|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   uporedjivanje beba
21.3.2009 17:12:05   
lilyca
drage mame nervira li vas kada neka druga mama uporedjuje svoju bebu sa vasom ili govori jao kad je moja/moj bio toliki znao je to i to i radio je to i to. ja imam komsinicu koja prati razvoj svoje curice kroz mog sina koji je stariji i krupniji i normalno kao musko manje osjetljiv i kada se njena cerkica razboli ili sl ona pada u depru i kao da sam joj ja kriva. pokusavam joj objasniti da je svako dijete posebno i drugacije i da to ne treba tako pratiti ali bezuspjesno.

_____________________________

eedo 23.07.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: uporedjivanje beba
21.3.2009 17:39:12   
mariva
meni se to isto često dešava jer su mi oba dječaka rođeni kao krupne bebe i naravno u daljem razvoju prednjače ispred vršnjaka. Još uz to oba su dosta rano prohodala i propričala a stariji je skino pelenu sa 20 mjeseci. ovo možda ispada ko da se hvalim ali stvarno nikad nisam ništa forsirala niti sam gledala u druge bebe. Dok naprotiv moja susjeda kojoj je sin vrsnik sa mojim starijim išla je toliko daleko da me je u detalje sve pitala oko hranjenja njege itd čak ih je jednom prislonila zajedno i pošla mjerit. Čim je moj pošao u vrtić odma je i ona svog upisala i sad tamo uspoređiva radove kolko pojedu koji je mirniji itd. Ali sad mi toliko i nesmeta.

(odgovor članu lilyca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: uporedjivanje beba
21.3.2009 17:44:27   
jasmina_mm
meni se desilo posto je moj mali donedavno bio najmanja beba u mojoj i muzevoj familiji da su moje rodice kada vide drugo dijete otprilike uzrasta kao moj sin dodju kod mene i kazu uh koliko je ono dijete, predebelo, previsoko, veliko za svoj uzrast dok im ja nisam rekla da je moj sin pravo sitan za svoj uzrast i da se ne moze po njemu porediti ni jedno drugo dijete.
Benjamin je kasno propuzao, kasno prohodao, kasno dobio prvi zuvbic, jos uvijek nije propricao itd itd da ne nabrajam i bilo je tih poredjenja ali meni ne smeta i ne nervira me, a moj ti je savjet da se ne sikiras zbog takvih stvari jer je bitno da su djeca ziva i zdrava a hoce li prije ili poslije uraditi ovo ili ono to uopste nije bitno jer upravo kako si rekla nijedno dijete nije istouser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: uporedjivanje beba
22.3.2009 11:08:18   
Crvena
Uporedjivati razvoj beba nije dobro, jer se motorika ne razvija kod sve djece istim tempom.
Razvoj djeteta treba podrzavati, a ne forsirati.
Odredjena odstupanja kod zdrave i normalne djece su moguca.
Ali roditelji ne trebaju vrsiti pritisak na dijete , ako ono nije zrelo za to , jer na taj nacin bi mogli izazvati vece posljedice.
Svako dijete je individua za sebe, pa je tako i njihov razvoj individualan.
Ja cak ne volim kada se odrasli ljudi uporedjuju, a tek djecauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: uporedjivanje beba
22.3.2009 11:26:58   
haidy
Ja sam imala slucaj da je moja komsinica koja ima malo stariju kcerku od moje uporedjivala njih dvije, odnosno ponizavala moju, da se tako izrazim i od tad joj vise nikad nisam otisla. jer mislim da nemam sta da trazim sa takvom osobom.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: uporedjivanje beba
22.3.2009 11:32:09   
adja
Pozdrav drage moje kako ste mi. A na zalost tako je to kao tih ne znam ni kako da ih nazovem od svoje djece prave najbolje a tudju ponizavaju. ali ja se oko toga ne sekiram ja to po kratkom postupku odma dam crveni karton.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: uporedjivanje beba
23.3.2009 9:57:21   
lilyca
drago mi je cuti da nisam ja samo primjetila to user posted image utrkivanjeuser posted image ...ja sam mislila da previse razmisljam o tome ili da pogresno shvatim to poredjenje ali vidim da sam bila u pravu

_____________________________

eedo 23.07.2008

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: uporedjivanje beba
23.3.2009 21:56:31   
andji
U nekoj normalnoj 'količini' prokomentarisati da,normalno je,ali se opterećivati time,i bukvalno sve da se svede na uporedjivanje,pa i u svakom smislu, pod prvo nije zdravo,a pod drugo smatram da to rade samo nesigurne osobe

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu lilyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: uporedjivanje beba
23.3.2009 22:26:16   
tea lana
nas tri prijateljice smo rodile 11 ja 13 druga i 15 treca.Znaci njih troje u pet dana..I sve je bilo super dok moja Lana nije krenula na tutu sa 8mj.Prohodala sa 10 a sad vec uveliko sklapa recenice i rijetko tepa.I po nekad one same kazu tj.uporede kako Lana puno bolje napreduje od njih dvoje.Ja smatram da je to do toga sto njih oboje idu u vrtic od 1g i puno majnje se sa njima radi,tj ne moze teta u vrticu se posvetiti njima kao ja Lani,a i ono vremena kje oni provode sa svojom djecom je puno krace od onog koje ja provedem.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: uporedjivanje beba
29.3.2009 22:12:14   
Okarica
Ja upoređujem, non stop mjerkam druge bebe, samo zato što sam opterećena kilažom. Taj teret mi je nametnula doktorica. To je jedini parametar koji me interesuje dok upoređujem, drugo me ne zanima. Svoja zapažanja uglavnom zadržavam za sebe, ne dijelim ih s drugima, niti dajem komentare koji se tiču tuđe djece, to mi je malo user posted image .

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: uporedjivanje beba
22.5.2009 0:09:04   
veeseelaa
ljudi moji ne treba se opterećivati time, ko kaže da je ok ako je beba od 4 mjeseca npr teška 8-9 KG, možda to nije ok i šta sad treba da se prepadnemo ako naša nije tolika/takva cccccc

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: uporedjivanje beba
22.5.2009 0:28:42   
mila81
Nije stvar u poredjivanju, koliko i nacin na koji se to prezentira, to prezentiranje zna malo zaboliti, ali nema veze, zaboli pa prodje, nek su nam djeca ziva i zdrava. I ja imam slucaj da u svojoj okolini imam onih koji kazu, da oni su vrsnjaci, vidi koliki je moj mali ili mala, iliti nije on tezak kao moja mala, zaboli u trenutku ali samo pomislim HB kada bi bilo drugacije, da ja to nikad nebih rekla, i da nemam takvih "kompleksa" ili "znakova nepaznje",JER TI LJUDI MOZDA NE POSEDUJU U SVOM ODGOJU ISPECI PA RECI, NEGO MISLE ONI SU NAJuser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: uporedjivanje beba
22.5.2009 20:25:46   
remzy
Ne treba ti biti teško ako je tvoje dijete normalne kilaže, veličine i HB zdravlja!
To ovisi od djeteta do djeteta... user posted image
Dočim, ima roditelja kojima je teško što je njegovo dijete manje i slabije od druge djece (iako je normalne i težine i veličine) pa sami vrše upoređivanje i govore "Eh da je moje makar upola..."

< Poruku je uredio remzy -- 22.5.2009 20:30:00 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: uporedjivanje beba
22.5.2009 20:32:11   
Anoniman
Ja uopste nisam time opterecena. Bitno je da su djeca zdrava.

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: uporedjivanje beba
22.5.2009 20:38:42   
remzy
IZVORNA PORUKA: Maida28

Ja uopste nisam time opterecena. Bitno je da su djeca zdrava.



Bravo!! user posted image I ja sam istog mišljenja, prvo neka su zdravi a poslije je lahko  popravljati neke, manje važne, stvari... Ako te već te stvari opterećuju! user posted image

< Poruku je uredio remzy -- 22.5.2009 20:39:21 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: uporedjivanje beba
23.5.2009 8:57:43   
tweety
Svako dijete se razlikuje od drugog.Neko prohoda ranije,neko kasnije,neko propriča ranije neko kasnije.Sve je to individualno.Ne upoređujem niti me to interesuje.Kao što ste već rekli,važno je da su djeca zdrava.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: uporedjivanje beba
23.5.2009 12:10:07   
Golubica
Moje svadje sa mojom mamom su uvijek bile zbog ovog uporedjivanja. Imam dva brata blizanca i nikada nisam voljela da se ni oni uporedjuju, svako je jedinka za sebe. Uporedjivanje me izludjuje. Od djevera mala je 15 dana starija od moje Asje, pa cesto svekar i svekrva znaju reci da su kao BLIZANKE. Ja frcam od huje. Rekla sam da ih jos jednom ko na taj nacin uporedi, otici ce u neku stvar. Zaista mi nema nista GOREG od tog uporedjivanja.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: uporedjivanje beba
5.6.2009 10:52:23   
mamabb
Juh...muka mi je odmah kad sam samo pročitala naslov a kamo li dalje...Naime u posljednje vrijeme mi se često to dešava. S početka sam ignosrisala a sad stvarno prelazi granice...još naročito što to stiže od mojih jer u mog brata curica je svejelica i mašala baš napredno dijete. Možda i nije toliko napredna ali je niža mnoogo od moje pa izgleda deblja. Pa to kad krene, jao pa ona je jela sa toliko haman pa sve a ja svojoj dajem ono što je primjereno njenom uzrastu, ova je u hodaljki hoduckala ihaa a ja svoju ni stavila još i čisto sumnjam i da hoću, da ne nabrajam dalje...samo pedijatar ima riječi hvale za nju a meni je to mišljenje najvažnije i da ja vidim kako je ona vesela i zdrava i samo kažem okanite mi se djeteta...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: uporedjivanje beba
6.6.2009 10:35:50   
dana3
ne nervira med jer ja odmah kazem ovo je moje dijete i on je takav a druga da su ziva i zdrava a i moj s njima i tacka

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: uporedjivanje beba
6.6.2009 10:41:27   
NANICA
Ja takodjer uopste ne obracam paznju na to. Svako dijete se razvija na sebi svojstven nacin i nekim svojim tempom. Osim toga evo mojih dvoje se ne razvijaju na jednak nacin (mislim, ovaj maleni potpuno drugacije od malene, sto je normalno) a od istih su roditelja user posted image ; da ne kazem onda djecica razlicitih roditelja

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: uporedjivanje beba
6.6.2009 10:46:26   
Skvo RR
Uporedjivanje beba mi je bas bezze kategorija,podsjeca me na poredjenje deterdzenata...
Totalno sam neopterecena sa tim...mislim sta imam uporedjivati?..Tezinu, motoriku, boju kose, duzinu, apetit, duzinu stopala, sirinu guze, klempavost usiju,zube....user posted image

Ja deinitivno kazem NE uporedjivanju!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *