|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: menstruacija i trudnoća
23.6.2009 15:11:28   
dzeni_nl
Mogu mislit kao si nestrpljiva?

Uff ja sam bila boze sacuvaj, al mene je najvise brinulo to sto sam pocela krvariti, mislila sam da nesto nije u redu, al hvala Bogu sve je kako treba.
ja imam termin 30 kod ginekoliga jednog, pa opet 5.7 kod drugog ginekologa.

izdrzi, moras. i obavezno nam javi kako je proslo.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu mala19)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: menstruacija i trudnoća
23.6.2009 15:22:58   
emy
IZVORNA PORUKA: mala19

idem 2.7.kod svoga ginekologa i svakako ću vam javiti kako je prošlo


Ja bih te savjetovala da odes ranije kod dr.
Krvarenja nisu "normalna"  stanja u trudnoci
Znam da se desava da zene imaju user posted image a istovremeno budu user posted image
Jeli ti bas obinlo krvarenje ili oskudno?
U svakom slucaju puno srece i od user posted image urednu i prelijepu user posted image

(odgovor članu mala19)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: menstruacija i trudnoća
23.6.2009 17:40:49   
bjaca

IZVORNA PORUKA: bumbarica

Da se i ja tuspasim na ovu temu. Još jedna nova trudilica :-))))))))))))). Meni je kasnilo pet dana i odem ginekologu i kaže 90 % trudnoća. Dođem navečer kući i dobijem menstruaciju. Evo već dva dana imam tamni iscjedak. Izvinite sto se ovako izražavam, nije krv, nego nesto skroz tamno, možda tamna krv. Nije obilno. Već dva dana traje, ali kao da ce da prestane. E, sad da li je moguća kod mene trudnoća, boga pitaj? Je li se kome ovako nesto desavalo? Pomagajte moje ljepotice


kod mene ista stvar 3 dana nakon menge imala to nazovimo tamno krvareje ne obilno ponekad jutros sad muradila test ;( negativan pa ni sama ne znam od cega je to i kako jer do sad mi se to nije desavalo

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: menstruacija i trudnoća
23.6.2009 17:46:46   
bjaca
kako citam postove sve sam vise zbunjena ne znam ni sta vise da mislim i odlucim pustam mozak na pasu pa sta bude

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: menstruacija i trudnoća
2.7.2009 13:28:02   
Marusha
Pozdrav svima....
Evo odlućila se i ja pridružiti.Malo sam ćitala i vidim da imam iste probleme kao i većina vas.
U braku sam mjesec dana ali na bebi radimo već 3 jeseca.Prije toga mogu reći da sam muser posted image  imala redovito.Jućer sam dobila ali nikad mi nije bilo tako,mogu reći da mi je već 2 dana samo fleka na dnevnom ulošku,ka procurim to budu bolovi i odma prvi dan obilno curim.Već 2 tjedna promatram stomak i mogu reći da je malo tvrđi i dobiva oblik.Sestrića mi je rekla da kad je ostala trudna imala je iscjedak par dana kao da ima mengu ali i da prićekam jedno 4 dana da kupim test pa da provjerim.
Vi ste već iskusne u tome pa me zanima dali da već sada odem kupiti pa provjeriti

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: menstruacija i trudnoća
15.8.2009 9:38:23   
ale1981
Nepravilni ciklusi:

Neznam dal to ima veze, ali ja sam 7 godina u komadu pila pilule i u 9mj. prošle godina prestala, prva menstruacija mi je nakon toga došla 18.1. (vele da u granicama normale može izostati i od 6mj.), druga 18.3 pa 25.4., pa 23.5., pa ponovno 2.6. (možda ima kakve veze kj sam pila Detox tri tjedna?), pa 6.7.- e sad neznam dal mi je tako dugo uzimanje pilula poremetilo ciklus, jer su mi prije pilula ciklusi bili oko 32 dana (+-2)

Kako sad odrediti ovulacij, utvrditi cikluse?
Hoćemo bebicu i menga mi još nije došla (što je dobro), a test koji sam jućer radila bio je negativan- dal mislite da mi je još rano za test, pošto su mi ciklusi neujednačeni, možda mi npr. ciklus ovaj mjesec traje 45 dana-pa mi je još rano raditi test?

Pomagajte!

(odgovor članu Marusha)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: menstruacija i trudnoća
16.8.2009 0:49:37   
ivana st
Ale vjerojatno organizmu treba vremena da izregulira cikluse nakon pilula,ali bilo bo dobro da odeš kod gin. da provjeriš da nije u pitanju neka upala ili slično. Kad su nepravilni ciklusi teško je reći kad je vrijeme za napravit test a ja ti želim da je bebica na putu! Ukoliko nije, probaj sljedeći ciklus piti macinu travu, ili pitaj gin. za dabroston tablete , kako bi regulirala cikluse jer teško je ovako pratiti plodne dane (znam iz vlastitog iskustva) i naravno želim ti što prije pozitivan test user posted image user posted image !
Zaboravih, za praćenje plodnih dana dobro je mjeriti bazalnu temperaturu ili se mogu kupiti lh trakice za određivanje ovulacije.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: menstruacija i trudnoća
17.8.2009 11:03:37   
BelmaOh
Pozdrav svim forumasicama :))
imam jedno pitanje...kolegica mi danas dosla i kaze da joj se nesto cudno desilo...naime posljednju menstruaciju je dobila 09.07 i uradi test 05.08 i pokaze da je pozitivan ali dobije neku upalu i ode kod ginekologa..medjutim par dana nakon toga dobije menstruaciju koja nije dugo trajala i uradi test zadnji dan i pokaze  negatvno..bila je kod Dr. Nejre Pasic koja joj je rekla kao da je rani stadij trudnoce i kao da ima neku upalu i dala joj antibiotike da kao plod ne ode...na nalazima urina su joj leukociti bili povecani...
sad ni sama ne zna sta je i kako je...
da li neka od vas ima slicnih iskustava??? please javite ako imate neke informacije :)))

ja hvala bogu nisam tako imala meni je par dana kasnilo i test je odmah bio pozitivan...sad sam u veseloj 16-toj nedelji :)))

pozzzz

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: menstruacija i trudnoća
17.8.2009 14:06:01   
ivana st
 
Belma tvoja prijateljica neka odmah ode kod ginekologa! Najvjerojatnije je došlo do spontanog pobačaja.

Da li je bila kod gin. nakon menstruacije ?

< Poruku je uredio ivana st -- 17.8.2009 14:08:10 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu BelmaOh)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: menstruacija i trudnoća
18.8.2009 8:31:21   
BelmaOh
nije bila kod ginekologa danas ide pa cu vam napisati sta je bilo kako bi i to iskustvo imali arhivirano....

Pozzz i hvala Ive na odgovoru :))

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: menstruacija i trudnoća
18.8.2009 12:44:59   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: ivana st


Belma tvoja prijateljica neka odmah ode kod ginekologa! Najvjerojatnije je došlo do spontanog pobačaja.

Da li je bila kod gin. nakon menstruacije ?


Slazem se. I moj joj je savjet da ne ide kod Dr. Pasic nek' potrazi drugo misljenje. Ja licno imam lose iskustvo sa Dr. Nejrom Pasic sa prvom trudnocom. Ona mi je rekla da je vanmatericna trudnoca a onda mi propisala Progesteronsku inekciju i tablete Dabrostan user posted image user posted image Nalaz krvi i pregled kod drugog Dr. je pokazao da je sve OK i da je kriva dijagnoza i kriva terapija bila propisana od strane nje.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: menstruacija i trudnoća
24.8.2009 20:12:24   
bibiboomko
Drage moje,jel moze neko da mi pomogne user posted image
Dobijam sasvim normalne menstruacije koje nekasne ni jedan jedini dan.Doduse ovu sam dobila haha mozemo reci par sati ranije za divno cudo.Moje pitanje je da li je moguce da si trudan i da dobijes.Jer od polovine proslog meseca jako se cudno osecam,grudi su mi poprimile drugaciji oblik,to je i moj dragi primetio.Zatim iako sam korigovala ishranu donji stomacic mi je i dalje naduven .Dobila sam u petak navece.Prvo mi se pojavio beli gusti iscedak,pa sukrvica.u subotu i nedelju mi je islo sa crnim parcicima a danas treci dan je stala.Samo kaplje na ulosku i to je to.I dalje mi se manta po glavi.na limun i sumece mi se povraca kad pijem.Culo mirisa mi je jako narocito na miris urina.A grudi su danas pocele da me svrbe tacnije bradavice.
Pomislila sam da nisam trudna jer su mi mece uredne i traju pet dana.
Jel imao neko slicnih iskustava

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: menstruacija i trudnoća
24.8.2009 20:16:33   
Ex Yu
Eh takve simptome obicno imamo kad zelimo da budemo trudne pa je vecina na psiho bazi, al se isto tako moze desiti sve to isto ako si i trudna ... jednostavno kupi test i rjesi se dileme user posted image

ja sam u 8 mj. prosle godine isto tako se osjecala i nisam bila trudna a htjela sam taj mj. i sve mi je licilo na trudnocu, a i slj sam htjela al poucena iskustvom od predhodnog mj. da si umisljam nisam nista ni osjecala al je kasnila uradila sam test i bilo je user posted image i tek su onda poceli simptomi odma sam legla i osjecala se trudna vise nego u 9 mj. user posted image user posted image user posted image da bi me dragi malo vise "pazio" hahahah


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu bibiboomko)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: menstruacija i trudnoća
25.8.2009 9:36:23   
bibiboomko
ma znam draga ex yu da je psiha ubitacna stvar.
Ne razmisljam ja o tome  jer imam toliko okupiran mozgic oko svadbe,samo mi je jako cudno da mi traje tri dana sto je za moj ciklus poprilicno znak ?????????????? uvek se dragi i ja salimo kako bi smo mogli da navijemo sat po njemu :)
A inace na momente me udari takva vrucina da gorim a nemam temperaturu user posted image
Ako mi i dalje bude ovako mantavo i vruce kupicu testic.........pa boze moj i moja mama je otisla da snimi zuc a oni nasli bebca i pored redovne meceuser posted image

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: menstruacija i trudnoća
25.8.2009 9:45:19   
Anoniman
sačekaj još par dana i kupi test da budeš sigurna.

(odgovor članu bibiboomko)
  Neposredna veza do poruke: 190
   RE: menstruacija i trudnoća
25.8.2009 17:40:30   
Angel_
eh ovako,prije svega zelim pozdraviti sve ovdje,posto sam nova. Htjela bih da nesto provjerim s vama,jos sam mlada i neiskusna.. Nisam nikada imala sexualne odnose,ali prosli sam mjesec prolazila kroz jako stresan period oko fakulteta i jos sam umislila sebi da sam ostala trudna a nisam spavala s deckom,jer sam primjetila predsjemenu tecnost kod decka pa sam se bojala da nesto nije dospjelo nekako unutra jer smo bili nagi oboje i da nisam ostala trudna. Trebala sam dobiti oko 17.(mada nikad nije tacno 28-31,uvijek varira)kao i mjesec prije(juni) ali sam dobila 18.rijetko su mi menstruacije tacne,obicne se vrte oko 17.18.21. datuma.Bila je normalna kao i inace,imala sam uzasne bolove,a ovaj sam mjesec bila na moru,promjenila sredinu i dobila 21 uz isto jake bolove kao i inace... Inace imam 6dana ali evo danas je 5. i skroz slabo ide,na ulosku malo ali kad odem u wc vidi se da ima,procuri uz urin.Ja se izvinjavam na ovakvom izrazavanju,ali stvarno ne znam kako da drugacije objasnim.Ovdje sam procitala za slucajeve da zena ostane trudna a da ipak dobije menstruaciju pa sam se zabrinula. Znam da ovo zvuci glupo u odnosu na vas koje pokusavate dugo ostat trudne a ja bez sexualnog odnosa lupetam,al sam opet malo zabrinuta.Da li je moguce da je promjena klime uzrokovala da malo kasni,a moja psiha da krace traje. Bila bih Vam jako zahvalna na odgovoru i opet naglasavam nisam nikada spavala s momkom.Da li je moguce tako ostat u drugom stanju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: menstruacija i trudnoća
25.8.2009 18:14:21   
malena27 RR
draga angel ja sam plod pettinga. moja mama i tata su se pettingovali i ja nastala user posted image i to je nakon tog jednog puta kad se desio petting moja mama imala user posted image a tek naredni ciklus je izostala. da bi se utvrdila trudnoca, ginekolog je morao analno pregledati jer je bila jos uvijek nevina.
podatak na koji sam ja naisla vezano za trudnocu ako nema spolnog odnosa je da 1:1000 zena ostane trudna na taj nacin, znaci rijetko se desava. pitala sam i svog profesora ginekologije-ginekolog (kad sam isla u medicinsku skolu-po profesiji babica-akuserka) da li je to moguce i on mi je dao potvrdan odgovor.
e sad da ti ne bi razmisljala fino kupi test i provjeri i ako ne budes trudna, iduci put koristite neko od milion sredstava za zastitu.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Angel_)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: menstruacija i trudnoća
16.9.2009 16:28:25   
schmeteling
Evo mene lijepe moje....
Kad sam procitala post od malene27 rekla sam o Boze zar je i ovo moguce????????Nemogu da vjerujem.......
Drage moje treba mi vasa pomoc sto se tice menzesa.Prosli mjesec sam dobila15.08 i trajalo mi je do 21.08
A ovaj mijesec mi se pocela pokazivati sukrvica od 11-og i dobila sam pravo menzes 14.09.Uopste mi nije kao inace kad imam i evo vec mi je kraj.Znaci trajalo mi je samo dva dana....a to mi se nikad u zivotu nije desilo uvijek redovno i normalno pet do sedam dana imam,a sad ovo mi je bas nesto posebno.
Tako me strah i uplasena sam sta bi to moglo biti?Muz ce mi ici kupiti test,pa ga radim sutra ujutro da vidimo da nema sta.......A svakako idem dr. poslije Bajrama na pregled da vidimo kakvo je stanje,jer nisam isla ima pola godine....Pa vam javim...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: menstruacija i trudnoća
21.10.2009 10:10:48   
milaaa
ozdrav svima

imam 20 god,i imamla sam odnos sa momkom prije 15 dana bez zastite a nije u mene svrsio,i tebala sam menstruaciju dobiti 19.10,al jos je nema kasni mi dva dana ,neznam stacu a bole me grudi mozel mala pomoc ako ko zna da li se radi o trudnoci il je nesto drugo poludjecu..............

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: menstruacija i trudnoća
21.10.2009 10:16:40   
reallove
bolne grudi mogu biti znak trudnoce,mozda vam se "omaklo"u svakom slucaju imas test pa tako rijesis dileme ovako ti niko nemoze reci sigurno jer skoro svaka zena ima razlicite simptome...sretno

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu milaaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: menstruacija i trudnoća
21.10.2009 10:19:26   
Nedi
Trk u apoteku po test i sve dileme će biti riješeneuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: menstruacija i trudnoća
21.10.2009 10:26:21   
Hocu bebu

IZVORNA PORUKA: milaaa

ozdrav svima

imam 20 god,i imamla sam odnos sa momkom prije 15 dana bez zastite a nije u mene svrsio,i tebala sam menstruaciju dobiti 19.10,al jos je nema kasni mi dva dana ,neznam stacu a bole me grudi mozel mala pomoc ako ko zna da li se radi o trudnoci il je nesto drugo poludjecu..............


Ozdrav i tebi user posted image salim se naravno

ako ti inace ne kasni, kupi odma test. A moze biti da si se ti malo prepala pa sad mislis na to i ne dobivas..Znam taj osjecaj user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu milaaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: menstruacija i trudnoća
21.10.2009 10:30:50   
dinciii
Najbolje da uradis odmah test..Jer kod muskarca  prije svrsavanja izlazi malo tekucine(ne znam kako se zove) od koje takodjer mozes ostat trudna!!SRetno...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: menstruacija i trudnoća
10.2.2010 21:32:53   
malena27 RR
prenos postova sa duple teme: 


može li mi se tko javiti tko je imao lažnu mj a bio u drugom stanju? ja sam ovaj mj bila sigurna da sam trudna. grudi su mi usred ciklusa bile ko kamen i imala sam bol u vratu i nadlakticama. na kraju dobijem dan ranije i dosta mi je išlo i sad 4. dan staje a inače mi ide po 6-7. tako da neznam postoji li mogućnost da sam trudna ipak jer sam već prežalila ovaj mjesec i isplakala se koljuta godina a onda vidim da neke žene imaju prvih mj krvarenje. kakvo je vaše iskustvo?



Ja licno nisma imala takvo iskustvo ali mi je svekrva pricala da je uredno 3 mjeseca dobijala a bila je trudna. Nije ni znala da je trudna nego kada cetvrti mjesec nije dobila otisla kod dr i dr joj potvrdio trudnocu od 4 mjeseca.



Meni je prosli mjesec skoro sedam dana bio neki smedi iscjedak i to u vrijeme kad trebam dobit.. Vec sam mislila da sam trudna, inace jos ne planiramo drugu bebu ba mi i nije bilo bas svejedno Poslije tih sedam dana sam dobila normalnu mjesecnicu i trajala je normalno... Tako da vjerujem da moze biti da se ciklus poremetio malo... Inace moja prijateljica je imala mjesecnicu a bila trudna, samo sto je mjesecnica vise bila smeda i nije dugo trajala...



meni su u doba ovulacije pojavili se svi neki simptomi a glavni da su mi grudi otežale i nabubrile što se sad smirilo pa sam zato zaključila da je tijelo biće odbacilo plod ali me zanima kad žena ima lažnu m dali je moguće da joj se smire grudi i da onda nakon nje opet se pojavi to s nabujanjem grudi i težinom itd??? inače, primjetila sam da imam temp jučer a krvarim i m mi je kraći. mislim da će završiti danas 4. dan a inače traje po 7. došao mi je iznenada i odma počeo teći bez onih uobičajenih bolova.



20%(recimo,ne sjećam se sad točno kolko no je rečeno)žena bude trudno a da to nikad nisu ni znale,mjesečnicu dobiju na vrijeme. to sam jednom pročitala,neka studija bila.



bili mi se onda povukli simptomi te grudi od te lažne mjesečnice pa nakon nje vratili ili bi mi grudi i dalje bile ostale teške da sam trudna?? meni sad jedino u grlu stoji ka hrana ali ja to pripisujem gastritisu i ne računam ka moguću trudnoću.



Evo ja sam imala prvi menzis kad sam bila trudna sa starijim. Bilo mi je neobično, manje obilato, a umor me slomio, muka neka nedefinisana, sva ko da nisam 5 dana spavala, ko slomljena. I taj osjećaj sa prestankom krvarenja prestao. Tad sam prvi put posumnjala  na T.
Prva tri mjeseca nisam imala osim pospanosti niti jedan jedini simptom trudnoće.
I znam da je jedna meni bliska osoba čak tri menzisa uredno imala i da je skontala da je trudna tek kad je ušla u 4-ti mjesec!
A zna se desiti i to što kažeš da tijelo odbaci ranu T



dali ta lažna mj može biti i obilna ili mora biti oskudna jer meni je dva dana jako teklo i sad staje 4. dan a u grlu mi sve stoji. cice mi nisu više teške kao što su bile usred ovog ciklusa.



Ah, čuj, iskreno - pojma nemam
Kod mene je to bilo slabije krvarenje, a možda može bit i uobičajeno???
Imala sam i ja nekoliko puta + na testu pa otišlo sve sa prvim menzisom, ali tad je bilo vala baš ono obilato Bože sačuvaj!
Imala sam ja i spontani jedan al to je grozota od krvarenja.
Nije ti ni jedna trudnoća ista tako da koliko god toga pročitaš ili čuješ, kod tebe će biti nešto drugačije!
Ako možeš strpi se koji dan pa uradi test, onaj najjeftiniji biće sasvim dovoljan, + je + a i tako svi rade ne isti princip samo im je pakovanje više ili manje 'fensi'
A ti , jesi 'za' ili 'protiv'?  Sretno ti u svakom slučaju!



ja sam za ali imamo prob sa zatrudnjivanjem, spermiogram je loš i sad smo se zato obratili bioenergičaru i po prvi puta u životu sam bila sigurna da sam trudna onda mi je došao dan ranije i isplakala sam se ko niko i na kraju mi kažu da sam možda iso trudna i sad sam sva zbunjena i mislim da je ludo praviti test ako si dobila m a opet neznam ni sama.



Eh i mene ova tema zanima! Prvi put mislim o tome ali sad kad sam ovo procitala gotovo sam sigurna da je i moja zadnja m bila lazna. Naime evo sta se desilo kod mene: bili smo na moru i ja sam dobila,trajalo mi je samo 2 dana i to skroz slabo i vise je bilo smedje nego crveno(izvinite sto sam detaljna ) Tada sam mislila da je to zbog toga sto sam koristila tampone i kupala se pa sam bila uvjerena da imam neku upalu i da je zbog toga trajalo samo 2 dana(inace mi uvijek traje 5 dana od kojih su prva 3 bas obilna).Iduci mjesec sam saznala da sam trudna i doktoru sam rekla da mi je tog datuma bila zadnja m,i on mi je na osnovu tog datuma izracunao termin,medjutim moja beba je uvijek naprednija kad odemo na kontrolu od trenutne nedelje trudnoce.
Je li moguce da je i kod mene tada bila lazna m? Iduci mjesec,kad sam trebala dobiti,boljele su me grudi uzasno( ali to nije bilo nista neobicno jer mi se i prije to znalo desavati kad trebam dobiti) i samo sam malo prokrvarila,par kapljica.Sjecam se da sam mislila da sam dobila sve dok nisam vidjela da je to bila lazna uzbuna i tek onda sam otisla doktoru.



Ja sam čula da je za poboljšanje spermiograma dobra piskavica koju sam ja radi poboljšanja laktacije pila, probaj izguglati na tu temu pa vidi da li bi vam odgovarala.
Nije ti ludo praviti test ako možeš podnijeti da ti se - pojavi, mada znam da to nije lako, i ja sam plakala nad svojim menzisima i minusima na testu, a o drugim lošim iskustvima da ne govorim.
Nekako sam se uvijek tješila da "Bog valjda zna bolje nego ja" i da dođe "sve u svoje vrijeme i na vrijeme".
I mi smo se dosta trudili oko ovog drugog, slabe su nam šanse bile, doduše zbog mene al svejedno....
Ja se iskreno nadam da će vam upaliti, ako ne iz prve, bar iz treće!
I nikad mi nije bilo jasno kako to da bezbroj žena slučajno usput 'zakači' , a toliko je žena na drugoj strani koje se polomiše žive



Ja koliko znam, sitno krvarenje se zna pojaviti kad se oplođena jajna stanica ugnježđuje u stijenke materice, možda je bilo to???



ja sam 2 dana jako krvarila čistu krv i onda evo danas 4 dan mi skroz malo ide,mislim da će do sutra stati. to je malo čudno za moj ciklus od 7 dana. neznam a i imam temp malu.da li je to normalno da imam temp za m?? čini mi se da me opet počinje boliti vrat a i grudi . neznam, moram viditi još malo, koji dan.



ja sam kad sam bila zatrudnila imala za vrijeme očekivcane menstruacije blagi smeđkasti iscjedak, koji je trajao jedva 2 dana i kad je prestao, uradila sam test i bio je pozitivan
tako da možemo sad razglabati jeli to lažna ili prava menstruacija, ništa ne možeš znati dok ne uradiš test
mada ako ti normalno ide, onda je najvjerovatnije regularna menstruacija (u slučaju biohemijske trudnoće, tj kad tijelo odmah odbaci plod zakasni, pa onmda bude jako obilna menstruacija)
po svemu što si pislal ja bih rekla da imaš normalnu menstruaciju, jer ovi simptomi ostli ti apsolutno ništa ne govore



Ne mora svaka menstruacija trajati isti broj dana, a vjerojatno ti je kraća i zato jer je kao što kažeš ispočetka bila obilna. Tzv lažne menstruacije uglavnom su puno oskudnije i traju tek dan, dva, dakle to se i nem ože nazvat menstruacijom.Uvijek postoje iznimke, ali to je rijetkost. Bole te grudi i vrat jer razmišljaš o simptomoima. Kad počme ciklus mislimo o ovulaciji, kad prođe ovulacija  mislimo o trudnoći, zato kad dođe previše je opterećujuće razmišljati da li je lažna. Neki se ljute kad se kaže da se treba opustiti, ali sa ovoliko opterećenja oko svakog simptoma ne čini se ništa dobro ni svom tijelu ni psihi.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: menstruacija i trudnoća
12.2.2010 16:20:08   
anastasija0702
bog cure
meni je m došao dan ranije iako sam bila uvjerena da sam trudna i onda mi j etrajao upola kraće. dva dana mi je jako išlo i dva slabo, inače mi traje 7-8 dana. sad mi 6. dan nikako da prođe ono smeđe. pitam se da li sam trudna i je li to bio m. uvjeravam se da nisam a stalno imam temp i boli me vrat i mišići u ramenima i nadlakticama. bi li znala da je vanmaterična tj bi li me bolilo? mene trenutno boli glava i nemam namjeru raditi test još.,

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *