|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dodir stranca
13.2.2008 18:53:28   
Nadi
Drage mame, ne znam da li ima slicna tema na RR a ako ima oprostite.

Da li vama smeta kada potpuno nepoznate osobe dodiruju vase user posted image kad ste u setnji u gradu, sjedite na kafi. Jao sto je slatka bebica, koliko je stara...
Ja ne znam da li je to u redu sto osjecam ali mene jako nervira. Odmah pomislim na mali milion bakterija na njihovim rukama kolima dodiruju ruke moje user posted image .
Slicno je i kad smo trudni. Svi bi da dodirnu stomak trudnice.
Drage moje smeta li to vama ili sam ja jedina
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dodir stranca
13.2.2008 19:07:43   
Nemirna
naravno da smeta!!!user posted image
Ja sam alergična na to... još kad ga poljube u rukicu aaaaa to k'o fol da ga ne ljube u obraz a to što dijete ruke ne vadi iz usta nema veze. uh uh... potrefila si me s ovim po sred duše...
Mislim, svakoj mami je drago kada njenu bebu primjete i kazu nesto ali da li ju bas moraju dotaknut user posted image

Inace, ne volim ni kada mi poznanici dodju kuci i traze da drze bebu... ja osip dobijem... pogotovu kad je rijec o maloj bebici koja jos ni glavicu ne zna drzat... Ja umirem dok mi ju ne vrate... A ima i onih koji dodju s djecom od 4-5 godina pa onda izjave da im dam bebu da je i oni malo pridrze... ma koji klinac?! Kad je T. bio mali to mi se desilo dva tri puta.. ja sva zbunjena. Kasnije jednostavno kazem, izvinite, ali neka bebe kod mene. Baš me briga.

Jednom mi dosla kći od tetke, puna sebe, rodila tri curice, mama i po. Zdrpila Martina, razmotala ga i pocela neke vjezbe.. rastezat istezat... mene ko da je nesto opsjelo... odakle hrabrost ljudima? Ne sjecam se sta sam joj rekla ali znam da mi otad nije dosla user posted image user posted image nije mi ni krivo previše


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dodir stranca
14.2.2008 17:51:06   
travnicanka
Ja sam bila izgleda jedna od rijetkih trudnica kojoj nisu smetale takve stvari.Naprotiv meni je bilo drago dok sam trudna bila kad moje prijateljice s posla miluju stomak i tepaju bebici.Imam jednu radnu kolegicu,svedjanka je i odprilike godina moje mame,jako mi je draga i sa njom mogu o svemu pricati....zna da je moja mama daleko i tokom trudnoce je toliko brinula o meni i trudila se kao da mi je mama...to je nesto sto joj nikad nemogu zaboraviti......predpostavljala je da je djecak pa mu je bila dala vec i ime Emil....ali muz je vec bio odlucio ime nasljedniku.
Ove svedske stare tete su jako ljubazne i vole djecu,sreca je pa meni ne smeta kad ih diraju inace jako su slobodne i znaju stati i pricati po 15 tak minuta bez obzira sto te prvi put vide.....malo cudno u poredjenju sa nasim balkanskim svijetom, ali takvi su uvijek nasmijani i komunikativni....lijepa osobina!!!!

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dodir stranca
14.2.2008 20:25:17   
seki
ma neznam ni kako bih okarakterisala tu neku osobinu naseg naroda.Prije par dana u prodavnici neka djevojka nesto ispakuju,ruke joj ne da su prljave,vec crne i pocela nesto ok moje bebice, da je dodiruje i da joj vadi cucu iz usta.Mene kada fras nije strfio.Mislim..........???????????Pa jesi li ti normalna.Ja kod kuce svako malo perem ruke i sve ostalo....nedam starijem sinu da je ljubi, jer ide u skolu i donosi kojekakve viruse,a ona tako.A to nije jedini slucaj.Ili kada mi neko dodje u posjetu bolestan a svjestan je da je beba u kuci.To isto nemogu da shvatim.
Naravno da sam reagovala.
Uredu je kada ljudi ne ulici potepaju bebici,naravno sa neke udaljenosti,ali sada nesto dodirivati je ili vaditi cucu iz usta je stvarno nepristojno.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dodir stranca
14.2.2008 22:14:37   
amia
A ja mislim da se  mi sve vise otudjujemo jedni od drugih ili ne user posted image

Kad su moja djeca u pitanju sve sto ne zelim da im tko uradi ja dam jasno do znanja i ne zamaram se time sta ce ko na to reci. 
Ne volim  te slucajeve kad mi traze da uzmu bebu u narucje a dijete ga vidjelo par minuta i onda pocne plakati a oni pitaju : STA MU JE? Na to sam pitanje alergicna.
E ja kazem neka bebare kod mene pa vidis je i ovako a i ne mozes ti nekome objasniti sta to znaci ako on sam ne konta.
Nitko mi nije dosao bolestan u kucu jer eto sve je manje onih iznenadnih posjeta bez najave ili zvanja telefonim prije dolaska, pa tako da ja kazem  ako smo mi bolesni ili pitam imali kakvih viroza kod vas i sl.  i nisam se nasla nikad u situaciji da mi je to zamjereno.
A moj  stariji sin kad dodje iz skole presvuce se, opere ruke i ljubiiiiii  svoju sestru a miline ih gledati user posted image
Ne zelim mu to uskratiti niti ga odvajati od sestre jer ionako ako se razboli svi smo skupa i to se ne moze izbjeci pa ne zelim ga otudjiti vec pribliziti sestri. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dodir stranca
14.2.2008 22:35:01   
Amelaa RR
....ja vam puno volim djecu..i stvarno ne mogu odoliti kad vidim slatku bebu il dijete da ne kazem vidi sto je sladak masAllah..i pomilovati,ali samo ako znam tu osobu s kojom je dijete .,.....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dodir stranca
17.2.2008 12:01:11   
Nadi
Draga Amela,
Ma nisam ni ja frikuša user posted image . Nikad mi ne smetaju moja raja ni prijateljice kad se igraju sa Kiki. Samo su mi problem nepoznate tete.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dodir stranca
17.2.2008 12:20:43   
amia
Amelaa ... ja mogu zamisliti koliko ti volis djecu i vidjeces ako Bod da sa svojom bebom  da ima osoba o kojima smo mi govorile user posted image
I tada se moras postaviti zastitnicki.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dodir stranca
14.2.2009 17:49:32   
SelmydZany
Ja sam jos u vezi i nemam bebu,ali aBd jednog dana,imat cu...ali sam slicna Ameli....volim bebe,tepati im...drzati ih u narucju...igrati se s njima...naravno to sve sa,bar manje-vise,bebama cije roditelje poznajem...a bebama koje su mi nepoznate se osmjehnem na ulici i nesto slicno,ali ih ne diram jer ne zelim da im prenesem neku bakteriju ili sl.ili da se rasplacu zbog mene,aj to nikako...

_____________________________

Uvijek i zauvijek...
Nasi
Sara i Omar:-)

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dodir stranca
14.2.2009 18:12:02   
Ummuisa
Jako je lijepo kad neko voli djecu i kada to pokazuje, ali trebalo bi voditi računa da se ne pristupa tuđem dijetu sa unošenjem u lice, pipkati ga....a pogotovo ne bi trebalo dozvoljavati da nam  dijete cmaču kojekakve komšinice, neke znaju biti tako nekulturne da bez ikakvog ustručavanja stanu ljubiti bebicu... user posted image

Na kraju, vjerovali ili ne, to može nauditi dijetu, pa poslije provede u plaču.. Ali hvala Allahu koji je dao lijek za to, pa postoje dove kojima se dijete štiti od takvih utjecaja..user posted image

(odgovor članu SelmydZany)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dodir stranca
14.2.2009 19:04:30   
Ilhana RR
Ovde u svedskoj nesmijes pomilovati dijete, nesmijes pogledati a kamoli sta drugo jer odma te mogu prijaviti u policiju... to je meni tako glupo...

Ja ljetos kad sam bila u Sarajevu meni srce ko tepsija kad mi neko kaze ili pomilki Lamiju... meni je to nesto lijepo... ovde od svedjana nikad nista nece lijepo cuti...

Neka pomilki po glavi ili po obrazu ko hoce, i neka slobodno kaze kako mi je dijete slatko... meni to nesmeta...




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dodir stranca
14.2.2009 19:21:48   
adannn
I ja dok sam bila trudnica a bila sam jedina na faksu,moje kolegice su najviše me dirale po stomaku,pitale za bebu,brinule se o meni i to mi je godilo....A sada kada imam bebu svako je gleda,pa svako dijete je lijepo,ali nije mi se desilo da je neko nepoznat uzme i miluje,e to ne....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dodir stranca
14.2.2009 20:21:29   
andji
Sve što je u granicama normale je dozvoljeno,naravno strabncima nije ni toliko...

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dodir stranca
16.2.2009 23:03:23   
Lorna
Nije mi smetalo, cesto vrlo cesto su nam prilazili ljudi da je pogledaju, pitaju koliko je stara, kaka se zove itd. Ono sto mi je smetalo je kad sam je odvela u Bosnu eh onda su svi trcali da je ljube. na to sam bila laergicna i branaila sam, pa sam onda bila i vaka i naka i svakakva, ali nisam odustajala, jer mi se gadi kad staro i svakakvo ljubi dijete u lice. Koliko ja znam, dijete se ljubi u guzu, ne u lice.


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dodir stranca
16.2.2009 23:14:04   
dinaa
Nije mi smetalo i ne smeta mi ni sada kad ih neko pogleda,kaze im nesto lijepo prica im ali nikad necu zaboraviti scenu u parku moja curica od 3.5 mjeseca u kolicima ja je ostavila sa prijateljicom a samo par metara se odmakla da starijem sinu zavezem patiku i kad sam dosla jedna stara zena drzi moje dijete naslonila njeno lice uz svoje i nesto joj prica a galami li galami ja pitam sta to radis i ko je rekao da dijete dizes iz kolica ona pogleda u mene i kaze pa st fali ne boj se ja sam troje rodila i odhranila eno se poudale sve tri.Jos da dodam da zenu znam samo iz vidjenja i ne pozdravljamo se na ulici a nikad i nismo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dodir stranca
17.2.2009 9:47:06   
malaaaa
nesmeta mi bas uvijek ali bude situacija tih da pobudalim
npr kada moja svekrva uzme dijete i mali bude gladan pa trazi da jede i ona njemu trpa bradu usta da on cucla da mi pokaze da on trazi siku uhhuser posted image a pusi i cigare i milion bakterija a ona njem bradu trpa to nema smisla ili njegovo lice stavi na svoje on jadnik sta zna pa lize i bali ma trpicu jos dok mogu samo kad planem na nju jednom

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dodir stranca
25.2.2009 16:55:52   
Okarica
Čitam ovo i odmah se iznerviramuser posted image . Užasno sam osjetljiva na to. Moj muž voli da joj se unosi u facu i da je ljubi, a ja to ne dam. Ne dam da se djeca ljube u lice. Još kad čujem da djeci treba jačati imunitet, poludim. Pa neću joj sigurno ojačati imunitet ako joj se unosim u facu. Nismo ni svjesni koliko bakterija nosimo i koliko ih se na dijete može prenijeti dok govorimo, a da ne govorim o ljubljenju u lice. Neki dan mi djever kaže kako je sanjao kako je izgnjavio našu Iris. Tu bi ja trebala da se osjećam loše jer ne dam da mi se djete "cmače". Evo, opet sam se iznervirala. Još da dodam, ni moja mama nije puno bolja, ali ona bar ne puši, dok moj muž, svekrva, djever svi puše, pa onda prilaze djetetu. Da ne širim temu, kategorično sam protiv pretjeranog diranja djece, a o diranju tuđe djece da i ne govorim.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dodir stranca
25.2.2009 17:04:48   
S.mama
Ma najvise se plasim pedofilije,takva sam osoba da mi svaki neznanac predstavlja prijetnju...Kada ga dodarne najradije bih ga osamarila,jer uvijek,bas uvijek kontam da ima prljave misli...Na moju veliku zalost sto sam takva,ali sta mogu...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dodir stranca
25.2.2009 17:08:29   
D_K
Za pocetak - 80 % je sigurno da ima prljave ruke..
A i ja bi oci drzala otvorene za te nastrane likove i dooobro pazila kako se ponasa..

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *