekih 3-4 minute maksimalno. nocu isto doji pomalo - on se budi al uzme siu drzi par minuta i tako zaspe nece uopste da doji ni tada a dojio je sigurno 5 puta nocu do prije 7 dana.

najveci mi je problem sto je on ocito gladan . kako mu dodje vrijeme dojenja a on nece dadoji bas se rasplace bukvalno razvrsiti. sinoc sam mu dala good nigth hapu i vidjelos e da se msirio ( inace mu to ponekad dam al sve ukupno mozda 5 put u zandji mjesec onako u snu) . i flasicu bas nije popio onako kao inace odjednom nego pomalo iz par puta al kad se najeo bas se msiio. inace imamo 3 obroka cvrste hrane dorucak voce sa zitaricama i rucak povrce s mesom i veceru zitarice. sad ne znam tsa da radim. izmedju je dojio sad mu to fali i da utoli glad a i u kolicini mlijeka koje popije. ako mu dam ad po danu bojim se da ce jos manje dojiti a onda ce mi nestati i mlijeko.

gerbo koliko si ti cekala sa ovakvom situacijom dok nisi ad uvela. mislim , koliko smijem. ne jede jos nista puno od mleijacnih proizvoda d abih mu tu mogla povecavti kolicinu. ja se stvarno nadam da ce prestati da ovo radi .....

sad znaci ima mozda 3 podoja po maksimum 4 minute kad zaspe ( a nekad spava samo 2 putaznaci onda 2) to mi je stvarno malo .....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 4530
   RE: problemi sa dojenjem...
5.11.2012 18:47:41   
djoisa
IZVORNA PORUKA: edijevamama

MOja prijateljica se porodila prije 10 dana, sve ok funkcionisalo, danas e dobila temp 40 C i jedna joj je dojka jako crvena. Dajte koji savjet, sta da radi?


za temp moze slobodno uzeti paracetamol
zagrijavanje bolne dojke,toplim oblozima ili toplim tusem, masaza i izdajanje do olaksanja, ne previse,
nakon podoja hladna obloga ili list kupusa,areolu ostaviti slobodnu
u toku podoja takodje masirati bolno mjesto
bebu po mogucnosti postaviti tako da bradom pritise bolno mjesto,po mogucnosti podoj zapocinjati na bolnoj dojci

neka ne nosi tijesne grudnjake ili najbolje da ih ne nosi uopste, za pocetak


< Poruku je uredio djoisa -- 5.11.2012 18:48:58 >

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 4531
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 10:57:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: edijevamama

MOja prijateljica se porodila prije 10 dana, sve ok funkcionisalo, danas e dobila temp 40 C i jedna joj je dojka jako crvena. Dajte koji savjet, sta da radi?


Radi se najvjerovatnije o zastoju, čak i nebakterijskom mastitisu. Majka vjerovatno može ispod crvene površine napipati kvrgu gdje je mlijeko zapelo. Ta se kvrga treba razbiti dojenjem ili izdajanjem. Beba će to najbolje uraditi, ali ako je raspoložena za aktivno dojenje. Ako je mlijeka previše sigurno će trebati pomoć. Princip je da se kanali opuste maksimalno, pod toplotom (vruće obloge, vrući tuš, naravno paziti da ne dođe do opekotina), zatim masirati nasamunjanim ili nauljenim rukama. Najjednostavnije je masirati pogođeno mjesto dok beba doji, a kad se izdaja koncentrisati se na pogođeno mjesto. Izdajati se može ručno ili izdajalicom, šta majci više odgovara. Između seansi izdajanja na dojku staviti hladan oblog ili oblog od kupusa.

Seansa izdajanja bi trebala dati neke rezultate prije nego se napravi pauza, dakle zagrijavanje, masaža, izdajanje, pratiti da li mlijeko izlazi, da li tvrdoća krvge popušta ..., ponavljati masaže i izdajanje. Masaža se radi od korjena dojke prema bradavici, ručno izdajanje se nikad ne radi stiskanjem samo bradavice već široko oko areole prema bradavici. Kad majka osjeti neko poboljšanje onda da stavi hladan oblog i odmori se. Problem se vjerovatno neće riješiti u jednom pokušaju. Isto tako ne postoji nikakva terapija koja može pomoći bez da se odčepi začepljenje. Majka može od ljekara dobiti (ako ode ljekaru sve su prilike da će ga dobiti) antibiotik, ali on sam po sebi neće riješiti problem. Najgore što joj se može desiti je da joj kažu da zbog terapije napravi pauzu u dojenju, jer zastoji i mastitisi se rješavaju najbolje dojenjem.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 4532
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 11:17:52   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mamina princeza



gerbo koliko si ti cekala sa ovakvom situacijom dok nisi ad uvela. mislim , koliko smijem. ne jede jos nista puno od mleijacnih proizvoda d abih mu tu mogla povecavti kolicinu. ja se stvarno nadam da ce prestati da ovo radi .....




nismo mi jos uveli ad da pijemo, nego mikoristimo ad pri pravljenju zirinih pahuljica i td.
ja sam nekako i zadovoljna, jer pocinjem raditi za 2 mjeseca , on js dojiali ne cesto..pitala sam i pedijatricu kaze do godine dana je najbolje a mi nismo daleko od godine..s tim sto ja jos brojim da dojimo user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4533
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 11:57:19   
mamina princeza
pa i mi isto . ja isto tako kontam nije ni malo kad sjednem i sabereme se. ima nocne podoje neka di bljucne jos uvijek znaci da i popije. ja pocinejm isto tako najdalje do nove godine raditi al bi ja imala mogucnost doci jednom dnevno da ga dojim kuci. al eto hajde on ce odrediti kako hoce. onda nema potrebe d auvodim ad na falsicu kao sto mi je usotalom LejlaKa i rekla na fb . uvest cu onda i ja kao ti umjesto one sa vodom jednu kasicu sa ad prije spavanja cisto da budem sigurna da unosi dosta mlijecnih proizvoda. a ine moram jer popije ponekad good nigth hipp na flasicu.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4534
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 12:31:15   
gerberka
mlijecni obrok mozes dati kao sir..mi jedemo abc user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4535
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 13:08:02   
Lejla Ka
U subotu je novi susret Grupe za podršku dojenju u Sarajevu.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_849497/mpage_5/key_/tm.htm#1465334

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4536
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 15:27:56   
ksena
Moje pitanje vjerovatno nije za ovu temu, ali sta da radim user posted image . Dakle bebici je jos malo 4 mjesece, radim i izmuzam mlijeko koje joj daju dok sam ja odsutna (radno vrijeme mi je 3 sata). Beba fino napreduje, hb, ali imam problem sa izmuzanjem. Naime, mlijeka ima ali nekada nece da izadje. Sve sam pokusala, masirala, stavljala tople obloge, izmuzam dok je beba na drugoj sisa, ali nista ne pomaze, mlijeko ne izlazi. Kada stavim bebu na tu sisu onda krene, usta su joj puna, lijepo guta. Ova "pojava" ne bude stalno, desi se povremeno i tih dana joj daju oko 30-60 ml AD, dok ja ne dodjem. Zelja mi je bila 6 mjeseci iskljucivog dojenja i u mojoj glavi moja beba iskljucivo sisa, zanemarim ovo davanje AD-a, jer su joj do sada dali nekih 5,6 puta. i tada kad su joj dali popila je 30, 40 ml, znaci ne mnogo. Ne strijepim da nemam mlijeka, jer znam da ga mora biti ako samo sisa. sad, posto je bebi jos malo 4 mjeseca da li bi bilo bolje ,ako se opet ponovi dan da ne mogu da izmuzem dovoljno, da li da joj daju opet AD, ili da kupim neki sokic, ili kasicu ili nesto?
ovo pitam samo za svaki slucaj jer se trudim da dodjemo do 6 mjeseca samo sa sikom.
Dakle, sta mi savjetujete: AD ili kruta hrana?
Naravno da cu ja se truditi svim silama da ne dajem nista, ali nekada se jednostavno desi da se zalihe mlijeka iz zamrzivaca potrose,a to jutro mlijeko ne ide. Ja znam da bi bebi bilo dovoljno da sam ja sa njom, ali sta da radim, moram na posao.


_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4537
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 15:42:43   
Lejla Ka
Ova dilema je pitanje za pedijatra. Mi ti možemo dati neka svoja mišljenja koja će zavisiti od naših različitih stavova prema ishrani djeteta, ali jedini objektivan stav bi morao imati pedijatar.

Moja pedijatrica je forsirala ne uvođenje dohrane do 6 mjeseci čak i za moje starije dijete koje je bilo hranjeno AD-om. Opet neke savremene preporuke za djecu koja isključivo doje, i nemaju porodičnu istoriju alergija preporučuju radije ranije uvođenje krute hrane kao dodatka kod problema sa količinom mlijeka koju dobivaju i li kod problema sa prirastom težine nego uvođenje AD-a.

Ja (podvlačim ja) nekako između te dvije teorije bih odabarala nastavak dodavanja AD-a kad ga beba već svakako dobija, i čekanje do 6 mjeseci sa početkom dohrane.

Kod nas je jedno generalno mišljenje, kad nekih podvjesno, da beba "jedva gura" na majčinom mlijeku dok ne dogura do konkretne hrane. A ta atmosfera je potpuno pogrešna jer kad dijete počne uzimati krutu hranu niz stvari u njegovoj probavi i ishrani se mjenja, i ono se mora naučiti na: uzimanje hrane a da to nije sisanjem, gutanje hrane koja nije potpuno tečna i ne distribuira se na sam početak grla, varenje krute hrane u želudcu, uzimanje hranjivih materija u crijevima koje nisu prilagođene kao prije. To je sve totalno novo za dijete, i u tom periodu dijete najčešće jako uspori dobivanje na težini. Uvođenje krute hrane je svojevrstan šok, i nema potrebe za nestrpljenjem da se ono uvede.

Da vi niste do sad nikako davali AD, i da se dvoumite da uvedete jedan obrok krute dohrane možda bi (opet kažem prema ovom nivim preporukama) bilo bolje uzeti krutu dohranu. Ovako mislim da će bebi biti lakše da se nastavi dodavati AD po potrebi.

I opet napominjem jedino objektivno mišljenje o ovoj temi bi trebao dati pedijatar.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 6.11.2012 15:45:47 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 4538
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 21:21:54   
Bebica11
LejlaKa ima li te ili bilo kog iskusnijeg??? N se cudno ponasauser posted image povuce mlijeko i onda ga "pljune" pocne plakatiuser posted image user posted image

jucer joj je izbio drugi zubic, pocela je ponovo pomalo jesti cvrstu hranu al evo veceras je nemoguca, znaci nije da nema mlijeka povuce i pocne plakati izbaci ga i okrene se...a ne znam jel zbog zubica, sad kad su izbili, i kad jede cvrtu hranu cudi me njeno ponasanjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4539
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 22:31:01   
animagical
bebice, da nisi ti trudna ili trebas dobiti menstruaciju?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4540
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 22:57:56   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

bebice, da nisi ti trudna ili trebas dobiti menstruaciju?


ne znam nemam nikakvih simpt

joj suti jedva je uspavahuser posted image kako nije dojila nahranila sam je,pokusala joj cak dati obicnog mlijeka nece, malo stavim nekvika malo je pihnula lopov al jela je i pila vode a kad joj POKAZEM DOJKU bjezi mmuser posted image i mm rece bas da nesto nije ok, i onda je on ljuljao izmorio, ona plakala plakala i onda vise ono sva bunovna uzela malo siku dva tri puta izbacivala i smirila se zaspala brzouser posted image

i tek mi veceras naumpalo da je i sinoc po noci kad zaplace i ponudim(.) sto je smirivalo sad odbija a nekad smiri...svasta

mozda cu dobiti il sl, al eto proslu mengu nismo imali ovih probl il se ne sjecam....

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4541
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:11:30   
Teddy Bear
Bebice, koliko ti kasni? Ne mora znacit da je trudnoca, mom malcu nije smetalo, dojio je i kad sam imala menstruaciju i u trudnoci 3 mj user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4542
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:17:24   
mala_sa
Bebice mi smo svaki moj PMS "odbolovali" na taj nacin; siku samo sto pomirise pone da je gura i okrece glavu, zatim i histerise. Jedino bi dojio u skroz uspavanom stanju, ili samo malo razbudjen (citaj po noci), a po danu nikako (mozda po 2 puta pouce i to je to).

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 4543
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:19:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Bebice, koliko ti kasni? Ne mora znacit da je trudnoca, mom malcu nije smetalo, dojio je i kad sam imala menstruaciju i u trudnoci 3 mj user posted image


ma ne znam ni sama

prije poroda sam imala TACNO U DAN svaki 25.dan racunajuci prvi dan ciklusa i ciklus 7-8dana mi bude menga pa 17dana cistoce pa opet, NAAAAAAAAAJVISE KASNILO DAN ono recimo 26. dan al ako ne dodje 27. znala bih da je T

a sad imala 29.9. sve uredno 7-8dana i racunajuci po mom 24. najdalje trebala dobiti tj pred Bajram(pogotovo sto mi je dr na uzv potvrdila da sam imala O) uradim test POSLIJE BAJRAMA negativan

eh sad sve kontam danas ce sutra ce, znalo me malo i ono kao grcevi hvatati al prodju i tako....user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 4544
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:22:22   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice mi smo svaki moj PMS "odbolovali" na taj nacin; siku samo sto pomirise pone da je gura i okrece glavu, zatim i histerise. Jedino bi dojio u skroz uspavanom stanju, ili samo malo razbudjen (citaj po noci), a po danu nikako (mozda po 2 puta pouce i to je to).


koliko traje PMSuser posted image

bas tako povuce dva puta ustane

al ovo nocas je bas histerija.... vristi BJEZI od mene....prije se samo raskopcam ona trci meni da doji, a sad joj pokazem ona grli babu i bjezi, bas on veceras govori da je cudno

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4545
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:33:41   
animagical
pa najlakse ti je ujutru ponoviti test i ne nagadjati, jer znas ad moze biti lazno negativan, mozda je prerano uradjen itd... ovako samo razmisljas sta li je... a mozda je samo faza, mozda je strajk...u svakom slucaju, nadam se da bude onako kako najvise zelisuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4546
   RE: problemi sa dojenjem...
6.11.2012 23:51:47   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice mi smo svaki moj PMS "odbolovali" na taj nacin; siku samo sto pomirise pone da je gura i okrece glavu, zatim i histerise. Jedino bi dojio u skroz uspavanom stanju, ili samo malo razbudjen (citaj po noci), a po danu nikako (mozda po 2 puta pouce i to je to).


koliko traje PMSuser posted image

bas tako povuce dva puta ustane

al ovo nocas je bas histerija.... vristi BJEZI od mene....prije se samo raskopcam ona trci meni da doji, a sad joj pokazem ona grli babu i bjezi, bas on veceras govori da je cudno


Nama bi to trajalo 2-3 dana, nikad nije vise. Prvih 24h bi bilo bas intenzivno i histericno odbijanje, a onda se polahko vracao starom ritmu. Predpostavljam da je zbog hormona bio malo drugaciji miris, pa mu je trebalo vremena da se navikne.

Ti sutra obavezno ponovi test, daznas na cemu si. Zelim ti ono sto i ti sama sebi user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4547
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 7:22:34   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice mi smo svaki moj PMS "odbolovali" na taj nacin; siku samo sto pomirise pone da je gura i okrece glavu, zatim i histerise. Jedino bi dojio u skroz uspavanom stanju, ili samo malo razbudjen (citaj po noci), a po danu nikako (mozda po 2 puta pouce i to je to).


koliko traje PMSuser posted image

bas tako povuce dva puta ustane

al ovo nocas je bas histerija.... vristi BJEZI od mene....prije se samo raskopcam ona trci meni da doji, a sad joj pokazem ona grli babu i bjezi, bas on veceras govori da je cudno


Nama bi to trajalo 2-3 dana, nikad nije vise. Prvih 24h bi bilo bas intenzivno i histericno odbijanje, a onda se polahko vracao starom ritmu. Predpostavljam da je zbog hormona bio malo drugaciji miris, pa mu je trebalo vremena da se navikne.

Ti sutra obavezno ponovi test, daznas na cemu si. Zelim ti ono sto i ti sama sebi user posted image



zeneeeee

evo me opet....jutros ustala da klanjam sabah KAD DOBILAuser posted image user posted image user posted image

tako da je "misterija" rijesena hB, N jos ne doji kako treba kao sto vidite po vremenu kad pisem ustali smo u 6h jer nije zaspala na siki kao obicno...dojila je manje u snu

a evo mala sa to traje 2 dana kod nas, valjda ce jos danas, dok se navikne????


< Poruku je uredio Bebica11 -- 7.11.2012 7:24:11 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4548
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 10:13:27   
Lana_
eh evo da se i ja javim,isključivo dojimo evo još koji dan pa puna 4mj user posted image dojila je na silikonski nastavak al evo ima dva dana je napokon počela i bez njega al mene sada bradavice užasno bole dok vuče user posted image mazala sam PureLan kremom za bradavice,al idalje boli,neželim se vratiti na nastavak jer mi je ovako puno lakše,jeste imale ovakvih problema i kako ste riješile

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4549
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 10:22:34   
animagical
zraci grudi sto vise iza podoja, proci ce, dok se koza navikne...masa zena ima ragade na pocetku, ti si samo odgodila navikavanje silikonimauser posted image

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 4550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *