|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  179 180 [181] 182 183   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 18:27:29   
smajli80

IZVORNA PORUKA: anđelo

jeste gerbo ta je najbolja,namjenski sam je uzela da iz nje pije ,da mu nebi davala vodu,a uskoro i sokiće na flašicu da ne zanemari dojenje....

moja je bas velika od 12-18 mjeseci ,ni je bilo one od 6 mjeseci...a rupice na kljunu su mu malko veće.....

smajli jel ima kupit posebno kljun za čašicu za 6 mjeseci



Kao prvo pobiće nas otišli smo OT totalno-izvinjavamo se još samo ovaj post i nećemo višeuser posted image

Kod nas ima da se kupi u bolje snadbjevenim apotekama evo ako izgleda

http://www.bpmchildcare.com/index.php?cPath=16_53

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 4501
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 18:38:28   
chuci
ima se kupiti u babycentru u bbi posebni dijelovi za avent čaše s ljunom. ono što piše 18-24 mjeseca je samo veličina flašice. uz te flašice dođe zeleni kljun koji je tvrd. a za 6-12 mjeseci ide bijeli kljun koji je mekan i savitljiv. iste su veličine pa se na jednu flašicu mogu nabacivati svi kljunovi. mi imamo raznih i dobro nam služe, samo kupujemo nove kljunove svako malo

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 4502
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:03:44   
gerberka

IZVORNA PORUKA: anđelo

jeste gerbo ta je najbolja,namjenski sam je uzela da iz nje pije ,da mu nebi davala vodu,a uskoro i sokiće na flašicu da ne zanemari dojenje....

moja je bas velika od 12-18 mjeseci ,ni je bilo one od 6 mjeseci...a rupice na kljunu su mu malko veće.....

smajli jel ima kupit posebno kljun za čašicu za 6 mjeseci


evo mi kupili 6+, al moj ne zna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pise da se koristi samo za mlijeko i vodu te da se ne koristi za gazirana pica i sokove user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 4503
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:13:20   
teacher75
moj isto pije iz neke male flasice sa kljunom vodu, al on bukvalno popije par gutljaja nakon rucka (obroka cvrste hrane) i nece vise, i dalje doji preko dana bar 5 puta dnevno a navecer 2-3 a nekad i vise. ja se ne cudim jer mi ni lana nije skoro nikako pila vodu dok je dojila, tek kad je prestala pocela je piti odmah iz flase s kljunom i iz fildzana i case- klasicnu flasu joj nikad nisam ni nudila tako da nije ni znala piti iz nje, ne vjerujem ni da bi alan znao da mu sad dam da pije iz obicne flase

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4504
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:22:41   
milenium

IZVORNA PORUKA: chuci

ima se kupiti u babycentru u bbi posebni dijelovi za avent čaše s ljunom. ono što piše 18-24 mjeseca je samo veličina flašice. uz te flašice dođe zeleni kljun koji je tvrd. a za 6-12 mjeseci ide bijeli kljun koji je mekan i savitljiv. iste su veličine pa se na jednu flašicu mogu nabacivati svi kljunovi. mi imamo raznih i dobro nam služe, samo kupujemo nove kljunove svako malo

chuci na temi o tim aventovim s kljunom su svi pisali sijećam se tada da im te flaše pušćaju vodu.i moja isto tako,oko čepa uvijek curi voda i to baš puno.pa sve mokro i moja ruka i dijete i odjeća ma katastrofa.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4505
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:22:56   
gerberka
dA li onda tiči da i ja pokusam izbacitiklasicnu flasicu i da stalno nudim ovu na kljun..mi smo morali klasicnu jer smo jedino sa dosta tecnosti rijesili urinoinfekcijuuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4506
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:31:07   
teacher75

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: chuci

ima se kupiti u babycentru u bbi posebni dijelovi za avent čaše s ljunom. ono što piše 18-24 mjeseca je samo veličina flašice. uz te flašice dođe zeleni kljun koji je tvrd. a za 6-12 mjeseci ide bijeli kljun koji je mekan i savitljiv. iste su veličine pa se na jednu flašicu mogu nabacivati svi kljunovi. mi imamo raznih i dobro nam služe, samo kupujemo nove kljunove svako malo

chuci na temi o tim aventovim s kljunom su svi pisali sijećam se tada da im te flaše pušćaju vodu.i moja isto tako,oko čepa uvijek curi voda i to baš puno.pa sve mokro i moja ruka i dijete i odjeća ma katastrofa.

meni je svaka do sad pustala vodu- i nukova i babylove

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4507
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:32:45   
teacher75

IZVORNA PORUKA: gerberka

dA li onda tiči da i ja pokusam izbacitiklasicnu flasicu i da stalno nudim ovu na kljun..mi smo morali klasicnu jer smo jedino sa dosta tecnosti rijesili urinoinfekcijuuser posted image

ne znam stvarno, nemam iskustva sa flasicama, moja lana nikad nije pila kravlje mlijeko, nije htjela, nece ni dan danas a nije ljubitelj ni sokova, pial je uvijek samo vodu i od nedavno pocela po malo caj

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4508
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:40:25   
gerberka
ova aventova ne pusta vodu, ja je naopako okrenula..nista..jos onaj poklopac koji se ne odvaja..izgledami dobro, ali ne mogu sad rEci sve naj o njoj tek smo je kupili, to na m je prva casa s kljunom user posted image moj evo povukao par puta user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4509
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 20:40:46   
hatepsut
Ja cu OT,ali je naravno vezano za dojenje.Zelim da pohvalim jednu divnu zenicu koja je prije oko 2 mj rodila blizance (djecaka i djevojcicu),bebe samo doje i za prvi mjesecu su dobili po 1.100gr,znaci moze se !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4510
   RE: problemi sa dojenjem...
28.10.2012 21:06:41   
milenium

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni je svaka do sad pustala vodu- i nukova i babylove


nisam nikad te kupovala.nam je avent puštao a drugu avent nismo kupovali jer su i ostale forumašice pisale da i njima pušta. mi skrenule ot skroz.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4511
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 10:57:48   
Lejla Ka
Nisam moderator, ali sigurno ima neka tema o flašicama i kljunašicama, tako da bješte nam sa ove teme user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4512
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 11:52:26   
stoic
nemam vremena sve čitati, ali želim da dam podršku Ajli u vezi prelaska na isključivo dojenje.....

ja svom malom nisam dodavala AD, ali je ISTO TAKO plakao svaki put kad potegne a refleks otpuštanja ne krene odmah ili kad refleks otpuštanja završi, pa treba da vuče do idućeg otpuštanja.... često sam plakala i ja s njim i pitala se zašto baš ja nemam mlijeka.. i sad plače, ali trpim jer znam da napreduje

moje grudi nikada nisu bile pune, nikada nije curilo, on je vječito sisao "na prazno".. u početku je slabo napredovao na težini (nakon 15.5 dana od rođenja samo 140g u plusu), a kasnije sve bolje i bolje..

isplatilo se plakati noćima i trpjeti bebin plač.. nadam se da ćeš ustrajati u postepenom izbacivanju flašica.. pokušaj ju hraniti u polusnu.. navij sat da ti noću zvoni svakih 1.5h pa joj uvaljuj sisu, ako spava danju, uvališ joj sisu i prije i poslije spavanja (ili čak tokom) neka je sisa kao dudu time će poslati mozgu znak da treba da proizvede više mlijeka

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4513
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 12:23:38   
Mirela_sa
Drage moje

Ima li neka od vas elektricnu izdajalicu koju bi prodala, kojoj vise ne treba. Ja imam rucnu Aventovu i izdajam se na poslu, mlijeka imam ali nece da izadnje na njju. Neko mi je reko da bi sa elektricnom islo brze, e sad kad bih ja znala da ce ici ja bi kupila aventovu, al zao mi dati 300 KM ako nece, radije bi sta kupila polovno... imate li iskustva sa time

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4514
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 12:25:27   
djoisa
Mirela, kolika je tvoja beba?

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 4515
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 12:37:05   
animagical

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

Drage moje

Ima li neka od vas elektricnu izdajalicu koju bi prodala, kojoj vise ne treba. Ja imam rucnu Aventovu i izdajam se na poslu, mlijeka imam ali nece da izadnje na njju. Neko mi je reko da bi sa elektricnom islo brze, e sad kad bih ja znala da ce ici ja bi kupila aventovu, al zao mi dati 300 KM ako nece, radije bi sta kupila polovno... imate li iskustva sa time


misim da nije toliko do izdajlice, nego do nemogucnosti da se opustis i da mlijeko potece...proobaj gledati bebine slike i zagrijati dobro grudi prije izdajanja

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 4516
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 12:43:53   
Mirela_sa
BEbi je 7 mjeseci, sad 19.11, ce biti osam punih, ima jedan obrok kuhani... Ja na poslu se opustim, barem mislim da se opustim, gledam slike sve, izdojim svega 60 ml, kad pritisnem dojku mlijeka imam kad pumpam nece da izadje

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4517
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 12:47:22   
animagical
imas li vremena na poslu da rucno izdajas? ja pumpicom nikad nisam znala,ali sam u neka doba skontala da rucno mogu puno puno vise

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 4518
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 13:00:15   
Mirela_sa
Nemam toliko vremena.. mozda koji dan da bi imala, al ja se izdajam dva puta u toku radnog vremena , ujutro i popodne.... nisam pametna

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4519
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 13:03:42   
koka i po

IZVORNA PORUKA: animagical

imas li vremena na poslu da rucno izdajas? ja pumpicom nikad nisam znala,ali sam u neka doba skontala da rucno mogu puno puno vise




i ja bih ti ovo savjetovala.
pumpice za izdajanje su za mene samo jedan dobar marketinski trik.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4520
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 13:15:10   
djoisa
ja se nisam izdajala, ali sam na posao dosla kad je bebi bilo 6 mj, izlazila sam na podoj do bebinih 10 mj, mislim ipak da sam mogla i sa 8 - 8.5 mj prekinuti izlaske s posla radi dojenja..

tvoja beba vec jede i ostalu hranu, sa 8 mj je vec vrijeme i za drugi obrok, mislim da mozes prekinuti izdajanje na poslu..par dana ce ti trebati da se iznivelise proizvodnja,ako osjetis napetost u grudima to mozes rijesiti kratkim rucnim izdajanjem dok napetost ne popusti..sretno

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4521
   RE: problemi sa dojenjem...
29.10.2012 13:47:50   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

Nemam toliko vremena.. mozda koji dan da bi imala, al ja se izdajam dva puta u toku radnog vremena , ujutro i popodne.... nisam pametna


Mirela_sa kontaktiraj forumašicu Chuci na pp za pitanja o električnoj izdajalici.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 4522
   RE: problemi sa dojenjem...
30.10.2012 11:01:00   
Alannah
Mame,imam jednu dilemu. Moja beba, koja ima 4 sedmice, je sinoc nakon kupanja spavala u komadu 5,5 sati.U periodu od 21:30 h do jutros u 8,dojila je u 21:30,pa u 3 h ujutru,u 6h i u 8 h.Inace do sada je uvijek se budio svaka 2 ili 3 sata.Je li ovo ok,trebam li ga buditi da doji,brinem se da mu nije puno da odspava 5,5 sati.Inace zadnjih dana poslije kupanja spava 4 sata,ali ovo je sinoc rekord.i jos nesto,desava li se vama da beba hoce da doji,ali malo vuce,pa izbacuje bradavicu,kao da ce povratiti ili tako nesto,pa odmori par sekundi,pa opet zgrabi bradavicu,pa je izbaci i sve tako.Juce smo se tako borili nekoliko puta.Sorry na dugom postuuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4523
   RE: problemi sa dojenjem...
30.10.2012 11:09:42   
Lejla Ka
Post nije dug, nema problema da beba od 4 sedmice odspava u komadu 5,5 sati, čak i kad bi to sad postalo redovno (mada na žalost sumnjam user posted image ), pogotovo poslije kupanja, i ako u toku dana uredno doji, ima dosta popiškenih pelena i urednu stolicu. Ništa se ne brini za to izmjenjeno dojenje, svašta će se još mjenjati tokom bebinog života, važno je da ti vidiš tokom podoja periode kad beba dobro guta i pije mlijeko.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 4524
   RE: problemi sa dojenjem...
30.10.2012 11:34:51   
Alannah
Brinulo me da dugi razmaci ne bi smanjili mlijeko,inace stalno piski i kaki,a i rodjen je sa 3600,a vec sada ima 4,700,a jos iz bolnice kad smo izasli imao je 3480 grama. I ja sumnjam da ce postati redovno,ali ako nema problema,onda super,da se i mama malo naspavauser posted image .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  179 180 [181] 182 183   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  179 180 [181] 182 183   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *