|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 10:40:38   
agatha
Helooo, zene! Joj napisah roman i propade, ufff.
BubaDaro,evo referata mada nece biti ko tvoj garant, heh.Moja doktorica na godisnjem pa mi je ultrazvuk radila Lacevic ali je zena bas nekakva neuroticna i panicar.Helem, koliko ona vidi, tako kaze, sve je uredu, imamo 1837 gr. :) Hajmo žene da razdrmamo malo ovaj forum, evo prva ja, treba poci od sebe u svemu.BubaDaro najbliza terminuso, kako si mi ti? Search, sretno i da porod hairli krene. Sta je sa Nudzejmom i njoj je sad nekad termin? Tackava, dje si ti, javljaj se brzo. Osjecajte se i ostaleuser posted image prozvanim.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 11:31:59   
ema08
Jutro bebele moje user posted image
Ja sinoc napisala roman i zazvoni mi viber te sve propade. Mene su okupirali gosti ni sama ne znam jesam li dosla ili posla user posted image ...

Prvo da cestitam na urednim kontrolama Bebici i Agathi.

I mi smo juce bili na kontroli. Vedo ima skoro 2 kg, al pile moje cijelo vrijeme krio lice malim,slatkim,bebelim rukicama tako da ga nisam ni vidjela user posted image . Ono sto je losa vijest je da mi je se grlic poceo kratiti i sad u 32 nedelji je 3,05 cm. Dr.nije preporucila strogo mirovanje al je rekla da usporim i sve lagano i polako, a kod mene puna kuca. Molim nasu dr.za grlic Nudzy njeno strucno misljenje o ovakvom grlicu.

Lejla, super za more, bucni i za nas koji put user posted image .

BubaDaro, Tackice, Midnight i ostale bebele saljemo vam punooo user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ema08 -- 19.7.2016 11:38:42 >

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 11:35:03   
tačkicaa
Evo mene, evo meeee user posted image
A ne znam vala, baš se jesmo ulijenile. Kako neka reče, haman da nemam više šta pametno da kažem, ali gledajući i po tome, onda nisam ni do sad trebala ništa pisat' user posted image Evo idemo budit' temu user posted image
Search Samo ti se nama češće javljaj, ima ovdje žena koje bi ti mogle dati neki savjet', kao Lejla npr, Agatha, Nudzejma, a i ove naše nove forumašice user posted image
Ja sam dobro, koliko se dobro može biti u blaženom stanju, ali nemam vala nekih tegoba user posted image Stomak raste k'o iz vode, svaki dan primijetim kako je porast'o user posted image
Ajmo, đe su ostale user posted image Kako vaši trbusi?
Bravo za uredne kontrole btw user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 11:42:07   
bejbibi
Cao zene ,primate li novu trudnjacu :) 6ta nedelja je nastupila.mucnine me ubise ,nisam sposobna nista raditi,cak ni o djeci brinuti :(
Ovo je treca beba,totalno neocekivano al Boze moj,sta je tu je .da bar prodju ove mucnine,ovo mi je najgori period trudnoce :((
Pijete li vi sta protiv mucnina? Ja bas nista ne mogu sve izbacim i onda izbjegavam i jest jer mrzim povracanje user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 12:03:46   
tačkicaa
Joj Ema evo mene nerviraju ti tvoji bezobrazni gosti user posted image Sad kad si se uspaničila i zbog tog vražjeg grlića user posted image Samo se ti opusti, ja kako sam skontala po toj reakciji doktora, to nije ništa opasno, samo nemoj sad skakat' pa svima ugađat', odmaraj, neka oni o tebi brinu user posted image I user posted image za velikog dečaka Vedu user posted image
Bejbibi Dobro nam došla user posted image Eto sad pomozi da nam tema živne user posted image Ja nisam imala mučnine i ne znam kako bi' ti mogla pomoć', ali ima ovdje ženica sa puno savjeta user posted image Znači treće bebče je iznenađenje user posted image Drugo ima godinu i po, kako vidim?

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 12:13:20   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Joj Ema evo mene nerviraju ti tvoji bezobrazni gosti user posted image Sad kad si se uspaničila i zbog tog vražjeg grlića user posted image Samo se ti opusti, ja kako sam skontala po toj reakciji doktora, to nije ništa opasno, samo nemoj sad skakat' pa svima ugađat', odmaraj, neka oni o tebi brinu user posted image I user posted image za velikog dečaka Vedu user posted image
Bejbibi Dobro nam došla user posted image Eto sad pomozi da nam tema živne user posted image Ja nisam imala mučnine i ne znam kako bi' ti mogla pomoć', ali ima ovdje ženica sa puno savjeta user posted image Znači treće bebče je iznenađenje user posted image Drugo ima godinu i po, kako vidim?


Hvala draga na dobrodoslici:) zelim nam svima skolske trudnoce i sto lakse porode .
Da trece je .ni u malom mozgu nije bilo,al eto Bozija volja .a kad bih vam rekla kako mislim da sam zatrudnila necete vjerovati jer ni ja ne vjerujem user posted image
Da ,mwla ima ,jos malo 16 mj.ja ziva ne znam kako cu prodeverati obzirom da u blozini,tj na 300 km,nemam nikog svog niti s muzeve strane 😥 zasad se mm brine oko djece jer ja glavu ne mogu dici 😣

Svaki savjet je dobrodosao kako protiv pvih mucnina.ja cak ni ne jedem da ne bih povracala jer mi je to fiuuuuuj

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 12:39:13   
tačkicaa
Pa dobro, ja imam neku ideju kako si zatrudnila user posted image
Nemam ni ja baš blizu neke rodbine, ali meni je prvo, pa doći će neko tih prvih dana, ali Bgmi tebi je pravo zeznuto user posted image Eto onu jednu sedmicu kad sam imala neke mučnine, jela sam samo parizer i hljeb, nekad tunu, kiseli pekmez s pavlakom user posted image Ne znam šta bi' ti drugo predložila user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 13:52:51   
tačkicaa
Dok nisam zaboravila... Ima li neka iskustva s onim gelovima za brže otvaranje? Koristi li se to kod nas? Gdje ima kupiti?

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 14:02:24   
tačkicaa
Ustvari, to valjda nije 'brže otvaranje', nego kao smanjuje se trenje, da beba lakše izleti. Nije nešto tipa indukcije, nego baš kao podmazivanje user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:03:59   
agatha
Ema,user posted image za urednu kontrolu.
Bejbibi, valjda sam dobro napisala, dobro došla na druženje.user posted image
Tackice, koriste i kod nas gel, kupi muz u apoteci i donese, cini mi se oko 80 KM. Meni prosli put nije trebao ali koliko sam skontala da je za brze otvaranje.
Nego, jesi li pocela sa kupovinom gardarobice? :)

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:12:16   
BubaDara
Evo stigoh i ja da se javnem svojim ženicama user posted image
Danas vidno boljeg raspoloženja pa mogu vam se nagovoriti da se ne žalite kako ne pišemo na temi user posted image ajmo redom user posted image
bebica 11 user posted image za kontrolu i za sekicu, a kilice ko šiša, svi kažu da se poslije poroda tope kao lude pa ne brigaj user posted image Neka nama cura user posted image
search ja nisam do sad rađala ali znam puno žena koje su prešle termin i po 15-17 dana, tako da ne se sikirati, kako god bolje je da samo krene nego da ti uključuju indukciju. Sretrno ti danas pa ako Bog da da nas ubrzo obraduješ user posted image
lejla80 aaj putujete za 10 dana user posted image user posted image mogu misliti sreće kod malog a i kod tebe heheheheuser posted image Samo nam se ti dobro pazi i odmah skidaj sa sebe mokri kostim i obuci suh kad izađeš iz vode svaki put, ja čula da tako treba user posted image user posted image Gdje furate? Jel' ništa kontra Splita? user posted image
agatha pa divno, vi ste mashallah veliki narastili user posted image
Moja cura je na kontroli prije 2 sedmice imala 1609 g ali kako stomak raste, čini mi se sljedeće subote kad odem da će to već biti 2500 g user posted image
Ja sam sve dobro osim nogu i ruku user posted image Noge otiču a ujutro kad ustanem bole me ruke tj šake i zglobovi prstiju, i čitam naravno da je to normalno user posted image i kad se kome požalim kaže to ti je normalno user posted image zato šuti i trpi, radim još do kraja ove sedmice pa vidjet ću kako će biti na odmoru user posted image Otiču li tebi noge i bole li ruke?
Drugi problem koji imam je što sad slabije osjetim bebu, na poslu par puta samo kao nešto malo da se mrdne, a kući kad legnem odmoriti malo više ali ipak nije kao prije user posted image Čitam da je normalno i to, ima li šta da nije normalno user posted image user posted image
Beba nema dovoljno prostora za akrobacije valjda user posted image ali meni nešto neobično a i nekad se iskreno uplašim pravo, pa eto voljela bih znati kakvo je tvoje iskustvo s tim?
Ja te baš ubi pitanjima user posted image
ema08 ja ću doći s tačkicom da rastjeramo te goste user posted image
Veliko user posted image za Vedu user posted image on je mashallah pravo napredan user posted image
Za grlić sam ja imala problem što je neko vrijeme mi govorila da je uloživ s vanjske strane pa mi dala i pojas i zabranila odnose, a na zadnjoj kontroli kaže sve ok, pa ni pojas više ne moram nositi, tako da ne znam sad za to skraćivanje, ali mislim da je problem, da bi ti odmah zabranila kretanje itd. Nudzejma sigurno zna ako se do sad nije i ona porodila user posted image pa je nema user posted image
tačkice tačno raste k'o iz vode, što ti kažeš svaki dan veći i veći, kad prestaje rasti, u kojoj sedmici? Zna li ko? user posted image
dobro nam došla bejbibi user posted image Nadam se da ćeš biti zadovoljna druženjem s rajom i da će ti brzo proći ovih najljepših 9 user posted image Ti si nam znači super mama, mashallah treće na putu user posted image I moja je veeelikaaaa želja imati troje ali vidjet ćemo, ako ne budem zakasnila zajedno s mm možda nam se i ostvari želja ako zdravlje posluži user posted image Ovo mi je prvo, a 29. godina, mm ima 35 pa morali bi požuriti ako ne mislimo da nas na ulici pitaju jesu li nam to unuci user posted image user posted image
Što se tiče mučnina ja ih niad nisam imala hvala Bogu, ali moje prijateljice koje su ih imale kažu da je pomagala suha kifla ujutro, krekeri i sl. pa probaj. Sretno user posted image
A hajde nam baš reci kako si zatrudnila? Mene i tačkicu živo zanimauser posted image user posted image user posted image
tačkice moja prijateljica je nedavno to trebala kupiti za porod u Tuzli i kupila u apoteci, čini mi se oko 70 KM i navodno to bi kao svaka trebala kupiti da se nađe, a ako se ne iskoristi u apotekama hoće vratiti uz sačuvan račun, pa eto ja toliko o tome znam. Isto tako znam da je ona rodila dječaka 4kg a da joj nije rađena epi niti je "popucala" gdje, ali opet mislim da je to neka njena sreća jer znam i žene kojima ni taj gel nije pomagao. Eto toliko od mog znanja user posted image
Jeste li vi u planu piti čaj od lista maline u devetom mjesecu? Je li to kao za lakši porod? Meni i mama i sveki nasušile k'o za krave listova pa kontam da pijem a samo sam čula da je dobro a nemam pojma zašto user posted image Isto tako i za hurme, kao treba jesto što više u devetom user posted image Ima li ko iskustva i znanja o tome? user posted image
Eto oživjet će tema aBd user posted image
Sve vas grlim redom user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:35:48   
tačkicaa
Agatha Aha, znači to se kupi i ponese pa oni procijene gore da li treba ili ne? Ma kakva ja i kupovina user posted image Još ništa, a i ne sekiram se više, do sad sam bar kontala kad li ću, a sad mi svejedno user posted image Još mi ti pomenu one paketiće za bebe, i ja se još više uljuljka user posted image A i muž mi nekakav totalno bez briga po tom pitanju, tako da još ostadoše samo ponjavice za pokrivanje user posted image
BubaDaro I ti znači planiraš gel kupit'? Eto ja nemam fala Bogu tih belaja sa naticanjem, ono nekad tabani zabole kad puno šetam, mada je to rijetko user posted image Ali stomak, sila jedna user posted image Gledam na onim vježbama trudnice, imaš svih veličina, boja i dimenzija user posted image Ljepota jedna za vidjet' kad se onako poredamo po podu, a posebno kad se počnemo dizat' user posted image user posted image I neke u 35.sedmici imaju baš malecke neke trbuščiće, pa ne znam je li se moj samo čini toliko većim ili je stvarno puno veći user posted image I ja sam našla kod svekrve u vrtu par grančića, pa smo to stavili da se suši, tako čuh da valja. Sad znači trebam čekat' deveti mjesec ? I da, treba mazat' bradavice u devetom mjesecu nekom kremicom, radi lakšeg dojenja (ako to nisam pomenula ranije, a rekla si da ti prenesem detalje s vježbi user posted image ) Joj hurme user posted image Haj valjda ih bude u devetom, trebala sam nabavit' zalihe dok je bio ramazan user posted image
Lejla Na moru će ti biti superiška, ja bi' opet user posted image Samo brate 10 dana unaprijed planiraš, zaboravićeš što-šta, ko što vidim user posted image I pazi na ježeve, ja sam se nabola, naravno user posted image
Nudzejmaaaaaa? Ima li te digod, evo žene traže grlić-savjete user posted image Meni rekla da mi je grlić savršen i sad me strah da će mi bit' teže rodit' user posted image Kako svaka ima neki razlog da nađe da brine user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:46:28   
Arijana2
Pozdrav drage user posted image evo da se i ja javim ,nama je na cr dosla 13.07 naša princeza Merjem.Izisli smo treći dan jer je na Jezeru tamo bas gužva pa puno ranije puštaju nego u Vojnoj .Hvala Bogu sve ok.user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:56:05   
ema08

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image



JULI 2016
user posted image

11.07. search user posted image
20.07. Arijana2 user posted image porodila se 13.07. user posted image user posted image user posted image
27.07. nudzejma user posted image


AVGUST 2016
user posted image

01.08. MajaAjna user posted image
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016 user posted image

03.09. Vrtni patuljak user posted image
09.09. BubaDara user posted image
11.09. Agatha user posted image
16.09. ema08 user posted image
26.09. Lejni user posted image
26.09. samy_lo user posted image
28.09. tackicaa user posted image

OKTOBAR 2016
user posted image

06.10. anidla user posted image
-- 10. winky_sa user posted image



NOVEMBAR 2016

user posted image

02.11. Maglaj_num


DECEMBAR 2016
user posted image
01.12. bebica11 user posted image
03.12. lejla80 user posted image
04.12. leptirica13
05.12. svamojadjeca
24.12. bambi1 user posted image

JANUAR 2017
user posted image

05.01. NARI
06.01. midnight489user posted image
20.01. aidicaa

FEBRUAR 2017user posted image
02.02. saraa



(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 15:59:21   
ema08
Cestitam Arijana, dobro nam dosla malena drugarica Merjem. Da nam bude ziva i zdrava 100 godina,a mamici brz oporavak. Idemoooo zene jedno kolce za Merjem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 16:06:49   
ema08
BubaDaro i ja dosta nekako njeznije osjetim pokrete,a juce bila na kontroli i bebce super. Vjerovatno to sto kazes ogranicen im prostor user posted image .

Tackice, ja vec uveliko mazem bradavice onom aventovom kremom. Kao treba poceti u trudnoci protiv pucanja bradavica bla bla user posted image . Ja pocela pa vidjet cemo. I trbuh sam mackala kao luda pa evo strije se ipak pojavile, al nejse da ne mazem mislila bi da je zbog toga.

Bejbibi, dobro nam dosla user posted image . Zelim ti ugodnu i laganu trudnocu. Znam ja te muke s povracanjem. Meni je isto pomagala suha kifla ili tako nesto npr.grisini. Proslo u cetvrtom mjesecu.



(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 16:53:00   
agatha
BubaDaro, ja ne oticem, barem ne jos, mene hvataju grcevi, najgore mi je kad me uhvati dok spavam a to se tad najcesce desava.
Plus, sra god haman pojedem zeludac me boli, grebe uzas, bez kisele ili donata ne smijem biti u kuci.
Bebine pokrete ne bih rekla da manje osjetim vec su drugaciji, ono nekako moze se oretpostaviti kojim dijelom tijela udara. Negdje oko 31. sedmice je pocela i stucatiuser posted image
Kod mene jArijana, cestitam, da vam je ziva i zdrava i sretna mnogo godina!user posted image user posted image user posted image
e i sin bio bas nemirna beba kako u stomaku tako i sad haman. Nisu sve bebe iste. Moja rodica se porodila u aprilu ona kaze samo navecer kad legne osjetila pokrete, i stvarno je bebica mirna i sad. Ja osjecam veliki pritisak u nogama, tesko mi je hodati, mozda i zato sto je nize glavicom. Inace u plusu sam 11 kg.
Tackice, ja gel ne namjeravam unaprijed kupovati vec ako zatreba oni kazu pa sad kako ko hoce.
Inace mene je vise strah ranijeg poroda nego toga hocu li se otvarati vjerovatno zbog proslog poroda...
Eto, ako sam nesto zaboravila pisem opetuser posted image

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 18:09:42   
BubaDara
Čestitaaaaam Arijana user posted image user posted image
Da vam Merjem bude zdrava i sretna i uvijek da vas čini ponosnim roditeljima! Evo kolce, otkad nismoooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
tackice ne mislim kupiti unaprijed, ako kazu da treba muzek ce to obaviti user posted image A kad su tebi zene rekle da treba poceti piti caj od maline? Ja skontala u devetom pa eto aBd za 3 sedmice user posted image uhhh bliži seeee user posted image
Hurme se imaju kupiti i sad, ne brini user posted image
ema dobra si, meni bradavice ni na kraj pameti user posted image
Znači da počnem mazati kremicom? Do sad sam mazala onim hipp body butter kad mažem i stomak tako i njih mahnem malo user posted image a imam onaj tester aventove kremice sto sam dobila u dm-u kao poklon za trudnice pa cu taman da ga iskoristim da probam user posted image
agatha dobro je ako ne otičeš kao ni ema i tackica, jer ovo je stvarno lose, narocito ovo s bolnim rukama jer nemam snage u rukama ni obicnu flasu otvoriti ni teglu, sve kontam kako ću imati snage roditi user posted image
Ono što me još zeza je neki tup bol da prostite u desnom dijelu guice user posted image jedva pravim normalan korak nekad, da ne sepam. Citala sam da je i to normalno user posted image kao neki išijas i normalno u trecem trimestru jer kao beba nalegne na neki zivac u kicmi koji udara u guz pa u nogu, ma milina od čari trudnoće user posted image user posted image nije ni čudo što žene na kraju jedva cekaju da rode user posted image
Odoh sad malo user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 20:06:24   
lejla80
Ih žena što su mi se razvrijednile, tako vas volim heheuser posted image user posted image

Prvo da našoj Arijani čestitam na novom kolačiću, da joj bude živa i zdrava a majka da se što prije oporavi user posted image user posted image user posted image

Ema i Agatha mashallah bebare velike.....jel ih teško nosati, ja sam totalno zaboravila taj osjećaj, sjećam se samo da sam se čudila stomaku jer je bio ogroman, svaki dan sve veći, da sam se pitala kako koža može uopšte toliko da se razvuče...

Bejbibi, dobro nam došla, želim ti urednu i što lakšu trudnoću. Sto se mučnine i povraćanja tiče, ja sam svašta nešto probala, od lanenih sjemenki, gastala, donata pa ne znam više ni ja šta nisam kušala, al nikave posebne pomoći vala. Prestala povraćati odprilike sa četiri mjeseca, mada se i sada zna desiti. Protiv kiseline i onog ružnog osjećaja u ustima sad mi najbolje pomažu zvake.

Tačkice za gelove ti nemam pojma. ja sam čula samo za one kojima se inducira porod, a i to nekome pomogne a nekome ne. ja ne bi ništa ranije kupovala, jer uvijek muz ima vremena donijeti ako zatreba, a apoteka ima čak i u onoj glavnoj zgradi na Jezeru, čini mi se, a mozda mi se dobro i ne čini user posted image ...
A sto se tiče planiranja mora, ma meni ovo premalo vremena hehe, ja navikla dosta ranije rezervisati pa sve natenane. Ovako s obzirom da sam dobila zeleno svjetlo u zadnji čas, baš sam se bila uspaničila da nećemo naći odgovarajući smještaj. A s obzirom da sam trblata i da imam malo dijete, ne mogu sebi dozvoliti da trazim smještaj dole ili da ga ne nađem ne daj Bože. Srećom,našla sam relativno brzo...eh sad o tome da mi sve treba jer sam porasla nekoliko brojeva, neću ni da govorim. Kostime se još nisam ni usudila probati user posted image

Daro miša mu i to oticanje, a sad još i ruke bole, tebi je ta tvoja bebsi pritisnula sve zive nerve, al hajde sreća pa nemaš još puno a biće sigurno lakše kad prestaneš raditi. Što se tiče čaja. pila ga je moja zaova a i hurme također. Porodila se dva puta, brzo da ne povjeruješ. Eh, sad bil bilo tako i da nije konzumirala sve navedeno, ko će ti znat hehe..nije zgoreg probati. ja sam još i čula da se u devetom mjesecu treba što više seksati user posted image Mozda malo razgibaš taj kuk heheheh

Ja sam danas pretjerala sa hodanjem, sve nešto krenem da kupim a završim jedući. Da ne pričam da sam kući došla praznih ruku, umorna ko pas, gotov plačući, pa muza malo maltretirala. jedino je A profitrao, taj gdje god pođe izvuče neku korist heh




_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 21:48:39   
bejbibi
Wow jeste se raspisale..jedva procitah

Cestitke Arijana,da vam je ziva i zdrava cura dugo godina ..

Eh kako sam zatrudnila ne znam ni ja ..kod nas je uvijek zastita bila rikverc user posted image i funkcionisalo..al ovaj put izgleda nesto zeznulo haha..mada sumnjam da je mm zeznuo jer se on ne sali stim a trece dijete nije nikad bilo u planu ( nasem) ...pa vjerovatno sam zatrudnila preejakulacijom il je nekako uletilo unutra 😂 ne mogu sas detaljna biti...helem kako god da je tako je ..ja sad muku mucim sa mucninama i zgaravicom user posted image imam osjecaj da ce biti kao u drugoj trudnoci a tj da cu citavu trudnocu povracati smrc ..
Helem rekla sam mm poslije ovoga aBd stavljam spiralu a njega na vazektomiju user posted image sto je sigurno sigurno ...i plus kondom i rikverc zastita user posted image
Zasad sam zivi mrtvac..mm me zove the walking dead ..i jesam vala ..

Nego terminuse i one koje su u 9 mj , jedine hurme za brze i lakse otvaranje ..vjerujte da ja na drugom porodu nit sam pukla nit su me sjekli al sam zato citav 9mj jela hurme i to one iranske fine ,haman po kutiju na dan user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
19.7.2016 22:18:16   
tačkicaa
Arijana I od mene sve najbolje za dvije curetine user posted image
Ema Ja nisam ni znala za tu kremicu do ovih vježbi, eto ipak sam nešto naučila user posted image Mislim da za sad nemam strije, ili se ne zagledam dovoljno, ali celulit je grozan na nogama user posted image
BubaDaro I ja mažem tim Hippovim puterom, i noge i grudi i trbuh, pa kako je površina mašala ogromna, tačno se smorim dok to utrljam user posted image E ne znam od koga sam čula, možda sam i izmislila da treba baš u devetom user posted image Uglavnom, ja ću aBd čim u deveti uđem navalit' na hurme i čaj, ima da hanumče izleti k'o katapultirano user posted image
Agatha Eto vidiš, ja sam to kontala kupit' unaprijed, sreća pa imam iskusne mame koje mi kažu da sve mogu kasnije user posted image Ti mene na svašta navrati, još ni djetetu gaće nisam kupila zbog tebe user posted image Jesi to ti imala lagan prvi porod? Ili je krenulo prije vremena?
Lejla Ja sam imala onih kupaćih sa vezicama, tako da ništa novo nisam morala nabavljat'. Samo popustila da ne steže i taman user posted image Gdje planirate vi?
Bejbibi Joj kako sam se ismijala ovom tvom postu user posted image Mogu mislit' kako galamiš i rondaš po kući gdje god vidiš muža user posted image Proće i mučnine, ne brini se ništa, i onda ide deblji dio, kao što znaš user posted image Nego, jesi li dojila curicu? Kažu kobajagi dok dojiš ne možeš zatrudnit', mada je to meni sve šuhveli user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
20.7.2016 0:07:59   
lejla80
Bejbibi mene nešto strah tih spirala, bolje njega na vazektomiju haja. ..user posted image uhhh i ja ću morati razmisliti o načinu zaštite poslije. ..

Tackice i kod mene su skoro svi kostimi na vezanje ali su mi grudi buknule bukvalno. ...valjda će neka korpa odgovarati. Mi tradicionalno u toku sezone ljetujemo u Zaostrogu, Dalmacija resort, mnogo prostora za igru, plaža pod nosom i hrana nije loša, dosad po meni najbolja opcija za porodice sa djecom.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
20.7.2016 0:14:22   
lejla80
A što se tiče dojenja i trudnoće ja u to ne vjerujem iskreno. Neke žene ne dobijaju jedno vrijeme nakon poroda pa možda se zato ne može zatrudniti. To samo nagadjam. Čak spominju kao žene koje doje dobiju kasnije. Ja sam dobila odmah nakon mjesec a uredno sam dojila.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
20.7.2016 7:43:51   
search
He drage moje zenturace, nista jos nejmaa haha, ostavise me jucer ovdje da legim i cekam ne znam ni ja sta cemo, evo cekam vizitu, jucer sam bila otvorena 4 prsta, ctg sam radila 9373628 puta do sad user posted image user posted image vala precerivanje al et prije svake vizite mora se radit a moja se bebi uspava pa po dva tri puta ponavljaj ufff yaaa :)
Cepic mi haman ispada od petka haha, pomalkice, leđa pokusavaju da boluckaju, nekad naiđe poneki grc al nista jako bolno i redovno da nagovijesti porod, nadam se da ce se promijenit situVacija brrr, ovdje se doktori mescini stresaju kad cuju zene prebacile nekolko dana, eto meni je danas deveti user posted image kako li ce im bit kad cuju hhh, ufati me prpa od ozbiljnih faca ko da je amaaan nesto....
Ja sam ispila hektare caja od lista maline haha, mama i svekrva nasusile i kesu jednu velku dobila od prijateljice, fino je pitak pa nisam ni osjetila :) a hurme isto non stop hamljam, ako nista zdrave su pa ce mi popravit nalaze hhh, a mozda i ima efekta jer sam se otvorila 4 prsta a da nisam osjetila user posted image user posted image

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - JULI
20.7.2016 9:49:43   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Arijana I od mene sve najbolje za dvije curetine user posted image
Ema Ja nisam ni znala za tu kremicu do ovih vježbi, eto ipak sam nešto naučila user posted image Mislim da za sad nemam strije, ili se ne zagledam dovoljno, ali celulit je grozan na nogama user posted image
BubaDaro I ja mažem tim Hippovim puterom, i noge i grudi i trbuh, pa kako je površina mašala ogromna, tačno se smorim dok to utrljam user posted image E ne znam od koga sam čula, možda sam i izmislila da treba baš u devetom user posted image Uglavnom, ja ću aBd čim u deveti uđem navalit' na hurme i čaj, ima da hanumče izleti k'o katapultirano user posted image
Agatha Eto vidiš, ja sam to kontala kupit' unaprijed, sreća pa imam iskusne mame koje mi kažu da sve mogu kasnije user posted image Ti mene na svašta navrati, još ni djetetu gaće nisam kupila zbog tebe user posted image Jesi to ti imala lagan prvi porod? Ili je krenulo prije vremena?
Lejla Ja sam imala onih kupaćih sa vezicama, tako da ništa novo nisam morala nabavljat'. Samo popustila da ne steže i taman user posted image Gdje planirate vi?
Bejbibi Joj kako sam se ismijala ovom tvom postu user posted image Mogu mislit' kako galamiš i rondaš po kući gdje god vidiš muža user posted image Proće i mučnine, ne brini se ništa, i onda ide deblji dio, kao što znaš user posted image Nego, jesi li dojila curicu? Kažu kobajagi dok dojiš ne možeš zatrudnit', mada je to meni sve šuhveli user posted image


Ma ne rondam,nemam snage vjeruj.nego se mm podrazumijeva da brine o njima user posted image nema ko drugi..
Ma dojim jos uvijek i to me satra..bas nemam snage za nju :( ma kod donenja je fazon kao ne dobijes ubrzo dok dojis al ja sam odmah dobila tako da nema to veze .cim dobijes mozes zatrudniti.zato pazite se zene iako ne dobijete odmah jer se moze zatrudniti..
Ma da hoce proci vise ove mucnine.meni je ovo najgori period :(( ne mogu da vjerujem da me ni u jednoj trudnoci nisu zaobisle :(

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *