|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Igra
11.10.2009 15:49:05   
acudesa
Evo, user posted image user posted image user posted image
učite simulacijom, odglumite situaciju u kojoj se Vaše dijete može naći i iscenirajte tok radnje odgojno u Vašu korist.
Recimo, ako ne želite vlastito dijete uzimeti za primjer u nekon "nepodobnoj" ulozi, uzmite drugog "igrača-glumca" negativca, koji na kraju, ipak, nauči pametno i lijepo reagovati.
Situacija: Kupi mi autić, iako ih ima milion kod kuće. (objašnjenje......na kraju je shvatio da je bolje kupiti nešto hrane ili slatkiša pa ih pokloniti malom susjedu koji nije u dobroj materijalnoj situaciji)
Breskva, je li ok?user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Igra
11.10.2009 15:59:17   
Anoniman
viđu stručnjaka
user posted image user posted image user posted image super
pišite još ja furam imam goste...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Igra
11.10.2009 16:00:15   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

viđu stručnjaka
user posted image user posted image user posted image super
pišite još ja furam imam goste...

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Igra
11.10.2009 16:31:44   
Visnja RR
Igru "skrivalica lica" smo poceli jos sa 3 mjeseca..
Asju je uveseljavalo kad joj ja platnenom pelenom prekrijem lice i pitam :"gdje je beeeba?" a onda brzo sklonim i kazem "etooo jeeee"...ona bi cicala od srece... to i sad nekad upali ..al vec je "velika" pa dosadi nakon 2 - 3 puta...

Njena igra sad mora da se stalno smjenjuje... nista ne voli duze od 5 -10 minuta... kad smo na podu onda ubacujemo razne oblike u kutijicu i svaki put kad joj upali da pogodi pravi oblik obje moramo biti sretne... ja kazem braaavoooo a ona se smije i pravi se vazna par sekundi...user posted image
I pored bezbroj igracaka najzanimljivije je ono sto nije igracka ... u pocetku su to bile plasticne flase a sad kutije kremica... voli da ih otvara i zatvara...
Lutkice nesto i ne voli pretjerano osim Fifi... nju rado poljubi i prica nesto s njom... Inace jako voli da gleda crtani Fifi, Pokoya, Teletabise...
Da ima i par plisanih meda koje zove Mimi ali i oni budu zanimljivi samo par minuta...
Voli da se ganjamo oko dvosjeda... ja kazem "ljudi, ljudi drz`te bebu"? a ona bjez okolo ...ja moram za njom...a nekad krenem suprotno pa se sudarimo i ona opet cici od srece... tako moze u nedogled (dok se ja ne umorim) user posted image
Nekad ja legnem na pod i kao vjezbam i podizem noge od poda... ona brzo legne pored mene i radi to isto... I sad kad kazem "kako mama vjezba" ona brzo legne na pod i vjezba djete user posted image  (ispade da mama stalno vjezba) user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Igra
11.10.2009 18:20:16   
Apotekarka
Moj Antonio voli kad blesis oko njega,pricas mu,pjevas ali sve mu brzo dosadi svako 10 min bi nesto novo,zveckanje zveckama,malo pcelice,uglavnom najvise voli kad su ljudi oko njega vise nego igracke...mm i ja smo njegove igracke...user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Igra
12.10.2009 14:25:09   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Igru "skrivalica lica" smo poceli jos sa 3 mjeseca..
Asju je uveseljavalo kad joj ja platnenom pelenom prekrijem lice i pitam :"gdje je beeeba?" a onda brzo sklonim i kazem "etooo jeeee"...ona bi cicala od srece... to i sad nekad upali ..al vec je "velika" pa dosadi nakon 2 - 3 puta...

Njena igra sad mora da se stalno smjenjuje... nista ne voli duze od 5 -10 minuta... kad smo na podu onda ubacujemo razne oblike u kutijicu i svaki put kad joj upali da pogodi pravi oblik obje moramo biti sretne... ja kazem braaavoooo a ona se smije i pravi se vazna par sekundi...user posted image
I pored bezbroj igracaka najzanimljivije je ono sto nije igracka ... u pocetku su to bile plasticne flase a sad kutije kremica... voli da ih otvara i zatvara...
Lutkice nesto i ne voli pretjerano osim Fifi... nju rado poljubi i prica nesto s njom... Inace jako voli da gleda crtani Fifi, Pokoya, Teletabise...
Da ima i par plisanih meda koje zove Mimi ali i oni budu zanimljivi samo par minuta...
Voli da se ganjamo oko dvosjeda... ja kazem "ljudi, ljudi drz`te bebu"? a ona bjez okolo ...ja moram za njom...a nekad krenem suprotno pa se sudarimo i ona opet cici od srece... tako moze u nedogled (dok se ja ne umorim) user posted image
Nekad ja legnem na pod i kao vjezbam i podizem noge od poda... ona brzo legne pored mene i radi to isto... I sad kad kazem "kako mama vjezba" ona brzo legne na pod i vjezba djete user posted image  (ispade da mama stalno vjezba) user posted image



JOJ slatkooooooo.....


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Igra
12.10.2009 15:08:56   
acudesa
Mi smo sada u fazi imitiranja likova (najčešće iz crtanih filmova), pa je on po cijeli dan recimo, Pinokio-hajd stisni pa ga zovni imenom-nema šanse, možeš ga zvati samo Pinokio
ili džip (neki), pa je umjesto ruka-guma, i da bi dao ruku ja moram reći-daj mi gumuuser posted image
-ili princ sa konjem, pa sam ja taj dan Pepeljuga...nema mama, zove me Pejuga
-ili Ledeni (Medvjedići dobra srca), pa kaže vidi me što sam se ohladio-ja sam Ledeni....(a, ovdje imamo i nezaobilaznu Veseluuser posted image )
-najslabiju komunikaciju imamo kad je cuko, on laje a ja ne kontam šta hoćeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Igra
13.10.2009 12:39:01   
mamina princeza
i jeste li otisli zajedno u ovu igraonicu coco loco ikad.....
vesela???
mis mo bile neki dan razmislajm opet da idemo danas sutra mada predpostavljam da je guzva jer je ruzno vrijeme al sta cu moracemo negdje istrosit visak energije.

Inace se igramo svega po kuci. Moja cura inace ima godinu dana i tri mjeseca ( za one koji n eznaju user posted image ). Najdraza joj je lopta ili na njenom jeziku topta - to se igra od 7-8 mjeseci. Otkako je prohodala ta igrica je presla u klasicni fudbal tako da je vrlo opasna u uci. Djetet mi je buduci fudbaler hehehe bas zenstveno:)

Igramo se i raznih drugih igrica sto onih klasicnih sto neobicnih. Ringeraja i siri siri su nam jako drage. skrivaca se igramo odavno a i to je sad postalo malo opasno jer trci oko kreveta tolikom brzinom da nekad ne stigne na vrijeme okrenut pa spuca u ormar. Cilj je sakriti se s druge strane kreveta.

I da omiljeno joj je sakrivanje predmeta i onda mene navodi da trazim . Jest super al nekad i zaboravi gdje je satvila. Tako evo vec 10 dana ne mozemo naci daljinski od klime.

Igramo se cesto slaganja caripaca u neke kesice ili ladice ..:)))
Ili rasklopi neku stvar pa je pokusava sama sklopiti dok je ne uhvati huja ...

ma joj nema cega se ne igramo. nazalost vrlo malo se zna sama igrat al se nadam da ce vremenom naucit da i ja malo odahnem od "igre"


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Igra
18.10.2009 19:24:40   
Anoniman
Napravite sami igračku za svoje dijete, mnogo je zdravija od svih onih koje kupite a usput se igrate i viuser posted image
user posted image

Mene je ovo oduševilo...evo postupak
http://own-two-hands.livejournal.com/46859.html




(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Igra
18.10.2009 20:08:53   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Breskva

Napravite sami igračku za svoje dijete, mnogo je zdravija od svih onih koje kupite a usput se igrate i viuser posted image
user posted image

Mene je ovo oduševilo...evo postupak
http://own-two-hands.livejournal.com/46859.html







svaka cast breskvauser posted image user posted image user posted image user posted image  

Izgleda jednostavno bas cu pokusati,nadam se da cu uspjetiuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Igra
18.10.2009 20:46:54   
Anoniman
Evo još nešto interesantno što možete napraviti od starih stvari

http://www.make-baby-stuff.com/puppet-pattern-felted-sweater.html

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Igra
18.10.2009 21:30:41   
Anoniman
pingpong baš super -jednostavno, jeftino, interesantno... malo mašte i naši klinci će biti oduševljeni.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Igra
21.10.2009 12:31:21   
veeseelaa
joj Višnja sjetih se malene od brata, moja bi se mama s njom igrala svim igrama koje si nabrojala al njoj je bila najomiljenija igra u kojoj bi one vježbale
I stalno bi vukla nanu i govorila "nano ajde da jebamo" user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja se sa svojom malenom već odavno igram skrivača a kad puže ja lupim od parket rukama a ona ubrza, ja je ko fol zaganjam a ona se slomi da pobjegne
Često uzmem igračku pa rukicama od iste mašem a ona se ibreti jer se rukice pomjeraju
Obzirom da ima igračku "cuku sveznalicu" zavali se od smijeha kad ga imitiram i kažem joj npr "ti si smiješan" ili "ti si moj prijatelj"user posted image
Nešto joj je i plaho smiješno kad joj tokom presvlačenja pomirišem nogice i začepim sebi nos i kažem jooooj što mrdiuser posted image
Kul su mi ove igračkice od peškirauser posted image
I da pitam kad su vaše bebare prestale sve moguće da trpaju u usta????
ova moja sve što nadje prvo proba ukususer posted image  pitam se kad će ta faza da prestaneuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.10.2009 12:40:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Igra
21.10.2009 15:14:03   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


I da pitam kad su vaše bebare prestale sve moguće da trpaju u usta????
ova moja sve što nadje prvo proba ukususer posted image  pitam se kad će ta faza da prestaneuser posted image


Dok ne narastu svi zubi draga...
Moji su stariji od tvoje, ali još su ruke i sve ostalo u ustima...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Igra
15.11.2009 10:19:34   
Anoniman
Mi smo sad u fazi kad vozimo auto, čega god da se dohvati ovaj moj malac sve je brrrrbrbrbrbr, također igramo se kuglanja-poredamo nekoliko igračaka ili plastičnih čaša i rušimo ih loptom (ali više ja bacam, njemu je zanimljivo samo kad srušim neku igračku, ali još malo kad on mogne rušiti bit će to pravo zabavna igra)

Zanimljivosti

Da mi je jedne ovakve cipeleuser posted image

user posted image

Našla sam super stranicu koja će vam koristiti u igri...
http://4crazykings.blogspot.com/2009/04/how-to-make-quick-clay-owl.html



(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Igra
11.10.2010 23:40:24   
Anoniman
Moj se sad napokon igra sa lego kockicama, voli da mu pokazujem životinje i da ih imitiram, takođe skrivača...ma samo da je u centru pažnje i njemu je super...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Igra
12.10.2010 13:47:51   
Hanady RR
prenos posta sa danom 11.10.2010.godine
IZVORNA PORUKA: ana08

Drage moje, pitam se kako vi sada, u ove hladne jesenje dane, provodite večeri sa bebicama? Postoji li neka igra, igračka ili sprava:), koja bi devetomjesečnu bebu zabavila bar pola sata. Moj bebac se probudi oko šest naveče, pa do devet izmišljam razne načine da ga zabavim i uglavnom mu moram biti posvećena svo vrijeme...Malo je u igraonici (mreži), malo u ljuljački, malo na onim podnim puzlama ali ne voli puno da puže (samo se pomalo odguruje i valjuta), niti da bude sam.  ta vi radite naveče? Kako rasporedite svoje, odnosno vaše zajedničko vrijeme?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Igra
14.10.2010 11:09:03   
emma.L
Evo konkretno sinoć: Prvo smo sjeli svi na pod i igrali se bacanja loptica skočica - strašno je smiješno kad loptica zaluta pod stol i kao luda se odbija od stol i stolice i ne može stati user posted image . Onda je bilo "igrajmo se -eto mene, eto mene". To nam je neka kombinacija ganje i žmire, pri tome onaj koji ganja MORA govoriti eto mene ili se ne pika user posted image  - ovo nikada neću shvatiti. Onda je bilo "širi širi vezeni peškiri" i "kad si sretan". Onda sam se umorila i pokušala svrnuti na slikovnicu, ali jok - "mama, idemo pesati", pa smo onda plesale. Na kraju sam našiljila bojice i dala joj smoki jer nisam više mogla user posted image , trebala mi je hitno šnita ajvara da ne umremuser posted image . 1000 puta sam rekla da sam trebala roditi sa 23 godine a ne sa 30 pod starost. Ali što mogu, ako ne želim da joj puštam crtane, jedino ovako možemo ubiti vrijeme. Nemoj me pogrešno shvatiti, obožavam igru s Emom, ali zaista ako nisi u formi, svaki dan osjećaš sve veći fizički umor.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Igra
29.10.2010 21:43:37   
mama_debeljuca
Evo jedne simpatične ideje za igru sa svojim mališanom user posted image

IGRA PJENOM ZA BRIJANJE

Postupak:

Uzmite običnu pjenu za brijanje i isprskajte je na neku veću plastičnu ili staklenu površinu. U ovu svrhu može da posluži i veliki pleh za rernu, na primer. Mališane opremite slikarskim keceljama, ili bilo čime što će zaštititi njihovu odjeću, dajte im različite alatke kojima mogu da iscrtavaju motive po pjeni (plastične viljuške, češalj, staru četkicu za zube…). Da pojačate doživljaj, dodajte u pjenu nekoliko kapi prehrambene boje, na primer, plavu i žutu, i posmatrajte zajedno čarobni proces stvaranja zelene boje.

Pisanje po pjeni je i odlična grafo-motorička vježba. Zato ih ohrabrite da svojim prstićima crtaju po njoj. Ako su djeca predškolske dobi, pišite zajedno slova i brojeve. Ne oklijevajte da i sami probate. Pričajte sa svojom decom o osećajima dok gniječite pjenu.

Zabavljajete se!

A nakon igre, pjenu ćete lako sprati, a ruke i cijela kuća će divno mirisati.


Preuzeto s Roditelji.me

_____________________________

:-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Igra
29.10.2010 21:46:31   
mama_debeljuca
Evo nekoliko ideja kako, dok šetate parkom, opalo jesenje lišće možete iskoristiti kao sjajan edukativni materijal za razvoj kognitivnih sposobnosti vaših mališana:

SORTIRANJE: Zajedno sakupite dosta različitog lišća. Smjestite se na neku klupu i zamolite vašeg mališana da razvrsta lišće. Neka sam odluči da li će ga razvrstati po boji, obliku, vrsti…

BROJANJE: … a kad ste ga već razvrstali, prebrojte na kojoj gomili ima najviše lišća.

SLAGANJE PO VELIČINI: Pronađite nekoliko listova različite veličine. Trudite se da budu slični po boji i iste vrste. Neka ih vaše dijete poređa od najvećeg do najmanjeg. Sa mlađom djecom, počnite od samo nekoliko listova (3-4), vidno različitih u veličini. Za one starije uključite ih što više, neka bude što izazovnije.

NASTAVI NIZ: Izaberite nekoliko listova jedne vrste ili boje i nekoliko druge vrste ili boje. Počnite niz tako što ćete na travu staviti npr. jedan dugački pa jedan srcasti, pa opet jedan dugački. Zamolite dijete da otkrije koji je list na redu. Neka on/ona nastavi da niže dok svo lišće ne bude potrošeno. Za stariju djecu, napravite šablon od više različitih listova, ili neki teži, npr. jedan srcasti, pa dva dugačka.

A, kad se šetnja završi, ponestite svo pronađeno „blago“ kući. Uzmite lijepak, papir, bojice, i pustite mašti na volju. Neka igra sa raznobojnim jesenjim lišćem bude prava zabava u kojoj će uživati cijela porodica.

Roditelji.me

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Igra
1.11.2010 20:53:10   
Skvo RR
Zivio plastelinuser posted image user posted image user posted image ..igrali smo se sat i po...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Igra
1.11.2010 21:02:43   
Shejna
Usta me bole od duvanja balona. Moje djetešce voli da naduvam balon a potom  ga pustim da odleti dok mu ne izađe vazduh. Trebam duvalicu! :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Igra
1.11.2010 21:50:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Shejna

Usta me bole od duvanja balona. Moje djetešce voli da naduvam balon a potom  ga pustim da odleti dok mu ne izađe vazduh. Trebam duvalicu! :)

user posted image user posted image
Dobra si ja ne bi mogla ni jedan napuhatiuser posted image

(odgovor članu Shejna)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Igra
25.4.2011 14:26:34   
Anoniman
Mi smo sad u fazi kad A priča sam sa sobom, igra se uloga sa autićima, sa životinjama...presmiješan mi je
Pita on mene "ko si ti"
kažem: mama
on: "nisi" (ljutito on meni)... "mama kažeš -ja sam munjeviti Jurić"user posted image




(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *