|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crveno ispod usne!!!
31.5.2009 22:15:27   
teta berta
Ne znam ni kako ću napisati post koliko sam ljutaaaa. Naime danas smo bili na jednoj Krizmi i bilo je dosta ljudi, većinom rodbina. Svak je živ uzimao bebu, a ja glupka nisam ništa govorila, bilo mi nekako bezveze, reći će da pretjerujem, ali sada mi je itekako žao. Naime jedna moja rodica je unjela bebu u sobu i davala joj nekakve torte, ko zna šta sve sadrži i kad smo došli kući Nika mi je malo povratila i ispod usne joj se sve zacrvenilo(nikad joj to nije bilo).... Dobro sam joj preko sms - a očitala bukvicu ali ona ne odgovara - baš nju briga, ona je svojima davala sve i svašta sa četiri mjeseca. Pa sam ja kao glupa, što se hrane tiče. Šta mislite od čega joj je to??? Sad je spalo ali ja se još brinem. Inače svak živ ju je ljubio u lice. Joj joj ljuta sam ko ris

< Poruku je uredio Visnja RR -- 31.5.2009 22:50:13 >


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:20:38   
manuela RR
PA stvarno ne znam,možda je alergijska reakcija na kakav sastojak torte,a možda se samo osula ,od toliko ljudi koliko je diralo ,pa joj se koža malo iziritirala.
Kad joj se to crvenilo pojavilo,sad ili nekad prije?
Prije koliko joj je ta davala tortu?
Možda od tih sastojaka što je povratila se osula oko usana.
Mislim da se alergijska reakcija može javiti u roku 2 satauser posted image

Ako je spalo onda vjerovatno nije ništa alarmantno,a znam da i dalje brineš!


< Poruku je uredio manuela -- 31.5.2009 22:24:07 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:20:54   
mamica
meni se slicno desilo mojoj bebici od 2 mjeseca rodica dala sampite kao da se smiri...user posted image user posted image user posted image user posted image i stvarno sam bila bjesna a gore od svega je sto su tamo svi prisutni smatrali da pretjerujem kad sam napravila frku ali hvala bogu nije bilo nikakvih reakcija... a od tada pazim na malog i toliko sam oprezna...sto i tebi ubuduce savjetujem.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:21:23   
Anoniman
Ako se povuklo crvenilo ne brini.
Mozes joj davati dosta caja ili tecnosti bilo koje da to izbaci iz organizma. To mi je dr preporucila kad je davud imao alergiju.

A sto se tice bilo kakvog okupljanja, budi spremna na te situacije, diranje, pipkanje, stipanje i dalje da ne nabrajam. Jer ne mozes sad svakom ici i redom govorit da je ne diraju. Meni je licno smetalo ljubljenje po licu i i diranje bebe po licu.

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:21:45   
Rina26
ma ne brini

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:22:29   
nikita
Draga nemam dijete ali aBd bit ce uskoro...ovo nek ti bude skola . Evo sto nosaju bebu ali ne daj da je itko ljubi i dira po licu, drugi put odmah reagiraj i ne daj, a pogotovo sto se tice te hrane.
Znam da si se nasekirala al samo sebi reci, sad i nikad vise i smiri se, s bebom ce biti sve ok !
Javit ce ti se sigurno  iskusne mame sto se tice tog crvenila...
Pusa


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:23:06   
teta berta
Pojavilo se oko 9 h a davaja joj je oko 8h. Sve mislim možda je jaje, jer još nismo probali bjelance. A možda i rum ma tko zna ona nije dobra svega mi.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:23:37   
žana o8
I mene to jako ljuti kad se ljudi tako ponašaju. Mislim  da će sve biti ok, i ja mislim da je nešto kontaktno, ali nedaj više tako da je diraju i da joj svašta daju. Ja sam se sa svom familijom posvađala radi toga.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:23:59   
mamica
savjetujem ti da lijepo toplom vodicom umijes bebicu i sacekaj da prodje neko vrijeme pa ces vidjeti ima li kakvog osipa i dalje... mislim da sad samo bijes i strah govore iz tebe.... ohladi...polahko....dobro se smiri, pa onda ga lijepo pogledaj...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:24:25   
Anoniman
Alergija se moze pojaviti tijekom 24 sata

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:26:04   
Rina26
Ma moje svak ljubi i dira pa im ništa nemora značiti da je od toga,a neke dijete jede ako je spalo do sada nije nikakva alergija možda i od vrućine izbaci pa kada se ohladila prošlo

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:26:50   
teta berta
Ma odmah sam je umila toplom vodom i stavila joj malo bepanten kreme, valjda nisam pogriješilauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:26:58   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Maida28

Alergija se moze pojaviti tijekom 24 sata

zar tolikouser posted image user posted image user posted image user posted image
To stvarno nisam znala.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:30:27   
mamica
ma ja mislim da je to samo nesto prolazno ubjeđena sam da ce brzo proci... samo se smiri i javi sta ima novo

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:35:36   
tea lana
kod mene je Lana dobijala te fleke automatski jel je neko drugi osim mene poljubi i nakon sat dva se smiri.Nadam se da nije reakcija,a javljaj nam u svakom slucaju.

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:37:13   
lila25
eh draga bas mi je zao sto se to desilo,nadam se da ce proci i da ce tvoja bebica biti ok,moja beba jos nije rodjena i nemam iskustva,ali me vec hvata panika kako reagovati u takvoj situaciji,pobijesnim na tako glupe ljude.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Žene pomagajte
31.5.2009 22:37:20   
noaa
razumijem te draga da si popuser posted image  tako moju jadnicu neki dan izljubile babetine i sva se osula,jos bilo vruce e onda sam rekla izradite sliku pa je ljubite svi odreda a vidim li da je jos neko pritisno ljubit obracunat cu se s njim i fizicki ako treba.umila sam je i isto namazala bepantenom i proslo do jutra..pusa Niki

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   crveno ispod usne!!!
31.5.2009 22:42:58   
enna
Mislim teta berta da ce to ve biti ok mi smo takode juce bili na rodendanu al moja Ena ne voli bas velike skupove pa je bila uzasna samo je plakala bas je uzasna bila a kad je sa djecom bila sve ok malo smo se prikazali i brisi kuci hehehe.
A sto se tice ljubljenja i diranja bebe alergicna sam na to mojoj eni je bilo oko 7 mjeseci imala je na obrazima djeciji dermatitis sa kojim sam se tesko izborila hB i moj svekar lijepo ude u kucu i ne opra ruke i nju po licu a desilo se to vise puta prije ali ja prcutim reko izdrzat cu ja i vas ali tada zaista nisam mogla precutati rela sam da je ne diraju po liu da vide i sami kakvo joj je i da se ja borim sa ti a ne oni oni svako u svoju sobu se zatvori a ja i ona se borimo po svu noc da se ne cese.I mozete misliti da se on nasao uvrijeden i nije pricao samnom a moje dijete ko ni psa nije gledao ma fujjjjjjuser posted image  i od tada njoj prilaze bas ako im pruzi rukice i rekla sam im d ju poljube u nogicu ili guzu heheheh posto ona rukice trpa stalno u usta.Nije im bas bilo pravo ali me bas briga meni je zdravlje moje Ene vaznije od njihovih misljenja.
I slusaj sa hranom Ena jeimala 6 mjseci a moja svekrva joj pocela davat jaje (bili smo u Bosni) ja sam dreknula ne a ona kao pa sto gleda reko nije ga jos uvijke probala i ne zelim da proba sad ima vremena za to kao bla blaaa mi smo nasoj djeci sve davali nismo gledali na to reko vi vasoj dajite ali mojoj ne i sada pita smije li nesto jesti!!!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 31.5.2009 22:46:40 >


_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: crveno ispod usne!!!
1.6.2009 9:08:43   
Anushka
i nama se pojavilo crvenilo neki dan ispod nadlaktica dok ga je mm drzao, a nije oprao ruke kad je dosao sa posla. Ja sam ga stavila u banjicu sa kamilicom i poslije nekih 10tak minuta brckanja alen se osvjezio, okupao i koza se smirila. Moguce je da je cak reagovala na povraceni materijal, ne kao alergija nego jednostavno nadrazena osjetljiva koza.. a inace izbjegavamo velika okupljanja, i uglavnom je ili u kolicima ili u mojim rukama, ima jos 4-5 ljudi (familija i prijatelji) koji ga rado nose a inace se skoro nikome ne buni, a ne volim da mi nije na ocima, ma ko da ga drzi. Sa svojom mamom sam se posvadjala x puta oko davanja namirnica i ostalog, i opet cu, ne interesuje me sta ce pricati o meni, kako ce me gledati i da li ce uopste sa mnom pricati. Moje dijete ja odhranjujem i odgajam a ko to nije u stanju da postuje ne treba mi da trosim dragocjeno vrijeme na nju/njega. I hvala Bogu ide nam super za sada. 

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: crveno ispod usne!!!
1.6.2009 14:57:55   
teta berta
Evo da vam javim prošlo je crvenilo hB. Već sam danas nekima rekla da više nema ljubljenja bebe u lice. Vjerujte nosevi su već dignuti al šta me briga.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: crveno ispod usne!!!
3.6.2009 17:43:55   
Okarica
Hvala Bogu da je sad sve ok. Stvarno ne razumijem ljude!Ljudi nisu ni svjesni koliko štete mogu nanijeti maloj bebici "cmakanjem" u lice. Užas! Kad pročitam nešto ovog tipa, odmah me huja uhvati i sjetim se herpesa koji mm i svekrvi povremeno izbije na usnama. Naredila sam da joj mogu prilaziti samo s maskom, ali zar ja moram to da naglašavam.  Čak ni maska nije dovoljna, ako se ruke temeljito ne operu. Da ne širim temu neću dalje, ali sam stanovišta da ne treba dopustiti nikome da ljubi malo dijete u lice, a to sa hranom je prevršilo svaku mjeru.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: crveno ispod usne!!!
8.6.2009 11:49:36   
Dinka 79
Kod moje Naide se jućer na usnama pojavilo nešto bijelo,ono kao da je nešto izgrizlo.Nekako me podsječa na ono kad nešto izgrize npr prste .A svašta joj daju da stavlja u usta a kad se ja bunim onda frka trka ja nedam ništa neka se djete čeliči i tako to.pretpostavljam da je vjerovatno nešto prljavo stavila u usta npr daljinski ili mobitel,tako nešto ne bi od hrane.Šta vi mislite user posted image

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: crveno ispod usne!!!
8.6.2009 12:36:48   
teta berta
Može biti da joj je nešto zasmetalo. Je li se povuklo, joj ako je baš na usni ne znam čime bi mogla namazati. Ma ne daj da joj svašta daju, ja sam ljubljenje zabranila i dosad je sve ok iako ima noseva paraju oblakeuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: crveno ispod usne!!!
8.6.2009 13:11:25   
Chuchi
pa to moze biti prije neka reakcija na to ljubljenje po licu, jer da je od torte mozda bi bilo
po cijelom tijelu, ipak je ona to jela a ne samo dirala.
I mog cevapcica bi svi da diraju, nosaju, hrane, ljube, .... ali ja ga nikom ne dam iz mojih ruku i TACKA !

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: crveno ispod usne!!!
9.6.2009 7:56:28   
Dinka 79
Ma evo i jutros opet čini mi se još gore nego jučer,sutra idemo na kontrolu pa ču vidjet šta kaze doktorica.Pozzzzz

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *