|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi kod mama
28.7.2010 14:46:32   
emma.L
Nemojte mi reći da sam grozna majka, ali ja sam puno tih strahova preskočila.
Recimo, moja svekrva dođe kao da mi pomogne kad je MM počeo raditi nakon onih par dana dopusta zbog rođenja djeteta. Ona ode u sobu i izlazi i kaže "zaboga, pa diše li ona?" Ja tada objašnjavam "ma naravno da diše, šta vam je", ustajem i idem da mojoj svekrvi dokažem da Ema zaista samo duboko spava. Jednostavno sam sve pozitivno vidjela u početku.
Nisam imala prevelik strah od alergija na hranu jer smo sve pažljivo i pomalo uvodili, pratili i uvijek ujutro davali da prođe dan i da mirno mogu spavati uvečer.
Ostavljala sam je na čuvanje i izlazila, bilo je brige je li zaspala, falim li joj ja, ali nisam brinula o pažnji koju dobiva jer sam ja odredila pravila u svemu.
Onda nisam imala strah od prohodavanja, jer smo sve pomakli, razmakli i prilagodili njoj. Bilo je padova, ali sve samo s njene visine, bez udara glavom, lomova, posjekotina, ništa strašno.
E ovih dana se moji strahovi bude. Bila sam u situaciji da moje dijete gura drugo dijete sa visine, bila sam u situaciji kad je istrgla rukicu i potrčala na cestu, ona stalno razvlači i gnjavi neke životinje (nekima znamo vlasnike, ali nekima ne) , jako je druželjubiva i svima prilazi, kupaće su isto obavezne user posted image . Kod mene je zaista ovo "malo dijete, mala briga, a veliko- velika".
Sada me je strah pustiti je s mojim rođakom u šetnju, jer ne mislim da zna njenu narav dovoljno i ne čini mi se dovoljno okretan (a život bi joj dao).
Trudim se da ovo sve prevladam, za njeno dobro. To što je mene strah, moram sama s tim izići na kraj, ali ona to ne smije osjetiti - tako ja razmišljam. Naravno- meni je Gastal postao najbolji prijatelj, jer na takve stresove moj stomak reagira bolom. user posted image
Ali svejedno je najljepše na svijetu biti mama user posted image . Samo da ostanemo iole normalne do tih fakulteta.



_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Strahovi kod mama
23.8.2010 21:20:15   
Miau
Joj mene ima 3 dana uhvatili neki strahovi. Dise li dok spava, je li joj ovo sta joj dam hrane dovoljno, mozda je gladna pa se ne bude razvijala normalno, mozda je zedna, ipak su velike vrucine, sta ako je nesto boli, a ja ne kuzim...ma milion glupih stvari mi se vrzma glavom, a patronazna kaze da je sve ok, cak i da je napredna beba! 

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Strahovi kod mama
23.8.2010 21:25:40   
koka i po
Normalno za mlade mame user posted image  proći će to ne brini user posted image

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 13:07:04   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Miau

Joj mene ima 3 dana uhvatili neki strahovi. Dise li dok spava, je li joj ovo sta joj dam hrane dovoljno, mozda je gladna pa se ne bude razvijala normalno, mozda je zedna, ipak su velike vrucine, sta ako je nesto boli, a ja ne kuzim...ma milion glupih stvari mi se vrzma glavom, a patronazna kaze da je sve ok, cak i da je napredna beba! 


Mi ćemo sutra imati 14 mjeseci, a mene ovo još uvijek pegla. Nije neka utjeha, ali samo želim reći da su ovi strahovi sasvim normalni. Ipak su to naši mali pilići za koje sad imamo razvijen nevjerovatan osjećaj zaštite i brige...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 18:27:02   
škorpija
moj ajdin je sad u fazi da voli da vue igrake pa mu je na svaki kamioni zavezana kakva paga da moe da to tegli okoli, a voli i da izvue kai iz hlaa i da to tegli po kui. e ja na poslu imam fleeve da e se ajdin dok me nema udaviti sa nekom od tih paga ili kaiom, uh odmah me hladan znoj oblijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 18:27:28   
škorpija
a to ovo nema slova sa kvaicomuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 19:15:27   
samedi
eh izgleda smo svi u istim dilemama i strahovima! I mene uhvate te crne misli s vremena na vrijeme.
Mene je najvise strah da negdje ne pogrijesim u njenom odgoju i da kasnije bude posljedica neke moje neispravne odluke. Strah me je,jer zelim da je othranim i odgojim najbolje sto mogu i sto znam,a drugi me sprecavaju u tome i prave me glupom,i nenormalnom sto svom djetetu zelim sve najbolje! Ma joj nemam pojma ni sta pisem,sad sam iznervirana maximalno zbog jedne scene! Vise ne mogu ostaviti dijete ni skim,jer kad se vratim obicno zateknem stvari koje su mi strasne,kao npr.maloprije,otisla sam da kupim vode maloj i vracam se a zateknem je kako sjedi!!! Beba od  3 mjeseca! I onda me strah Boga,jer cu ja odgovarati za nju,a nisam je mozda dovoljno zastitila. Ma mozda i pretjerujem,ovo sad huja govori iz mene,odoh!


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 19:26:30   
frenkoza
mene je od rodjenja djeteta bilo strah siperaka... sve sam mislila da se bebi ne udavi siperkom.... joj nekad sama sebi kazem a zeno jesi smjesna milion djece koristi siperak jos nikad nisam cula da se neko udavio s njim, al dzaba.... mene strah i strah me i ne stavljam mu uopste...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Strahovi kod mama
24.8.2010 19:49:27   
škorpija
samedi ne sekiraj se, bice to sve ok, ali znam kako ti je i ja sam bila bjesna a mog su stavili da sjedi kad je imao 45 DANA, hvala bogu od tako neeg kratkotrajnog nee im nita biti, ali grinja savjest kod mame sotaje dugo

frenkoza, ja sma kupila one siperke na iak i njih me manje strah jer bebi je i kao skroz maji mogao sam da ih strgne, a ni ja nisam voljela koristiti one to se veuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 84
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Susenje vesa u kuci
aida.

Moze li dijete dobiti bronhitis od susenja vesa u kuci?

Da (50%)

Ne (50%)


Broj svih glasova: 84

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *