|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 9:41:12   
manuel
Pozz.Jako bi zaljela da mi djete odraste uz psa zato smo ja i muz razmisljali da kupimo stene maltezera posto mi beba ima 10mj.neznam dali bi sad bilo dobro vrjeme jer su stenci krhki.Dali imate s tim iskustva?Dali da jos pricekam?molim pomoc!!!!user posted image

< Poruku je uredio manuel -- 11.11.2008 9:44:25 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 10:41:51   
travnicanka
Zasto da ne...djeca vole zivotinje i vec ako planiras kupiti psa nabavi ga dok je beba manja lakse se privikne i beba i pas.Ovdje svako drugo dijete odrasta bilo uz psa ili macu....i imam par prijatelja koji imaju psa i malu djecu i sve je ok....samo obaveze su velike....pas ti je kao i beba....puno posla oko njega ima ako ces se bas povetiti...mislim na higijenu,ishranu itd.

Ja licno nevolim zivotinje u stanu i mozda sam sebicna prema svojoj djeci ali previse sam uredna da bi mogla gledati psecije dlake po svuda a i sami stan ima malo cudan miris......ali nismo svi isti...stvar izbora!!
Puno te pozdravljam!

< Poruku je uredio travnicanka -- 11.11.2008 10:42:25 >

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 10:51:18   
ElmaB
Iskreno, ja nika ne bih drzala psa u stanu zajedno sa djecom! Ima masa razloga zbog kojih to ne bih uradila, ali ako bas volis i zelis, onda u redu. Samo budi oprezna u svakom pogledu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 11:00:28   
viola
Ja mislim da je super imati neku zivotinjicu u kuci, to smanjuje rizik od pojave alergija kod djece. Ja imam macku vec devet godina, a porodila sam se prije deset dana i nijednog momenta nisam ni pomislila da bih je se rijesila, mada su mi svi govorili da je poklonim i sl. Ma nidje veze, uglavnom ima niz prednosti kada dijete odrasta uz psa ili macku. Samo naprijeduser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 11:21:25   
bebano
Naravno da mozes!! Ja sam, od kada znam za sebe imala psa u stanu, odrastala uz njih.. Zivotinje, narocito pse obozavam.
Jedino je pitanje koliko si ti spremna da podneses taj "teret". Evo iz kog razloga ti govorim. Stenci su jako zahtjevi, skoro kao i mala djeca, jer dok ne nauce osnovne stvari moras uz njih biti 24 sata. Ja sam uvijek bila spremna na to, samo ti govorim ne znam koliko ti vrijeme uz malu bebu to dozvoljava. A imati psa i djete je nesto predivno. Ta djeca su kao sto Viola rece manje izlozena alergijama, a ljubav psa i djeteta je nesto nestvarno. Ko to nije dozivjeo ne moze ni zamisliti. Ja te podrzavam 100% user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu viola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 11:22:48   
N_e_i_r_a
Ja jako volim zivotinje i kada sam se udala uzela sam stene zlatnog labradora koji sada ima godinu dana imam i sina koji ima mjesec i po i da ti odmah kazem nema ljubomore jer ja i suprug to ne dozvoljavamo, jeste obaveza velika jer moras i psu posvetiti ljubavi pogotovo malom stenetu. Mi trenutno u tome svemu uspijevamo pas nece nista dijetetu.Ja ti kazem ako volis nabavi zasto ne lijepo je kada dijete odrasta sa psom jer i ja sam odrasla samo pazi koju rasu uzmas i dobro se raspitaj ili na internetu nadi sve o toj vrsti pa procitaj.
Pozdravuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viola)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 11:39:30   
bebano
Slazem se sa Neirom.. potrazi malo koji psi su super za djecu, mada je i pas onakav kakvim ga ti "odgojis". Zlatni labradori su pre pre divni i pre pre dobri za djecu. Ja sam imala labradora retrivera (tako da znam o cemu pricam) i tako sam se radova susretu njega i mog sina i onda je on odlutao i nikada nam se nije vratio. Ja sam jos uvijek neizmjerno tuzna zbog toga user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu N_e_i_r_a)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 12:29:25   
Visnja RR
Nista ljepse nego psic i beba u kuci... user posted image
To me uvjek podsjeti na moju kumu...
Godinama nije mogla zatrudniti... Dr. joj rekla da vjerovatno i nece nikad...
Ona je bila danima pretuzna  pa joj je njen muz kupio irskog setera da joj stvori neku obavezu da ne razmislja previse...
5 mjeseci nakon toga ona je zatrdunila i rodila predivnog djecakak ( kasnije i curicu)...
A` obje bebe su obozavale Astu (pas) i ona njih...
Meni je uvjek nekako savrsen topli porodicni prizor roditelji, bebica i psic...
Draga Maunel ako imas uslova za drzanje psa  nista ljepseuser posted image

@bebano : ljubnem ti taj slatki avatar user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.11.2008 12:30:05 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 12:40:09   
bebano
Hvala Visnja user posted image . I ja ljubim guste trepuske svoje snajke...

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 19:53:49   
manuel
user posted image Hvala svima na ljepim komentrama...user posted image dok nebude malo stariji necu si uzet stene ...user posted image zalosna sam jer volim maltezere ali tako je najbolje..mlada sam imam vremena jos...U sali sam rekla muzu imat cu ih kad mi se djeca odsele budemo stari u usamljeni i budemo htjeli zanimaciju...user posted image Veliki pozz.svima hvala na pomoci..

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
11.11.2008 19:55:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: manuel

user posted image Hvala svima na ljepim komentrama...user posted image dok nebude malo stariji necu si uzet stene ...user posted image zalosna sam jer volim maltezere ali tako je najbolje..mlada sam imam vremena jos...U sali sam rekla muzu imat cu ih kad mi se djeca odsele budemo stari u usamljeni i budemo htjeli zanimaciju...user posted image Veliki pozz.svima hvala na pomoci..


ee draga onda ce ti doci unuci user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
14.11.2008 22:11:17   
benjo
Ja nisam lično za životinje sa bebama.Mislim da je to malo neozbiljno i rizično je.Samo malo bolje razmisli zbog čega sve veliko NE

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
14.11.2008 22:17:08   
larina
ne

(odgovor članu benjo)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
14.11.2008 22:17:21   
mamina princeza
Ne znam sta da kazem ja mozda sada zvucim kao neko ko ne voli zivotinje al sta cu kad me strah....ja nikad ne bi imala psa kod bebe.
moja zaova ima cuku i nikad joj ne idemo jer je sve puno dlaka cuko skace po dzelili i slicno... ponekad je taj cuko kod moje svekrve i  vjerujte mi da sam strasno napeta kad se zajedno nadjemo tamo.
Mozda ja nisam imala priliku odrastati sa zivotinjom ali sad je mala mozda kad poraste bas bude voljela tog cuku

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu benjo)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
19.11.2008 2:08:55   
merimaa
ja licno ne volim pse po kuci ali moj mali poludi od srece kad vidi malog psica ti ako mislis da mozes podnijet  stenca u kuci zasto da ne obradovaces dijete a to je najbitnijeuser posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
22.11.2008 22:42:07   
dana3
kao sto travnicanka rece u svedskoj je to normalno.ali za mene licno ne hvala.ne pas u kuci.koliko god se izvodio van i sl. los misris se osjeti tepih,namjestaj ama sve i jos kad pomilim da mi lizne dijete pa da ja poljubim izvinjavam se ali ne mogu to zamisliti.medjutim,zivotinje volim i posebno pse i konje ali psa u kucicu u dvoristuuser posted image user posted image ,a konja neka i na slici user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
22.11.2008 23:01:34   
Amrino
Volim zivotinje ali mislim da im nije mjesto u kuci. POGOTOVO ne kraj male bebe.
Ne mogu a da ne primjetim ovo: "neznam dali bi sad bilo dobro vrjeme jer su stenci krhki."
Mislim da je beba mnogo "krhkija" od cuke.
I mi imamo prijatelje koji imaju macke u kuci. Bili smo im samo jednom i ja sam jeeeedva izdrzala. Puno je dlaka...sve se "osjeti" na macke...One onako hodaju po svemu...brrrr lose mi je i kada pomislim.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
30.11.2008 14:50:07   
beni29
Ja imam pas u kuci i to Dalmatinera. Zenka je i vrlo je njezna. Ona ima svoje mjesto i ne hoda po cijeloj kuci. Stariji sin nikada nije bio previse privrzen pmiluje je i svako na svoju stranu. Mali je malo vise zainteresovan ali nije stalno sa njom. Meni nikada nije bio problem imati djecu i zivotinje i kao sto neko rece prije ovdje je to sasvim normalno.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
30.11.2008 23:08:14   
juni
Ja sam veliki zaljubljenik u zivotinje i sama sam odrasla s njima tako da jedva cekam da maleni jos malo poraste pa da mozemo udomiti jednog finog cukicu. Mislim da djeca uz zivotinje postaju odgovornija, razvijaju osjecanja prema njima sto vodi ka altruizmu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
1.12.2008 22:12:43   
žana o8
Životinja i beba  DA DA DA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . I ja bih da mi muž da.Ja sam odrasla uz životinje. Već dugo godina imam perzijsku macu, koja je nažalost ostala kod mame kada sam se udala, jer onaj moj misli da će umrijeti od mačije dlake ( to mu je fobija) user posted image .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
1.12.2008 22:30:50   
mamina princeza
Volim zivotinje ali mislim da im nije mjesto u kuci. POGOTOVO ne kraj male bebe.
Ne mogu a da ne primjetim ovo: "neznam dali bi sad bilo dobro vrjeme jer su stenci krhki."
Mislim da je beba mnogo "krhkija" od cuke.
I mi imamo prijatelje koji imaju macke u kuci. Bili smo im samo jednom i ja sam jeeeedva izdrzala. Puno je dlaka...sve se "osjeti" na macke...One onako hodaju po svemu...brrrr lose mi je i kada pomislim.


E moja amrino isto se ovako i ja osjecam kad idemo kod nekog ko ima zivotinje


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
1.12.2008 22:37:18   
mukica
Definitivno NE. Moji kumovi su nabavili macu da im djetetu nije dosadno ja vise ne volim ni ici .  Imaju je tek dva mjeseca i ona ima svoje mjesto sve je to super ali kuca pravo smrdi na macku. I jos kad skontam spusticu bebu na trosjed a znam da je macka pet minuta ranije sjedila tu hvala lijepo.......

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
2.12.2008 11:05:55   
žana o8
Mislim da nije poenta u tome imali neko cuku ili macu , već u tome kako je održava. Meni u kući, iako je maca perzijska nikada nećete vidjeti dlake, niti maca hoda po stolu, šporetu i sl. Dakle, važno je održavati higijenu i kuće i kućnog ljubimca. I ja sam bila kod ljudi koji imaju mačku, ali je niti češljaju , niti kupaju, a ni kuću ne usisavaju , pa je onda normalno da je prljavo. Ali kada se to sve lijepo održava nema nikakvih problema. Maca ima svoje mjestio i nikada se nije ni popiškila , ni pokakila nigdje drugo osim u svom pjesku. Dakle, bitno je održavati higijenu i životinje i kuće i biće zdravi i oni i mi.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
2.12.2008 11:17:13   
Nunichi
Ja sam ZA! Sad nemam psa,ustvari imam,ali ona je kod mame...uzasno mi fali dusica moja. user posted image
MM i ja planiramo nabaviti i sebi jednog pametnog paseka... ko nikada nije imao i ne moze ni znati koja je to ljubav i radost.Niti moze znati koliko paznje i njege se treba posvetiti jednoj zivotinji. Psi se srecom sve mogu nauciti...za razliku od nekih ljudi user posted image
Bas jedva cekam da se nasa dusica rodi i da se upozna sa mojom kokerkom...vec ih vidim kako se igraju. user posted image
Ko voli neka izvoli... ja volim!!! user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dali mogu zajedno stene i beba?
2.12.2008 12:03:47   
bebano
Mislim da nije poenta u tome imali neko cuku ili macu , već u tome kako je održava. Meni u kući, iako je maca perzijska nikada nećete vidjeti dlake, niti maca hoda po stolu, šporetu i sl. Dakle, važno je održavati higijenu i kuće i kućnog ljubimca. I ja sam bila kod ljudi koji imaju mačku, ali je niti češljaju , niti kupaju, a ni kuću ne usisavaju , pa je onda normalno da je prljavo. Ali kada se to sve lijepo održava nema nikakvih problema. Maca ima svoje mjestio i nikada se nije ni popiškila , ni pokakila nigdje drugo osim u svom pjesku. Dakle, bitno je održavati higijenu i životinje i kuće i biće zdravi i oni i mi.


Potpisujem!!!! I ja sam imala labradora i kuca se nikada ali nikada nije osjetila na psa. To ne govorim ja, nego ljudi koji su mi dolazili u posjetu, a nemaju kucne ljubimce. Bas ono kao u folu, kako se kod tebe nikada ne osjeti da imas psa kao kod vecine naroda. E pa upravo zbog toga sto se pas redovno kupao, cesljao svaki dan, kuca se provjetravala i znalo se gdje je njegovo mjesto.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *