|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 21:33:16   
vila_7
još 1 pitanje za iskusne mame! Na poslu nemam frizider a planiram obje dojke izdojiti oko 12 sati,u pola 4 sam kod kuce. Da li ja mlijeko mogu staviti u termos bocu i cim dodjem kuci u frizider a mm ce ga iskoristiti sutradan dok sam na poslu?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 22:09:49   
de_de
Helena nisam sigurna, al znam da su neke forumasice nosile male frizidere (kao one za plazu) sa rashladjenim kockama,pa u njih ostavljale mlijeko.  Ja sam izdajala, al sam odmah stavljala u frizider:))

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 22:19:18   
vila_7
ma iskreno da ti kazem malo mi je crnjak te frizidere nositi jer prvo parking mi je jako udaljen od mjesta gdje radim a jos na odjelu nas je 2 zene i 20-tak muskaraca pa mi je malo user posted image
Valjda ce se neko javiti u vezi termosice-jer kontam ako neda da vanjska temp.utjece na ono sto je unutra,trebalo bi odrzati mlijeko!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 22:53:23   
rose
IZVORNA PORUKA: helena_7

ma iskreno da ti kazem malo mi je crnjak te frizidere nositi jer prvo parking mi je jako udaljen od mjesta gdje radim a jos na odjelu nas je 2 zene i 20-tak muskaraca pa mi je malo user posted image
Valjda ce se neko javiti u vezi termosice-jer kontam ako neda da vanjska temp.utjece na ono sto je unutra,trebalo bi odrzati mlijeko!



ja mislim da imas nesto kao termos boce za bocice i da bi to trebalo drzati temperaturu...e sad mislim da u to mozda mozes ubaciti led prije nego izadjes iz kuce pa ubaciti posudicu s izdojenim mlijekom...ja se vracam na posao za 10-ak dana a moja bebu sutra puni tek 3 mjeseca user posted image moja je sreca u svemu tome sto mi je posao 5 min od kuce a imam pauzu od skoro sat vremena pa cu dolaziti kuci (oko 1) da je dojim a nadam se da cu uspjevati noc prije da izdojim za onaj obrok izmedju 8 i 12 user posted image i eventualno onaj jos jedan izmedju 2 i 6 kada dolazim kuci


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 22:56:15   
Lejla Ka
Ovo se odavno kanim, ali ne stignem. Prevodim vam odlomke iz knjige Breastfeeding Answer Bok, od La Leche Ligue, autora Nancy Mohrbacher i Julie Stock:
Istraživanja su pokazala do sad ne poznate antibakterijske zaštite humanog mlijeka. Ove studije pokazuju da humano mlijeko u frižideru može stajati i duže od do sad preporučenih 24, 48 ili 72h, a da mlijeko pohranjeno na temperaturi malo nižoj od sobne (u priručnom frižideru sa zaleđenom "ciglicom") može ostati svježe i do 24h. Pokazalo se i da mlijeko koje je stajalo 10 sati na sobnoj temperaturi nema značajno više bakterija nego ono pohranjeno u frižidru (eh ovo je sad neka nauka, i ja ne bih baš davala djetetu mlijeko koje je stajalo 10 sati na sobnoj temperaturi, op. prev.).

U ovoj knjizi još piše da se zrelo majčino mlijeko na sobnoj temperaturi od oko 25C može držati 4-6 sati. Tako da helena, ako se mlijeko izdoji u dobro opranu posudicu, šteta je da ga preljevaš u termosicu i tako izlažeš mogućnosti dodatne kontaminacije. Ako vam na poslu na griju baš luđački do 25C, možeš slobodno dogurati do kuće da staviš mlijeko u frižider. Ili možda da posudicu sa izdojenim mlijekom nakon zatvaranja zamotaš u vlažnu hladnu krpu, i sve zajedno staviš u one termoizolacione torbice namjenjene specijalno za flašice? Tako će ipak biti na nešto nižoj temperaturi od sobne.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 22:57:43   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: helena_7

još 1 pitanje za iskusne mame! Na poslu nemam frizider a planiram obje dojke izdojiti oko 12 sati,u pola 4 sam kod kuce. Da li ja mlijeko mogu staviti u termos bocu i cim dodjem kuci u frizider a mm ce ga iskoristiti sutradan dok sam na poslu?


Mlijeko moze stojati od 1 do pola 4h i na sobnoj temperaturi, samo da nije bas pretoplo. Meni su tako rekli u bolnici. Ja sam tako izdajala i ostavljala na sobnoj temperaturi... A ako je stojalo malo duze, onda u frizider.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:02:15   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ovo se odavno kanim, ali ne stignem. Prevodim vam odlomke iz knjige Breastfeeding Answer Bok, od La Leche Ligue, autora Nancy Mohrbacher i Julie Stock:
Istraživanja su pokazala do sad ne poznate antibakterijske zaštite humanog mlijeka. Ove studije pokazuju da humano mlijeko u frižideru može stajati i duže od do sad preporučenih 24, 48 ili 72h, a da mlijeko pohranjeno na temperaturi malo nižoj od sobne (u priručnom frižideru sa zaleđenom "ciglicom") može ostati svježe i do 24h. Pokazalo se i da mlijeko koje je stajalo 10 sati na sobnoj temperaturi nema značajno više bakterija nego ono pohranjeno u frižidru (eh ovo je sad neka nauka, i ja ne bih baš davala djetetu mlijeko koje je stajalo 10 sati na sobnoj temperaturi, op. prev.).

U ovoj knjizi još piše da se zrelo majčino mlijeko na sobnoj temperaturi od oko 25C može držati 4-6 sati. Tako da helena, ako se mlijeko izdoji u dobro opranu posudicu, šteta je da ga preljevaš u termosicu i tako izlažeš mogućnosti dodatne kontaminacije. Ako vam na poslu na griju baš luđački do 25C, možeš slobodno dogurati do kuće da staviš mlijeko u frižider. Ili možda da posudicu sa izdojenim mlijekom nakon zatvaranja zamotaš u vlažnu hladnu krpu, i sve zajedno staviš u one termoizolacione torbice namjenjene specijalno za flašice? Tako će ipak biti na nešto nižoj temperaturi od sobne.




hvala ti Lejla mnogo-vjeruj pao mi je kamen sa srca! Nisam ga ni kontala preljevati nego uzeti vecu termosicu pa samo unutra staviti bocicu. Ne znam gdje imaju nabaviti te termo torbice?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:03:14   
vila_7
hvala i drugima na odgovorima! user posted image Rose a gdje imaju te bocice sto spominjes kupiti?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:06:17   
rose
IZVORNA PORUKA: helena_7

hvala i drugima na odgovorima! user posted image Rose a gdje imaju te bocice sto spominjes kupiti?


pogledaj u chichu za te kao termosice za flase, mislim da sam vidjela...i mislim da je avent imao te kao torbice-hladnjake pa vidi u BBI oni u baby centru su zastupnici


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:09:07   
Lejla Ka
Vjeruj mi svaki veći trgovački centar (Merkator, Interex) u supermarketima, na odjeljenju gdje su flašice, dude i ostala čudesa imaju i te torbice, ima i DM 100%. To je prava torbica, sa rajferšlusom, samo izdužena za flašicu. I puno su jeftinije i od Chicca i od Aventa.

user posted image
Nešto ovako


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 12.2.2011 23:18:44 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:14:04   
rose
naravno treba pogledati i jeftinije varijante...evo nadjoh na aventovoj stranici specifikaciju torbe

http://www.philips.co.uk/c/avent-baby-bottle-feeding/black-scd150_60/prd/;jsessionid=E898A0B9BA3048899562E57AC78E9368.app101-drp3?t=specifications

i evo chicova termosica za bocu

http://www.chicco.hr/ProductDetails/612/pgoid/137477da-cf0a-4832-9a28-1aeb5b65b00a/lang/Croatian/TERMOSICA.wshtml


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:16:49   
vila_7
hvala vam svima user posted image ste!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
12.2.2011 23:20:13   
rose
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vjeruj mi svaki veći trgovački centar (Merkator, Interex) u supermarketima, na odjeljenju gdje su flašice, dude i ostala čudesa imaju i te torbice, ima i DM 100%. To je prava torbica, sa rajferšlusom, samo izdužena za flašicu. I puno su jeftinije i od Chicca i od Aventa.

user posted image
Nešto ovako



meni ovo ne izgleda kao nesto sto drzi temperaturu


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
13.2.2011 0:12:58   
Niina
ja sam probala sve i svasta, odmah da kazem da te tobice nicemu nevaljaju, pogotovo te iz dm-a, meni jedino sto je drzalo toplotu mlijeka je termoska koju sam kupila u chiccu...prezadovoljna sam njom. Sada kada krenemo na izlet ili duzu setnju u nju stavim hranu i dijete ima uvijek topao obrok.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
13.2.2011 0:25:18   
Lejla Ka
Heleni ne treba da nešto drži toplotu. Njoj treba nešto da drži hladnoću user posted image Da izdojeno mlijeko stigne sigurno do kuće.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
13.2.2011 0:29:46   
Niina
pa svejedno, ako ne moze da drzi toplotu ne moze ni hladnocu. Njoj treba dobar izolator. ako nece busta da kupuje, neka omota obicnim papirom, a ona u stiropor.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
13.2.2011 11:14:54   
vila_7
ma bit ce da cu kupovati sve redom,pa valjda nesto upali! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
8.4.2011 17:25:14   
Super Beba
Imam jedno pitanje i ako neko zna odgovor bila bih presretna.
Naime, sinoć oko 23h sam ispumpala oko 60 ml mlijeka i stavila ga u frižider (ne u vrata, već na policu) i sada sam ga pripremila tako što sam flašicu stavila pod mlaz tople vode i promućkala nekoliko puta. Medjutim, u mlijeku su se pojavile neke male grudvice - zna li iko šta je to, je li to znak pokvarenog mlijeka ili je normalno?? Smijem li dati malom to da pije? I koliko sada ovo mlijeko (ako je ok) smije stajati na sobnoj temp? Pretpostavljam da se ne smije vraćati u frižider...
Unaprijed hvala

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pohranjivanje majcinog mlijeka
2.2.2012 8:36:01   
Majiii
Pitanje, molim vas...
Meni je petronažna rekla da moje mlijeko koje ispumpam može stajati na sobnoj temperarturi 24h a u frićideru 2h---??? Vidim da ovdje piše duže, pa zato pitam? Hvalaaaaaaaaaa

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *