|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
19.10.2013 22:10:07   
Sedina 30
Do kada beba mora biti okrenuta u suprotnom smjeru u sjedalici?

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 1951
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
19.10.2013 22:39:15   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: bebaa

pročitasla sam sve lejla....on je još u jajetu ali mu nogice budu savijene kad sjedi ,udara u naslon cica....ni ja nisam pratila ove pojase koliko su iznad ili ispod ramena...mislim da kad sjedi da su otvori od pojasa ispod visine ramena.....ako sam dobro skontala ta cibex je u kategoriji do 36 kg user posted image ...gdje se ima kod nas kupiti....


Za jaje ne vrijede ista pravila kao za sjedalice koje se okreću u smijeru vožnje.

U jajetu nema nikakvih problema da nogice budu savijene u kukovima i koljenima (čak je i poželjno za zdrav razvoj kukova, u takvom su položaju kad se stavljaju široki povoji), i pojasevi mogu iz sjedalice izlaziti malo ispod nivoa ramena. U jajetu naslon prima najveću silu udara i potpuno podržava djetetovu glavu. Djetetova glava je toliko teška da tetive vrata ne mogu da je zadrže kad se dijete koje još nije samostalno prohodalo vozi u smjeru vožnje, tj. okrenuto prema naprijed. Čak i nagla kočenja i trzaji tog tipa negativno djeluju na djetetov vrat. Zato se djeca obavezno voze montirana obrnuto od smjera vožnje dok se ne mognu samostalno ustati na noge (toleriše se pridržavanje uz namjesštaj, ali nikako asistencija odraslih pri ustajanju i kretanju). Sjedalice i grupe 9-36kg, kao i ove 9-18 se montiraju isključivo u smjeru vožnje i nikako nisu za djecu koja ne ustaju sama na naoge.

Cybex sad ima kupiti u nekoliko naših radnji. Bio je neki popust u Baby Centru BBI, a evo neko gore kaže da je najjeftiniju našao u Dječijem svijetu na Ciglanama. Ako je vama ispala neka prilika da kupite sjedalicu sad vi kupite, ali je vama prerano da napuštate jaje.



evo sedina pročitaj ovaj post.........user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1952
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.10.2013 21:52:22   
I love youu
Jel postoji ta prodavnica djeciji svijet I gdje je tacno?

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1953
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.10.2013 22:07:01   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: I love youu

Jel postoji ta prodavnica djeciji svijet I gdje je tacno?

https://www.facebook.com/pages/Djeciji-Svijet-Mirsela-Wagner-Ibrahimagic/183562908326868

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 1954
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.11.2013 20:38:51   
vila_7
od koliko godina/ kila ide ona sjedalica koja se kasnije moze razdvojiti pa ostane buster ako se tako kaze? I kad nju kupujem na sta trebam obratiti paznju?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1955
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.11.2013 22:23:46   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: vila_7

od koliko godina/ kila ide ona sjedalica koja se kasnije moze razdvojiti pa ostane buster ako se tako kaze? I kad nju kupujem na sta trebam obratiti paznju?

Donja granica kilaže je 15kg za buster sa naslonom, ali se snažno preporučuje da dijete u nju ne prelazi prije 18kg, i makar 3,5 godine. Godine su relativan uslov, ali dijete treba biti mentalno zrelo da mu se može objasniti da ne smije skidati i opuštati pojas kojim je vezano, jer se radi o auto-pojasu koji dijete može olabaviti u vožnji, pa se čak ispod i izvuči i ostati ne vezano.

Ostalo šta trebaš obratiti pažnju? Da su dobre bočne zaštite, dakle da je naslon robustan, da je zaštita za glavu sa strane dobra, da na naslonu ili na dijelu za glavu (koji se najčešće pomiče radi regulacije) postoje vođice za auto-pojas, da je udobna, da nisu uštedili na futrovanju, da se presvlaka može prati... Ove sjedalice generalno nemaju mogućnost spuštanja u ležeći položaj za spavanje, jer se to ne može obezbjediti zbog auto-pojasa. Međutim neki modeli nude mogućnost blagog nagibanja u nazad, tek toliko da djetetu ne pada glava i tijelo prema naprijed. Ovo će međutim jako zavisiti i od oblika zadnje klupe u roditeljskom automobilu.

Ono što je kod ovih sjedalica posebno, i različito u odnosu na one za uzraste prije je da se sjedalica veže auto pojasom, i da je konstruisana tako da se u slučaju sudara kreće sa djetetom, i tako mu doda masu za aktivaciju aut-pojasa. Ove sjedalice se ne pričvršćuju za sjedište osim ako su sa ISOFIX-om, pa ih je potrebno zavezati pojasom i kad dijete nije u njima.

Već postoje sugestije da se upotreba samog bustera zabrani, i da se obaveže upotreba bustera sa naslonom, iz razloga što dijete kad je samo na busteru nema nikakve bočne zaštite, a još je nezrelo fizički.
Iz mog ličnog iskustva, naslon na busteru je krucijalan kod spavanja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1956
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
9.11.2013 19:43:25   
vila_7
Hvala Lejla mnogo
Curica ima 3 god.i 2 mjeseca, ali je poslusna i moze joj se sve lijepo objasniti. I ima negdje oko 17 kg.
Mladju sam morala prebaciti iz one 0-13 u ovu vecu (veca je 0-18) ,tako da je starija ostala bez AS.
Znaci koliko te skontah, bolje je da su one bocne zastite sto dublje-jer vidjela sma da imaju neke bas plitke kad dijete sjedne u njih da ne kontam uopce smisao,a neke su da bas dijete "utone" u njih .


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1957
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
11.11.2013 13:55:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: vila_7

Hvala Lejla mnogo
Curica ima 3 god.i 2 mjeseca, ali je poslusna i moze joj se sve lijepo objasniti. I ima negdje oko 17 kg.
Mladju sam morala prebaciti iz one 0-13 u ovu vecu (veca je 0-18) ,tako da je starija ostala bez AS.
Znaci koliko te skontah, bolje je da su one bocne zastite sto dublje-jer vidjela sma da imaju neke bas plitke kad dijete sjedne u njih da ne kontam uopce smisao,a neke su da bas dijete "utone" u njih .



Nek utone :D Bez želje da reklamiram, pogledajte Romerove i Cybexove bustere da dobiješ predstavu kako izgledaju kvalitetne bočne zaštite.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1958
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:08:42   
škorpija
Drage ženice BIHAMK sutra dobija austrijske autosjedalice, djelit će ih kasnije svojim članovima, ap eto da znate, da se na vrijeme prijavite ja sam uzimala kad je bebi bio mali, bila je romer i jako kvalitetna, barem mi se čini

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1959
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:11:04   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: škorpija

Drage ženice BIHAMK sutra dobija austrijske autosjedalice, djelit će ih kasnije svojim članovima, ap eto da znate, da se na vrijeme prijavite ja sam uzimala kad je bebi bio mali, bila je romer i jako kvalitetna, barem mi se čini



kako ovo, de pojasni

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1960
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:22:10   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: škorpija

Drage ženice BIHAMK sutra dobija austrijske autosjedalice, djelit će ih kasnije svojim članovima, ap eto da znate, da se na vrijeme prijavite ja sam uzimala kad je bebi bio mali, bila je romer i jako kvalitetna, barem mi se čini

Ima li negdje više informacija?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1961
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:23:53   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: škorpija

Drage ženice BIHAMK sutra dobija austrijske autosjedalice, djelit će ih kasnije svojim članovima, ap eto da znate, da se na vrijeme prijavite ja sam uzimala kad je bebi bio mali, bila je romer i jako kvalitetna, barem mi se čini

Ima li negdje više informacija?



vidiš ti ovu škorpiju ubaci crva i nigdje je

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1962
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:30:51   
škorpija
To je sve što znam, došao poziv za novinare, austrijski automoto klub njima donira određen broj autosjedalica, (ne piše da li su nove ili polovne), koje će oni kasnije dijeliti svojim članovima

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1963
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:33:13   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: škorpija

To je sve što znam, došao poziv za novinare, austrijski automoto klub njima donira određen broj autosjedalica, (ne piše da li su nove ili polovne), koje će oni kasnije dijeliti svojim članovima



poa kako si ti dobila nekad, de ispičaj nam jel bila nova, jel bila neka lista i slično

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1964
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:34:35   
škorpija
ja sam dobila polovnu romer, bilo ih je stotine, mm je član bihamka i otišao i dobio, nismo je nikad vratili niti su tražili da je vratimo, sad je koristi sekin bebac

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1965
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.11.2013 14:38:08   
škorpija
evo našla sam ona ovoj temi, tamo 9 ili 10 strana taj poziv na osnovu koje smo i mi dobili AS 2009. godine

Evo tačnijih informacija (ali vjerujem da ja AS već nestalo pošto su donacija)





Bosanskohercegovački auto-moto klub je u saradnji sa „Sarajevo-osiguranjem dd“ Podružnica Sarajevo, izvršio nabavku određene količine autosjedalica koje članovi BIHAMK-a, osiguranici Sarajevo-osiguranja sa područja Kantona Sarajevo mogu BESPLATNO IZNAJMITI na period od godinu dana uz obavezan povrat, počevši od 15. decembra 2008. godine.


Propozicije
iznajmljivanja dječijih autosjedalica




Dječije autosjedalice mogu iznajmiti svi članovi BIHAMK-a, a osiguranici Sarajevo-osiguranja, sa područja Kantona Sarajevo, roditelji čija su djeca uzrasta za koji je sjedalica namjenjena
Autosjedalice ne mogu iznajmiti članovi koji su dobili besplatno auto sjedalicu, kao i uposlenici BIHAMK-a
Autosjedalice se iznajmljuju besplatno na period od godinu dana uz obavezan povrat u mjesto preuzimanja
Članovi imaju pravo nakon povrata autosjedalice da produže najam ili da izvrše zamjenu auto sjedalice
Da bi preuzeo autosjedalicu član potpisuje:
Ugovor o najmu,
zapisnik o stanju preuzete autosjedalice i prilaže kopiju
lične karte,
polise osiguranja i
rodni list djeteta
6. Autosjedalice se mogu iznajmiti neposredno u direkciji BIHAMK-a, Skenderija 23 ili na slijedećim loklitetima:

Poslovnica BIHAMK-a, Skenderija 5
Tehnički centar BIHAMK, Plandište bb
AMK „Novi Grad“, Bulevar M.Selimovića 97


Sve dodatne informacije o najmu autosjedalica zainteresovani mogu dobiti u Službi za članstvo putem telefona 033/222-210.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1966
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.11.2013 0:37:25   
ogicagica
Amerikanke su birale najbolju opremu pa su izabrale i najbolja sedista, ne znam ima li ih?
http://beberzica.rs/soping-vodic/mame-izabrale-najbolju-bebi-opremu/

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1967
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.11.2013 12:55:46   
Lejla Ka
Interesantno, sjedište za bebe, Chicco keyfit je na Adaksovom testiranju ocjenjeno kao osrednje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ogicagica)
Neposredna veza do poruke: 1968
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.11.2013 16:01:54   
Mami81
Vrijeme nam je za novu autosjedalicu zanima me kakvo je vase misljenje o Cam Travel Evolution
http://www.babycentar.ba/online-shop/product/view/14/1946 ili ipak cybex Palllas http://www.babycentar.ba/online-shop/product/view/19/2262
Nikako da se odlucim pa mezanimaju vasa iskustva?

_____________________________

I najljepsi suncev zrak sam ugledala 23.12.2012. u 20:15 - Marea

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1969
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
23.11.2013 19:22:23   
Dalia_88
I mene zanima ova Cam as. Mi smo mislili nju uzeti..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Mami81)
Neposredna veza do poruke: 1970
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
23.11.2013 21:34:54   
vila_7
Mene zanimaju ove vece sa busterom - naisla sam na jednu i u njoj se dijete veze sa pojasom od auta, a druga ima svoje pojaseve. koja je bolja s obzirom na taj detalj?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 1971
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.11.2013 8:00:59   
vila_7

IZVORNA PORUKA: vila_7

Mene zanimaju ove vece sa busterom - naisla sam na jednu i u njoj se dijete veze sa pojasom od auta, a druga ima svoje pojaseve. koja je bolja s obzirom na taj detalj?



samo da podignem i dodam jos jedno pitanje user posted image

Koliko ja skontah , ako su pojasevi sjedalice (9-18) ispod djetetovih ramena - do neke visine mozda lopatice - nije ispravno i treba promijeniti!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1972
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
26.11.2013 11:32:35   
Dalia_88
Vilo kod nas ima slika na sjedalici sto smo kupili mora pojas biti u nivou djetetovog ramena, ne smije ni ispod ni iznad.
Slikala bi ti kako izgleda da Dalia nije poderala hahahahha

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1973
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
26.11.2013 11:37:12   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: vila_7

Mene zanimaju ove vece sa busterom - naisla sam na jednu i u njoj se dijete veze sa pojasom od auta, a druga ima svoje pojaseve. koja je bolja s obzirom na taj detalj?



samo da podignem i dodam jos jedno pitanje user posted image

Koliko ja skontah , ako su pojasevi sjedalice (9-18) ispod djetetovih ramena - do neke visine mozda lopatice - nije ispravno i treba promijeniti!?


Šta te interesuje u vezi sa busterom?

Busteri koji imaju svoje pojaseve su zapravo kombinacija sjedalica grupe I (9-18kg) i grupe II/III (15-36 kg), Pa se one koriste od 9 do 36kg, s tim da se pojasevi sjedalice uklanjaju kad dijete napuni 18kg, i počinje se vezati autopojasom.

Kod sjedalica grupe I (9-18kg) prorez iz kojeg pojas izlazi iz sjedalice ne smije biti niži od ramena djeteta. Treba biti taman u visini ramena ili malo više. Zato sjedalice imaju proreze u više visina, i kad dijete preraste jednu visinu, pojasevi se probacuju kroz slijedeće više utore. Ako djetetova ramena prerastu i posljedni otvor na sjedalici dijete je sjedalicu preraslo po visini i vrijeme je za novu sjedalicu.

Tu se sad mogu pojaviti različite "komplikacije" ako dijete nije kilažom dostiglo uslov za narednu grupu sjedalica, a sa busterima ima i momenat psihičke zrelosti djeteta, jer se oni vežu auto pojasom koji dijete izuzetno lako može olabaviti, pa i skinuti sa sebe, ako nije svjesno da se to ne smije raditi tokom vožnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1974
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
13.1.2014 15:17:18   
bebana85
Mi smo za sina kupili RECARO sjedalicu,najbolja na testovima in vrlo smo zadovoljni..A odlučali smo se izmedju nje i Romer, tako da ako koga zanima,Recaro je sada u Bosni..

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *