|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  182 183 [184] 185 186   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 21:09:07   
Ninchi
Drage mamice..molim vas za savjet..vise vjerujem vama nego bilo kojem ljekaru kada je u pitanju dojenje..Imam bebu od 5 mjeseci dojim uspjesno od prvog dana.Nije bilo nikakvih problema dok nismo otisli pedijatru na redovnu kontrolu..vaga je pokazala 6.500kg..tu istu kilazu je imao prije mjesec dana.Dakle moj maleni nije dobio ni gramauser posted image Ped.kaze izgleda da me ne odgovara vase mlijeko mozda da razmislite o dohrani AD Dovedite ga za 15 dana ponovo pa cemo vidjeti user posted image Nije me to toliko demoralisalo ali savjeti moje sestre,mame.svekrve.drugarica jesu i tekako poljuljali moje samopouzdanje..Ma samu sam sebe skoro ubijedila da nesto ne stima.Kad pomislim na flasicu place mi se..ne zelim da prekidam tu predivnu vezu između nas dvoje..Evo danima se trudim non stop dojim non stop sam sa njim..budim ga navece svaka 2 sata da sisa..uradit cu bilo sta samo da nastavim sa dojenjem.Zaista sam pod stresom..cak i maleni poceo da gurka siku od sebe doji pa se odgurne pa place..pa sve tako. Znam da majcino mlijeko nikako nemoze da bude slabo ili da nestane preko noci tek tako..Ali ja nekako osjecam da mi se mlijeko smaljilo..Pomozite molim vas..vasi savjeti su mi zaista dobrodosli..posljednji koji sam dobila bio je:Pa sta ces doji dok budes mogla ako nema mlijeka nema dohrani ga flasicom toliko je djece odraslo na AD mlijeku nije kraj svijeta!!

_____________________________

20.01.2006. Jasmina sunce mamino 30.06.2012. Nas mali princ

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4576
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 21:23:25   
Hanady RR
Nejprije istina je zadnja rečenica...smao to nije savjet nego kontatacija, činjenica koja sa tobom nema nikakve vezeuser posted image pa na te rečenice tako i gledaj...

a sad...gdje je nastupio problem...

U petom mjescu od bebe se i ne očekuje više nega velika gramaša i 200-300 gr je super dobuitak u petom mjescu...u skladu sa tim ja bih pomislila da vaga nije bila ok na prethodnome vaganju...

dalje, dali si dobila možda menzes u ovom mjesecu...
dali ga očekuješ ovih dana...
možda je sad kod bebe štrajk dojenja nastupio...
možda je beba postala spavalica u prethodnom mjesecu pa se mlijeko malo povuklo...no svakako možete se vratiti na satro...
eto super je da tajmirate i noću jedete više...i nama je to savjetovano jer oja beba od mjeseca dana spavala je noć...ja je budila i na narednom vaganju sve smo popravili i dojili punih 15 mjeseci...

vi za mjesec dana krenut ćete polako da čvrtom hranom...
meni je smešno sad i pomisliti da uvodte flašicu...
doji bebu neka nauče opet i pojede...
ti jedi i pij tečnosti...
za 15 dana vdijet ćete rezultat...
ja bih prije sa 5 i po mjeseci bebu uvela jedan kruti orbok i nastavila dojenje koje je 5 mjeseci uspješno bilo nego sada išla prema flašici...

svakako sa pedijatrom prati...
sada malo se budite, možda kunjalica zaspe probudi bebu...
pa za 15 dana vidi...
svakako pitaj pedijatra dali je uvođenje jednog krutoga odboka opcija prije te bočice...


a ti oko tebe svi pametni...
ja ti savjetujem ignroši ih...
sve je u tvojoj glavi...ako ti u njoj sastaviš da nemaš mlijeka nećeš ga ni imati...a naravno da imaš za bebu koju si 5 mjeseci dojila superuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ninchi)
Neposredna veza do poruke: 4577
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 21:25:17   
Alhemicarka
Ninchi, jeste li sigurni da je vaga tačna? Jeste se vagali na istoj vagi? Kako tebi izgleda, je li dobio nešto u tom periodu onako na oko? Ja sam čula da je bilo slučajeva da vaga pokaže i kilogram manje. Ali sačekaj da vidiš šta će reči Lejla Ka.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Ninchi)
Neposredna veza do poruke: 4578
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 22:13:02   
Ninchi
Bas tako mlijeko je u glavi..ja to sama sebi govorim od kada sam ga rodila.Dojenje mi sa prvom bebom nazalost nije uspjelo.Tako da ja sa drugom bebom dojim prvi put.Ja sam kriva jer sam poslusala druge pocela da dohranjujem i beba se odvikla da doji tako da znam da je flasica siguran put ka prestanku dojenja.Jos uvijek nisam dobila menzes..imali smo strajk dojenja kada je imao 3 mjeseca znala sam sta je u pitanju pa sam primjedbe tipa..jooj stalno ti place eto ti ga gladan de mu daj flasicu ignorisala maximalno.Moguce da je i sada u strajku lopuza mala.Nisam sigurna da je tacna vaga..mozda i nije..Meni maleni izgleda fino,veseo je,fino spava..place normalno kao i sve bebe user posted image najvise kada je sam uvijek zeli neko da je sa njim..Nisam mu davala dudu nikako..znam da je lose davati cucu pogotovo malim bebama sve dok se ne uspostavi laktacija mlijeka..Kada je napunio 4 mjeseca navikla sam ga na nju..da li moze to da pravi probleme..Dajem mu je samo kada hoce da spava..Spava mirnije tako..Hvala vam mile moje..znaci mi mnogo savjet..Probudio mi se maleni idem da ga nahranim

_____________________________

20.01.2006. Jasmina sunce mamino 30.06.2012. Nas mali princ

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 4579
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 22:22:22   
djoisa
ninchi nije do dude..

a mislim da vi ni nemate veliki problem..

samo se opusti..

pedijatar je user posted image cuj nakon 5 mjesci uspjjesnog dojenja da bebi ne odgovara tvoje mlijeko user posted image

samo ti nastvi sa dojenjem, mijeka imas taman dovoljno ya svoju bebu..

a uskoro ces aBd poceti da je hranis na kasiku, ad ti upste ne mora biti i nije opcija za vas

evo jedan user posted image podrske

(odgovor članu Ninchi)
Neposredna veza do poruke: 4580
   RE: problemi sa dojenjem...
10.11.2012 22:24:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Ninchi

Bas tako mlijeko je u glavi..ja to sama sebi govorim od kada sam ga rodila.Dojenje mi sa prvom bebom nazalost nije uspjelo.Tako da ja sa drugom bebom dojim prvi put.Ja sam kriva jer sam poslusala druge pocela da dohranjujem i beba se odvikla da doji tako da znam da je flasica siguran put ka prestanku dojenja.Jos uvijek nisam dobila menzes..imali smo strajk dojenja kada je imao 3 mjeseca znala sam sta je u pitanju pa sam primjedbe tipa..jooj stalno ti place eto ti ga gladan de mu daj flasicu ignorisala maximalno.Moguce da je i sada u strajku lopuza mala.Nisam sigurna da je tacna vaga..mozda i nije..Meni maleni izgleda fino,veseo je,fino spava..place normalno kao i sve bebe user posted image najvise kada je sam uvijek zeli neko da je sa njim..Nisam mu davala dudu nikako..znam da je lose davati cucu pogotovo malim bebama sve dok se ne uspostavi laktacija mlijeka..Kada je napunio 4 mjeseca navikla sam ga na nju..da li moze to da pravi probleme..Dajem mu je samo kada hoce da spava..Spava mirnije tako..Hvala vam mile moje..znaci mi mnogo savjet..Probudio mi se maleni idem da ga nahranim


kao da ja pišem svoj post na ovom forumu nekada u junu 2009 godineuser posted image
i javlja se forumašica škorpija i kaže...ne daji joj dohranu, vjeruj u sebe...ja sma svome A dala i pogriješila, odbio je siku a fino je napredovao.

Tako i ja tebi isto kažem...pa da kad 15 mjeseci dojenačkoga staža ispunite kao mi budeš sretan da svima začepiš usta i kažeš ''ja sma dojila 15 mjeseci a svi set govorili daj flašicu''user posted image

ja sma stariju na Hippu odgojil, mladost-ludost ne zannje i nemanje RR-a...
svoje mlijeko u šolju ispumpavala jer je ''nekavlitetno''...

sa drugom sve poršla, sa mnogima prestala pričati al istrajala...omda doživjela izvinjenja i rečenice ''bila si u pravu''

zato...samo hrabro...i ne cuca u 4 mjesecu ne smeta...i mi smo je tada uzeli da i mama sklopi malo okiceuser posted image
prije nisma dala da prismrdi ko u sobu sa cucuomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ninchi)
Neposredna veza do poruke: 4581
   RE: problemi sa dojenjem...
11.11.2012 0:53:03   
Lejla Ka
Ninchi šta se promjenilo u tih zadnjih mjesec dana? Broj podoja? Njihova učestalost? Da li je bila kakva bolest, neka terapija lijekovima?

Da li ste se vagali na istoj vagi kao i mjesec prije?

Nema govora da mlijeko ne odgovara, nema govora da je nakon pet urednih mjeseci stvar u dojenju ili mlijeku. Ako i jeste neki problem (u što najiskrenije sumnjam) treba ga tražiti na nekom potpuno drugom mjestu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4582
   RE: problemi sa dojenjem...
11.11.2012 1:12:29   
Volim Te!
Da se pohvalim da smo uspostavili samo dojenje,da mi beba napreduje,da je zivahna,srecna i zadovoljna...nisam uspela da dojim bez silikona,sve sam pokusala ali sam i ovako zadovoljna user posted image .
Sad imam pitanje da li mojoj bebi skodi sto uzimam antibebi pilule(doktor kaze apsolutno nista) i sto moja beba evo dva dana povuce 2-3 puta pa okrene glavu,pa nastavi da vuce pa opet okrene glavu,meni to izgleda kao radoznalost jer sve hoce da vidi ali eto da pitam user posted image

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4583
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 9:48:00   
hapymum
Nadam se sto brzem odg i nekoj pomociuser posted image

Mojoj curi je 5.5 mjeseci do sad smo samo dojili bez ikakvih dodataka,ponekad samo malo vode,medjutim ja sam dobila neki virus i 2 dana imam povracanje i proljev,nista nemogu jesti samo pomalo sok pijuckam,jer sve drugo povratim.Naime mala je juce slabo sikila,tamo oko pola 2(ja nisam bila kuci)u medjuvremenu pa sam dosla oko 5 i tad je povukla samo malo,ista stvar je bila oko 9 ,povukla 2 3 puta i to je to,vidim po pelenama (koje znatno vise suhe nego prije).u noci je malo jela.Jutros nista,povukla jednom i okrene glavu. user posted image user posted image user posted image .Ne daje mi se AD,neznam ni saama sta cu,

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 4584
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 9:53:55   
Lejla Ka
Ništa, nudi i ne insistiraj, ništa se neće desiti. Možda i nju muči stomak.
Ako bi primjetila neke simptome viroze kod bebe, povraćanje ili proljev otiđite ljekaru.
To što ti nisi ništa jela nema nikakvog uticaja, majke koje gladuju doje djecu, a ti sigurno imaš od čega proizvesti mlijeko i bez da jedeš.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 4585
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 9:54:59   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hapymum

Nadam se sto brzem odg i nekoj pomociuser posted image

Mojoj curi je 5.5 mjeseci do sad smo samo dojili bez ikakvih dodataka,ponekad samo malo vode,medjutim ja sam dobila neki virus i 2 dana imam povracanje i proljev,nista nemogu jesti samo pomalo sok pijuckam,jer sve drugo povratim.Naime mala je juce slabo sikila,tamo oko pola 2(ja nisam bila kuci)u medjuvremenu pa sam dosla oko 5 i tad je povukla samo malo,ista stvar je bila oko 9 ,povukla 2 3 puta i to je to,vidim po pelenama (koje znatno vise suhe nego prije).u noci je malo jela.Jutros nista,povukla jednom i okrene glavu. user posted image user posted image user posted image .Ne daje mi se AD,neznam ni saama sta cu,


Ne znam da li si ranije dobijala menstruaciju, mozda je do toga? Moja bas tako reaguje svaki put kada trebam dobiti, ja nista ne dajem samo nudim siku a ona kroz dan/dva nastavi normalno dojiti.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 4586
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 10:16:01   
hapymum
jesam dobila sam prije 15 dana ali mi nije jos vrijeme,pa kontam nek vuce ja joj stalno nudim,a ona ce valjda jesti kad bude gladna,sve kontam nestat ce mi mlijekauser posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 4587
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 10:17:25   
hapymum

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ništa, nudi i ne insistiraj, ništa se neće desiti. Možda i nju muči stomak.
Ako bi primjetila neke simptome viroze kod bebe, povraćanje ili proljev otiđite ljekaru.
To što ti nisi ništa jela nema nikakvog uticaja, majke koje gladuju doje djecu, a ti sigurno imaš od čega proizvesti mlijeko i bez da jedeš.



ona nema nikakve simptome,sve je uredu,sam ima vjetrova po cjeli dan,a mozda je i zubi muce

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4588
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 10:35:51   
Amyla

IZVORNA PORUKA: hapymum

jesam dobila sam prije 15 dana ali mi nije jos vrijeme,pa kontam nek vuce ja joj stalno nudim,a ona ce valjda jesti kad bude gladna,sve kontam nestat ce mi mlijekauser posted image


samo ti njoj nudi, a mlijeko nece nestati tako lako, znas da mi dojimo samo navece i opet ga ima, nista ne brini, a ja joj ne bih uvodila ad, njoj ce jos malo aBd 6 mjeseci pa ce poceti i dohrana, nema potrebe za ad mlijekom, to je sigurno samo neka faza i proci ce, sikit ce ona opet isto. ljubimo vasuser posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 4589
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 22:18:58   
animagical
amyla, kako si uspjela svesti dojenje na samo navece? ja imam maratonca, doji 100 puta na dan...a ja bih tako rado svela na neka 3-4 podoja... noci mi nisu problem, ugl prespava,osim ako bas izlazi neki zub

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 4590
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 22:37:07   
Amyla

IZVORNA PORUKA: animagical

amyla, kako si uspjela svesti dojenje na samo navece? ja imam maratonca, doji 100 puta na dan...a ja bih tako rado svela na neka 3-4 podoja... noci mi nisu problem, ugl prespava,osim ako bas izlazi neki zub


nisam ja to nista posebno planirala, uvijek sam ga dojila na zahtjev, dakle nikad mu nisam previse nudila, i onda je on negdje oko 12-13 mjeseca (mozda cak i malo ranije) poceo sikiti kad hoce da spava, to je bilo ujutro, popodne (jer je u to vrijeme nekao izbacio drugo spavanje po danu) i navece kad krene spavati. Eh, onda malo po malo se sad i ja trudim da siki samo navece, ujutro nekad siki, ali cesce ne siki, a popodne ga pokusavam uspavati bez sike, nekad mu dam dvije cuce pa se on igra s njima, nekad bude premoren pa samo negdje legne i odmah spavanac, nekad se malo ljuljamo i tako i moram naglasiti da i mi po noci jos uvijek sikimo nekad jednom, nekad dva puta, bude ponekad i vise i to bih pravo voljela izbaciti jer bas vidim da je to samo da ga uzmem, povuce dva puta i zaspi user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4591
   RE: problemi sa dojenjem...
13.11.2012 22:43:36   
animagical
ta dojenja po noci sam ja dosta lahko izbacila...jedno vrijeme mu uz svako dojenej po noci govorila evo mame, hajmo spavati i milkila po kosi...onda polako pocela prvo milkiti i to govoriti,pa tek onda ako ne zaspi davati da doji,a sad mu samo kroz san kazem evo mame,hajmo spavati i dam ruku... osim ako izlazi zub,tad se jadan sav razbudi,valjda ga boli,pa onda sikimo koliko treba...

on meni po danu trazi da doji svako minut...bukvalno,krug pretrci po kuci pa drekne siseeeee i cupa majicu, doji cesto i stojeci, onako s nogu... jedino ga zavaram ako stojim, a i to nekad ne pali pa mi se okaci oko nogu i trazi...a ne mogu ni stalno da hodam po kuci, kao pokretna metauser posted image valjda ga popusti uskoro

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 4592
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 10:59:34   
Lalali
Evo mene opet na ovoj temiuser posted image Kako sam vec pisala, beba je na pocetku samo hvatala bradavicu jer su sike bile tvrde i napravila ragade, pa me od samog pocetka bole bradavice. Sad fino hvata i okolo bradavice ali me jos nisu prestale boljeti (a proslo je mjesec dana). Mazala sam i purelanom i multi mam i aventovom kremom, svojim mlijekom, zracila, tusirala ali one idalje bole. Ako imate jos kakav prijedlog molim vas da mi kazete postajem ocajna. Hvala

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 4593
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 11:34:57   
Lejla Ka
Jel još postoje ranice?

Boli li samo na početku podoja ili bili kroz cijeli podoj?
Da li bole samo bradavice ili osječaš i probadanje u dojkama između podoja?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4594
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 11:42:29   
Lalali
na desnoj jos uvijek imaju ranice, nikako da prodju, i bole tokom cijelog podoja, pogotovo desna. nekad me boli kroz cijelu siku ali bradavice uvijek

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4595
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 15:45:56   
Lejla Ka
Lalali, izvini ja ću garant ponoviti pitanje, ali da se sad ne vraćam, koliko je beba stara?

Imate li osim tih problema sa bradavicama još npr:

- bijelih naslaga u bebinim ustima (to pogledaš pred sam podoj, jer nakon podoja bude u ustima mlijeka),
- ima li beba pelenskog osipa, kiselo smrdljivih stolica koje zvuče ko mala eksplozija kad ih izbacuje
- imaš li ti problema sa vaginalnim gljivičnim infekcijama?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4596
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 18:27:00   
Lalali
beba je stara mjesec dana, a nema naslaga u ustima niti ja imam bilo kakve infekcije i sl. ne smrdi joj pelena, piski fino i dosta e jedino kaki jednom sedmicno ali ja nju samo dojim i pomalo joj dajem caj od komoraca zbog grceva. i nema pelenskog osipa

< Poruku je uredio Lalali -- 15.11.2012 18:28:18 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4597
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 21:14:03   
simba00
Drage mame i savjetice,
opet ja na ovoj temi... tu sam jer mi je stvarno stalo do dojenja i znam koliko je važno za bebu. Ali polako psihički popuštam, osjetim da nemam više snage ni strpljenja...

Već 7 dana moja beba (3 mjeseca tačno za 5 dana) ima zelenkastu stolicu, nekad žutu, pa opet žutozelenu, pa zelenu i sve tako naizmjenično. Do sada je dojenje išlo super, tu i tamo s par problema ali ništa bitno.. par dana i opet sve normalno. Stolica uvijek bila žuta, redovna, normalna. I sad je redovna ali boja varira, nekad ima i sluzi.
Uz to beba stenje često, naglo vrisne, plače i grči se. Ja je uzmem, nosam po stanu, ona se malo smiri. Dajem dojku da doji, ali ništa... samo plače, okreće glavu. Nekad u jutarnjim satima i doji lijepo, nekoliko minuta, ali opet počne da se vrti, rukicama mlatara, nogicama, počne na kraju plakati.

Ne znam šta da radim. Dojenje mi postalo toliko stresno, da i ja polako postajem nervozna od straha da ćemo prestati dojiti.user posted image

Da napomenem, imam simtpome PMS-a već nekoliko dana, ali menstruacije nema pa nema. Radila test - negativan, ovo bi mi bio drugi ciklus poslije poroda. Već jednu menstruaciju sam uredno dobila.
Nešto mi se dešava s hormonima. Mlijeko je uredno, beba uglavnom doji po principu jedan podoj jedna sisa, ne dajem joj dvije za podoj iz straha da neće dobiti ono gusto mlijeko.

Šta još... nekad u toj beznadežnosti izdojim mlijeko i dam joj, popije ali slabo opet. Počne plakati... grči se. Onda se pokaki pa kao bude lakše.

Dala joj jednom HIPPCombiotic, napravi izraz lica kao da joj je ljuto, neće.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4598
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 21:19:18   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: simba00

Drage mame i savjetice,
opet ja na ovoj temi... tu sam jer mi je stvarno stalo do dojenja i znam koliko je važno za bebu. Ali polako psihički popuštam, osjetim da nemam više snage ni strpljenja...

Već 7 dana moja beba (3 mjeseca tačno za 5 dana) ima zelenkastu stolicu, nekad žutu, pa opet žutozelenu, pa zelenu i sve tako naizmjenično. Do sada je dojenje išlo super, tu i tamo s par problema ali ništa bitno.. par dana i opet sve normalno. Stolica uvijek bila žuta, redovna, normalna. I sad je redovna ali boja varira, nekad ima i sluzi.
Uz to beba stenje često, naglo vrisne, plače i grči se. Ja je uzmem, nosam po stanu, ona se malo smiri. Dajem dojku da doji, ali ništa... samo plače, okreće glavu. Nekad u jutarnjim satima i doji lijepo, nekoliko minuta, ali opet počne da se vrti, rukicama mlatara, nogicama, počne na kraju plakati.

Ne znam šta da radim. Dojenje mi postalo toliko stresno, da i ja polako postajem nervozna od straha da ćemo prestati dojiti.user posted image

Da napomenem, imam simtpome PMS-a već nekoliko dana, ali menstruacije nema pa nema. Radila test - negativan, ovo bi mi bio drugi ciklus poslije poroda. Već jednu menstruaciju sam uredno dobila.
Nešto mi se dešava s hormonima. Mlijeko je uredno, beba uglavnom doji po principu jedan podoj jedna sisa, ne dajem joj dvije za podoj iz straha da neće dobiti ono gusto mlijeko.

Šta još... nekad u toj beznadežnosti izdojim mlijeko i dam joj, popije ali slabo opet. Počne plakati... grči se. Onda se pokaki pa kao bude lakše.

Dala joj jednom HIPPCombiotic, napravi izraz lica kao da joj je ljuto, neće.



draga moja potpuno te razumijem, savjeta ti nema, a ni da te utješim. I moja je isto ovako štrajkovala, negodovala i na kraju sa tri mjeseca i 15 dana mlijeka više nije bilo.

Jednostavno, njeno bavcanje, tržanje, je bilo i previše stresno i za mene i za nju, mada ona bojkotuje i flašicu, čudna neka sorta

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 4599
   RE: problemi sa dojenjem...
15.11.2012 21:19:36   
animagical
boja kake se gleda samo do bebinih 6 sedmica, poslije bude raznih boja, uglavnom nepoznatih uzoka...nije od gladi uglavnom... i sa 3 mj ide onaj skok u razvoju, pa je mozda zato nervoznija, a mozda ces i dobiti menstruaciju

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 4600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  182 183 [184] 185 186   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  182 183 [184] 185 186   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *