|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
18.12.2015 11:58:39   
ninuska

IZVORNA PORUKA: BBubica


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: BBubica


IZVORNA PORUKA: ninuska

Nazalost, i mi muku mucimo sa dermatitisom. Od bebinog 20-og dana. Isli dermatologu na kosevo i prepisala nam Afloderm 2X dnevno. Slabo je pomogla ova krema jer nam se prosirilo na vrat i prema usima :(. Onda smo koristili Adermu i na kraju po preporuci dr Knorr Sudocrem i da bebu kupamo destilovanom vodom. Crvenila vise nema ali nam je koza sva isperutana :(.
Bas grozno izgleda.
Sa curicom nisam imala ovih problema pa mi je sve novo


Ninuska, tako su i nama na pocetku davali, Dr Knor je bila potpuni promasaj -meni je rekla da skupljam kisnicu i tim ga kupam i dala kremu sa kortizonima :(

Ulje nocurka, kokosovo ulje -odlicni za kozu.

A mozda osvojite i kremu i isprobate je :)

Ova ulja su pomogla?
Bebi je ko bolje..nije vise onako crveno. Ne vide se fleke ali je hrapavo. I sada nsm je po prsima hrapavo i perutavo..
Veceras sam ga namazala madnijom kremom ne bi li se hrapavost malo ublazila



Ulja nece pomoci u otklanjanju problema, ali ce nahraniti kozu i dobra su kao preventiva
:)
Mozemo se cuti u pp jos, da ne ponavljam ovdje

Imas pp

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
18.12.2015 22:43:01   
magicalani
Moja kremica stigla, toplo se zahvaljujem. Javljam rezultate nakon testiranja :)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:10:16   
bebaa
imam dječaka...3 godine...i ima suhu kožu ako s eto može reći za dijete...šta bi koristila za njegu počevši od kupanja pa do mazanja...da li je Cortina krema pravo rješenje??

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:14:53   
R&T@
Da li se krema moze koristiti i za njegu ispucanih usana?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:15:02   
DM

IZVORNA PORUKA: bebaa

imam dječaka...3 godine...i ima suhu kožu ako s eto može reći za dijete...šta bi koristila za njegu počevši od kupanja pa do mazanja...da li je Cortina krema pravo rješenje??

i mi s vremena na vrijeme imamo isti problem kod mlađeg dječakauser posted image
šta se nalazi u sastavu cortina kreme?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:17:11   
Medić*
Moze li ova krema za ruke?
U tom dijelu mi je nsjvise suha koza.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:18:40   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Medić*

Moze li ova krema za ruke?
U tom dijelu mi je nsjvise suha koza.


ovo je i kod mene problem....ruke...ali i cijelo tijelo...ali kažu dr da je radi hipotireozeuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 20:20:12   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

Moze li ova krema za ruke?
U tom dijelu mi je nsjvise suha koza.


ovo je i kod mene problem....ruke...ali i cijelo tijelo...ali kažu dr da je radi hipotireozeuser posted image


meni je lice masnije ali zimi ruke toliko se koza isusi da se zna perutati, od mraza ili vode

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 408
   [Obrisana poruka]
29.12.2015 20:38:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 21:20:23   
hatepsut
Na žalost prije 3G dobila sam psorijazu.Kažite mi pomaze li krema kod psorijaze ?!

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 22:12:03   
niki83
Ja cu se isto javiti na temu s nadom da cemo uspjeti osvojiti ovu Cortinat kremu..jer sinu je trenutno atopijski u najgoroj fazi do sada user posted image ..rukice i nogice posvuda..po licu takodjer ima..u glavi..po tjemenu ima seboroicni dermatitis..koristimo i Adermin sampon pjenu namjenski..ali slabo pomaze..jedino po trupu nema. Spava sada ali probat cu ga slikati i postaviti slike. Prije neku vecer kazem mm pa cura nam nije ni imala AD u usporedbi sa njim user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 22:32:50   
niki83
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Evo uspjela sam slikati..suradjivao je..a i ovaj slikomat me slusa veceras user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 23:17:10   
alman
Dusa draga,svrbil gauser posted image
ja sam kupila ovu kremu i potrosili smo je a sad cekamo ovu sto smo osvojili al kod mog nine ni blizu ovako jer ima samo na jednom mjestu, nama je pomogla smanjilo se crvenilo i nije vise hrapava koza

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 23:39:11   
niki83
Ma kako da ne..stalno se ceski..cim skinem odjecu..a kad treba spavati uhh onda je najgore..koristimo melem od tete iz Posusja..ali nestalo nam trenutno..a on bio bolestan i pio 3 lijeka..i sad reakcija na lijekove ide ovako user posted image
Bas nam treba nesto da smiri ovo stanje..i crvenilo a svrbez narocito.. znaci krema ima i u apotekama?!

< Poruku je uredio niki83 -- 29.12.2015 23:40:40 >


_____________________________

N&N

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.12.2015 23:47:19   
vickie
Ja sam dobila Cortinat kremu i ovim putem zelim da se zahvalim sponzoru na poklonu i dostavi na kucnu adresu, kao i RR koja je sve to omogucila.
Zimi imam izuzetno suhu kozu na rukama i vec nakon prvog mazanja osjeti se glatkoca.


_____________________________

'Od nakita samo oči nosim.'

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.12.2015 12:23:32   
UmmuHamza2305
Krema je dobra za suhu kožu.. A za dermatitis nismo još probali jer trenutno koristimo neku terapiju

(odgovor članu vickie)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.12.2015 13:18:39   
niki83
Koristili smo i mi razne kremice i meleme..prosla sam to sve vec sa kcerkom..njoj se sada skoro pa povuklo skroz..samo ponekad malo se pojavi..i samo po rukama. Ali nikad nije imala u ovolikoj mjeri kao sto sin ima. Koliko god pokusavala ja sama da kontrolisem sta pojede i sl., uvijek se ovakve situacije nadju kad ne mozes nista..on ima i bronhitis i prosle sedmice je pio tri sirupa..i znala ssm da ce dermatitis buknuti user posted image ali sta da se radi..samo ga sad mogu umiriti..do nekog sljedeceg putauser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.12.2015 13:37:53   
ninuska
IZVORNA PORUKA: niki83

Koristili smo i mi razne kremice i meleme..prosla sam to sve vec sa kcerkom..njoj se sada skoro pa povuklo skroz..samo ponekad malo se pojavi..i samo po rukama. Ali nikad nije imala u ovolikoj mjeri kao sto sin ima. Koliko god pokusavala ja sama da kontrolisem sta pojede i sl., uvijek se ovakve situacije nadju kad ne mozes nista..on ima i bronhitis i prosle sedmice je pio tri sirupa..i znala ssm da ce dermatitis buknuti user posted image ali sta da se radi..samo ga sad mogu umiriti..do nekog sljedeceg putauser posted image

Ovako je i kod nas. Samo sto trenutno nemamo po sakama i nogama. A lice, glava, ledja, prednji dio komplet izasut i na rukama ima na laktu. Nema bijelog mjesta user posted image Mi smo mali i jos nista ne jedemo..svasta probali..e bronhitis obicno prati a dermatitis...jeza me hvata od pomisli sta ce biti kad se mogne cesati i kad dohranu uvedemo..uhhh
Ja te shvacam..dodjes do zida i nemas gdje dalje :(.

Koliko je tvom djecaku?

< Poruku je uredio ninuska -- 30.12.2015 13:44:10 >


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.12.2015 20:45:29   
niki83
Mom sinceku nepuna 22 mjeseca.. On ide i u vrtic..a odvikavao se i od dojenja..pa pokusavamo i od cucle..vjerujem da ima i do tog "stresa"..

_____________________________

N&N

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.12.2015 18:25:22   
koka i po
niki ovo bas gadno izgledauser posted image
meni se zimi javi slican osip ali samo po licu.
przi,pece i ljusti se.
po uputi doktora sam koristila kuterid +canesten kreme.
pomijesam obje u istom omjeru i nanesem na lice.
on je mali...sad ne znam...mozda da se posavjetujes sa doktorom

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.12.2015 22:04:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: vickie

Ja sam dobila Cortinat kremu i ovim putem zelim da se zahvalim sponzoru na poklonu i dostavi na kucnu adresu, kao i RR koja je sve to omogucila.
Zimi imam izuzetno suhu kozu na rukama i vec nakon prvog mazanja osjeti se glatkoca.



I kod mene je to pravi problem, te bih voljela probati ovu kremu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vickie)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.1.2016 9:05:15   
niki83

IZVORNA PORUKA: koka i po

niki ovo bas gadno izgledauser posted image
meni se zimi javi slican osip ali samo po licu.
przi,pece i ljusti se.
po uputi doktora sam koristila kuterid +canesten kreme.
pomijesam obje u istom omjeru i nanesem na lice.
on je mali...sad ne znam...mozda da se posavjetujes sa doktorom


Koko draga, kod njega je ovo bas atopijski..i doktori samo kottikosteroide preporucuju..nazalost..a ja trazim sve druge moguce opcije da tretiram ovo, kao i svaki roditelj..
Onda je kod njega bas i velika povrsina obuhvacena..pa ne smijem ni pomisliti na kolicinu kortika koju bih mu trebala nanijeti na tijelo..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.1.2016 10:40:59   
ninuska

IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: koka i po

niki ovo bas gadno izgledauser posted image
meni se zimi javi slican osip ali samo po licu.
przi,pece i ljusti se.
po uputi doktora sam koristila kuterid +canesten kreme.
pomijesam obje u istom omjeru i nanesem na lice.
on je mali...sad ne znam...mozda da se posavjetujes sa doktorom


Koko draga, kod njega je ovo bas atopijski..i doktori samo kottikosteroide preporucuju..nazalost..a ja trazim sve druge moguce opcije da tretiram ovo, kao i svaki roditelj..
Onda je kod njega bas i velika povrsina obuhvacena..pa ne smijem ni pomisliti na kolicinu kortika koju bih mu trebala nanijeti na tijelo..user posted image

Je li vam se povuklo? Kod nas ima puno vise...samo sto do rana nije doslo :(. Prvo mazem prirodnim kremama , al nazalost opet namazem sa kortiko..i cim prestanem opet se vrati...al kako pustiti da se rane naprave :(
Cime vi tretirate?

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.1.2016 15:34:29   
niki83
Ninuska..mi kuci nikad nismo bez pantenolske kreme..ustvari uvijek koristimo iskljucivo Bepanthen, i to onu wund und heilsalbe..ona te rane zacijeli vrlo vrzo..ali kod nas ranice i nastaju od cesanja. Nisam upratila koliko je staro dijete?! Ima li neko od vas roditelja AD? Kod nas je genetika..muz ima, sto bi rekli otkad zna za sebe user posted image user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.1.2016 20:40:42   
ninuska

IZVORNA PORUKA: niki83

Ninuska..mi kuci nikad nismo bez pantenolske kreme..ustvari uvijek koristimo iskljucivo Bepanthen, i to onu wund und heilsalbe..ona te rane zacijeli vrlo vrzo..ali kod nas ranice i nastaju od cesanja. Nisam upratila koliko je staro dijete?! Ima li neko od vas roditelja AD? Kod nas je genetika..muz ima, sto bi rekli otkad zna za sebe user posted image user posted image


Sada koristimo pantenol..probali smo svasta i ne pomaze..bebi je 3, 5 mjeseca. Nema niko kod nas...kos mene se jedino pojavi na ruci..tj.bude suha koza i na ramenu..ali jednom u par godina..i ne znam.da li je to ad?!
Gdje kupis tu kremu?

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *