|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 10:50:36   
ema08
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image


MAJ 2016
user posted image

08.05. Dinaina Porodila se 04.05. user posted image
10.05. Minie user posted image Porodila se 16.05. user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image Porodila se 28.04. user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image Porodila se 14.05.user posted image

JUNI 2016 user posted image

19.06. Enisa 1989 user posted image
24.06. felix user posted image
25.06. mala_sa user posted image


JULI 2016
user posted image

01.07. Mama3333 user posted image
11.07. search user posted image
20.07. Arijana2 user posted image
27.07. nudzejma user posted image


AVGUST 2016
user posted image

01.08. MajaAjna user posted image
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016 user posted image

03.09. Vrtni patuljak user posted image
09.09. BubaDara user posted image
11.09. Agatha user posted image
16.09. ema08 user posted image
26.09. Lejni user posted image
26.09. samy_lo user posted image
28.09. tackicaa user posted image ili user posted image

OKTOBAR 2016
user posted image

06.10. anidla user posted image
-- 10. winky_sa user posted image
-- 10. maglaj_mum


NOVEMBAR 2016

user posted image

--.11. bebica11
--.11. leptirica13

Evo da ispunimo obecanje Delyah92 user posted image . Ako ima kakvih gresaka pisite pa cu ispraviti user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 11:06:08   
ema08
Jos da pozelim dobrodoslicu novim clanicama user posted image , zelim lagane i ugodne trudnoce i nadam se da ce vam nasa druzina s foruma pomoci da vrijeme brze proleti user posted image .

MalaSA, cestitam na novom autu, da ti ako Bog da bude sretno i sto bi nasi stari rekli da nesrecu ne vidis ni u putu user posted image .

BubaDaro
, ma ja ti samo gledam tu odjecicu jos uvijek. Sa MM sam se dogovorila da ne kupujemo nista do 7 mjeseca. Al su preslatke stvari user posted image user posted image , ne znam za kvalitet i sigurno je da necu narucivati odjecu preko interneta. Sto kazes, nista dok ja to ne opipam user posted image .

Sinoc je MM prvi put bas pravo osjetio bebija. On se juce uzvrtio kao nikad do sad, sav mi je stomak poskakivao, a kad mi je MM stavio ruku na stomak on (lopuza mala user posted image ) se usutio...nista. Malo se pretvarao da je pametnica i onda zviz. Joj, kako me je dragi odusevljeno pogledao user posted image user posted image i sad se topim hehehe.

user posted image Bravo za uredne kontrole, a svim ostalim bebelim saljemo punoouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 11:11:17   
winky_sa
Mahanje i od mene
Tackice nisam ni ja krenula u soping jos uvijek. Zasad samo gledam slatke bebeche stvari, sva se topim gledajuci user posted image
Daliyah cestitke od srca


(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 11:17:13   
Leptirica13
Mi smo 04.12.

al,mozda naslutis novembar :)

IZVORNA PORUKA: ema08

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image


MAJ 2016
user posted image

08.05. Dinaina Porodila se 04.05. user posted image
10.05. Minie user posted image Porodila se 16.05. user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image Porodila se 28.04. user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image Porodila se 14.05.user posted image

JUNI 2016 user posted image

19.06. Enisa 1989 user posted image
24.06. felix user posted image
25.06. mala_sa user posted image


JULI 2016
user posted image

01.07. Mama3333 user posted image
11.07. search user posted image
20.07. Arijana2 user posted image
27.07. nudzejma user posted image


AVGUST 2016
user posted image

01.08. MajaAjna user posted image
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016 user posted image

03.09. Vrtni patuljak user posted image
09.09. BubaDara user posted image
11.09. Agatha user posted image
16.09. ema08 user posted image
26.09. Lejni user posted image
26.09. samy_lo user posted image
28.09. tackicaa user posted image ili user posted image

OKTOBAR 2016
user posted image

06.10. anidla user posted image
-- 10. winky_sa user posted image
-- 10. maglaj_mum


NOVEMBAR 2016

user posted image

--.11. bebica11
--.11. leptirica13

Evo da ispunimo obecanje Delyah92 user posted image . Ako ima kakvih gresaka pisite pa cu ispraviti user posted image



_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 11:28:28   
Leptirica13
sto se tice kupovine, ja bih najradije vec sad pokupovala sve zivo al je jos prerano ...
kad smo mislili da ce ipak biti blizanci, ja sam satima trazila kolica po netu, posto u sarajevu bas I nema neki izbor za blizance.
I to je trajalo danima,,I nadjem ja kolica...preslatka...kontali da ih kupimo pred porod,posto tad ide Zima, da ne srkletimo poslije.
I odemo mi na pregled, kaze dr ne kuca jednom plodu srce...za 2 sedmice ga vise nije ni bilo.
I od tad sam rekla, necu ni da gledam..kad budem usla u 9,aBd, onda cu otici I kupiti samo osnovno sto treba...

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 11:48:09   
Lejni
Zene moje drage. Ja sam sebi nametnula tonu obaveza pa jos po stanu i nikako da stignem da udjem. Iscitacu kasnije sve sto ste pisale.

Vidim pisete za mala_sa za novi auto. Srecan da bude, u zdravlju da ga vozite.

Upratih i za kupovinu. Ja vec imam nekih stvarcica koje su kupljene. Prosto nisam mogla da odolim a ni muz. Drugo rodbina po inostranstvu je to nasla kao zabavu pa se i tamo uvelike kupuje. Znam da je previse rano ali kod nas je ljeto uvijek burno i proleti za sekundu. Nisam nista pripremila specijalno ali par nekih simpa stvarcica jesam.

U petak kontrola kod nas jedva je cekam. Mrva udara resovno. Nekad bas jako, nekad slabije ali je divno. Eto zene ljubim vas pa cu gledati kasnije da uletim da sve iscitam. Ljubim

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 13:21:09   
tačkicaa
Šta vi mislite o epiduralnoj? Evo sad naleti na to na netu, pa su podijeljena mišljenja. Ima li koja iskustva? Lična ili iz tuđih priča? Ili ćemo to pitati na seminaru user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 13:32:47   
mala_sa
Evo i nas user posted image , zene jesam li ja to slijedeca po lisiti (od ovih sto se javljaju redovno) il me moje oci varaju user posted image user posted image user posted image

Hvala svima na lijepim zeljicama, Amin aBd da slusa kako ste i napisale user posted image

Agatha ma ja znam reci svidja li mi se ili ne i znam kad probam jel dobro vuce il se povlaci ko prebijena macka, od koga je dosta je user posted image

Nudzejma ja isto znam za ove lactogyn preparate da bas preporucuju trudnicama, a vaginalete mozda ne bi ni bilo lose, da se iscisti ako nesto ima!

Ema user posted image za tm i bebaru user posted image , ne znam kako spavate, ali mm po cijelu noc slusa bebu jer ga ja zagrlim iza ledja, i taman naslonim moju nogu preko njegove. Tako da se on mazi sa bebom a ja odmaram noge i spavam user posted image

Sto se tice kupovine ja sam svaki put pocinjala oko 7-7,5mj i to je nekako taman, imas vremena da fino sve obidjes i pregledas, i kasnije da sve operes, slozis i organizujes user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 13:36:47   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Šta vi mislite o epiduralnoj? Evo sad naleti na to na netu, pa su podijeljena mišljenja. Ima li koja iskustva? Lična ili iz tuđih priča? Ili ćemo to pitati na seminaru user posted image


Jucer sam bas bila kod anesteziologa zbog epiduralne. Ovdje je to praksa i primi je 90% zena. Ja nisam ni za jedan porod, nekako ne volim to cackanje po kicmi, i kad sam na kraju trazila da mi je ukljuce jer su me trudovi izmorili, vise nije bilo ni vremena jer je krenulo tiskanje. Sad se opet nadam da cu proci bez anestezije aBd.
Moja zaova je imala jako lose iskustvo, i bas puno komplikacija poslije, tako da sam sad definitivno odlucila da je ne uzimam; odim carskog reza tad svakako nema izbora.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 13:54:21   
BubaDara
Danček mojim dragim trblicama a vidim mashAllah dobili smo još jednog bebacha user posted image ČESTITAM Daliyah92 user posted image user posted image slatka user posted image Da ti bude uvijek na ponos i sreću user posted image
tačkice nemoj se ljutiti, mi to onako malo za lijekove napadamo, ali ja bi na tvom mjestu možda uvijek prvo gledala da legim, smirim se na lijevom boku, popijem neki fini čajić pa onda po apaurinu. Opet ti znaš svoje i svaka od nas zna i osjeti šta je najbolje za nju. I meni je doktorica rekla da mogu bez problema popiti paracetamol i anaglin kad boli tikva user posted image ali eto ja sam par puta popila kad stvarno nisam mogla izdržati bol user posted image
Čuj ni krpice nemaš? Hajde samnom u shopping user posted image
Nemam nikoga ko je rodio s epiduralnom, imam jednu kolegicu koja je carskim rodila sa spinalnom (valjda sam dobro napisala bar koliko ne znam ništa user posted image user posted image ) i ona kaže da je ok, kao rodiš carskim a budan i odmah dobiješ bebu u naručje. user posted image to je lokalna anestezija, ali koliko sam ja nju skontala poslije ne smiješ ustati 24h i ležiš na leđima 24h, kao ne smiješ se micati, pa sad ne znam kliko je to opasno i šta s tim. Super zvuči carski bez bola i vidiš bebu odmah, ali šta ja znam koliko je našim doktorima vjerovati oko svega. Baš nam nije lahko user posted image Ja se iskreno nadam prirodnom porodu, pa kad su sve preživjele taj bol, valjda ću i ja user posted image
leptirice a stvarno vrijeme leti, ni sebi ne vjerujem da sam već na pola šestog mjeseca hehehe user posted image
winky_sa user posted image za bebu ručkalicu hihihihi, još ako im damo slatko, sve uživaju onda user posted image
nudžejma ja isto nemam pojma o brisevima, ništa to meni dr ne spominje user posted image Samo lezi i odmaraj pa biće vremena za kondiciju user posted image Žao mi je pravo što te to spopalo pa još moraš i ležati, ali izdrži se sve za malo srce user posted image Joj i ja gledala to iz PRIMARKA, i ima super stvarčica, ali nekako ja kontam više mi treba zimskih stvari u početku, jer beba dolazi polovinom septembra pa dok krenemo u hodnju već novembar, a tamo vidim prelijepe bodiće ali kratkih rukava user posted image
agatha e neka i vas dvije hihihihi user posted image user posted image
Hajde i ti samnom u shopping user posted image
Ja sad vala kad šta naletim i kupim. Ne znam, većina trudnica i dobije od nekog od rodbine korištenu robicu za početak, pa i ne brine oko nabavke svega, a ja niti imam od koga dobiti niti želim za svoju godinu čekanu princezu pa tako pomalo kupujem da joj ne fali kad dođe ako Bog da user posted image
šta nam je sa blossom user posted image vidim na spisku termin 16.05. a ne javlja se? Zna li neka je li stigla njena bebica? user posted image
emice a stvarno je to posebno kad muzici osjete, oni se nekako baš istope hihiihihi user posted image super, baš mi je drago da i on uživa, mm svaki dan sad skoro osjeti kad navečer legnemo u horizontalu, tad je cura najaktivnija pa se baš uvijek on prišunja da je mazi user posted image user posted image
Lejni pa gdje si ti drugarice user posted image user posted image
Morat ćemo šibati guzu, samo nas malo pozdraviš i pobježeš user posted image user posted image
Grlim vas sve i ostale punooooo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 14:16:51   
tačkicaa
Mala_sa Ja nisam baš nešto upoznata s tim stvarima, ali kako vidim to je na zapadu normalna stvar. Ja ne bi' bježala od toga, ali iskrena da budem, ne vjerujem da imamo mi ovdje dovoljno stručan kadar, pa mi se nešto ne da baš lagano njima puštat' da mi prčkaju oko kičme... Ali eto, dobro zvuči ideja o porodu bez bolova user posted image Kako Leptirica reče, čini mi se da ću i ja nekad u devetom aBd kupit' osnovno, jer kako vidim, ovo dijete neće ni do tad bit' na čisto je li muško ili žensko user posted image Eto Ema vidiš ti nje, ne može k'o sve ostale hanumice da ima pink boju pored imena, nego to valja teta-Emu zamučavat' da oboje stavlja user posted image
BubaDaro Ma ne zamjeram ja tebi, nego nije isto kad boli glava i kad boli stomak. Ja odma' skontam da je nešto loše bebi i ako već doktorica kaže da apaurin opušta mišiće materice i pomaže tim vražjim kontrakcijama, ko sam ja da pametujem user posted image Uh, to sa mirovanjem 24 sata baš loše zvuči, to nikako ne bi' voljela user posted image Kako ti reče, valjda izdržimo i mi kad su tolike žene izdržale user posted image Kako bi stari narod rek'o, nekad su se žene u žitu porađale user posted image
Agatha Ja ću morat' popisat' sve ove gedore od liekova što si ti pomenula, nek' se nađe. Zlu ne trebalo user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 14:17:55   
ema08
Leptiric, primljeno k znanjuuser posted image . Sada pišem s mobitela i ispravit ću čim sjednem za računar. Neka bebe u pupi do kraja, nemoj da ja slutim user posted image .

Tackice, meni je se poroditi na carski rezuser posted image , mada da mogu voljela bi prirodno i nikad ne bi pristala na epiduralnu. Nemam povjerenja u naše doktore, a i imam poprilično visok prag boli tako da bi svakako pokušala bez nje. Ne znam nikog iz BiH ko je se porodio sa epiduralnom pa da mogu prenijeti neka iskustva. Vani je to dosta češće i njihovi doktori su već ispraksani tako da mislim da se njihova iskustva ne mogu primijeniti kod nas.

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 14:36:13   
ema08
Tackice, nije meni teško ako treba i do septembra pisati i plave i roze crtice, ali bi voljela radi tebe da na slijedećoj kontroli saznaš jel paša ili hanumica user posted image lopuzica mala.

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 15:02:12   
tačkicaa
Mislim da danas imam previše slobodnog vremena, sad sam pročitala neđe da se žene sa dioptrijom šalju na carski user posted image wtf? Što?
Izvini Ema ja nisam upratila zašto ti moraš na carski? Valjda ono na početku vas nisam popamtila kako valja, pa mi se izmiješalo user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 15:42:21   
Leptirica13
jojjj..cula sam I ja... :(
koja dioptrija se tolerise..?
ja imam -1,25 - 1,50

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 15:58:27   
nudzejma
Moram se javiti zbog tackiceee....vidim zene je malkice kritikuju zbog apaurincicauser posted image .Draga,ja sam u prvoj trudnoci popila hrpu lijekova za sprecavanje kontrakcija a izmedju ostalog bilo je tu i apaurina.Apaurin opusta glatku muskulaturu i sprecava kontrakcije.Ovo mi je struka i ne pisem tek onako.I moja dr. mi svaki put naglasi ukoliko osjetim bilo kakav bol u stomaku da popijem apaurin i/ili buscopan...
Sto se tice Cr i dioptrije i ovdje je tako.Nisam sigurna koje su granice ali znam da takve zene idu obavezno na CR radi zastite ocnog zivca i ocnog dna od naprezanja prilikom napinjanja na prirodnom porodu....Eto izdersi ja ko kakvauser posted image
I da se "pohvalim" da mi je nalaz urina pokazao urinarnu upalu i dobila sam antibiotik (3 od pocetka trudnoce)user posted image .Sta mogu bitnije je istjerati bestije i sanirati upalu....

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:05:53   
tačkicaa
E Nudzejma fala ti što me braniš đe čula i đe ne čula user posted image Dosta mi brige kad zaboli stomak, kud još i o štetnosti apaurina da dumam user posted image Treći put? user posted image Žao mi je, i sve mi se čini da ću i ja to bar još jednom do poroda proći, još od malih nogu imam problema s tim bakterijama i upalama user posted image Ali sreća imaju antibiotici user posted image Fala ti na informacijama ...
Auuu vidiš ti za tu dioptriju, ja o tome pojma nisam imala user posted image Boga mi Leptirice trebamo se to raspitat', meni je -1,5 na oba oka, i to nisam bila na kontroli ima sigurno dvije godine user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:12:23   
tačkicaa
Malo sam istraživala, valjda nije dioptrija toliko bitna, koliko je bitno stanje oka (neki tamo parametri, dno oka, mrežnjača,...) Znači valja obavezno na pregled prije. Još kažu da su gore neke srednje visoke dioptrije, nego one ultra visoke user posted image Eto još belaja blago meni user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:16:05   
Leptirica13
ma, nece oni ni znati za dioptriju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:18:53   
tačkicaa
Kažu opasan je taj neki očni pritisak pri naprezanju, zato se to kontroliše. I čitam da je minus gori, jer se u nekim slučajevima desi povećanje dioptrije poslije poroda, eh sad hoće li nam oči ispast, to ne znam user posted image user posted image Pitaću ja svoju toktorku aBd na sljedećem pregledu, moram i to utefterit' user posted image

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:30:57   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Kažu opasan je taj neki očni pritisak pri naprezanju, zato se to kontroliše. I čitam da je minus gori, jer se u nekim slučajevima desi povećanje dioptrije poslije poroda, eh sad hoće li nam oči ispast, to ne znam user posted image user posted image Pitaću ja svoju toktorku aBd na sljedećem pregledu, moram i to utefterit' user posted image


Znaci placem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 16:55:52   
mala_sa
Sad malo licnog iskustva user posted image , imam dioptriju -1.5 i -1.75, oba poroda su bila prirodna. Odmah u onih prvih 20min poslije poroda sam licno primjetila da losije vidim, i oba puta dioptrija se povecala pomalo na oba oka. Indikacije za carski rez su visok ocni pritisak i cilindri, ja imam samo dioptriju tako da sam isla prirodno. Svakako doktoricama pomenite, pa i pregled kod oftamologa ne bi bilo lose odraditi.
i ne brinite, nece vam oci ispasti user posted image user posted image

Eh epidural! Ukljucuju ga kad pocnu oni trudovi na 5-7min, i njegovo djelovanje prestaje kad je zena otvorena 8-9 prstiju. Svaka zena mora osjetiti kada treba tiskati i zato ranije iskljuce anesteziju, samim tim one najjace bolove pred kraj svakako svaka osjeti, tako da je epidural ustvari tu da sacuva snagu od onih trudova koji najduze traju i iscrpljuju.
Iako su ovdje strucnjaci greske se desavaju, a i ima nus pojava od epidurala samo sto ih rijetko navode. Moja zaova se porodila prosle godine, i anesteziolog je usao previse duboko sa iglom, poslije poroda joj je kroz rupicu od igle curila tekucina iz kicmene mozdine i izazivala uzasne glavobolje. To su bile glavobolje pri samom pokusaju da ustane iz kreveta, ali toliko jake da se svo tijelo koci od bolova. Nakon 20 dana provedenih u bolnici jedva su sanirali rupicu i nekako je zarasla, sad hB nema glavobolje, ali niko ne garantuje da joj se nece samo odjednom vratiti. Znaci bezazleno nije user posted image .

Nudzejma ti si bas osjetljiva, nadam se da ce poslije antib sve bestije biti pobijene aBD user posted image

Tackice ja ti isto zelim da na iducoj aBd kontroli saznas spol, lijepo je iznenadjenje, ali ja sam jedna od onih koja voli unaprijed da zna user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
18.5.2016 17:52:21   
tačkicaa
Mala_sa Samo se ti smiji jadnoj neinformisanoj trudnjaci user posted image A ja imam i cilindre pored dioptrije, za ocni pritisak ni sama ne znam, valjda bi to osjetila user posted image Nista, kontrola ociju prije poroda obavezna aBd user posted image a sto se ostalog tice, haman se najbolje prepustit', neka rade sta hoce, ne trazit' nista posebno. Kod nas nikome ne nude epiduralnu, kako znam?
Elem, imam ja jos vremena, brinite se malo vi koje ste 'trudnije' user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
19.5.2016 8:13:44   
tačkicaa
E baš neću sad da vam pišem poduži esej, a planirala sam da znate user posted image Pošto ste tako lijene, uskraćujem vas mojih mudrih misletina jutros user posted image Ne znate šta propuštate user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj
19.5.2016 8:33:09   
winky_sa
Tackice nemoj da nam se ljutis user posted image
Ja sam se juce vec prepala kod onog ispadanja ociju od naprezanja user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *