|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  442 443 [444] 445 446   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.7.2013 15:57:35   
bebaa
ja ništa od ovih rižinih džidža nisam kupovala....samo rižolino i nisam ga bacala dok ne potrošim i nikad ništa djetetu nije bili niti mu šta fali što nije jeo te dodatke....a rižolino nabubri i zgusne svu hranu i slane i slatke kašice.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 11076
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.7.2013 15:59:02   
Alannah
te Alnaturine sam pravila tako sto ili ubacim da prokuhaju jedno minutu dvije,pa poklopim da nabubre,a onda smiksam sa vocem, ili pred kraj kuhanja povrca ih dodam.Mogu biti jako dugo.

< Poruku je uredio Alannah -- 24.7.2013 16:00:41 >

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 11077
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.7.2013 22:17:08   
almondray
Evo slikica Dalija.
Od alnature je najbolje citati cijene jer tu bude na nasm jeziku o čemu se radi.Ja sam uzimala 4-corn al ne piše da se kuha , nego pomješa sa vrućom vodom i mlijekom i ohladi.E sad imam neku odbojnost prema tim dodacima koji se ne kuhaju.Ovi cornovi mi dođu kao brašno razmućeno u vodi a to mi nije baš user posted image .
Ja svom nikad nisam ništa mljela , pasirala i sl.Malo viljuškom prignječim i to je to.Sad već uzima sam prstićima (ono u čvršćem obliku) i to bas voli
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
.Znači palenta user posted image , proso , cus-cus i quinoa (koju nisam probala) , uzimala sam još i pahulje od pira.

< Poruku je uredio almondray -- 25.7.2013 22:19:23 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11078
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 7:14:19   
Marija13
Kako praviš kus-kus, pretpostavljam isto kao proso?
Griz od pira mi je pravo otkriće user posted image i D ga obožava!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11079
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 8:38:13   
almondray

IZVORNA PORUKA: Marija13

Kako praviš kus-kus, pretpostavljam isto kao proso?
Griz od pira mi je pravo otkriće user posted image i D ga obožava!

Kus-kus prelijem ključalom vodom , 1 šoljicu malu kusa i 2 šoljice vode , poklopim i ostavim 10 min da nabubri .Ide sa svačim i super okus ima.Ja stavljam i mrvicu maslaca da se istopi.
A i ja obožavam pir a i I user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11080
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 12:47:05   
Lalali
almodray jesi li koristila one zobene pahuljice iz DM-a, ja ih kupila i sad ne znam smijem li ih datiuser posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11081
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 13:22:24   
almondray
joj nisam al' ne vidim razlog da ne daješ.Ja se spremam da obnovim zalihe pahulja pa ću i njih da kupim.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11082
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 13:31:20   
Lalali
hvala ti, ma pise na njima mogu i djeca ali nesto me bilo strah, e super, danas cemo da ih jedemo

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11083
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 13:57:14   
Alannah
Zobene su super,smiju bebe od onda kad se uvede gluten.Mi ih jedemo nekoliko puta sedmicno,obicno za dorucak.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11084
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.7.2013 22:10:28   
almondray
Ja se podmirila sa zobalicama user posted image kupih i quinou , i 5 -korn pahulje , one 4-korn su mi mljevene pa k'o brašno.I uzela sam i onaj famozni cejlonski cimet.Ja mislim da bi alnatura trebala davat popust onoj grupi domaćih kašica.Da nije njih ne bi znala da postoji tolko vrsta žitarica user posted image .E sad ide pitanje.
Jel iko uzima npr. u Bingu žitarice?Isto imaju razne vrste u pahuljastom obliku , a cijena im je user posted image spram ovih iz dm-a.Čini mi se da je gamus proizvođač ili nešto sl.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11085
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 7:36:55   
Alannah
Kupovala sam u Bingu zobene,a vidjela sam ima i bulgur i to mislim da je od kg i pravo je jeftin,za razliku od Alnaturinog.
Imam i ja pitanje, kupila sam iranske hurme.Da li ih prokuhavate ili ih mogu onako izmiksati,posto su mekane.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11086
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 8:41:57   
almondray

IZVORNA PORUKA: Alannah

Kupovala sam u Bingu zobene,a vidjela sam ima i bulgur i to mislim da je od kg i pravo je jeftin,za razliku od Alnaturinog.
Imam i ja pitanje, kupila sam iranske hurme.Da li ih prokuhavate ili ih mogu onako izmiksati,posto su mekane.

Jesi davala bebi?Kupovala sam i ja za nas, mada ne vidim problem zašto ne bi smjele bebi...
A šta je bulgur? Ma jeftinije je puno , mogu sve vrste kupit za cijenu jedne alnaturine pahulje.
I gdje nađe iranske?Kako izgledaju?Lijepe li se za prste , meni su one bezveze što se kupuju kod nas , suhe i crvave , nikakve , ni skuhat se čestito ne mogu.
Mislim da s prokuhaju par min , s nečim što želiš.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11087
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 12:37:14   
Dalia_88
Ja cesto jedem bulgur, kazu da je zdraviji i od integralne rize. meni je inace pravo ukusan sa povrcem ga kuham. Nisam ga bebi nikad davala pa ako neko zna smijem li nek javi user posted image

Znaci almondray sve te dzidze u DM-u kupujes..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11088
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 14:54:57   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Ja cesto jedem bulgur, kazu da je zdraviji i od integralne rize. meni je inace pravo ukusan sa povrcem ga kuham. Nisam ga bebi nikad davala pa ako neko zna smijem li nek javi user posted image

Znaci almondray sve te dzidze u DM-u kupujes..


Ne znam šta je bulgur, čuh nekad ali....ima li neki drugi naziv?


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 11089
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 15:33:24   
almondray

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Ja cesto jedem bulgur, kazu da je zdraviji i od integralne rize. meni je inace pravo ukusan sa povrcem ga kuham. Nisam ga bebi nikad davala pa ako neko zna smijem li nek javi user posted image

Znaci almondray sve te dzidze u DM-u kupujes..

Pa neću više , u bingu imas pahulje od zobi , pšenice i još dvije vrste zaboravi a sve po 0,99 km a u dm kupi proso(meni je pravo ukusan ) kus-kus (prerađena pšenica , dobar za brže obroke jer je i ohlađen za 10 minuser posted image samo ubaciš voće ili kockicu maslaca ).

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 11090
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 17:39:14   
Alannah

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Alannah

Kupovala sam u Bingu zobene,a vidjela sam ima i bulgur i to mislim da je od kg i pravo je jeftin,za razliku od Alnaturinog.
Imam i ja pitanje, kupila sam iranske hurme.Da li ih prokuhavate ili ih mogu onako izmiksati,posto su mekane.

Jesi davala bebi?Kupovala sam i ja za nas, mada ne vidim problem zašto ne bi smjele bebi...
A šta je bulgur? Ma jeftinije je puno , mogu sve vrste kupit za cijenu jedne alnaturine pahulje.
I gdje nađe iranske?Kako izgledaju?Lijepe li se za prste , meni su one bezveze što se kupuju kod nas , suhe i crvave , nikakve , ni skuhat se čestito ne mogu.
Mislim da s prokuhaju par min , s nečim što želiš.


Bulgur je vrsta psenice,najcese durum psenice,koja s kuha,susi,usitni i pakuje.Mi ga stalno jedemo,s povrcem ili mesom,punila sam i tikvice njim. Beba ga moze jesti nakon sto se uvede gluten.
Almondray davala sam i bebi,Alnaturini proizvodi su skuplji zato sto su iz organske proizvodnje. Ne znam odakle si,iranske hurme sam kupila u Tuzli u prodavnici zacina i badema,kao sto je Badem butik u Sarajevu. Mekane su jako nisu presusene,slatke,650 grama je 5,50 KM i pise da su 100 % prirodne. Ja procitala ovdje da daju bebama,citala koliko su zdrave. One sto se inace kod nas prodaju nemaju veze sa ovim,one ne volim.Iranske sam probala,cisto prije bebe da vidim kakve su i sad ih svi u kuci jedemo.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11091
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 22:50:10   
almondray

IZVORNA PORUKA: Alannah


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Alannah

Kupovala sam u Bingu zobene,a vidjela sam ima i bulgur i to mislim da je od kg i pravo je jeftin,za razliku od Alnaturinog.
Imam i ja pitanje, kupila sam iranske hurme.Da li ih prokuhavate ili ih mogu onako izmiksati,posto su mekane.

Jesi davala bebi?Kupovala sam i ja za nas, mada ne vidim problem zašto ne bi smjele bebi...
A šta je bulgur? Ma jeftinije je puno , mogu sve vrste kupit za cijenu jedne alnaturine pahulje.
I gdje nađe iranske?Kako izgledaju?Lijepe li se za prste , meni su one bezveze što se kupuju kod nas , suhe i crvave , nikakve , ni skuhat se čestito ne mogu.
Mislim da s prokuhaju par min , s nečim što želiš.


Bulgur je vrsta psenice,najcese durum psenice,koja s kuha,susi,usitni i pakuje.Mi ga stalno jedemo,s povrcem ili mesom,punila sam i tikvice njim. Beba ga moze jesti nakon sto se uvede gluten.
Almondray davala sam i bebi,Alnaturini proizvodi su skuplji zato sto su iz organske proizvodnje. Ne znam odakle si,iranske hurme sam kupila u Tuzli u prodavnici zacina i badema,kao sto je Badem butik u Sarajevu. Mekane su jako nisu presusene,slatke,650 grama je 5,50 KM i pise da su 100 % prirodne. Ja procitala ovdje da daju bebama,citala koliko su zdrave. One sto se inace kod nas prodaju nemaju veze sa ovim,one ne volim.Iranske sam probala,cisto prije bebe da vidim kakve su i sad ih svi u kuci jedemo.

Gdje se tačno nalazi ta prodavnica?Kone smo mi, zar si zaboravila...

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11092
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.7.2013 23:12:54   
Marija13
Vidi kuharice što se raspituje user posted image
upiši koji recept što si stipsa user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11093
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 8:09:46   
Alannah
Radnja je u Tabasnicama,ulica od trga do Kipova,kod pijace. Mislim da ima i u Omegi na trecem spratu.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11094
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 14:01:36   
palma
Kupila sam u dm palentu Alnature ali ne piše da je za bebe, treba li pisati, jer nešto piše može sadržavati tragove glutena?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11095
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 14:35:00   
Lalali
palma smijes slobodno dati bebu tu palentu jer ne sadrzi gluten, razlog zasto pise jeste taj sto se radi u isptim pogonima pa moze sadrzavati u tragovima, oni su duzni to navesti.
slobodno, sve mame je koriste na pocetku.

Mame koju ribu ste prvu dale bebama i kad?

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 11096
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 14:38:11   
Alannah
Dala sam jedino pastrmku i to sa 9 mjeseci.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11097
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 19:03:57   
palma
Lalali hvala puno, malo me to zbunilo.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11098
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 20:35:12   
vila_7
1 pitanje - ponekad kupim i DM-u one zitarice sto se prave s vodom (HIPP), cisto da imam ako ne stignem skuhati nesto. Uglavnom zabunom kupih neku NESTLE isto su zitarice ali pise da se prave s mlijekom. Da li bih ja i njih mogla praviti s vodom?user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 11099
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.7.2013 22:17:10   
Alannah
Mozes napraviti sa vodom,pravi po upustvu,ali umjesto mlijeka,stavi vodu.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 11100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  442 443 [444] 445 446   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  442 443 [444] 445 446   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *