|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  181 182 [183] 184 185   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 11:49:54   
Lejla Ka
Lana trpaj bebi što više dojke u usta. Bradavice bole zbog lošeg položaja koji je beba naučila sa silikonskim nastavcima. Kad ste uspjele bez njih nemoj se vračati, naravno da je lakše. Proći će to. Nije krema ta koja će ti pomoći već ispravam položaj kad bradavica ode tamo gdje treba, duboko u grlo. Ako imaš FB profil pogledaj ovdje: http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.293634257318170&type=1
Ako nemaš, reci da stavim ovdje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4551
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 17:09:21   
Lana_
imama FB,hvala na linku,skontala sam da je zapravo do toga jer sam danas baš uhvatila između prstiju i stavila joj što više i nije bolilo user posted image

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4552
   RE: problemi sa dojenjem...
7.11.2012 22:09:35   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice mi smo svaki moj PMS "odbolovali" na taj nacin; siku samo sto pomirise pone da je gura i okrece glavu, zatim i histerise. Jedino bi dojio u skroz uspavanom stanju, ili samo malo razbudjen (citaj po noci), a po danu nikako (mozda po 2 puta pouce i to je to).


koliko traje PMSuser posted image

bas tako povuce dva puta ustane

al ovo nocas je bas histerija.... vristi BJEZI od mene....prije se samo raskopcam ona trci meni da doji, a sad joj pokazem ona grli babu i bjezi, bas on veceras govori da je cudno


Nama bi to trajalo 2-3 dana, nikad nije vise. Prvih 24h bi bilo bas intenzivno i histericno odbijanje, a onda se polahko vracao starom ritmu. Predpostavljam da je zbog hormona bio malo drugaciji miris, pa mu je trebalo vremena da se navikne.

Ti sutra obavezno ponovi test, daznas na cemu si. Zelim ti ono sto i ti sama sebi user posted image



zeneeeee

evo me opet....jutros ustala da klanjam sabah KAD DOBILAuser posted image user posted image user posted image

tako da je "misterija" rijesena hB, N jos ne doji kako treba kao sto vidite po vremenu kad pisem ustali smo u 6h jer nije zaspala na siki kao obicno...dojila je manje u snu

a evo mala sa to traje 2 dana kod nas, valjda ce jos danas, dok se navikne????



Je li se popravilo stanje sa dijenjem??


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4553
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 15:04:13   
Bebica11
mala_sa jeste, doji bolje hB

AL SAD IMAM DRUGU BRIGU MOLIM ISKUSNE MAME ZA POMOC

naime, radi se o tome da iduci petak aBd imam da polazem neke strucne ispite i to ce trajati cio dan, mozda cu samo na pauzi doci izapodne malo kuci na pola sata pa opet van kuce do mraka

PROBLEM JE sto se N navikla uspavati na (.) i nema sanse da drugacije zaspe, histerise, place, izvija se

spava ujutro i izapodne obicno i ne znam kako ce mama s njom, evo danas sam je ja na jedite jade uspavala na rukama al se isplakala izvijala i opet se jedva smirila,

imate li savjet, jer nekad kad place zna se zacenuti i ne moze je niko smiriti osim mene, bas me to brine, par noci je evo mm pokusao uspvati da je malo navikne ne ide, i mama je pa ona histerise sve dok ja ne dodjemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4554
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 15:12:31   
animagical
snaci ce se nana i unuka, ne briniuser posted image u biti, nece joj nista biti sve i da preskoci spavanje....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4555
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 15:16:32   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

snaci ce se nana i unuka, ne briniuser posted image u biti, nece joj nista biti sve i da preskoci spavanje....


Bas tako; no sikiriki; slusaju mali lopovi kad mi nismo tu user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4556
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 15:31:45   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: animagical

snaci ce se nana i unuka, ne briniuser posted image u biti, nece joj nista biti sve i da preskoci spavanje....


Bas tako; no sikiriki; slusaju mali lopovi kad mi nismo tu user posted image


uh nadam se

cak mm govori- ne brinem se za tvoj ispit koliko za njuuser posted image , toliko lopovka mala zeza a ja vec planiram nabrzaka zavrsiti i izaci ranijeuser posted image al pokusacu se opustiti valjda ce se snaci, mama je cesce cuva po danu i na par sati je izvrsno funkcionisalo, hB sad i jede pa me to ne brine koliko to plac i histerisanje pred spavanjeuser posted image

a uspavljujete li vi svoje bebe na (.)???? ona zacas tako zaspe, a mozda ne valja al sta cu kad je tako i njoj i meni lakse????user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4557
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 15:34:07   
djoisa
sve valja kako vam je lakše..

kod mene zaspe uz  (.),a kad ga upavljuju drugi onda uz cuclu..prilagodi se user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4558
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 16:48:06   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: djoisa

sve valja kako vam je lakše..

kod mene zaspe uz  (.),a kad ga upavljuju drugi onda uz cuclu..prilagodi se user posted image


ona nije navikla na cuclu, jedino da probaju????

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4559
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 17:29:45   
chuci
bebice ne brini kad ne bude tebe u blizini zaspaće ona aBd. možda da ti probaš izdržati malo duže a pustiti tm da je uspavljuje. npr ako ti odustaneš i pojaviš se na vratima nakon 10 min njenog plakanja, pokušaj da se ne pojaviš, čekaj 20 min. zaspaće ona na kraju. a i ako ne bude spavala po danu neće joj ništa biti jedan dan.
tako i ja uspavam ahmeda za par minuta. nekad ne mogu od ove starije pa ahmeda mm uspavljuje. tek je neki dan uspio da ga on uspava. i to ga okrenuo potrbuške i milkio po leđima i tako zaspao. meni nikad tako ne zaspi. čim se prevrne na stomak odmah glavu digne i ne spušta je. a eto njemu je tako uspjelo. moja ajša kad je bila manja kod kuće normalno spavala, a kad je kod moje mame nije bilo šanse da zaspi osim ako je u ljuljački (babo napravio ljuljačku na balkonu onu što odrasli legnu u nju, što se inače stavlja između dva drveta) jer je moja mama tako naučila, kaže njoj tako najlakše.

tako da moj ti je savjet da ne govoriš mami kako će je uspavati. naći će ona neki svoj način.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4560
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 20:46:19   
pahuljica_25
Bebice11 evo ti moja priča možda će ti bar malo pomoći...
Moj D. je isto naučio zaspati SAMO uz siku i nikada drugačije nije zaspao.Ja sam se na posao vratila kad je on imao 10 mjeseci.Teta koja ga čuva došla je samo jedan dan prije mog odlaska na posao i pokušala ga uspaavti na sve moguće načine no on se samo derao,plakao i ja sam na kraju ušla u sobu i uspavala ga dojeći.
Moj prvi dan na poslu je prošao u stresu i stalnom zivkanju tete,ali na moju sreću ona ga je uspijela nekako uspavati.Da je plakao jeste ali morao se prilagoditi datoj situaciji. I tako i dan danas ona ga uspavljuje na samo njoj znan način a kod mene opet spava samo dojeći...
Ne brini se,ona će malo plakati i na kraju će od umora zaspati,a neće joj ništa biti..Ono što je najvažnije jeste da ti nećeš biti tu i nećeš je čuti kada bude plakala i samim tim će ti biti lakše.Što prije se naviknu biti bar ponekad razdvojeni od nas,bolje je,bar ja tako mislim...
Sretnouser posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4561
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 20:54:27   
Lana_
evo opet ja sa problemom,sutra nam je 4mj i ovo se nikad nije desilo da su mi (.)(.) doslovno prazne,znači tokom dojenja osjetima dva puta opuštanje to podoji ostalo cucla na prazno,pustila sam je danas skoro sat tako nebi li navukla mlijeko al ništa,znači to je zadnja dva dana,sve isto radimo,jedino sam sad prehlađena,uzela sam da pijem onaj Hipp čaj za dojilje,jel mi vi imate neki savjet da jedem,pijem bilo šta user posted image user posted image a po noći mi baš nadođe budu mi grudi tvrde i bolne,al po danu ništa user posted image

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4562
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 21:30:58   
bumbica
pozdrav lana.imala sam isti problem,moja beba sada ima osam mjeseci,a to mi se dešavalo svakog mjeseca po par dana,kad su mi otprilike bili mjesečni ciklusi.dobila sam men. prije dva mjeseca i oba puta pred men. nije bilo dovoljno mlijeka,a i beba je bila toliko nervozna,jadničak mali..moj savjet ti je da jednostavno dojiš što duže,i piješ što više soka od jabuke,barem je meni pomogao,i nikako nemoj početi s dohranom bebe,barem ne bez savjeta pedijatra.meni se nakon dva tri dana mukotrpnog dojenja,sve vrati normalno i mlijeka ima dovoljno...

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 4563
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 21:42:40   
Lana_
hvala bumbice na odg,ja još uvijek nisam dobila menstruaciju od poroda..

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 4564
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 23:42:58   
djoisa
lana_, vi ste u periodu kad se obicno uspostavi odnos ponuda/potraznja sto se manifestuje mekanim dojkama koje su do tada obicno bile tvrde/na osjecaj pune..sto niakako ne znaci da ce mijeka nestati ili da ga nema..tijelo sada proizvodi tacno koliko beba trazi i zato nema tezine u dojkama..znaci sve je normalno, sve ide svojim tokom..sto se tice nocne prepunjeosti dojki vjerovatno je razmak izmedju nocnih podoja duzi, pa zbog toga i to ce se ubrzo promijeniti..nemas razloga za brigu, dojke su tacno onakve kave trebaju biti mekane, ali nikako prazne, do kraja dojilackog staza takve ce i ostati..ako mislis da trebas povecati proizvodnju to se najbolje postize cestim podojima..

< Poruku je uredio djoisa -- 9.11.2012 23:44:00 >

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 4565
   RE: problemi sa dojenjem...
9.11.2012 23:53:58   
chuci
ja samo da podržim djoisu. lana to što ti se dešava je normalno i poželjno. tvrde i bolne dojke nisu dobre, to je znak da u njima ima viška mlijeka, a beba to vjerovatno tokom dana izravna.
mom je 5 mjeseci i ja se u zadnje vrijeme veselim svojim mekanim dojkama, znači da se uspostavila ponuda i potražnja.
čaj sok i ostala pića ti neće pomoći da povećaš količinu mlijeka. i ne možeš ti na silu proizvoditi više mlijeka nego to bebi treba (možeš izdajanjem), a i ne bi trebala to željeti. što će ti višak mlijeka, koji ti može prouzročiti bolove i začepljenja.

i usput rečeno moj kako doji ima samo jedno otpuštanje, to popije poslije još malo jede, i obično završi podoj. nekada ako mu ponudim ponovo nakon 15tak minuta ako mi nije dovoljno dojio onda ima ponovo refleks otpuštanja ali to je jedan podoj u par dana.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4566
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 0:00:35   
animagical
ja samo da kazem-ne daj Boze da tokom cijelog dojenja grudi budu prepune i tvrde...sto duze beba doji, grudi su mekse, sto je bas ugodno... pa zamislite samo godinu-dvije curenja mlijeka, prepunjenosti...pa to bi bilo uzasnouser posted image moje su super, kao spuzviceuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4567
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 0:18:38   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: animagical

ja samo da kazem-ne daj Boze da tokom cijelog dojenja grudi budu prepune i tvrde...sto duze beba doji, grudi su mekse, sto je bas ugodno... pa zamislite samo godinu-dvije curenja mlijeka, prepunjenosti...pa to bi bilo uzasnouser posted image moje su super, kao spuzviceuser posted image


Slazem se, ja vrlo vjerovatno imam malo vise mlijeka nego potrebno, i sa prvom sam sve do 1 godinu imala punocu i curenje mlijeka, a kada je prestala dojiti sa godinu dana (prirodni prestanak) nije naredne 2 godine stala laktacija dok na kraju nisam ispila terapiju.

Sa bebom sada sam imala grozne grceve kod nje zbog prejakog mlaza i cesceg otpustanja, a evo 4 mj. su joj i jos uvijek mlijeka na izvoz (a (*)(*) mi bas nisu velike hahahaha) tako da mi jedno pakovanje "tufera" za dojilje ne moze biti ni 7 dana.

Nije prijatan osjecaj kada i pored tufera i bebe koja je dojila hodas "mokar" po gradu haha...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4568
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 7:47:47   
hatepsut
Lana isto se i nama desava,s tim da moj vuce (.) ko telce user posted image znaci povuce pa pusti u momentu sam pomislila da je gladan,ali on je veseo i fino spava,a i dobro je otezao hB.Ja od pocetka imam 1 otpustanje na pocetku,a ako bas dugo doji desi se jos jedno.s tim da dok doji jednu (.) na drugu curi mlijeko pa nam zato trebaju tuferi(koje sam sama sasila).i da od pocetka su mi (.) (.) mekane.
Dok je s prvim bilo suprotno,stalno mi je curilo mlijeko(prva 3mj),ali mislim da je to od silnih sokova,kompota i supa kojim sam se dopingovala kako bi "povecala" produkciju mlijeka.bas sam pretjerivala.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 4569
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 8:59:22   
dady
Jutrooo !user posted image
Eh meni hitno treba savjet koju kremu uzeti za bradavice?user posted image

user posted image nam se rodila prije tri dana,a ja se pravila pametna pa nisam mazala nicim,i bradavice su vec u uzasnom stanju,jer ovaj mali sisa ko veliki!user posted image

Prvi put sam koristila neku medlu,al ona mi nista ne valja,pa sam poslije uzela neku koja mi je bila super,al joj ja nakon 3,5 godina ne znam više me!
Svaki savjet je dobro došao!
kisss

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 4570
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 9:32:41   
bumbica
čestitam!meni u porodilištu jedna sestra savjetovala D3 kapi da stavljam,stavljala svaki put poslije dojenja i super smo prošli...a s prvim porodom bilo je užasno,ragade plus mastitis,strašno...nakon desetak dana odustali od dojenja sasvim,a tad mi je pomogao melem...ipak obrati pažnju na položaj kod dojenja,mislim da je to najvažnije.

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 4571
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 9:36:31   
bumbica

IZVORNA PORUKA: Lana_

hvala bumbice na odg,ja još uvijek nisam dobila menstruaciju od poroda..

i ja sam ju dobila nakon šest mjeseci,ali slične probleme smo imali svakog mjeseca u onom peridu kad sam ju trebala dobiti...hormoni ili šta već,ali moja beba je to osjetila svaki put...

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 4572
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 9:37:47   
chuci
sve kremice za grudi su od lanolina. zato mislim da je najbolje kupiti babylove. imaš je u svim dm-ovima a košta 3-4 KM.
osim toga za liječenje ragada ti je najbolje namazati grudi svojim mlijekom i što više zračiti. istjeraš sve osim muža i sike na sunce user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 4573
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 9:44:20   
djoisa

dady
ispucane bradavice imas zbog nepravilnog hvatanja bradavice, da bi se to rijesilo beba mora siroko otvoriti usta i zahvatiti sto veci dio areole, ne samu bradavicu, beba mora imati usta puna dojke.. tj
Brada i vrh nosa dodiruju dojku, bradavica je duboko u ustima djeteta i gornje i donje usne su presavijene prema van....bradavice mozes mazati bilo kojom lanolinskom kremomn..i drzi ih sto vise na zraku..

kad god primjetis da bebea nije uyela dojku kako treba, prekini podoj tako sto u ugao bebinih usana stavis pst

na pocetku ove str lejla je postavila link kako iygleda pravilno hvatanje bradavice pa pogledaj


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4574
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 19:47:24   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: dady

Jutrooo !user posted image
Eh meni hitno treba savjet koju kremu uzeti za bradavice?user posted image

user posted image nam se rodila prije tri dana,a ja se pravila pametna pa nisam mazala nicim,i bradavice su vec u uzasnom stanju,jer ovaj mali sisa ko veliki!user posted image

Prvi put sam koristila neku medlu,al ona mi nista ne valja,pa sam poslije uzela neku koja mi je bila super,al joj ja nakon 3,5 godina ne znam više me!
Svaki savjet je dobro došao!
kisss


Beba vrlo vjerovatno nepravilno hvata bradavicu a ima snažan refleks sisanja. Ni jedna krema to neće uspjeti riješiti ako ne popravite položaj. A vi će te to naravno vrlo brzo naučiti.

Najbolje je asimetrično postavljanje: http://www.youtube.com/watch?v=NO5ZDKynaD0

Bradavica se postavlja na bebinu gornju gornju usnu i kad beba široko zine pustiš da usisa bradavicu tako da njenu glavu privučeš prema dojku, istovremeno ćeš tako malo potisnuti donju usnu i vilicu da beba zine još više.

Kad beba dobro uhvati pratiš ritam sisanja i kad vidiš široko usporeno sisanje vjerovatno ćeš i čuti gutanje. Tad mlijeko teče iz dojke u bebina usta i beba aktivno jede.

Ako počne da drijema malo stisni dojku kao na ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=ObT5MELLqGA&feature=endscreen&NR=1 da potakneš tok mlijeka i bebu da aktivno sisa.

Pogledaj i ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs&feature=related

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 4575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  181 182 [183] 184 185   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  181 182 [183] 184 185   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *