|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jelačić...
17.10.2009 8:45:42   
Nunichi
Udruga Roda organizirala je javno dojenje na trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu pod nazivom 'Proslavimo dojenje zajedno' To je akcija koja se provodi širom svijeta i na kojoj se okupljaju majke s djecom i doje zajedno na javnom mjestu, promovirajući na taj način dojenje u javnosti i šaljući poruku da dojenje na javnom mjestu mora biti zaštićeno i prihvaćeno, te time ohrabruju i druge majke da se odvaže hraniti svoje dijete bilo gdje i na taj način i stvarno učine dojenje onakvim kakvo jest - jednostavno i praktično.

Kod Manduševca se okupilo dvadesetak dojilja koje su nahranile mališane.  
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
17.10.2009 8:50:49   
Nunichi
http://www.javno.com/foto.php?id=2&rbr=15381&idrf=713094

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
17.10.2009 9:05:51   
Nunichi
A evo kako "mladi" umovi gledaju na javno i grupno dojenje.
Uzas!!! user posted image
I ovi ljudi ce jednoga dana biti majke i ocevi...strasno!!!

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=53&idt=250210&p=1

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
17.10.2009 9:37:04   
Anoniman
Super akcijauser posted image user posted image user posted image rode...
a ovi komentari sa indexforuma su očajni, njima je to perverznouser posted image ...Mora da su oni sisali vesla user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
17.10.2009 13:35:09   
Romali
Svaka čast za Rode user posted image

Kad ste vi nešto normalno pročitale na index.hr user posted image Oni samo gledaju gdje naći razlog za svađu, nacionalizam i sl.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
18.10.2009 14:23:28   
lejlašh
Ovi komentari su fakat odvratni i preverzni, muka mi je kad znam da mladi ovako razmišljajuuser posted image
A za dojenje user posted image user posted image user posted image

I još nešto - pa skoro da se nije vidjela nijedna sika, današnje dojilje to znaju kulturno uraditi, zar ne?

< Poruku je uredio lejlašh -- 18.10.2009 14:24:02 >


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 2:23:08   
aazra
Mene to nista ne cudi - ja hvala bogu vec godinu dana dojim i namjeravam nastaviti dokle god bebac bude htio i dokle budem mogla, i nisam nikad imala problema s dojenjem na javnom mjestu.
Ali cinjenica je nazalost da kod nas pa i u Hr samo homoseksualci imaju svoja prava, njih ne smijes ni krivo pogledati - i bas me briga za to, ali zar ne bi i dojilje trebale imati svoja prava, jer je dojenje djeteta nesto najljepse i najprirodnije, a nekima to smeta vise od nekih drugih pojava koje - ako se slazete sa mnom i nisu bas prirodne..

< Poruku je uredio aazra -- 19.10.2009 2:26:42 >


_____________________________








(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 14:34:54   
sheri
ja kad sam dojila na javnom mjestu, primjetila sam da je vise zenama bilo neugodno nego muskima. user posted image iako sam naravno bila skroz pokrivena dok to radim. nekako su me zenske osobe pogledima optuzivale, znate sta mislim. ali naravno, meni to nije bitno sve dok je mpoje dijete zadovoljno. bravo za Roduuser posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 14:49:35   
Suzana
Šta da kažem na ovu temu...
Rode kao udruženje podržavam. Bore se protiv globalnog trenda i svjetskih sila u AD industriji. user posted image I dosad su postigli ogroman posao, svaka čast Rode.
Nikada nisam javno dojila iz furke da bih drugima pokazala da ja dojim, nego prvenstveno jer je bilo vrijeme dojenja mojih beba, a mi bili vani.
Dojenje podržavam milion posto, to sam dokazala svojim primjerom, ali "furanje" na dojenje, kao radikalni stavovi mi se generalno ne dopadaju.
Nadam se da neće biti missunderstandinga i da se razumijemo šta htjedoh reći. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 15:15:06   
ziki
Bravo za Rodu, a komentari me ne interesuju. Dojila sam Tarika na javnom mjestu, u parku, u lokalu... i ne znam po čemu sam to bila ne pristojna a curice koje se po gradu šetaju skoro u kupaćim kostimima jesu?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 15:39:07   
lilith
IZVORNA PORUKA: Suzana

Šta da kažem na ovu temu...
Rode kao udruženje podržavam. Bore se protiv globalnog trenda i svjetskih sila u AD industriji. user posted image I dosad su postigli ogroman posao, svaka čast Rode.
Nikada nisam javno dojila iz furke da bih drugima pokazala da ja dojim, nego prvenstveno jer je bilo vrijeme dojenja mojih beba, a mi bili vani.
Dojenje podržavam milion posto, to sam dokazala svojim primjerom, ali "furanje" na dojenje, kao radikalni stavovi mi se generalno ne dopadaju.
Nadam se da neće biti missunderstandinga i da se razumijemo šta htjedoh reći. user posted image



slazem se...dojenje jeste najprirodnija i najzdravija stvar na svijetu...no vec odavno pitam se postoji li vise bilo sta sto moze ostati privatno i licno ili ama bas sve moramo podijeliti sa ostatkom svijeta?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 19:06:42   
my_little_baby



[/quote]
slazem se...dojenje jeste najprirodnija i najzdravija stvar na svijetu...no vec odavno pitam se postoji li vise bilo sta sto moze ostati privatno i licno ili ama bas sve moramo podijeliti sa ostatkom svijeta?

[/quote]
potpisujem...


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 19:12:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: my_little_baby





slazem se...dojenje jeste najprirodnija i najzdravija stvar na svijetu...no vec odavno pitam se postoji li vise bilo sta sto moze ostati privatno i licno ili ama bas sve moramo podijeliti sa ostatkom svijeta?


potpisujem...



vala bašuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
19.10.2009 19:16:42   
škorpija
ma Roda pretjeruje u svemu, to je forum portal koji najrjeđe posjećujem. al ja sam mislila ljetos organizirati grupno dojenje ispred kafane Cappucino na grbavici, al eto nedade seuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
21.10.2009 23:17:22   
aazra
Iako mi je glupo da bilo sta objasnjavam, opet da ne bi kao sto rece Suzana bilo "misunderstandinga", samo zelim reci da sam i ja naravno dojila vani samo kada je bilo vrijeme hranjenja, a kao argument tome navodim da vise ne dojim vani, jer je beba veca i ne trazi toliko cesto kao ranije.
Jer kada je beba mala, vise i cesce trazi - pa i na javnim mjestimauser posted image .
Takodjer, smatram da sam to radila diskretno i ne smatram taj cin narusavanjem svoje privatnosti.
Ostale stvari ne bih komentarisala, kao ni postove na ovu temu zena koje nisu dojile - da li sto nisu zeljele ili mogle, ne ulazim u to..Ali ako njima ili nekome drugom smeta kada vide zenu koja doji svoje dijete, to je njihov problem i one vjerovatno ne razumiju da majka dojilja ne mora mjesece dok doji ne izlaziti iz kuce jer je to "zaboga" sramota ili davati bebi samo zbog toga industrijsko mlijeko.
I samo bih jos htjela pohvaliti kafic "Titu sto se tice dojenja na javnom mjestu i opcenito svegauser posted image , a trudnicama koje imaju zelju da doje svoje dijete i mladim mamama koje to rade, pa i na javnom mjestu da se ne obaziru na tuđe "zlobne" komentare - uz malo diskretnosti (grudnjak za dojilje), sve je izvedivouser posted image
P.S. Ja mozda i nisam imala problema bas zbog te diskretnosti, jedna moja prijateljica kada sam je pitala da li joj smeta sto ja dojim dok pricamo i sjedimo u kaficu, ona je rekla:"Da mi nisi rekla da dojis, ne bi to ni skontala"user posted image

_____________________________








(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
22.10.2009 0:48:09   
my_little_baby
majka dojilja ne mora mjesece dok doji ne izlaziti iz kuce jer je to "zaboga" sramota ili davati bebi samo zbog toga industrijsko mlijeko.

svak ima svoje ali i ja sam dojila i to skoro dvije godine i nije bas da nisam izlazila...beba ne mora dojiti svakih pola sata...nahranim je kad krenem...a necu bit "navazdan"s bebom na ulici..tako da  je moje misljenje da neke stvari ipak imaju mjesto i vrijeme.....a inace su mi bezveze  ovako neki javni skupovi poput ovog koliko god se predstavljalo korisnim....ako neko nece i ne zeli da doji..ne vjerujem ni da ce ga tamo nekih 20-30 zena koje sjede na trgu i doje ubijediti u suprotno...ponavljham to je moje misljenje ,a ko voli nek izvoli


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: AKCIJA UDRUGE RODA- Grupno dojenje na Jel...
23.10.2009 19:24:49   
Crazy little thing
Ja RODE podržavam, ali ipak se ne bih nikad učlanila i mislim da su  unekim stvarima preradikalne. Ova akcija mi je okej, samo mi se čini da je propala ako uzmemo u obzir da je cilj bio srušiti prošlogodišnji rekord od 57 dojilja.

Što se tiče nas i dojenja u javnosti, pa moram priznati da mi to baš i nismo prakticirale. Mislim, ona je prva tri mjeseca imala grčeve pa furanje po kafićima i nije bilo izvedivo, u šetnjama bi zaspala, a kasnije kad je veća,nahranim je prije polaska, kasnije u auto ako treba i eto. U kući i pred obitelji dojim bez problema, nismo mi baš sramežljivi, jednostavno se nismo našli u situaciji da moramo dojiti u javnosti i da nemamo drugog izbora. A da se dogodi to da moram, zašto ne, pa sad smo već profići i znamo to izvest tako da izgleda skroz pristojnouser posted image


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *