|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 10:45:37   
škorpija
ako dijete nije zdravstveno ugroženo ja ne bih dala da neko doji moju bebu, niti bih ja podojila tuđu, to mi je nešto previše intimno, a beba se neće otrovati Ad-om

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 10:48:43   
djoisa
naravno da se neće otrovati, pa nismo u Kini..

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 10:49:41   
veeseelaa
to mi je nešto previše intimno


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 11:03:34   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: škorpija

ako dijete nije zdravstveno ugroženo ja ne bih dala da neko doji moju bebu, niti bih ja podojila tuđu, to mi je nešto previše intimno, a beba se neće otrovati Ad-om


Slazem se. Drugo je prije bilo, kad nije bilo AD i adekvatne zamjene za majcino mlijeko tako da su bite potrebne Ammen ili tko zvane zamjenske dojile.
A da mi za zdravlje djeteta treba trazila bi majcino mljeko ali nebi dala da niko drugi doji moju bebu

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 0:26:07   
Derya
Ma dajte zene user posted image nemojte biti smijesne, kakva intima, kakvo sto. Samo neka je beba sita, a normalno ako primjetim da zena nije ok, mislim na higijenu..normalno da necu dozvoliti. A ovako sam za, pa bolje i to nego da slusam bebu kako vristi i place jer je gladna?!!! A svi znamo ako zelimo uspostaviti dojenje, da AD ne dolazi u obzir!! I I jos nesto..kad citam ove kometare, imam osjecaj kao da se vi smatrate ''nesto vrijednijim'' od nas ostalih...bezveze.


(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 0:27:00   
Derya
http://www.rtl.hr/vijesti/zabava/532005/nije-dojila-vlastitu-djecu-ali-obozava-dojiti-svog-psa/

E ovo je meni grozno i bolesno...fuj!

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 0:36:32   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Derya

Ma dajte zene user posted image nemojte biti smijesne, kakva intima, kakvo sto. Samo neka je beba sita, a normalno ako primjetim da zena nije ok, mislim na higijenu..normalno da necu dozvoliti. A ovako sam za, pa bolje i to nego da slusam bebu kako vristi i place jer je gladna?!!! A svi znamo ako zelimo uspostaviti dojenje, da AD ne dolazi u obzir!! I I jos nesto..kad citam ove kometare, imam osjecaj kao da se vi smatrate ''nesto vrijednijim'' od nas ostalih...bezveze.




Ma ne znam zasto te to asocira na to da smo mi koje imamo drugacije misljenje vrijednije od ostalih... Ja isto ako nebi mogla dojiti, dala bi bebi ad, nebih dala da druga zena doji moje dijete...

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 8:19:54   
malena sharena
Ja ne bih dala djetetu ono sto je gore, ako mi je dostupno nesto sto je bolje. I to samo zato sto bih se ja radi tog boljeg osjecala ugrozeno na neki nacin.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 8:37:47   
smajli80
Ja bi bez problema mogla dojiti drugo djete i dati svoje ga doje-stvarno ne vidim ništa loše u tome.Nisu tuđe bebe prljave ili pogane.
Uvjek bih rado pomogla svakoj majci i djetetu.Što Lejla Ka kaže svaka kap majčinog mlijeka je važnija od ijedne AD formule.

Ali svako ima svoje mišljenje o toj temi kao i ja svoje i nepada mi napamet da ja nekom govorim da sam u pravu niti da meni iko govori da griješim.user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 10:10:59   
ksena
Kad sam rodila starijeg sina nisam imala mlijeka u porodilistu (mislim prvi, drugi dan) tako da ga je dojila par puta zena koja je imala mlijeka jer je bila u porodilistu sedam dana. Sretnem je nekada u gradu, ispricamo se, bas mi je drago sresti je. To mi je nesto tako normalno i prirodno, da apsolutno nisam razmisljala o tome do citanja ove teme, ali nisam promjenila misljenje.


_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 10:14:32   
jasmin

IZVORNA PORUKA: ksena

Kad sam rodila starijeg sina nisam imala mlijeka u porodilistu (mislim prvi, drugi dan) tako da ga je dojila par puta zena koja je imala mlijeka jer je bila u porodilistu sedam dana. Sretnem je nekada u gradu, ispricamo se, bas mi je drago sresti je. To mi je nesto tako normalno i prirodno, da apsolutno nisam razmisljala o tome do citanja ove teme, ali nisam promjenila misljenje.


Znaci tvoj sinek ima majku po mlijeku,vjerovatno i bracu i sestre user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 11:23:14   
smajli80

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: ksena

Kad sam rodila starijeg sina nisam imala mlijeka u porodilistu (mislim prvi, drugi dan) tako da ga je dojila par puta zena koja je imala mlijeka jer je bila u porodilistu sedam dana. Sretnem je nekada u gradu, ispricamo se, bas mi je drago sresti je. To mi je nesto tako normalno i prirodno, da apsolutno nisam razmisljala o tome do citanja ove teme, ali nisam promjenila misljenje.


Znaci tvoj sinek ima majku po mlijeku,vjerovatno i bracu i sestre user posted image .



Jasmin

Ti nas uvjek naučiš ponešto što zna biti jako zanimljivo,pa ću i ja tebe.

Poznajem forumašicu Ksenu(iz istog smo grada i iste vjeroispovjesti) i u našoj vjeri ne postoji majka ili braća po mlijeku tako da se mi po prvi put susrećemo sa tim pojmom pa samim tim nam je je i prirodno da dojimo tuđu djecu i naša budu dojena od strane drugih žena.user posted image user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 11:31:03   
jasmin
Hvala smajli80 user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 11:42:48   
jasmin
ksena,izvini,zaista nisam znala.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 12:05:20   
anđelo
meni je sasvim normalno da ako ne dojim svoju bebu,(nisam recimo uspjela u tome), da ga doji druga majka....to uvijek radije milion puta nego AD.....eh sad ja npr nisam uspijela na žalost dojiti svog prvog sina ,on je odrastao na AD,a drugog sina hvala Bogu dojim uspiješno i vidim razliku veeeeliku... od zdravlja do napredovanja..

nije mi problem da podojim drugo dijete ...(već sam majka po mlijeku) i jako sam vezana za to dijete ....

Ono što Jasmin ovdje kaže srodstvo po mlijeku ...srodstvo po mlijeku se ostavruje zato što majka kad doji djete drugo,ona mu preko mlijeka prenosi svoje gene,te se srodstvo ostvaruje na taj način...

eh sad nema to veze toliko s vjerom već s naukom...Samo što Islam priznaje ta naučna otkrića,odnosno priznavao je prije nego je nauka to potvrdila....

eh ako sam nekog uvrijedila i ja se izvinjavam od srca duboko.....nemojte mi se naljutit molim vas ...samo sam htjela još to dodati user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 14:24:24   
EEDITH
I baš zbog tih DNK I RNK,genetskog inžinjeringa i ostalog sl.imamo tako mnogo novih virusa,bolesti i toliko djrce koja boluju od raka,npr.
sjećam se da mi je patronažna rekla kada sam rodila prvo dijete da obavezno radimo vježbe za kukove,znači prije 9 god,kada sam rodila drugo nakon 5 god isto sam radila vježbe,ali sam sama odustala ubrzo jer sam skontala da to i nema veze sa razvojem kukova pošto bebe i onako same vrte nožicama.e kada sam dobila treće dijete dr. me naruži zbog tih vježbi-kaže ko vam je rekao da se to radi?????''''
ista stvar je i sa spavanjem beba,nekada je bilo obavezno na stomak,sada nikako.
zaključak-mislim da sve što je prirodno ima smisla,jer je farmaceutski lobi,čitaj mafija,najjači u svijetu-i ja još ne vjerujem da ne postoji lijek za RAK
POZ SVIMA to je samo moje mišljenje

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 14:26:03   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: anđelo

meni je sasvim normalno da ako ne dojim svoju bebu,(nisam recimo uspjela u tome), da ga doji druga majka....to uvijek radije milion puta nego AD.....eh sad ja npr nisam uspijela na žalost dojiti svog prvog sina ,on je odrastao na AD,a drugog sina hvala Bogu dojim uspiješno i vidim razliku veeeeliku... od zdravlja do napredovanja..

nije mi problem da podojim drugo dijete ...(već sam majka po mlijeku) i jako sam vezana za to dijete ....

Ono što Jasmin ovdje kaže srodstvo po mlijeku ...srodstvo po mlijeku se ostavruje zato što majka kad doji djete drugo,ona mu preko mlijeka prenosi svoje gene,te se srodstvo ostvaruje na taj način...

eh sad nema to veze toliko s vjerom već s naukom...Samo što Islam priznaje ta naučna otkrića,odnosno priznavao je prije nego je nauka to potvrdila....

eh ako sam nekog uvrijedila i ja se izvinjavam od srca duboko.....nemojte mi se naljutit molim vas ...samo sam htjela još to dodati user posted image user posted image user posted image


slažem se potpunouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Srodstvo po mlijeku
20.10.2012 14:39:11   
sabinos

IZVORNA PORUKA: anđelo

meni je sasvim normalno da ako ne dojim svoju bebu,(nisam recimo uspjela u tome), da ga doji druga majka....to uvijek radije milion puta nego AD.....eh sad ja npr nisam uspijela na žalost dojiti svog prvog sina ,on je odrastao na AD,a drugog sina hvala Bogu dojim uspiješno i vidim razliku veeeeliku... od zdravlja do napredovanja..

nije mi problem da podojim drugo dijete ...(već sam majka po mlijeku) i jako sam vezana za to dijete ....

Ono što Jasmin ovdje kaže srodstvo po mlijeku ...srodstvo po mlijeku se ostavruje zato što majka kad doji djete drugo,ona mu preko mlijeka prenosi svoje gene,te se srodstvo ostvaruje na taj način...

eh sad nema to veze toliko s vjerom već s naukom...Samo što Islam priznaje ta naučna otkrića,odnosno priznavao je prije nego je nauka to potvrdila....

eh ako sam nekog uvrijedila i ja se izvinjavam od srca duboko.....nemojte mi se naljutit molim vas ...samo sam htjela još to dodati user posted image user posted image user posted image


i ako se dobro sjecam to je neotklonjiva bracna smetnja u Islamu...
ja nisam dojila nazalost i samo jednom je zaova pokusala da ga podoji ali nije islo.to mi zaista ne smeta,pogotovo ako je tako neka bliska osoba u pitanju

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Srodstvo po mlijeku
9.3.2013 9:31:27   
tinkivinki
meni je u porodilistu jedna divna zenica predlozila da podoji mog sina.ona je stvarno imala mlijeka i prosipala ga jeuser posted image .kod mene je nadoslo tek 4 dan posle carskog,tako da sam ja stalno sjedila i dojila bebaca,a on nikako da se najede i zaspi.a sestre sto trebaju da daju dohranu su bile u fazonu kao da im trazis atomsku bombu.eto ja nisam prihvatila da ona doji jer sam se bojala da njenom ne zafali.ali zahvalna sam joj jer mi je to predlozila,kad je vidjela da se ja patim.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *