|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
19.11.2014 15:31:19   
rousmary
djurdjica, da li je svaki pojedinačno 60KM ili oba?

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
21.11.2014 10:58:20   
djudrdjica
Zajedno - antitijela za antifosfolipidni sindrom - tako se zovu - antikardiolipinska i beta. Dodatno sam radila antitijela za lupu antikoagulans, u Zavodu za transf. putem uputnice. Ali mislim da i njih rade ovdje privatno ako ne mozes dobiti uputnicu.
Jako su ljubazni i susretljivi, imas ovdje njihove kontakte u B. Sarajeva i na Ilidzi, mozes nazvati da pitas sve sto te zanima
http://laboratorijbih.ba/kontakt/

(odgovor članu rousmary)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
24.12.2014 15:38:34   
bambi1
Dio za trombofiliju sa uradila na Transfuziologiji.

Nakon 3 spontana (dva zaredom) ginekolog me poslao hematologu, on me poslao imunologu i dobila sam da radim:

C3, C4, CIC, ANA, DNA, ACA IgG, ACA IgM, B2 GIg G, B2 GIg M,

Lupus antikoagulans 1 i 2 i Ratio, Protein S i protein C, faktori koagulacije

Za trombofiliju sam dobila info da se nradi na DIP-u, laboratorija Biohemija.

Zna li neko gdje se radi ovaj prvi dio??

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
11.1.2015 21:56:07   
Bina_90
Cure mozel jedno malo pitanje moram uradit D-dimer nalaz gdje se to radi dali u mikrobiologhi ili biohemiji i koliko vremena se ceka nalaz u Tuzli ? imam problema sa trombofoliom i trudna sam 10 sedmica i na clexane sam i ja. hvala vam

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
26.2.2015 23:19:19   
Alina Lana
Zelim da se prikljucim ovoj temi zbog razmjene iskustva. Krajem prosle godine sam izgubila bebu u 25. sedmici trudnoce, to mi je bila prva trudnoca. Do tada je trudnoca bila uredna, s tim da je zadnjih sedmica plod bio manji nego sto je trebao biti.
Doktorica kod koje idem je predlozila da uradim testove na trombofiliju. Jos uvijek sam u fazi cekanja na nalaze.
Iscitavajuci razne forume sam primijetila da u ovim slucajevima doktori rijetko upucuju na istrage nakon prvog gubitka bebe, sto je meni sokantno.
Kakva su vasa iskustva? Meni je nakon poroda jedino uradjen torch, i to nepotpun. Moram reci da mi to nije naglaseno,sve sam sama istrazivala i uocila da torch ima vise faktora. Kod svoje doktorice sam dobila informaciju da nemaju reagense za sve faktore.
Dok sam cekala na porod niko mi nije ponudio da se uradi patoloski nalaz, pomocu jedne osobe sam dobila informaciju da imam tu opciju i na moje insistiranje je uzorak poslan na ispitivanje. Rezultate istog cu dugo cekati,jer jos cekaju na nalaze od pocetka prosle godine?!


(odgovor članu Bina_90)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
27.2.2015 0:12:10   
malen@89
Alina Lana bas mi je zao sto si to dozivila, ja sam imala dva spontana na početku trudnoće, i nakon drugog sam uradila brdo nalaza između ostalog i nalaze na trombofiliju i kad su stigli pokazalo se da imam mutacije na dva od cetiri gena i da je to uzrokovalo gubitke bebica. Iz kojeg grada si ti? Ako imas mogućnost da odes kod dr. Balic u tuzli, ona ce te uputiti sta sve treba da uradis,l za vrlo kratko vrijeme imaš sve u nalaze u rukama, ja da sam cekala ove zenicke ginekologe pitanje je da li bi drzala svoga sincica u rukama.

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
27.2.2015 9:25:05   
AAvalon
Alina Lana, zao mi je zbog tvog gubitka, ne mogu ni zamisliti koja je to bol izgubiti bebu koju si tako dugo osjetila uspod svog srca user posted image

sto se tice trombofilije, samo se pobrini da ti nalazi budu potpuni, tj sto potpuniji mogu biti u BIH, a to podrazumijeva genetsko testiranje prisustva mutacija na 5 gena (MTHFR, Faktor II, Faktor V Leiden, Pai-1, i ACE). mutacije na bilo kojem od ovih gena doprinose trombofiliji, neke manje, neke vise, ali postoji terapija da se sprijece komplikacije u trudnoci ako je to u pitanju. mozda si vec procitala na ovoj temi, ali ja imam cak 4 mutacije, ali eto, uz terapiju, doktoricu (i ja sam bila kod dr Dele balic) i naravno puno Bozje milosti, sada imam 3 djece, hvala Bogu.

sretno, mila, cuvaj se, budi hrabra, sve ce na kraju biti OK user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
28.2.2015 16:08:07   
Alina Lana
Iz Sarajeva sam.
Sve nalaze radim privatno. Uradila sam nalaz za protein C i S, S je za par postotaka nizi nego sto bi trebao biti. Iduce sedmice cu uraditi nalaze koje je navela Aavalon, iste planiram uraditi u INGEB-u. Citajuci komentare sam primijetila da njihov test obuhvata najvise faktora.
Hvala vam puno na podrsci. Jedva cekam da ponovo ostanem u drugom stanju, po preporuci doktora kod kojeg sam se porodila trebala bih cekati pola godine,tj. jos neka 3 mjeseca.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
31.3.2015 14:48:44   
djudrdjica
Alina, zao mi je zbog tvog gubitka? A zasto sve nalaze radis privatno, dosta je sve to skupo? Nedavno sam cula da sada i PAI i ACE rade u Zavodu za transfuziologiju u Sarajevu, sto nije bio slucaj proslog ljeta. Mozda da provjeris?

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
31.3.2015 14:51:09   
djudrdjica
Izvini, ode mi ovaj upitnik bezveze iza prve recenice.

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
31.3.2015 15:22:30   
Alina Lana
Imam dodatno osiguranjei mislim da ce mi pokriti sve nalaze. Na transfuzuiologiji sam uradila veliki koagulogram. Faktor V, Faktor II, MTHFR, ACE,PAI-1 i Faktor XIII sam radila u INGEBU, kod njih ovaj nalaz kosta 500 KM.
Nalaze za antifosfolipidna, antikardiolipinska antitijela, Beta2 i Lupus antikoagulans sam uradila u Biohemu, jos uvijek cekam rezultate.
Djurdjice, da li mi mozes reci da li s ovim nalazima trebam kod ginekologa ili hematologa,tj. da se nalazi ocitaju?

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
6.4.2015 22:57:06   
mi@7
I ja sam radila sve sto si navela po preporuci ginekologa i hematologa,ali je vaznije da imas ginekologa koji ima iskustva sa heparinskim trudnocama ako ces koristiti terapiju

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
7.4.2015 12:26:41   
miks
Ja sam imala jednu urednu trudnocu i onda 2 spontana u 4 i 5 mjesecu.
Svi nalazi dobri osim mutacije jedne FII...ovdje mi nisu radili nikakvu analizu poslije prvog spontanog pa sam nakon drugog isla u Zagreb posto nisam htjela opet bez analize ploda amniocinteze i analize placente....sve su mi tamo odradili i rekli da je razlog skeletalno dislazija sto nije genetski niti je povezano sa trombofilijom...
Sada sam opet trudna 30 sam sedmica...na clexanu sam prevetnivno 0,4....mislim da je bolje biti na terapiji nego ne biti iako najvj nema potrebe za tim posto nigdje u najnovijim studijama ne pokazuje da mutacije uticu na plod....opet ako su doze 02, ili 0,4 ne skodi a moze samo poboljsati cirkulaciju....

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 11:59:25   
dzenica
Drage saborke molim vas za pomoć. U pripremama sam za IVF postupak. Doktor mi je peporučio da između ostalog uradim i nalaze trombofilije. Danas sam dobila nalaz gdje stoji PAI-1 homozigot mutirani i MTHFR C677T homozigot mutirani. Totalno sam sluđena. Trebam ići hematologu. Imate li preporuku kojem hematologu ići u Sarajevu. Do sada nisam imala niti jednu trudnoću.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 12:32:28   
mi@7
A zasto hematologu?

(odgovor članu dzenica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 13:09:54   
dzenica
Na Citologiji su mi rekli da se javim hematologu. Kojem doktoru vi idete. Molim vas dajte mi preporuku kome se javiti. Koji je sljedeći korak.

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 13:27:46   
Alina Lana
Dzenice, ja sam cula da je doktorica Dizdarevic dobra. Nemam licno iskustvo, tek trebam da zakazem termin.

(odgovor članu dzenica)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 13:29:41   
mi@7
Ja sam po preporuci gin.radila nalaze pa je on i odredio terapiju,hematologu sam onako otisla cisto da cujem misljenje i on je potvrdio isto,hajd na pp ako ti treba vise inf.

(odgovor članu dzenica)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 13:45:56   
Alina Lana
Draga mi@7,
Da li mi mozes poslati u pp poruku kojem ginekologu si isla i kakva su tvoja iskustva?

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 14:02:15   
mi@7
Moze,samo da nabockam sa mob:)

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 14:32:25   
mi@7
Ajde pokusaj ti meni,napisala sam stivo ali poruka ne ode :(

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.4.2015 22:10:38   
miks
U biti hematolog bi trebao da kaze koja ide terapija i da vodi trudnocu sto se nalaza tice...
Na zalost iz mog iskustva hematolozi ovdje mi se nisu pokazali kao dobri ovdje i generalno se ne slazu sa ginekolozima...
tako da ces dobiti razlicita misljenja na zalost.
Jedino ti mozda mogu preporuciti Klancevicku...mislim da je detaljna...
Ko te vodi od ginekologa?

(odgovor članu mi@7)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
10.4.2015 11:32:34   
djudrdjica
Izvinite, cure, uopste nisam vidjela postove.
Alina, ja sam nalaze odnijela ginekologu - muatacije pai o ace, a on mi je rekao kako terapiju treba odrediti hematolog. Kaze da je najbolje da se javim u hematolosko savjetovaliste u Sa, sto sam i ucinila, dr uzela podatke, kao nazvace me, i nije se ni javila. Tako da moram sad zvati da vidim sta se desava.
Koliko znam bolje je da hematlog odredi terapiju jer s eipak radi o koagulaciji krvi, tako da je to njemu uza specijalnost od ginekologa. Sretno!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
10.4.2015 11:57:35   
dzenica
djudrdjice, kojem hematologu si išla? I ja planiram u ponedjeljak ići u Hematološko savjetovalište. Iskreno sam se nadala da će odmah nakon što pogledaju nalaze dati neki prijedlog za terapiju.

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
10.4.2015 13:47:08   
djudrdjica
dzenica, dr mi je preporucio da idem gore u hematolosko s. nisam birala doktora.
ne znam da li je praksa svakog ljekara takva, uglavnom, oni ti uzmu podatke pa tvoj slucaj predoce konziliju, pa se jave sa svojim misljenjem. to je dosta sporo i ok je nama curama koje jos nismo trudno ali mislim da je to presporo ako je trudnoca vec ostvarena. a mozda bi oni tada brze djelovali, ne znam.
uglavonm, ja sam zvala nakon 2 sedmice kako mi se nisu javljali, kaze nismo jos raspravljali, nazovite sljedece sedmice, obicaj je priej trudnoce aspirin a zatim dodatna anrikoagulansna terapija.
jesi li vec narucena gore? kad ides?

(odgovor članu dzenica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *