|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
24.11.2008 22:19:32   
mamyca
Definitvno se slazem sa Amrino u ovoj situaciji,i mi smo ovako naucili bolje funkcionisati.Svaki brak ima svoje uspone i padove,niko nije savrsen,neke stvari se primjete tek kad se dijete rodi.Ispocetka ni MM nije puno sudjelovao oko brige djeteta,ali se popravio,razgovorom se sve rijesava.Skoro svaka zene je to prosla,pa i ja,ali srecom mi smo naucili bolje funkcionisati nakon jednog dugog razgovora,i sad nam je super.user posted image Nekad MM nece ni da mi ga da,vec hoce da je on sa njim.Ma muskarci,treba im neke stvari nekoliko puta objasniti.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
24.11.2008 23:28:27   
almai
 
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Drage moje, ja cu vam dati samo jedan savjet- RAZGOVARAJTE.
Koliko god mi mislile da se neke stvari podrazumijevaju, koliko god mi imale sluha za njihove potrebe, koliko god se mi zrtvovale za njih...nasi dragi muzevi (svi muskarci) su za neke stvari jednostavno slijepi i gluh(p)i tako da im vecinu stvari treba nacrtati.
Ukoliko vam treba zagrljaj, razgovor, rijec utjehe...ma bilo sta- trazite to- jasno, glasno i konkretno. Oni se jednostavno ne znaju sami sjetiti uraditi te stvari...nemaju sluha i eto.
user posted image user posted image user posted image
Ne ocekujte od njih da se promijene ili nesto slicno- nego jednostavno budite jasne u svojim molbama i zeljama.
Oni vas vole- sigurna sam u to ali su jednostavno- muskarci.
Nemojte ni vi biti tvrdoglve i principijelne, popustite i trazite ono sto vam treba. Od ipraznog zvocanja- koje je nama zenama svojstveno, nema nista- njima to samo na jedno udje a na drugo izadje. Trazite konkretne stvari- pocnete od sitnica pa nadalje...i stalno napominjite da ne zaborave...
Primjer: "ljubavi, mozes li molim te presvuci malog- upiskio se a ja hiiiitno moram u WC?"
user posted image
Znam da je primjer glup- ali tako pocnete. Od malih stvari...i cak i ako se iz aviona vidi da on to totalno pogresno radi- sutite (radije vi poslije presvucite dijete ponovo) jer ako padne kritika s vase strane- oni se jednostavno povuku i odustanu.
Nama je uvodjenje "pravila" o raspravama i rjesavanjima problema bez svadje  i povisenog tona popravilo brak za 100 %



_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
24.11.2008 23:30:09   
almai
ista situacija je i kod mene bila....
razgovori je dosta popravio na bolje...
sad  skoro sve  skupa obaveze  dijelimo oko djeceuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
24.11.2008 23:51:51   
medavi
Hm kod mene nije bio ovaj slucaj s podjelom obaveza nego su odnosi nekako zahladnili izmedju nas neam pojma zbog cega...trajalo je to jedno vrijeme jednostavno sve na mrtvoj tacki !!
Kasnije se pomalo pocelo mijenjat nabolje ali intere santno da je to nilo oba puta kad sam rodila i prvo i drugo djeteuser posted image
prvi put sam mislila hajde neobicno mu sto ima sad jos neko sem njega u mom zivotu ali zasto i drugi put??
Jos mi nije jasno stvarno nekontam, htio je uvijek pomoci ako sta treba ....
Kad bebi bude pola godine on se nekako odkravi i tako krene sve svojim tokom..user posted image
Valjda i oni imaju neku vrstu post porodjajne depresije user posted image user posted image user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 6:53:25   
mamyca

IZVORNA PORUKA: medavi

Valjda i oni imaju neku vrstu post porodjajne depresije user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim da si upravu medaviuser posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 10:21:17   
žana o8
Ma kakva post porođajna depresija!!!!!!!!!!!!!To je BEZOBRAZLUK. Šta mislite kad bi mi rekle, eh sad me drma post porođajan depresija , ne mogu ja dojit, ne mogu presvući dijete, ne mogu ručak skuhat, odoh ja s jaranicama na kafu, jer eto u depresiji sam. Žene i majke ma koliko bile u depresiji ili bolesne ili čak samo neraspoložene sve svoje obaveze odradimo naročito prema djetetu, jer dijete nije samo za igru , nego prije svega traži da bude sito, suho, da mu se pridaje pažnja , pa će i biti namijano i sretno. A ko mu to sve daje dok je gospoda u depresiji i to eto tako jedno 6 mjeseci??????????????????????

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 10:26:38   
mamyca
Eh moja zanao8,u potpunosti te razumijem,ovo je bila salauser posted image user posted image .Znamo mi da je nama najteze.user posted image Ali sve se da popraviti pa i ovo,bitan je razgovor i razumjevanje.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 10:50:03   
Anoniman
drage moje, trebate zaista pokušati da amrinov savjet sprovedete u djelo. Ja sam ga treći dan poslije poroda posjela ispred sebe i fino mu sve nabrojala, i uvijek to radim ako vidim da skreće s puta... lijepo mi je i iskreno rekao da on nekad jednostavno nema osjećaja da zna šta treba i da mu kažem. I upravu je, ne može mi čitati misli, nego ja hajde ljubavi ovo, hajde ono... ujutro se sam sjeti da je zabavi ako se meni spava. Ali i tad na osnovu mojih signala, jer ne može on telepatski vidjeti da  se meni još spava. A presvuče je kad ja ne mogu i to ga uvijek zamolim, i vjerujte mi, da vidite njegove primjerke pelena kad presvuče malu... ma to su primjerci za muzej savremene umjetnosti... ali ja mu kažem super ljubavi, i krišom uslikam da nam ostanu za uspomenu, jer to je čudo kako on to uspije napraviti!!!user posted image

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 11:48:24   
proud mom
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ma kakva post porođajna depresija!!!!!!!!!!!!!To je BEZOBRAZLUK. Šta mislite kad bi mi rekle, eh sad me drma post porođajan depresija , ne mogu ja dojit, ne mogu presvući dijete, ne mogu ručak skuhat, odoh ja s jaranicama na kafu, jer eto u depresiji sam. Žene i majke ma koliko bile u depresiji ili bolesne ili čak samo neraspoložene sve svoje obaveze odradimo naročito prema djetetu, jer dijete nije samo za igru , nego prije svega traži da bude sito, suho, da mu se pridaje pažnja , pa će i biti namijano i sretno. A ko mu to sve daje dok je gospoda u depresiji i to eto tako jedno 6 mjeseci??????????????????????

e ova ti je prava user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 11:55:36   
žana o8
A nemam živaca ni za razgovor, pa nisam ja udata za prvačića da mu držim predavanje, nego za odraslog čovjeka.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 12:15:26   
Amrino
 
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ma kakva post porođajna depresija!!!!!!!!!!!!!To je BEZOBRAZLUK. Šta mislite kad bi mi rekle, eh sad me drma post porođajan depresija , ne mogu ja dojit, ne mogu presvući dijete, ne mogu ručak skuhat, odoh ja s jaranicama na kafu, jer eto u depresiji sam. Žene i majke ma koliko bile u depresiji ili bolesne ili čak samo neraspoložene sve svoje obaveze odradimo naročito prema djetetu, jer dijete nije samo za igru , nego prije svega traži da bude sito, suho, da mu se pridaje pažnja , pa će i biti namijano i sretno. A ko mu to sve daje dok je gospoda u depresiji i to eto tako jedno 6 mjeseci??????????????????????


A nemam živaca ni za razgovor, pa nisam ja udata za prvačića da mu držim predavanje, nego za odraslog čovjeka.


Mislis da svaka od nas ne razmislja isto kao i ti? To ti je draga moja jednostavno razlika izmedju nas i njih...Majke mi moje, ja da istovremeno bolujem od malarije, africke spavajuce bolesti (ako ta bolest uopste postoji user posted image ) i postporodjajne depresije opet bih cijeli dan bila na nogama, sredjivala kucu, sterala ves i sl. dok moj dragi od najobicnije prehlade zalegne u krevet i kuka ko ...ma Boze sacuvaj.
Nego sta bi mi sada trebale?
Moje skromno misljenje je da su zene zaista sposobnije i jace- ali samim tim trebaju biti i mudrije i umjesto da kukaju, svadjaju se, vriste i "tjeraju mak na konac" trebaju se na jedan fin nacin da MM ni ne skonta pobrinuti da on mic- po mic sve radi i da vlaga sloga i ljubav u kuci. To je teze ali ne kaze se djaba da je zena - cetiri stuba kuce i da je MM glava porodice a zena vrat te da okrece glavu na koju god hoce stranu user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Promjene odnosa m-ž poslije poroda
25.11.2008 21:45:48   
lejlašh
Moje skromno misljenje je da su zene zaista sposobnije i jace- ali samim tim trebaju biti i mudrije i umjesto da kukaju, svadjaju se, vriste i "tjeraju mak na konac" trebaju se na jedan fin nacin da MM ni ne skonta pobrinuti da on mic- po mic sve radi i da vlaga sloga i ljubav u kuci. To je teze ali ne kaze se djaba da je zena - cetiri stuba kuce i da je MM glava porodice a zena vrat te da okrece glavu na koju god hoce stranu user posted image .

S ovim se definitivno slažem, ali nekad nam stvarno treba puno živaca i strpljenja za ostvarenje zadatog cilja.
Naši su odnosi nakon poroda bili super, pomagao mi je dosta oko svega, i oko malene i po kući, jer smo oboje bili u kući i nismo radili. Problemi su počeli nastajati kada smo oboje počeli raditi - imao je sve manje vremena da mi pomogne, a ja moram i oko djeteta i po kući i na posao (po 4h), a po noći nema spavanja u cugu). Ali eto navikli smo se, podijelili neke dužnosti, mada naravno opet ja teglim puno više.
Meni ponekad nedostaju ono trenuci samoće, nježnosti i s.. bez kontanja hoće li se M. probuditi. Ali šta je- tu je, volimo se  i prava smo mala porodica sa manama i dobrim stranamauser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *