|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ispadanje sluznog cepa
31.1.2011 0:16:27   
Hanady RR
lapao sve je individualno...
ja sma imala sukrvicu al vodenjak nije pukao to je uardio dotor...ali ja sma u bolnicu došla sa 7 prstiju otvorena. Ako si imala bolove...moguće da si još malo sačekala kući da bi vodenjak pukao ili bi prokrvarila...mislim crg je pokazao da beba hoće vani a ti si se počela otvarai...postupili su doktori kako treba. user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ispadanje sluznog cepa
31.1.2011 9:33:25   
Mya_81 RR
Baš tako, sve je individualno.

Meni se 3,4 dana prije pucanja vodenjaka (pukao sam) pojavilo malo roskastog iscjetka, i to u dva navrata. Moja pretpostavka je da je to bio sluzni čep mada ga nije bilo puno, ali ne ispadne uvijek u jednom komadu. I isto sam rodila 4 sedmice ranije.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ispadanje sluznog cepa
31.1.2011 9:40:27   
tekja
kod mene su bili samo bolovi, tri sata prije rodjenja bebe dr. probila vodenjak, sluzni cep nisam ni vidjela, pretpostavljam da je izasao na samom porodu...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.4.2011 21:32:16   
honey bunny
Pozdrav ženice!  Ja imam jedno pitanjce. Otvorena sam 2 prsta i zanima me da li je sluzni čep ispao s obzirom na to da sam otvorena ili to nema veze jedno a drugim?

Hvala   Postavila sam ovo pitanje na još jednoj temi, ali izgleda da je slabo posjećena user posted image


(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 154
   [Obrisana poruka]
25.4.2011 14:13:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu honey bunny)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 12:57:31   
minelam
Jucer oko 18 h sam bila na vag.pregleduotvorena 2 prsta,nakon toga krvarila ne previse,opet isla na ponavljanje ctg u 22 h sa bebarom sve ok,jutros u 12 h ispao sl.cep poveci i sa sukrvicom i sluzi al bas komad....eh sad da li je to cep ili je ipak nesto izazvano pregledom ne znam...od pregleda sam osjecala nelagodne bolove koji su stali za nekih 2 h,medjutim od ispadanja ovog cepa imam ih opet po dnu stomaka i u krstima...eh sad sta ocekivati i za koliko samo jedan zna...user posted image termin mi je 24.06.da hoce prije bilo bi super

Mozda ima neko slicno iskustvo pa mi pomogne u ovoj frci

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:07:54   
minelam
Pa zar bas niko nema nikakav odgovor.......user posted image

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:15:02   
Aiša
Meni je termin prošle godine bio 21.06. Tri sedmice prije toga mi je dio sluznog čepa ispao i bila sam otvorena 1 cm. 25.06.poslije podne mi je ispao vjerovatno ostatak i bolovi su krenuli prvo kao menstrualni u stomaku, a kasnije su bili jači, Porodila sam se sutradan u 22.40h. Dakle to jeste bio znak da je porod krenuo.
Kod tebe ne mora značiti, možda je pregled potaknuo to, ali samo prati bolove i osluškuj tijelo user posted image

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:21:01   
minelam
Problem je u tome sto ne znam kakve bolove ocekivati,trenutno su to  ostri bolovi koji probadaju u samom dnu stomaka,povremeno i u krstim.Sve mislim da nije to to,iako mi je doktor rekao da ovaj pregled moze izazvati porodjaj...i da maloprije mi je ispao jos jedan komad cepa ako je to to

Hvala na odgovoru

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:31:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minelam

Problem je u tome sto ne znam kakve bolove ocekivati,trenutno su to  ostri bolovi koji probadaju u samom dnu stomaka,povremeno i u krstim.Sve mislim da nije to to,iako mi je doktor rekao da ovaj pregled moze izazvati porodjaj...i da maloprije mi je ispao jos jedan komad cepa ako je to to

Hvala na odgovoru





minelam hajd ti fino pojedi nesto pa na tusiranje i budi spremnauser posted image po ovom sto si opisala to je touser posted image barem je kod mene tako bilo...sretnouser posted image

(odgovor članu minelam)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:36:19   
minelam
Zar user posted image user posted image ....bilo bi mi drago da je to to...ne mogu ja vise cekati pa ni ovih 7 dana....idem odmah na tusiranje...user posted image user posted image
Ipak je moja mama u pravu bit ce kao i kod nje na brzaka
hvala draga

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:41:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minelam

Zar user posted image user posted image ....bilo bi mi drago da je to to...ne mogu ja vise cekati pa ni ovih 7 dana....idem odmah na tusiranje...user posted image user posted image
Ipak je moja mama u pravu bit ce kao i kod nje na brzaka
hvala draga





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam koliko ti je do bolnice al moj savjet ti je da izdrzis kuci sto duze osim ako u međuvremenu ne pukne vodenjak a onda trk u bolnicuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minelam)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 17:44:12   
minelam
Ne u bolnicu tek 5 do 12 al sigurno....cekamo malo jace bolove ili vodenjak,mozda se nacekamo al sve u svemu to je znaci to...user posted image user posted image
Hvala user posted image sad cemo da cekamo..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.6.2011 22:54:30   
pipi_duga_capara
minelam sta se desava user posted image   javni nam se ako ti ista pada na pamet user posted image user posted image user posted image
mila samo hrabro user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ispadanje sluznog cepa
19.6.2011 15:43:17   
minelam
Nita josuser posted image user posted image
malo boljucka kao mensturalni bolovi al nista jos....
Hrabra sam ja user posted image iako sam mislila da ce me drmati trema i strah,sto kaze jedna trudnica ja ni habera....s obzirom da je prvo valjda zato sto ne znam sta me cekauser posted image
eto jos cekamo user posted image user posted image

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ispadanje sluznog cepa
19.6.2011 21:25:06   
pipi_duga_capara
ide to polako user posted image kod mene je tako bilo sa mojom drugom trudnocom, poselo je oko 7 ujutro 3.11. a porodila sam se 4.11. u 04.45 user posted image


(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ispadanje sluznog cepa
21.6.2011 20:33:11   
Binky
neznam meni nije nista ispalo vani mislim taj cep..nista se ne desava a ulazim u 39 heftu ahuser posted image

valda ce bit nesta

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ispadanje sluznog cepa
23.7.2014 14:29:45   
Skvo RR
prenos postova


IZVORNA PORUKA: bega

Drage moje 37 sam sedmica,u cetvrtak sam imala jake bolove u predjelu ledja odem u vojnu na pregled sve ok,sutredan na ctg i ultra sve bilo ok..Negdje poslije podne prilikom pranja i brisanja primjetim sluyavu krv..Citav vikend sve ok,danas opet sukrvica se pojavljuje.ne ynam sta je u pitanju imali neko da je imao slicna iskustva..Hvala




IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bega

Drage moje 37 sam sedmica,u cetvrtak sam imala jake bolove u predjelu ledja odem u vojnu na pregled sve ok,sutredan na ctg i ultra sve bilo ok..Negdje poslije podne prilikom pranja i brisanja primjetim sluyavu krv..Citav vikend sve ok,danas opet sukrvica se pojavljuje.ne ynam sta je u pitanju imali neko da je imao slicna iskustva..Hvala


Da nije sluzni cep u pitanju ? Normalno je ranije ispadanje sluzavog sukrvičastog čepa koji štiti ulaz u rodnicu. Nije razlog za paniku, jer od ispadanja čepa do poroda može proći i nekoliko dana. Uglavnom pri kraaju si svakako.
Ja sam se porodila prvi put ulaskom u 38 sedmicu :) Drugi put u 39.
Svakako se obrati ljekaru, Sretno user posted image




IZVORNA PORUKA: bega

ma neka dotorica bila uradila mi pregled vaginalni ja sam samo vidjela da joj je ruka bila krvava,kaze sve su ovo pripreme za porod,nista konkretno nije rekla na nalayu pise PVU skracen 50 posto dilat 1cmm..prednaci glava vodenjak odryan..




IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bega

ma neka dotorica bila uradila mi pregled vaginalni ja sam samo vidjela da joj je ruka bila krvava,kaze sve su ovo pripreme za porod,nista konkretno nije rekla na nalayu pise PVU skracen 50 posto dilat 1cmm..prednaci glava vodenjak odryan..


Pa moguce da je i od pregleda malo, nemoj brinuti, znat ces svakako kada krene, bez brige :)




IZVORNA PORUKA: bega

Ali prije pregleda je bila ta sluy sa krvi,i danas nakon 3 dana opet se pojavila sukrvica..yato se pokusavam malo informisat



IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bega

Ali prije pregleda je bila ta sluy sa krvi,i danas nakon 3 dana opet se pojavila sukrvica..yato se pokusavam malo informisat


E onda moguce da je sluzni cep krenuo, no ispadanje istog nije nuzno da porodjak krene. Uglavnom prati svoje tijelo, bolove ako ih imas, javi se svom dr. Ali vec rekoh pri samom si kraju i da se odmah porodis nije problem :)




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.7.2014 22:08:53   
malaaaa
Prva trudnoca pocela pucanjem vodenjaka bez bolova i zavrsila carskim u 40 sedmici a sada druga trudnoca Termin za carski Sedan Dana ranije Imam utorak zakazano a vec danas bolovi mi pocinju neredovno i ispadanje sluznog cepa prvo braon a sada nakon pola sata jos veci komad roze boje dali da cekam ili SE javim u bolnicu posto cu carski hmmmuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.7.2014 22:23:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: malaaaa

Prva trudnoca pocela pucanjem vodenjaka bez bolova i zavrsila carskim u 40 sedmici a sada druga trudnoca Termin za carski Sedan Dana ranije Imam utorak zakazano a vec danas bolovi mi pocinju neredovno i ispadanje sluznog cepa prvo braon a sada nakon pola sata jos veci komad roze boje dali da cekam ili SE javim u bolnicu posto cu carski hmmmuser posted image


Kakvi su bolovi...
meni je sluzni čp ipsao u 2 popodne a ja sam završila na porodu iza ponoći...
pošto trebaš na carski (dali je emdicinski indikacija) ja bih razmislila da se javim ako su bolovi jači u krstima i liče na menstrualne jače bolove

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.7.2014 23:20:19   
malaaaa
Neznam malo sam se uspanicila jwr mi se prvi put desaje ovo bolovi su kao kod menstruacije cijelo vrijeme krsta me bole i ispod stomaka ponekad SE jaci bolovi pojave Ali sve to mi cudno i neredovno user posted image a beba mi poprecno lezala tako da je zakazan carski u medjuvremenu SE okrenula Dole Ali ipak ostajemo za carski..posto je pokrupna

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.7.2014 0:43:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: malaaaa

Neznam malo sam se uspanicila jwr mi se prvi put desaje ovo bolovi su kao kod menstruacije cijelo vrijeme krsta me bole i ispod stomaka ponekad SE jaci bolovi pojave Ali sve to mi cudno i neredovno user posted image a beba mi poprecno lezala tako da je zakazan carski u medjuvremenu SE okrenula Dole Ali ipak ostajemo za carski..posto je pokrupna


draga moguće da se otvaraš polako i da kreće...
ako postoje bolovi kakve opisuješ...
neredovni sada al mogu postatai učestaliji ako postanu idi ti prema bolnici
mada ako i krene rpirodno jer se beba namjestila ne brini, nisi jedina...
imaš i na forumu rpimjera gdje je rpvi bio carski a drugi prirodni prije zakaznog carksog uredno prošao...
čuvaj se...i prati

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.7.2014 2:05:09   
malaaaa
Moguce moguce :) da je pocelo rozkasti iscjedak je prisutan Jos ..a i bolovi su tu cini se jaci i cesci cekacu Jos malo Ali izgleda to je krenulo uh strah me

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Ispadanje sluznog cepa
30.7.2014 19:29:02   
malaaaa
Samo da javim da je to Bilo to sutri dan vodenjak puko Ali jutros SE bebica rodila na carski

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Ispadanje sluznog cepa
30.7.2014 21:00:57   
Hanady RR
Cestitamouser posted image neka je sve hairli proslouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *