|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vaše porođajna priča
23.2.2014 23:58:55   
škorpija
uh leeena nisi ti ipak džabe po zanimanju to što jesi, puno si bolje napisala nego što si meni onako ofrlje ispričalauser posted image , diiiiiivna priča

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 2176
   RE: vaše porođajna priča
24.2.2014 1:35:29   
Leena

IZVORNA PORUKA: škorpija

uh leeena nisi ti ipak džabe po zanimanju to što jesi, puno si bolje napisala nego što si meni onako ofrlje ispričalauser posted image , diiiiiivna priča


Ništa, draga, slijedeći put kad dođeš pripremit ću papir i olovku i da se dopisujemouser posted image user posted image

Niki, Idana, i vama usiiitniiiloooouser posted image user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2177
   RE: vaše porođajna priča
24.2.2014 11:36:26   
tajcika
draga rasplakala i nasmijala, ti si jedna hrabra dama i puno poljubaca za vas tri

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 2178
   RE: vaše porođajna priča
24.2.2014 22:03:44   
Leena

IZVORNA PORUKA: tajcika

draga rasplakala i nasmijala, ti si jedna hrabra dama i puno poljubaca za vas tri

user posted image user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 2179
   RE: vaše porođajna priča
25.2.2014 1:01:28   
Thana85
predivna priča od još divnije osobe..
plakala sam,puno vas volimo user posted image user posted image user posted image

(a ko je otvorio kladionicu i ko je prvi rekao da ce biti 7.og januara?))) hihihi user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 2180
   RE: vaše porođajna priča
25.2.2014 7:42:13   
vila_7
Leena predivna prica, ipak se ti napati i ovaj put,a li nek je sve hB zavrsilo kako treba user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 2181
   RE: vaše porođajna priča
25.2.2014 19:14:30   
Leena

IZVORNA PORUKA: Thana85

predivna priča od još divnije osobe..
plakala sam,puno vas volimo user posted image user posted image user posted image

(a ko je otvorio kladionicu i ko je prvi rekao da ce biti 7.og januara?))) hihihi user posted image


Ne rece mi, jesi li sta zaradila na toj kladionici?user posted image AnLu i ti ste vjesticeuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 2182
   RE: vaše porođajna priča
25.2.2014 19:36:58   
InLove
Leeenaaa predivna prica,rasplaka me a i na nekim mjestima nasmija.Uzivajte vas 4 ,ljubimo cure user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 2183
   RE: vaše porođajna priča
25.2.2014 21:22:17   
jasmin
E moja Meliha user posted image ,priča je super,i nasmijala me i oke zasuzila user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 2184
   RE: vaše porođajna priča
3.3.2014 16:37:38   
reallove
Moj termin je bio 28.2.,ali ja sam skoro cijelu trudnocu mislila kako cu se poroditi ranije,jos sam imala malo bolova u 8. Mjesecu,pa me to uplasi,tako da sam stvari za bebu spremila na brzinu...Usla u 9. Mjesec,odmah spremim i torbu i nadam se svaki dan..Ali sve je to malo moralo sacekati..Svaki put kod dr. Na kontroli,neces ti jos....20.2. Otisla na kontrolu,otvorena 2 prsta,ali to nista ne znaci,mozes ostati tako danima,mozes se poroditi na brzinu,to niko ne zna..Kontrola za 7 dana,ako ne bude nista,idemo na inducirani...Vracam se kuci i placem od muke,dosadilo mi,a strah me na inducirani porod..

22.2. Po citav dan osjetim nekakvo boluckanje,ali kazem,pa nije mi prvi put,bolilo je i prije pa se nista nije desavalo..Taj dan sredim kucu,operem ves,okupam se,isfeniram,okupam dijete...Spremna ja user posted image ...Navecer se skupe strine,sjedimo,zezaju one mene,napravile caj od cimeta(to se sluzi ovdje kad se zena porodi,pomaze kod ciscenja poslije poroda),kaze,popij i ti casu,nece li ti krenuti porod veceras..

Ameen nervozan,nece da spava,zatvorimo se u sobu,da mu citam price,mm na putu,dolazi oko 2 poslije ponoci..I tako ja citam Pinokia prvo na engleskom,pa prevodim na bosanski,a ovamo kontam,da mi je spavati,ako krene porod,nigdje sam...I tako moj Ameen u 1 zaspa,ja odmah poslije njega..Mm je dosao i legao spavati...U 4 ujutro se budim,boli mene stomak,ovaj put stvarno..Malo,malo,odlazak u wc,pa u krevet,pokusavam zaspati,ali ne ide,bolovi postaju jaci...Oko 7 ujutro,budim i mm,nazovemo mog dr. Kaze,odmah u bolnicu...Spremim se nekako,na brzinu,Ameen jos uvijek spava,tetka ostane kod njega,a mi za bolnicu...

Na putu prema bolnici,guzva,nemoguce,ja kad vidim semafor i onu guzvaru,od muke me zaboli...Na semaforu svakom cekaj i cekaj,nemas gdje..Kazem sebi,budalo,trebala si ranije i odmah zamisljam porod u autu user posted image ...I tako nekako stignemo i do bolnice,odmah me uvedu,daju klistir,presvuci se,lezi,uh...Boli,boli,ja trpim nekako..Dolazi sestra,pregleda me,kaze 5 prstiju otvorena...Poslije dolazi moj dr. Pregleda me i on,tada sam vec bila 7 prstiju,pita me hoces li epiduralnu,a ja necu,kazem izdrzat cu...Probusi mi vodenjak..Tek nastaju oni pravi bolovi..Trpim nekako,ali sve je teze i teze...Zedna,a Bogami i gladna i nenaspavana,ma ne mogu vise..Ona sestra dolazi,daje mi infuzije,meni se nesvijesti,ne mogu vise,usta mi suha,gubim se..Pitam koliko ce ovako jos,kaze pa bar jos 2 sata... tamo u salama pored mene,zene sto su se pomalo derale,usutile,znaci stigao je anesteziolog,zove se Basem,cula sam i to..Dolazi meni sestra,hoces li i ti,ma rekoh hocu,ja ne mogu vise...Dolazi on,pocne me zezati sa vrata,ja nasminkana,isfenirana,biserne nausnice u usima,kaze i ti bi se poradjala jel...polako mi "ubaci" anesteziju i ode on..Ja cekam da bolovi nestanu,ali nista,boli me,dolaze i pojacavaju mi dozu i tako mozda 3 puta...Moj dr otisao do ordinacije,konta necu ja jos...Odjednom sam se valjda pocela otvarati,nemam pojma vise ni sta bi,bolovi su nestali i ja vise nista ne kontam..Zovu mog dr da dodje,pripremaju salu,mjesto za bebu,ja samo gledam oko sebe i malo me panika hvata..Dotrcao i moj dr., kaze,hajde sad da vidimo,jel djecak ili je djevojcica,znaci gotovo,poradjam se...Ide tiskanje,jako i jace,tesko je izasla bebica,nije kao na prvom porodu...Osjetim kako izadje iz mene,osjetim olaksanje..Nije odmah pocela plakati,ocistise joj nosic,ja sva izgubljena,razgledam,kada poce plakati,zaplakah i ja sa njom.. vidjela sam je,malena,crna joj kosica,to je MOjA djevojcica...Ne mogu vjerovati,placem i govorim dusa mamina,ljubav mamina..Odnesose je,a ja ostah..Sivanje,uh...Potrajalo je,ne znam ni koliko imam konaca,samo znam da je dr. Bas ono sio..Uvukao on konac i opleti..Vec me panika hvata,pa sta to radi,kaze on gotovi smo...

Na redu je prebacivanje u sobu,noge mi se pomalo vracaju u normalu,ali ne mogu se pomjeriti...Voze me do sobe 713,a tamo svi,svekar,svekrva,tetka,amidje,vidim ih sve i pocnem plakati..Gdje su mi sada mama i tata,tako mi fale user posted image ..svekar me zagrli jako,tu nekako se i smirim.Presvucem se,sredim i cekam princezu svoju..Napokon,vrata se otvorise i dovoze u kreveticu malenu krofnicu..Neopisiv osjecaj,prelijepa beba,moja djevojcica...i jos uvijek ne mogu vjerovati...

Prelijepo maleno stvorenje,uzmem je,ali fali nesto...Fali mi moj Ameen..Prodje malo,kad dovedose i njega..Ulazi u sobu iZgubljen,svi oko njega,dodje,zagrli me i prve rijeci sto rece bile su "I love my baby"... Ljubavi mamine dvije...

Odlaze svi kucama,beba i ja ostajemo,pokusavamo da dojimo..Opet nisam spavala cijelu noc,valjda od uzbudjenja,ni sama ne znam..Jedva cekam jutro..Oko 13 sati smo otpustene iz bolnice...Dosle smo svojoj kucici i svom braci..Eh tada sam bile presretna...Volimo se,mazimo,uzivamo..Mama se malo muci sa ranom,ali i to ce proci aBd...

Nasa mala Dima je rodjena 23.2. U 12 sati,teska 3.800,duga 51 cm user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2185
   RE: vaše porođajna priča
3.3.2014 18:30:25   
jasmin
user posted image user posted image user posted image
E rastužih se kad pročitah da su svi tu,a tvoji najdraži daleko......
Šta ćeš mila,nek' ste mi dobro. Predivna priča.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2186
   RE: vaše porođajna priča
3.3.2014 19:19:11   
minie
Divna prica i divno ime za malenu ljepoticu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2187
   RE: vaše porođajna priča
3.3.2014 20:44:38   
reallove
Hvala vam drage moje..Jasmin,vjeruj do sada zaplacem kad mi naumpadne,stvarno mi je bilo tesko u tom trenutku,prosli put kad sam se porodila,bili su tu pa nisam ni mislila nista,ali sada sam vidjela kako je...I oni su,kazu taj dan,napravili sebi kafu,sjeli i plakali..neka su mi zdravi i zivi...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 2188
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 9:03:48   
Mrvica_83
Leena prekrasna pricica user posted image user posted image user posted image user posted image Neka si ti zivi i zdravi tvoji pilici mali !
Reallove Draga cestitke za bebicu user posted image user posted image user posted image user posted image Divna prica ..
Rasplakale ste me na poslu user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2189
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 11:03:48   
SdZ
user posted image user posted image

Leena i Reallove, user posted image user posted image

Ne mogu prestati plakati. user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 2190
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 13:26:17   
dandi84
Reallove čestitam ti na curiciuser posted image user posted image user posted image ...Nek ti je ziva i zdrava...Rastuži i mene...I ja otplakah...Pade mi na pamet da ću se i ja porađati a moji neće biti tu kraj mene da mi pruže podršku i znam kako ti je bilo...Al Bože moj nek su nam živi i zdraviuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 2191
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 16:21:42   
reallove
Hvala drage :*

Dandi,mila,ne znam sta da ti kazem,vjeruj,tesko jest,ali sta bi,kada pogledas u maleno pile,neces vise biti tuzna,bar ne toliko,kao u onim prvim momentima...ljubim te i sretno

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 2192
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 18:31:00   
idana1812
Reallove, nek ste vi meni zive i zdrave user posted image user posted image . To s porodicom u potpunosti razumijem, ja rodila i zovem da javim svojima cekam 6 sati da ih ne zovem ranije, a u meni se sve skupilo. Kasnije palim Skype i namjestam osmijeh da niko ne vidi da mi je tesko...Ali na kraju svega imamo svoju pilad, svoje muzeve kao najvecu nagradu i podrsku...To je ono sto mene tjera da ne mislim na sve one silne kilometre izmedju mene i mojih..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2193
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 18:54:25   
sara123
Reallove, user posted image
Da ti bude hairli malena djevojcica, ne budi tuznauser posted image

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 2194
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 19:28:34   
reallove

IZVORNA PORUKA: idana1812

Reallove, nek ste vi meni zive i zdrave user posted image user posted image . To s porodicom u potpunosti razumijem, ja rodila i zovem da javim svojima cekam 6 sati da ih ne zovem ranije, a u meni se sve skupilo. Kasnije palim Skype i namjestam osmijeh da niko ne vidi da mi je tesko...Ali na kraju svega imamo svoju pilad, svoje muzeve kao najvecu nagradu i podrsku...To je ono sto mene tjera da ne mislim na sve one silne kilometre izmedju mene i mojih..
ja sa sobom ponijela tablet i u sali,cujem u torbi,mama pise na skype,nisam htjela da odgovorim,rekoh kad zavrsim sve,javit cu im se..kad poslije citam,mama pise,kaze javi se,mama se brineuser posted image ,dusa moja,kao da je znala da sam u bolnici...

Saro,hvala mila...


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 2195
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 19:54:55   
swedica
realvelo cestitam ti da ste zdrave i zive dugo se ovako ne isplakah kao sad,najgore mi pade ovo sto su svi tu a tojih nema,ja imam mamu i ona je daleko od mene ,isplakah se posteno

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2196
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 19:58:24   
reallove

IZVORNA PORUKA: swedica

realvelo cestitam ti da ste zdrave i zive dugo se ovako ne isplakah kao sad,najgore mi pade ovo sto su svi tu a tojih nema,ja imam mamu i ona je daleko od mene ,isplakah se posteno

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 2197
   RE: vaše porođajna priča
4.3.2014 20:12:22   
canim
Reallove divna prica user posted image user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2198
   RE: vaše porođajna priča
5.3.2014 22:43:36   
Leena
Reallove, diivna prica! Uzivaj sa svojim pilicima, brzo ces se i ti oporavitiuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2199
   RE: vaše porođajna priča
10.3.2014 18:59:20   
idana1812
Da i ja ovjekovjecim svoju porodjajnu pricu..

Sedmicu pred termin (nedjelja) dobijem prve bolove popracene regularnim kontrakcijama. Usutim se kod kuce dok nisam upratila intenzitet i regularnost, usput "zategnem" sve po kuci, popijem kafu (necu valjda ici na porod, a da kafu nisam popila), potom spakujem Alini sta joj treba da prenoci kod prijatelja i napokon saopstim muzu. Inace sabran covjek, vidim ja panika ga uhvatila, rekoh ne brini lako cemo mi ovo i jos sto je bolje, sedam dana prije termina, pa nas niko nece zivkati i pitati jel imam bolove, kako sam i sl. Odvedem dijete, uspavam, dodjem kuci, kontaktiram rodiliste, kaze nek se spuste s
5 minuta na 3 minute i dolazi. U roku od pola sata sve prestane. Ja sva isfrustrirana i tuzna. Hem mi dijete spava van kuce, hem mi prestali trudovi.

Uglavnom u toku sedmice (srijeda) odem na kontrolu, kaze babica sve je to normalno, tijelo se priprema za porod, ponudi da me vaginalno pregleda, ali odbijem kontajuci da ako sam toliko cekala do sada mogu pustiti da sve normalno i samo od sebe krene. Usput sam dopisala sve bitno u svoje pismo porodilistu, gdje napominjem da zelim da se pupcana vrpca pusti da ispulsira, da necu sredstva za umirenje, epiduralna, spinalna ne dolaze u obzir. Markove konake im napisala.
U petak me opet hvataju neki menstrualni bolovi, ali kontam to nije to i ne obracam paznju. Ishodam se, odem do posla na kafu gdje se zbijaju sale na moj racun. Jos kolega prospe caj, vecina je bila sigurna da je meni vodenjak pukao.
Uglavnom ja jos ne nazirem da cu se poroditi.

Oko 20 sati opet menstrualni bolovi, istusiram se, uspavam Alinu, vidim ne popusta, krecu i kontrakcije. Kazem mm da ga pripremim na cinjenicu da bi moglo krenuti u toku noci. On ode leci oko 22, da se naspava. Meni se ne spava, pripremila zena sebi zdjelu kokica i stopa vrijeme. Ovaj put sat vremena u regularnim razmacima, sat vremena u neregularnim. Pogledam ja sve serije koje sam planirala, oko 23:30 popuste mene ti bolovi i ja zaspem na sofi. Znaci bolovi nikakvi. Ja se
vec pomirila da cu i ovo dijete roditi nakon termina. Oko 1:30 poslije ponoci Alina nesto se probudi, krenem da vidim sta je s njom i na putu do njene sobe me uhvati jedna kontrakcija, nakon par minuta nailazi i druga. Budim mm i kazem da cu morati do rodilista da su kontrakcije i bolovi postali jaci. I dalje razmisljam da ja ipak necu do sutra poslije podne roditi (u glavi mi misao kako je drzavni praznik (1.3.), a ja moram da "radim" dok drugi odmaraju). Zovnem rodiliste. Oni bi da ja dodjem. Spremam dijete, zovem prijatelje, da bi je ostavili oko 2 sata kod njih. U 2:15 stizemo u rodiliste. Na prijemu me uhvate dvije kontrakcije, ali ih mogu predisati. Ocekujem da ce me prvo u ambulantu na ctg, ali sestrica predlaze
da mi odmah dodijele radjaonu. Ja sva u cudu, pa zar me ne razumijes da me jos ne boli i da ne trebam u radjaonu. Ona ipak insistira na radjaoni, te da ce mi tamo uraditi ctg. Skidam se, ali ostajem u haljini gore, sve kontam oni ce mene kuci poslati dok porod ne krene kako treba. Poveze me na ctg i doda mi daljinski da je mogu pozvati ako mi sta zatreba. Kontam sta ce mi trebati, opet u sebi mislim zeno ja ti necu jos (sve poredim sa prvim porodom koji je u totalu trajao 28 sati i gdje sam u zadnjih 4 sata imala bolove toliko jake da sam mogla sama sebi cupati kosu s glave). Samo zena izisla nailazi kontrakcija i imam osjecaj da je nesto puklo (2:20 je). Pogledam u mm, rekoh ili je vodenjak ili sam se upisala (na prvom mi porodu busili vodenjak, pa nemam pojma sta ocekivati). Zovnem sestricu opet, s njom u drustvu babica, Lejla se zove, djeluje mi iskusno, hoce da me pregleda vaginalno. Pristanem, ali rekoh daj da se okrenem na bok, ne mogu lezati
na ledjima. Dok me pregledala naidju dva onako jaca truda, ona se smjeska kaze 8 cm otvorena. Sestrica mi skiha haljinu i priprema spavacicu. Ja i u cudu, a opet kontam valja se otvoriti ta dva centimetra jos, iz prethodnog iskustva znam da mi treba vremena za to. Cudno mi one sve pripremaju oko mene, mislim se pozurile ste, ali de. Babica navlaci pregacu,
meni smijesno, kazem mm na bosanskom one su se namjerile da me porode. On se smjeska. Odjednom mi nailazi osjecaj da tiskam, kazem babici, ali napominjem onih 8 cm i kazem ja ne bih na prazno tiskala (sestrica ostavlja onu spavacicu dopola navucenu na mene). Kaze ona na slijedeci tiskaj. Krene ubrzo trud tiskam ja osjetim nesto se desava, pogledam mm kojeg drzim za ruku, kaze on meni glava je vani. Ja u fazonu kakva glava jesi lud, kaze on meni ti radjas. Nailazi slijedeci trud, kaze on tiskaj sad nemas jos puno. Hop, osjetim ja beba je skroz vani (2:34), u roku od par sekundi beba place. Ja sva u cudu. Mm me zagrli, pita kad cemo slijedece.

Daju mi bebu, a ona ista svoja seka. Znaci kao da me neko vratio 3 godine unazad. Dok gledam bebu, vec dirigiram babici da saceka sa presijecanjem pupcane vrpce, kontam nije zena stigla procitati ono pismo. Ustanove da sam na jednom mjestu mrvicu pukla i nagrade me sa dva sava. Sestrica mi oblaci spavacicu do kraja.

Djevojcica Almasa je rodjena u 2:34, duga 48 cm i teska 3138 grama, grlata i prgava, sve se pitam na koga je.
Osjecam se fenomenalno, nakon sat vremena vec dojim, isla sama u wc, tusirala se. Po zavrset_ku smjene dolazi babica da me izgrli, kaze mm sigurno nikad nije imala niti laksi porod da asistira niti manje zahtjevnu trudnicu. Jedva cekam predijatra da pregleda bebu i da idem kuci. Isti dan smo otpustene iz bolnice, mojoj sreci nema kraja, hem su moja djecica skupa, hem ne moram biti u bolnici.

Sad kad bolje razmislim, imala sam srece kao nikad u zivotu. Da me Alina ne probudi, moglo se lako desiti da se probudim kasnije i da na kraju rodim kuci. Hvala Bogu pa bi ovako.





< Poruku je uredio idana1812 -- 10.3.2014 19:04:28 >


_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *