|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
11.8.2013 22:16:29   
bebaa
opet ja....user posted image
lejla evo sam 100xpregledala ovu bimakovu stranicu,čitala i isčitavala postove...moja od ovih modela može 9-36 kg...sve se nešto može dodavati,skidati pa se kilaži prilagođava....mi bi cybex ali koju...znači mora biti 9-36 kg.....i opet sam se vratila na strae postove i vidjela platinum a ovdej ga nema da vidim kako izgleda....
joooj i ovaj bimaco dole na kraj države....moram s edržati sarajeva.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1901
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 11:27:50   
Lejla Ka
Ustaje li dijete na noge, bez da ga vi držite za ruke?



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1902
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:00:48   
Rafaello
Lejlaako moze odgovor user posted image

Curica 3 god. 20 kg odlucila sam se za cybex samo sam u dilemi koju uzeti ovu od 9 do 36 kg ili 15 do 36?

Hvalaa!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1903
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:18:17   
Blue rose RR
Lejla imam pitanje:
-Recaro Young sport, AS
- 29 kg dijete teži,
- visina nisam odavno mjerila, ali joj ramena dodiruju one zaštite za glavu sa strane.

S obzirom da ulaskom u zimsku garderobu neće moći da komotno sjedi u AS da li dolazi u obzir kupovina boostera, i da li će moći isti da zadovolji formu dijete-pojas automobila?
I po preporuci koji booster?

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 12.8.2013 12:19:10 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1904
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:20:43   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ustaje li dijete na noge, bez da ga vi držite za ruke?



da i hoda pomalo preko sobe samostalno bez držanja......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1905
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:34:33   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ustaje li dijete na noge, bez da ga vi držite za ruke?



da i hoda pomalo preko sobe samostalno bez držanja......


Ako će te Cybex, za vas je Palas koju god izaberete, to je 9-36.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1906
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:38:39   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Rafaello

Lejlaako moze odgovor user posted image

Curica 3 god. 20 kg odlucila sam se za cybex samo sam u dilemi koju uzeti ovu od 9 do 36 kg ili 15 do 36?

Hvalaa!


Ako dijete ima 20kg, nema smisla uzimati 9-36, jer se i kod tih sjedalica integrisani pojasevi ili jastuk koriste do 18kg. Tako da je za vas u svakom slučaju sjedalica grupe II/III, 15-36. Obavezno uzeti sjedalicu sa naslonom, i objasniti djetetu da se pojas kojim se veže (auto pojas) ne smije razvlačiti i skidati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 1907
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:44:52   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Lejla imam pitanje:
-Recaro Young sport, AS
- 29 kg dijete teži,
- visina nisam odavno mjerila, ali joj ramena dodiruju one zaštite za glavu sa strane.

S obzirom da ulaskom u zimsku garderobu neće moći da komotno sjedi u AS da li dolazi u obzir kupovina boostera, i da li će moći isti da zadovolji formu dijete-pojas automobila?
I po preporuci koji booster?


Vaša sjedalica ide do 36kg, naslon bi trebao biti podesiv po visini i trebalo bi se moći podići takod da dijete udobno sjedi, a da glava bude fino smještena između zaštita.
Ne znam koliko je djete staro, i kakve su mu navike spavanja tokom vožnje, ali ja više sam booster bez naslona neću nikom preporučiti (postoji neka inicijativa da se ovakav oblik sjedalice za djecu izbaci iz upotrebe). Moja kči ima samo booster, 8,5 joj je godina, a kupili smo joj ga samo zato što nam je bilo puno para da joj kupimo booster sa naslonom kad joj je brat dorastao do ovog koji je ona koristila. Ne nudi bočnu zaštitu, pravi probleme kod spavanja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1908
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:45:20   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ustaje li dijete na noge, bez da ga vi držite za ruke?



da i hoda pomalo preko sobe samostalno bez držanja......


Ako će te Cybex, za vas je Palas koju god izaberete, to je 9-36.

alimene buni onaj široki pojas ...šta kad naraste kako ću ga uvući ili nije fiksiran pa se može ukloniti....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1909
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 12:48:25   
Lejla Ka
Cybex Pallas sjedalice nemaju svoj pojas. na koji pojas misliš?

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.bambinokids.de/images/product_images/popup_images/2013_cybex_Pallas2_fix_natural.png&imgrefurl=http://www.bambinokids.de/Cybex-Pallas-2-fix-Isofix:c:113:en.html&h=750&w=472&sz=274&tbnid=wZN9UltsZDGCnM:&tbnh=90&tbnw=57&zoom=1&usg=__9bzIzofRIh45xFT_wEUIZSAxJbM=&docid=gDa6ZP2sRlWAqM&sa=X&ei=Sb0IUrG2Aoe47AaIu4DoCw&ved=0CEcQ9QEwBw&dur=350

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1910
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:01:08   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Lejla imam pitanje:
-Recaro Young sport, AS
- 29 kg dijete teži,
- visina nisam odavno mjerila, ali joj ramena dodiruju one zaštite za glavu sa strane.

S obzirom da ulaskom u zimsku garderobu neće moći da komotno sjedi u AS da li dolazi u obzir kupovina boostera, i da li će moći isti da zadovolji formu dijete-pojas automobila?
I po preporuci koji booster?


Vaša sjedalica ide do 36kg, naslon bi trebao biti podesiv po visini i trebalo bi se moći podići takod da dijete udobno sjedi, a da glava bude fino smještena između zaštita.
Ne znam koliko je djete staro, i kakve su mu navike spavanja tokom vožnje, ali ja više sam booster bez naslona neću nikom preporučiti (postoji neka inicijativa da se ovakav oblik sjedalice za djecu izbaci iz upotrebe). Moja kči ima samo booster, 8,5 joj je godina, a kupili smo joj ga samo zato što nam je bilo puno para da joj kupimo booster sa naslonom kad joj je brat dorastao do ovog koji je ona koristila. Ne nudi bočnu zaštitu, pravi probleme kod spavanja.


Kika će u oktobru da ima 8 godina, eh sada nije nešto spavalica tokom vožnje, što se mene tiče ja bih je još ostavila u AS, međutim muž zapeo za booster.
Doduše prema uputstvima AS-a on je za dijete do 12 godina. A mi smo do maksimuma izvukli naslon .
Evo slike kako to izgleda u njenom spavanju:

user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1911
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:01:24   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Cybex Pallas sjedalice nemaju svoj pojas. na koji pojas misliš?

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.bambinokids.de/images/product_images/popup_images/2013_cybex_Pallas2_fix_natural.png&imgrefurl=http://www.bambinokids.de/Cybex-Pallas-2-fix-Isofix:c:113:en.html&h=750&w=472&sz=274&tbnid=wZN9UltsZDGCnM:&tbnh=90&tbnw=57&zoom=1&usg=__9bzIzofRIh45xFT_wEUIZSAxJbM=&docid=gDa6ZP2sRlWAqM&sa=X&ei=Sb0IUrG2Aoe47AaIu4DoCw&ved=0CEcQ9QEwBw&dur=350

na ovo široko debelo preko pupe što ide...kad se udeblja pupa kako ću ga ugurati ispod ovoga.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1912
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:08:52   
Misty_mama
bebaa, onaj ''''pojas'''' nije fiksan, svaki put se vadi dok namjestiš dijete... a kada dovoljno poraste, to široko se miče, i veže se pojasom od auta. moj A je super miran u ovakvoj, preporučujem je.

I jos neto. Mi smo je uzeli prije mozda mjesec i po, u Sarajevu, bila je kao i u Bimacu cijena...

< Poruku je uredio Misty_mama -- 12.8.2013 13:11:02 >


_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1913
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:11:14   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

bebaa, onaj 'pojas' nije fiksan, svaki put se vadi dok namjestiš dijete... a kada dovoljno poraste, to široko se miče, i veže se pojasom od auta. moj A je super miran u ovakvoj, preporučujem je

aaaaa hvala.....mislila sam da tako stoji ali reko djete od 30 kg nema šanse uglaviti u ovo....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 1914
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:11:54   
leki_4you
Moze li pomoc, imam bebu od 5,5 mjeseci i do sada sam joj u autosjedalicu stavljala mali jastucic da ima malo zavaljeniji polozaj do kada je trebam drzati tako ne znam smije li sjediti? Sjedalica je maxi cosi 0-9, kad sklonim jastuk cini mi se da bi nekako upala u onu sjedalicu user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1915
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:12:22   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Cybex Pallas sjedalice nemaju svoj pojas. na koji pojas misliš?

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.bambinokids.de/images/product_images/popup_images/2013_cybex_Pallas2_fix_natural.png&imgrefurl=http://www.bambinokids.de/Cybex-Pallas-2-fix-Isofix:c:113:en.html&h=750&w=472&sz=274&tbnid=wZN9UltsZDGCnM:&tbnh=90&tbnw=57&zoom=1&usg=__9bzIzofRIh45xFT_wEUIZSAxJbM=&docid=gDa6ZP2sRlWAqM&sa=X&ei=Sb0IUrG2Aoe47AaIu4DoCw&ved=0CEcQ9QEwBw&dur=350

na ovo široko debelo preko pupe što ide...kad se udeblja pupa kako ću ga ugurati ispod ovoga.....user posted image


To nije pojas, to je kao jastuk. On se stavlja i skida kad dijete sjeda i ustaje iz sjedalice. Montiraš ga tako da se pomoću vođica sa strane sjedalice primakne do djeteta koliko treba, a preko njega ide auto pojas. Ne brini, neće pupo toliko narasti user posted image Moj sestrić je onako bumbarast, a savršeno staje u sjedalicu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1916
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:14:56   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: leki_4you

Moze li pomoc, imam bebu od 5,5 mjeseci i do sada sam joj u autosjedalicu stavljala mali jastucic da ima malo zavaljeniji polozaj do kada je trebam drzati tako ne znam smije li sjediti? Sjedalica je maxi cosi 0-9, kad sklonim jastuk cini mi se da bi nekako upala u onu sjedalicu user posted image


Leki, ako taj jastučić nije orginalni dio sjedalice on se ne bi smjeo stavljati. Sjedalica je konsruisana da služi od rođenja takva kakva je, ne trebaju joj dodatci. Naravno da dijete u nju smije od samog rođenja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leki_4you)
Neposredna veza do poruke: 1917
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:14:58   
Misty_mama
Ma ja sam se iskreno plašila da će ga to gušiti, on je još mali, međutim, on jedva dočeka da mu postavim taj jastučić, po njemu lupa, nasloni glavu, milina... :) Ja se nisam ni sekunde pokajala što smo je uzeli... Kako dijete raste, ima dosta stvari koje se podešavaju njegovom uzrastu - miče se taj jastučić, pa onda i neki jastuk na sjedalu, da ne bi bilo previsoko, naslon za leđa i glavu se podižu, a ima i opcija da se malo podesi unazad, kada dijete zaspi... eto user posted image

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1918
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:21:39   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR
Kika će u oktobru da ima 8 godina, eh sada nije nešto spavalica tokom vožnje, što se mene tiče ja bih je još ostavila u AS, međutim muž zapeo za booster.
Doduše prema uputstvima AS-a on je za dijete do 12 godina. A mi smo do maksimuma izvukli naslon .
Evo slike kako to izgleda u njenom spavanju:

user posted image



Neka je još u ovoj sjedalici. Vidim da je visoka, kao i moja E. user posted image makar do zime :D Ima li ova sjedalica mogućnost da se ukloni naslon i da ostane samo booster?

Čuj, u principu booster je namjenjen samo da djetetu doda visine da mu pojas od auta prelazi preko ključne kosti, a da ga ne kolje za vratom, te da pojas spusti preko karilice a ne preko stomaka (što je po meni jako važno za curice).

Ona u principu može u booster, i nije ti nešto posebno važno koji je jer su oni u pricipu samo podmetači. Nađi neki koji ti se čini dovoljno mekan i udoban, a opet čvrst.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1919
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:23:34   
Blue rose RR
Hvala na odgovoru, tako smo i planirali.
Nažalost ne da nam prebacivanje AS u booster, što mi je žao, jer je ova AS fenomenalna i vrijedi svake pare.

Hajde sada dajte mi savjete koji booster je dobar, kvaliteta i šta već?!


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1920
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:25:36   
Lejla Ka
Ja sam kupila neki No Name u Adaxu, bio vako nešto oko 36KM (čini mi se). Sasvim smo zadovoljni.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1921
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 13:47:35   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Misty_mama

bebaa, onaj 'pojas' nije fiksan, svaki put se vadi dok namjestiš dijete... a kada dovoljno poraste, to široko se miče, i veže se pojasom od auta. moj A je super miran u ovakvoj, preporučujem je

aaaaa hvala.....mislila sam da tako stoji ali reko djete od 30 kg nema šanse uglaviti u ovo....user posted image

ovaj jastuk naprijed se koristi do 18kg, poslije se pojas auta veze preko djeteta kao u svakoj as grupe 2

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1922
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 14:26:23   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Misty_mama

bebaa, onaj 'pojas' nije fiksan, svaki put se vadi dok namjestiš dijete... a kada dovoljno poraste, to široko se miče, i veže se pojasom od auta. moj A je super miran u ovakvoj, preporučujem je

aaaaa hvala.....mislila sam da tako stoji ali reko djete od 30 kg nema šanse uglaviti u ovo....user posted image

ovaj jastuk naprijed se koristi do 18kg, poslije se pojas auta veze preko djeteta kao u svakoj as grupe 2


I meni je promakao ovaj detalj.

Sve sjedalice koje pokrivaju granicu od 18kg težine, nakon toga koriste auto pojas za vezivanje djeteta!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1923
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 14:48:55   
animagical
lejla, ja mislim da ce moj A. dobaciti do 18 kg daleko prije nego sto bude dovoljno zreo da se ne vrti ispod pojasa auta... mislim da cu mu za daljih putovanja i iduce ljeto koristiti ovaj jastuk...ne vidim po cemu bi bio manje siguran nego pojas auta, jer svejedno vezem pojasom, sad da li preko tijela djeteta ili jastuka, opet pojas cuva sve skupa... imas li ti nekih linkova, saznanja, uputa, da li je to zaista realno opasno? ako jeste, da odmislim odmah od te ideje...sada ima skoro 17 kg i metar visine, a ni dvije godinice... realno, nema pojma o sigurnosti i mirnom sjedenju u as. s jastukom smo rahat stvarno. a sto je udoban, da ne pricam

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1924
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.8.2013 15:22:19   
Lejla Ka
Šta kaže uputstvo sjedalice?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *