|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ujedi insekata
24.6.2009 9:31:34   
tea lana
Pomagajte,ja ne znam sta je ove godiena ali na Alipasinom gdje ja zivim je najezda komaraca sinoc je bilo najgore.Lana na licu ima najmanje deset_ uboda,a po tijelu da ne pricam.A mm i ja imamo i vise.Sta da radim,koje sredsto da kupim za kucu koje za Lanu da je mazem da joj budu manje te otekline,jer ima jedan ubod od prije deset_ dana koji jos stoji,toliko joj slabo prolazi.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.5.2010 16:07:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: komarci
24.6.2009 9:33:05   
malena27 RR
Pokusaj pronaci Autan sprej, ima ga u svim bolje opskrbljenim supermarketima. Ima i za djecu, nije stetan za kozu i jako je dobar. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: komarci
24.6.2009 9:43:09   
tea lana
Hvala jel on preventiva ili nakon uboda

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: komarci
24.6.2009 9:44:54   
malena27 RR
koristi se kao preventiva, ima neke sastojke koje tjeraju komarce.  mislim da kosta oko 6-7 km.

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: komarci
24.6.2009 9:45:40   
ledy blue
neznam kolko moze pomoci ali mi  vanjske stokove prozora i vrata poprskamo nekim insekticidom..neznam kako se sad zove dok ne pogledam..mislim da je fokus kill...djeluje oko mjesec dana,,,a inace  cim ga bilo koji insekt pomirise   fik..gotov je... to najvise koristimo za muhe, i paukove..ono da ne ulaze u kucu, a mislim  da je dobar i za komarce...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: komarci
24.6.2009 9:48:35   
tea lana
ma cijena mi nije bitna,samo da pomaze.A vidis ledy blue to ti je pametno morat cu i ja nesto naci od tih sprejeva.Hvala vam jos jednom

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: komarci
24.6.2009 9:55:14   
ledy blue
e sad sam se sjetila da sam negdje gledala da blagi rastvor sode bikarbone, umiruje ujed komarca...ono samo razmutiti u vodi i premazati mjesto ujeda....
na novoj tv...jadrankine kucne carolije..nisam provjeravala tacnost informacije...ali mozes probati...prvo na sebi za svaki slucaj...user posted image user posted image user posted image pa onda na cerkici...ma nemoze stetiti..

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: komarci
24.6.2009 11:08:57   
Mlada ma
Moze ti jos pomoci i da uzmea dva limuna i isjeces ih na deblje krugove i stavis po sobi.Njihov miris ne odgovara komarcima pa ih onda odbija.To je pomoglo kod mene.
Ima i one insekticide bez mirisa koji se ukljuce u struju pa ih odbijaju...............
A za malu ja sam nasla neku kremu protiv uboda komaraca ali ne zanm kako se zove.....samo sam otisla u apoteku i trazila kremu za djecu protiv uboda i dala mi je to znas kako je dobra poslije dva tri dana nista se ne vidi....to mozes koristiti i ti i muz...............Sretno sa tim malim narastimauser posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: komarci
24.6.2009 13:10:40   
tea lana
Bila sam u apoteci i oni su mi preporucili Kamagel za umirivanje koze,ima veliku primjenju i Autan mlijeko za djecu za preventivu.Kamagel kosta 5.5km a ovaj Autan 9.73km.

(odgovor članu Mlada ma)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: komarci
24.6.2009 13:41:07   
lely
IZVORNA PORUKA: malena27

Pokusaj pronaci Autan sprej, ima ga u svim bolje opskrbljenim supermarketima. Ima i za djecu, nije stetan za kozu i jako je dobar. 



Ja sam uzela Autan u stiku,bas kad navale ti komarci namaze Anesu rukice i nogice(samo povusem preko njih).Stvarno je super.
Sprej nisam probala,a vjerujem da je dobar,pa probajuser posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: komarci
24.6.2009 13:44:28   
mišur
Tealana, imaš i Chicco proizvode namjenjene borbi protiv komaracauser posted image
Znam sigurno da ima ona spravica što se uključi u struju, a mislim da imaju i sprej za tijelo..
Sad vidim da si već našla te kremice...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: komarci
24.6.2009 13:59:56   
tea lana
Misur ma planiram ja uzeti i tu spravu jer ovo je za isluditi.Kao da pored rijeke zivimo,sve troje smo izujedani ali Lana je po licu najvise.Ovdje kod mene u Hipermarketu nema nekih sprava pa cu poslijepodne do Merkatora da vidim  njihovu ponudu.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: komarci
24.6.2009 14:02:13   
lely
Dusica draga,bas mi je zao sto su je tako izujedaliuser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: komarci
24.6.2009 14:05:23   
tea lana
ma ona je super,ne zali se malo se pocese i to.Al mi izludismo,mi veci smo gori cini mi se.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: komarci
24.6.2009 14:08:32   
lely
Ma tu si u pravu,mene su nedavno preko noci izujedali komarci,a kad sam ustala nigdje ni jednog nisam vidjelauser posted image
Ujeli su me cak 8 putauser posted image .
Ja imam neki domaci mehlem,pa cim vidim ujed namazem i ne svrbi vise.
Nadam se da ce vam to sto si uzela svima pomociuser posted image .

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: komarci
24.6.2009 15:48:26   
Crvena
Ja sinu nakon uboda naprskam ovim Autanom user posted image
A inace koristim ovaj user posted image nasprejam mu nogice i rukice prije spavanja na moruuser posted image

< Poruku je uredio Crvena -- 24.6.2009 15:49:09 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: komarci
25.6.2009 10:29:56   
tea lana
Noc nam je bila katastrofalna,nju je svrbilo,cak i boljelo tako da nista nismo spavale.Odoh kupiti i taj Autan u spreju da vidim ima li on efekta.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: komarci
25.6.2009 11:41:24   
Amrino
Za umirivanje svraba od uboda ili alergije (bilo kakve) meni su kao najbolji preporucili Fenistil gel. Ja sam ga kupila za more ali ga jos nismo probali.
Sto se Autana tice- ja sam na vise mjesta cula da nije bas preporucljivo za manju djecu (narocito ispod 3 godine) pa mi je nesto suhveli ...
Kako fercera ono sto se ucuka u struju ili one svijece?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: komarci
26.6.2009 9:39:09   
tea lana
Sinoc smo stavili Raid protiv komaraca,onaj elektricni i odmah je bilo lijepse spavati.Prije nego sam Lanu krenula staviti u krevet,izracim sobu,potamanim sve komarce i stavim Raid.Jutros nismo imali ni jedan ugriz.
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: komarci
26.6.2009 9:43:03   
nanika
Ja sam kupila KAMAGEL u apoteci bas smiri mjesto uboda. Od kako sam kupila mrezu na prozor stala sam im u krajuser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ujedi insekata
26.6.2009 9:47:00   
tea lana
Ma i ja sam uzela Kamagel ima dva dana ali valjda joj je koza osjetljiva pa joj treba duze da se smiri.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.5.2010 16:07:50 >

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ujedi insekata
6.5.2010 16:09:39   
acudesa
Post sa: Ujedi insekata-prva pomoć
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ako tema vec negdje postoji molim da je prebacite ili izbriseteuser posted image Naime posto vidim da jako puno mama trazi pomoc prilikom uboda insekata, danas sam upravo procitala nesto u vezi toga i bilo bi dobro da ovo uvijek imamo pri ruci... Za ne daj Boze...

PČELA, OSA, STRŠLJEN

- Uklonite žaoku pincetom
- Isperite mjesto uboda vodom, stavite HLADNE obloge ili led. Ako je lokalna reakcija jako izražena dajte djetetu da popije antihistaminik( flonidan)
- U slučaju bola ili pak temperature dajte PARACETAMOL
- U slučaju uboda u predjelu usta dijete odmah odvesti liječniku


KRPELJ

U slučaju prevencije izbjegavajte neuređene travnate površine, oblačite djetetu svijetlu odjeću sa dugačkim rukavima i nogavicama, a poslije izleta ga OBVEZNO pregledajte... Ukoliko nađete krpelja u koži djeteta uradite sljedeće:

- Uhvatite ga pincetom neposredno uz kožu, NE premazivati uljem, alkoholom ili acetonom, jer će ga to samo nadražiti na povraćanje u tijelo djeteta
- Bez pritiskanja lagano ga okrenite u pravcu suprotnom od kazaljke na satu pa izvucite
- Mjesto uboda dezinfikujte i PROVJERITE je li ostao neki dio
- Ako postoji povišena temperatura, otok limfnih žlijezda ili pak glavobolja odvedite dijete liječniku koji će pripisati terapiju antibioticima

KOMARCI

- Ubod komaraca obično dovodi do lokalnih reakcija, većinom blagih, te je dovoljno primjeniti HLADNE obloge, a po potrebi tablete ili sirup antihistaminika...

Nadam se da sam bar malo pomoglauser posted image user posted image




_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ujedi insekata
30.5.2010 21:59:38   
medi87
Danas mi je muza ujedla pcela i to za oko, tačnije očni kapak, isao je doktoru dali mu injekciju ali u međuvremenu mu je sad počelo oticati ispod oko, šta da radim da mu stavim neke obloge ili...

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ujedi insekata
30.5.2010 22:03:15   
acudesa
stavi mu obloge sa krpom umočenom u vodu sobne temperature i mijenjaj to..
možda ima još kakav bolji savjet

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ujedi insekata
30.5.2010 22:06:52   
medi87
Mi stavljali led mozda nismo trebali touser posted image user posted image user posted image

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *